Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Абе ясно че има чанч в тая или оная степен или спрямо всеки поглед различно.За кой гладен и кой не явно всеки е бил в различен етап та според времето.Моя новобрански(97-ма януари-март) беше голям глад.На чинията алпака имаше един пръст боб и по едно парче сланина 5х5 см което не можеш отрежеш с нито един джобен нож от 4-те роти.Та въпроса ми е.Какво мислите за пиянството и частичната му вина за една част от простотиите?

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      По моя край казват ме мерака си отивал последен . Виждали го как изфирясвал някъде около 40 дена .
      Ех, Станьо,
      кой говори за мерака?
      Това което си написал е типичен врачански лаф. Аз заради него /мерака/ си направих преди тре години очила "полифокални", гледат на всякаква дистанция "релефа" и се затъмняват ако се изпотя от гледката
      Става въпрос за "поведенческа функционалност". Не, че още не мога да се "пробвам", ма ще ми се смеят внучките и ще ми трябва поне още една пенсия месечно.

      Те и от мен последно : отивам втората година в едно поделение като командир на взвод . Все още понадъхан от школата и заварвам взвода като ...леко разпасана команда . Щото химиците също минаваме за скатавки .
      Аааа , викам си , тука ше играе устава !
      Започвам да ги "вкарвам в ред", с едното събирам тримата ми мл. с-ти и им обяснявам , че до уволнението има бая време ( те на моята служба) и е по добре ако всички гледаме "да не настъпваме мотиката" , щото стане ли ни черна службата времето ше тече мнооого бавно . ... а мацките има да чакат Старото на портала ...
      ..та влизат ми в положението , постягат "редиците" и нещата си тръгват в нормален ритъм.
      Те за това става дума, а Терзиев се е спасявал самосиндикално.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
        Как така против волята и желанията ти - точно заради тях ще те таковат, а ти с волята си ще стискаш зъби, докато си представяш желанията си.
        Май така е устроен светът от край време?
        Я пмисли малко дали не си чел някъде нещо, някой филм дали не си гледал за случаи на извращения, гаври, убийства у армии, където хората са влезли доброволно. Те това ми е мисълта, ако някой все още не схваща. Че нали тука се обяснява как като си доброволец или професионал и нема извращения, или и да се случи нещо не се брои, щото заплатка и привилегии това-онова. Да ама не - какъвто и да си, където и да си има устав, етика, правила, морал и залижени граници, които да не се преминават.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Ех, Станьо,
          кой говори за мерака?
          Това което си написал е типичен врачански лаф. Аз заради него /мерака/ си направих преди тре години очила "полифокални", гледат на всякаква дистанция "релефа" и се затъмняват ако се изпотя от гледката
          Става въпрос за "поведенческа функционалност". Не, че още не мога да се "пробвам", ма ще ми се смеят внучките и ще ми трябва поне още една пенсия месечно.
          То пак там по моя врачански край казват че никога не е късно да станеш за кашмер (смях) На времето на другото ми село Вакарел имаше в една от махалите един бай Здравко викаха му палискера . Гонеше 70 а караше мотор по диво от нас дето нямахме и 18 . Човека беше голям техничар и лятото работеше в ТКЗСто механик по тракторите и помпите . Едно лято бяха докарали на бригада едни туркини някъде от родопите и случайно чух две да си говорят че си поискал от едната а тя пита на тоя дъртак дали въобще ще му реагира А другата вика и аз така си мислех та трети ден не мога да си седна на задника По някое време въпреки че имаше всички въпросни книжки и категории наточи един ИЖ Спорт и почна да бяга на КАТаджиите . Питам го защо а той с тъжен глас ми казва само това ми остана в живота тоя долу почти ме предаде Ако ще се мре да нее в кревата .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Ако викам ше го направя с главни букви . А ако някой някого осакатил - да си носи отговорност .Бил той срочно или свръхрочно служещ. Всеки на собствен риск и с манталитета си .
            Ти евентуално дали би могъл да прочетеш снощи какво си писал относно отговорност на наборник в контекста на извращенията? Все си мисля, че съм следил разговора, ма знам ли.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
              ...Та въпроса ми е.Какво мислите за пиянството и частичната му вина за една част от простотиите?
              Веднага ти казвам какво говори народната мъдрост (а народната мъдрост знае всичко) - От пияния и лудия бяга.

              П.П. Имам приятел адвокат, който казва, че при пиянски изцепки по-скоро би пледирал за утежняващи вината обстоятелства - пил си за кураж.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Я пмисли малко дали не си чел някъде нещо, някой филм дали не си гледал за случаи на извращения, гаври, убийства у армии, където хората са влезли доброволно. Те това ми е мисълта, ако някой все още не схваща. Че нали тука се обяснява как като си доброволец или професионал и нема извращения, или и да се случи нещо не се брои, щото заплатка и привилегии това-онова. Да ама не - какъвто и да си, където и да си има устав, етика, правила, морал и залижени граници, които да не се преминават.
                Навсякъде границите се преминават. В различна степен. В единия случай имаш избор, в другия - не.
                Правата ти като наборник, човешките ти права, са значително ограничени, без възможност да прекратиш договора.

                Изначално коментирахме кое колко ефективно е като обучение и дали е “загубено време”. Четейки повечето аргументи в полза Не е, все повече се убеждавам за себеси, че е било загубено време.


