Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
    С никой етнос нямам проблеми. И югославяните нямаха. Създадоха им ги.
    Кой ?!?
    Кой научи е тия да пеят таквиз "благи" песни и да правят каквото правеха?



    П.П: /да не правя два поста/
    Може ли и пример кога в човешката история армия лежаща на "наборната кълка" е постигнала някакъв успех във военно отношение?
    Последно редактирано от BulAf; 14-08-18, 23:36.

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
      Може ли и пример кога в човешката история армия лежаща на "наборната кълка" е постигнала някакъв успех във военно отношение?
      Наполеон(наборна с/у наемна).
      Войната за независимост на САЩ(пак горното).
      ПП.Няма значение наемна ли е армията или наборна.Други неща са важни...
      Последно редактирано от ЕМО; 15-08-18, 00:05. Причина: за да не стане грешка
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Може би и не съвсем директно, но всъщност си е баш по темата - и е вярно "от игла до конец".
        Вторият ми братовчед е със сменени стави, ходи вече на лов и преди две седмици малко преиграл с хорото. Оня ден ми се оплака, че нещо го въртят колената и ме пита дали да не ходим пак на нотариус и доктор. Е, те такива хора пък! Не знам кво да ги правя.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Казармата!

          Абсолютно (че другите неща са важни)

          -Наполеон, като първооткривател на тоз "пенкилер" - наборната армия, жъне такива успехи с нея, че ... - просто "космос" (както казват руснаците)
          - В САЩ е малко дискусионна тема доколко успеха им се дължи на "милицийте" (събраните от кол и въже) или на действията на отрядите изградени от хора цял живот воювали с кой ли не (т.е. - профи военни, наемници, контрактники... - по днешните понятия);

          Коментар


          • От: Казармата!

            Това съм го пускал и друг път, амааа понеже е точно по темата:

            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
              ... Може ли и пример кога в човешката история армия лежаща на "наборната кълка" е постигнала някакъв успех във военно отношение?
              E де! Не се оливай! Големите войни са водени с наборни армии. А и до не толкова отдавна повечето армии в Европа бяха наборни.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Ся, цитирам теб, за да не пълня поста си с цитати, извинявай за което.
                Започнал съм да се отнасям много резервирано към трогателни картинки на опашка за нещо.
                Мой втори братовчед си сменя тазобедрените стави. Има деца, жена, че и внуци, но казва:
                - Братчед, ти си човекът, на теб разчитам, мани ги тия, мойте. На ти кредитната карта, това ми е къщата, това ми е апартаментът, това ми е ЗИЛ-а, това ми е колата... ако стане нещо с мен, правиш първо, второ, трето... правим пълномощно пред нотариус, да ме представляваш пред социални, данъчни и т.н.
                Бивш военен началник, безсмислено е да се спори с него. Толкоз по темата Казарма.
                Отивам на опашката пред "социалните" да му взимам тоалетнен стол, количка, маса за хранене, проходилка и още някакви неща. Пред стаята са 20 баби и дядовци. Нито един млад човек. Опашката върви с две баби на час. Идва моя ред и с изненада установявам, че аз минавам за 5 минути. С подготвени документи и три изречения се разбираме с човека зад гишето, а на съседното е бабата, влязла 20 минути преди мен. Майната му.
                След две седмици, трябва да се наредя на същата опашка. Пак двайсетина баби и един дядо. Вече почти идва моя ред и се появява една баба с тригодишно детенце.
                – Ама, минете напред, ама Вие сте с предимство... - бабата с внучето откара вътре половин час.
                След малко идва една натокана мадама, с един младеж, водещи един дядо, който си държи катетъра.
                – Ама минете Вие! Вие сте с предимство.
                Тогава вече, издивях:
                – Къде сте го помъкнали тоя човек, акъл имате ли?
                – Ма, как смееш бе, не виждаш ли, това е баща ми и едвам се крепи на крака.
                – Ми, да де! Мястото му е вкъщи, на леглото. Какво си го домъкнала тук? Едно пълномощно ти е 20 кинта. Как ти дойде на акъла да го разкарваш в това състояние?
                Опашката от баби настръхна. Обвиниха ме във всички земни и неземни грехове. Пуснах кукавелата пред мен. След малко питам една от най- бурно нападащите ме баби:
                – Вие за каво сте тук?
                – За тоалетен стол и патерици.
                – Ми, къде са Ви децата и внуците?
                – Е, те са на работа.
                – Тъй като ме гледате, аз дали не съм на работа?
                – Е, ти си млад.
                – Да де, твоите деца и те са млади. Ти даваш ли си сметка, че нямаш работа тук? За какви инвалидни неща си се наредила тук, като можеш да висиш три часа на опашка? Така, като се замислиш, дали е по- важно аз да се върна на работата си, или е по- важно ти да се върнеш вкъщи, за да си гледаш сериала?
                Пред стаята има два стола и една от седналите госпожи ме застрелва:
                – Ми, моите са в Канада, кво ше ми кажеш да правя, а?
                – Ми, като са в Канада, да ти пратят 1000 долара и си купи, каквото ти трябва.
                – Е, тооооо, така много лесно. 1000 долара.
                – Добре де, утре като ритнеш камбаната, ще се наредят ли на опашката за апартамента и вилата, дето имаш?
                – Ма-а-а-а - вече малко разколебано го дава бабето- то, това е друго.
                – Кое му е другото?
                – Вие, госпожо, какво правите тук?
                – Аз нямам деца, младежо!
                Може би си мислиш, windwarior, че се разколебах? Бях набрал инерция.
                – Начи, изживя си го живота само за себе си и сега се чудиш, защо няма кой да ти донесе чаша вода или да виси на тая опашка?
                За моя изненада, дори и тая баба млъкна.
                Дойде и моя ред. Минах за 5 минути. Излизам и бабите ме изпращат с "Абе, прав си момче, ама не се впрягай толкоз, то такова е при нас, тя и държавата ни е такава..."
                Леко се поспрях, обърнах се, щото имах какво да ги питам, какво им е виновна Държавата, че са се наредили на тая опашка. За мое огромно удоволствие, бабите замлъкнаха и се вторачиха в мен. Махнах с ръка, пожелах им приятен ден и се метнах на колата, преди да ми се налага да плащам трети час на синя зона.
                Та-а-а-а-а, нещо съм съмнителен вече към баби, продаващи магданоз пред двора си, на двойни цени, без касов апарат и без наем за сергия. Майки с колички, там, където не им е мястото. Също и такива, бутащи инвалидни колички (или дядовци с катетър в ръка) може би и носилки ще се появят скоро. Едно пълномощно, на човек на когото вярваш е 20 лева. Ако нямаш такъв човек, значи не струваш и ти.
                Грешки на растежа, Баце. Мене татко и мама друго са ми набивали в тиквундера. На дама се подава ръка, ако слиза от автобуса. Отваря и се врата, ако слиза или се качва в кола. Отваря и се врата, и и се прави път, ако влиза/излиза от стаята. Независимо дали дамата е 70-годишен прилеп, или 20-годишна с напъпили любеници. Дамата си е дама. На майка с дете или възрастен човек се дава път. Без въпроси. Щото така е правилно.

