Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    ДПише от таблета си и той го променядовечера ще ти пиша за лицевите опори атом отзад отпред и едновременно детско летяща самолети и🚹се радвай че не си Реал азредника Терзиев отпуска не искам работа ми дайтеаз хали галии суит ще научиш
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
      Ама ти верно си дебелоглав .

      Относно казуса "началник - подчинен" те касае именно въпросния член 108 (същия по смисъл мисля се дублираше и в ЗОВС или в Правилника му).
      Какво пише след него или преди него грам няма отношение по въпроса кой "командва парада"!

      Всеки (та бил той и редник), при отдаване на каква и да е команда (заповед) трябва да я е съобразил със всички Закони на републиката (т.е заповедтта да е законосъобразна). За отдаване на неправомерна, вредителска и пр. заповед се срещаш със благите институции Военна прокуратура и Военен съд .

      P.S.: И да - за неподчинение на заповед от редник (оказал ти се в качеството на началник) си носиш последствията предвидени от нормативните документи .
      И къв точно началник ми е лекето, дето ме кара да правя делфини в спалното? Ако го ошамаря ще лежа дисцип, според твоите писания. Нямаха време да издевателстват над мен, щото много бързо се сдуших с голямото началство. Ама се нагледах на каква ли не простотия, за побоищата и ритането в бъбреците писах. Сигурно и това е по чл. 108.
      Не говоря за бойни действия и изпълнение на някаква задача, че да има за какво да го слушам.

      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
      Мрънкач си ти Иване и чеп за зеле не става от теб по квалификацията на баба ми . ХвАнал си грешната книга ............ Имахме един даскал в основното и ни учеше че не е важно всичко да знаеш и да можеш , важното е когато ти потрябва да можеш да го намериш и да можеш да се научиш . Много ама много ти е постен и рядък багажа на последният етаж . Не погледнах в първият пост линка и заради това се наложи да ти пиша втори път . Ако имаш поне малко ........ ще разбереш сам къде грешиш без помощ на приятел .
      Няма ли да спреш да редиш мнения, дето не носят грам информация? Това колко ми е багажът изобщо не е твой проблем. Още по-малко ти си човекът, дето ще ми каже греша ли нейде в живота. Имам подозрения, че и ти си дива шапка на заплатка. И е много вероятно да се оправям няколко пъти по-добре от тебе.
      За тъпите ви армейски порядки 5 пари не давам, аз там съм отвлечен в ролята на военопленник. И да, няма лошо и ти да видиш кво пише след чл. 108 нататък.
      Последно редактирано от Ivan Terziev; 13-08-18, 13:17.

      Коментар


      • От: Казармата!

        За първи път съм го чел в далечната за теб 1984 г и живях с него до 2001 г . За последните почти 18 г се справям добре и без него , уважаеми др. Терзиев !
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Имам подозрения, че и ти си дива шапка на заплатка.
          Бил е. С гордост е натъртвал тука, че е завършил средното сержантско училище в Горна Оряховица. Ти к`во си завРъшѝл? Математика у Софийскийо унивирИситет? Слаба рикия си ти, ибо, речено беше по-горе, че "по-умен от сержанта може да бъде само старши-сержантът". Ти "стар` сержант" ли си? Не?! Значи налЕгай си пЪрцалите и като говориш с него да мълчиш!
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Неуставни взаимоотношения. Най-неприятното в казармата ....
            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            ... много бързо се сдуших с голямото началство....
            Ахахахаха.
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
              Ахахахаха.
              Кой как се уреди, не е важно всички да са добре. Ей на това ме научиха, единствено. Уж възпитават колективност, пък на практика дори на скептици като мен успяха да налеят още повече индивидуалност.

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Кой как се уреди, не е важно всички да са добре. Ей на това ме научиха, единствено. Уж възпитават колективност, пък на практика дори на скептици като мен успяха да налеят още повече индивидуалност.
                Браво бре, урЕдил си се ординарец. )))

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B_eHZAvUYAAxhbA.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5796250
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev
                  Мдаааа... военните си личат дори през форум! Дотук ги разпознавам със 100% ефективност.
                  Ей затуй ги нещяхме в цивилизацията. Като им разтръскаха клона и изпадаха един малък град на пазара на труда - при нас не взехме и един дори. Затуй повечето шапки реват за връщане на наборната. Живот си живееха повечето, пък и си знаят какво могат на конкурентен пазар. Дори канцеларийката си ги мързеше да метат, нали си имат наборни слуги...
                  Ни рИва ако не си разбрал . Рива от дебили дет постоянно друг им е виновен . Не са те допуснали до паничката на много места и сега всичките ги оплюваш . Ако някога си имал възможност да прочетеш и да разбереш написаното в устава е можело да знаеш че нямаш само задължения , а и права . Обаче виждам че дори това е толкова тежка и трудна за теб дейност . Отделно че не правиш разлика и не си разбрал колко и какви устави има в БНА и БА .