                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  П.П. Сигурно ше се потретя, но по татово време яко се гонеха и наказваха извращенията с новобранците...
                  И да се пошестиш и поседемдесетиш, тая гьобелсовата схема, че едно нещо повторено 100 пъти става истина, нема да сработи - прекалено много още живи свидетели има.

                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    И да се пошестиш и поседемдесетиш, тая гьобелсовата схема, че едно нещо повторено 100 пъти става истина, нема да сработи - прекалено много още живи свидетели има.
                    Аааа, ти гьобелсовите схеми много ги чаткаш и си ги използваш. Навил си латерната и дрънчиш едно и също, ега хване дикиш.
                    И противно на рефрените ви, тормоз над новобранци в най-различни форми има навсякъде по света, където има пансиони на колежи или средни училища, както и казарми. Та англоезичните даже са дефинирали 2 разновидности - bullying и hazing.

                    По сайтовете на американски университети стоят обяснения кое се счита за тормоз и следва да бъде докладвано.

                    Едни норвежки психолози, които не са запознати с припевите на Великия Гагич, в едно изследване за извращенията в норвежката армия (Глей ти! В армията на свръхцивилизована Норвегия!) покрай другите неща пишат:

                    Тормозът (hazing) е много често срещано, ако не и универсално и неизбежно, поведение в институции като армията.

                    Тормозът (hazing) има социални и културни функции и е забележително устойчив на усилията да бъде забранен, особено със спуснати отгоре указания.
                    Та така. Я ти да кажеш в МВР-ските войски имаше ли извращения или старите кучета си имаха едно на ум, че и новобранците ходят с пълни автомати, а границата е на една крачка?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Та така. Я ти да кажеш в МВР-ските войски имаше ли извращения или старите кучета си имаха едно на ум, че и новобранците ходят с пълни автомати, а границата е на една крачка?
                      И аз мога да споделя, че старите не си позволяваха нищо черезвичайно, щото 120 патрона в сумката след клетвата са сериозен аргумент.
                      Не, че не сме стъргали спалното с парчета джам, ама туй от старшинката.....

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        И да се пошестиш и поседемдесетиш, тая гьобелсовата схема, че едно нещо повторено 100 пъти става истина, нема да сработи - прекалено много още живи свидетели има.
                        Мда, поредното доказателство, че най-върлите защитници на онеправданите новобранци от татово време само са слушали за това. Единия обиден, че служил на границата - па те взимаха на гтраницата само синовете на проверени партийни другари бе, друже Гагич! Другия изкара ВВС махала на Столипиново, ама така е като само си чувАл за армията. И Стария само е слушал за извращенията от по-големите батковци. Наздраве, бойчета!
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          ...па те взимаха на гтраницата само синовете на проверени партийни другари бе, друже Гагич!...
                          След десети ноември не, бях в една рота с вероятно първия сиганин- граничар, който обясняваше присъствието си така:"тате немА пари да ми купи лопата,демек полкът на СВ в Кюстенджър сити, стигнАха му само за пушка..."

                          П.С. Чанч в смисъла на советская дедовщина и в ГВ имаше, виж за крайности не съм чувал. Може би щото освен достъп до заредено оръжие на караул почти всеки си беше заделил по някой джоб патрони е така, да си има за зор-заман и/или ако мине някое болно прасе...
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            И аз мога да споделя, че старите не си позволяваха нищо черезвичайно, щото 120 патрона в сумката след клетвата са сериозен аргумент.
                            Не, че не сме стъргали спалното с парчета джам, ама туй от старшинката.....

                            .... или пробита с пирон консервна кутия да се цикли парквта в спалното,дойде от натегач който остана на служба после,спалното бивш физкултурен салон строен от немците,само 125 легла вътре..........закалявал ти се характера ма друг път, само научаваш всички майни на Южна България обаче.

                            Абсолютно потвърждение,че тьпанар по устав може да ти стопи лагерите без да вкарва и грам мисъл,а тия главно са ти набори.

                            юркат се главно тия които не се опьват
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                              След десети ноември не, бях в една рота с вероятно първия сиганин- граничар, който обясняваше присъствието си така:"тате немА пари да ми купи лопата,демек полкът на СВ в Кюстенджър сити, стигнАха му само за пушка..."

                              П.С. Чанч в смисъла на советская дедовщина и в ГВ имаше, виж за крайности не съм чувал. Може би щото освен достъп до заредено оръжие на караул почти всеки си беше заделил по някой джоб патрони е така, да си има за зор-заман и/или ако мине някое болно прасе...
                              За след десети нямам мнение, но Гагича не е служил след десети, освен ако не съм го пенсионирал предварително.

                              П.П. Ма разбира се, че може да има всичко след десети, нали вече нямаше партия и привилегии (уж де).
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Мда, поредното доказателство, че най-върлите защитници на онеправданите новобранци от татово време само са слушали за това. Единия обиден, че служил на границата - па те взимаха на гтраницата само синовете на проверени партийни другари бе, друже Гагич!...!
                                Глупости. Синовете на въпросните служеха някъде наблизо. Ако въобще.
                                И да, не липсваха гаври с новобранци, за които след ден, по усмивката на офицера, разбираш че е бил съвсем наясно със случилото се. Ежедневните наряди бяха по схема новобранеца отпред, стария след него. Понякога затвора от пушкалото на предния, лежеше кротко в джоба на следващия го. И не е да не се знаеше от офицерите това

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X