                  Браво на другаря Гагич , за сетен път показа че може да чете и да разбере написаното ! Понякога само прекалява според мен с УМУВАНЕТО !
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                    Браво бре, урЕдил си се ординарец. )))

                    Дали знае от къде идва етимологита на ординарец?

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                      Браво бре, урЕдил си се ординарец. )))
                      Правенето на кафе и премитането на канцеларията (в която и аз работя) - ми бяха единствените извън-уставни задължения. Чавдар е прав, и вас шапките са ви юркали редова служба. Яд ли те е? Едно приятелче беше отишъл за летец, та се махна с погнуса. Намери някакви пробойни в договора, и ходи да си дослужва у киреча само и само да се разкара. Пък летците са най-елита от елита в БА. Няма да ти разправям колко сборника задачи изрешава, колко стотици пъти обиколи стадиона, само и само да влезе там. После даде мило и драго да се махне, че и с баща си се скара сериозно заради това.

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        ... Яд ли те е? ...
                        Мен? Амиии... така като се замисля... ... Не.
                        Чакай пак.... Ами пак не. Категорично.
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          Браво на другаря Гагич , за сетен път показа че може да чете и да разбере написаното ! Понякога само прекалява според мен с УМУВАНЕТО !
                          А умуването вредно е. Требе пълно доверие на офицерско-сержантския състав и незабавно изпълнение на заповедите им!
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            И къв точно началник ми е лекето, дето ме кара да правя делфини в спалното? Ако го ошамаря ще лежа дисцип, според твоите писания. Нямаха време да издевателстват над мен, щото много бързо се сдуших с голямото началство. Ама се нагледах на каква ли не простотия, за побоищата и ритането в бъбреците писах. Сигурно и това е по чл. 108.
                            Не говоря за бойни действия и изпълнение на някаква задача, че да има за какво да го слушам.
                            Щом лекето е с най-много прослужена служба в помещението (приемаме че всички сте редници) то той ти е на 1000% НАЧАЛНИК !!!
                            И ще му изпълняваш тъпите заповеди без дума да обелиш до като му омръзне да ги дава. След това (преценявайки, че ти е давал несъобразени с нормативните документи нареждания) си пускаш рапорт по реда.
                            А може и директно да не ги изпълниш с риска ТЕБ да те завлекат в съда и там съдията да прецени, че ти си бил виновен.

                            /има и изключения от това правило (където задължително директно трябва да откажеш изпълнение), но виждам - трудно ти е разбирането на писана реч, та няма да се моря.../

                            П.П.: Спрете се с това "НЕ-виждане на затвора" през отвора за изхвърляне на гилзите, че ставате смешни !
                            * В крайно задно положение на затворната рама естествено, че няма как да се види нищо. При издърпана такава до края на отвора, то затвора се вижда прекрасно.
                            * При махнат затвор ако се произведе "контролен изстрел" ще се чуе единствено щракването на чукчето щото реално то няма по какво да удари (стеблото на затвора стърчи след края на затворната рама). Ако си е на мястото се чува характерния удар.
                            * "свистене от движение на ударника* ще го причисля към бисерите и научната фантастика....
                            /ебахти и слуха дето трябва да има тоя човек, че да хване звук причинен от 1мм линейно движение.../
                            Последно редактирано от BulAf; 13-08-18, 15:10.

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Малко извън темата .Има ли тема за това какво би направил всеки един от нас при война , как би се сражавал , оцелявал изпълнявал и т.н. ( чукам сто пъти на дърво ! ) ?

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                                Малко извън темата .Има ли тема за това какво би направил всеки един от нас при война , как би се сражавал , оцелявал изпълнявал и т.н. ( чукам сто пъти на дърво ! ) ?
                                В практико-тактически аспект? Има няколко "препърски" теми - какво лепило за рани да си купим, каква каска и бронежилетка за петцифрена сума да си купим и какво да сложим в раницата...
                                В принципно-стратегически аспект нещата са ясни - по-голямата част се подмива и отива да посреща братушките с бъклица и дрян а малкото останали соросоЙди вазират somewhere over the rainbow страхувайки се от народната мъст.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X