                Та да кажем, че мама и тате грешно са ме възпитали. На 42 ми е късно да ме превъзпитават. Меа кулпа.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Грешки на растежа, Баце. Мене татко и мама друго са ми набивали в тиквундера. На дама се подава ръка, ако слиза от автобуса. Отваря и се врата, ако слиза или се качва в кола. Отваря и се врата, и и се прави път, ако влиза/излиза от стаята. Независимо дали дамата е 70-годишен прилеп, или 20-годишна с напъпили любеници. Дамата си е дама. На майка с дете или възрастен човек се дава път. Без въпроси. Щото така е правилно.

                  Та да кажем, че мама и тате грешно са ме възпитали. На 42 ми е късно да ме превъзпитават. Меа кулпа.
                  Споко, сам ш'се превъзпиташ, когато се почувстваш достатъчно използван. Може и просто да констатираш разликите между кавалерство и преебавка. 42 години е прекрасна възраст за осъзнаване на някои неща. Тамън е кратно на 7 (нали се сещаш, онова дето, най- важните неща в живота на човек ставали през 7 години) желая ти успех.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    о. Също и такива, бутащи инвалидни колички (или дядовци с катетър в ръка) може би и носилки ще се появят скоро. Едно пълномощно, на човек на когото вярваш е 20 лева. Ако нямаш такъв човек, значи не струваш и ти.
                    Ти па кой си та да определяш кой струва и на коя опашка да е,кой на кого какви пари да плаща

                    Тоя комунизъм умря,бабата си има права па ако ще цялата рода да е у Америката,седнал да се репчи на старците по опашките.........страшен
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                      Наполеон(наборна с/у наемна).
                      По това време в Русия някаква форма на професионална армия са само казашките формирования . На времето когато цялата ни армия беше наборна а аз от първия до последния ми ден служба отговарях за ремонта на повредената АТТ не защото много го исках а просто само аз и едно момче от Пловдив преди казармата бяхме работили като автомонтьори и можехме да поправим всичко в автопарка . В един момент си задаваш въпроса защо примерно по двата автобуса никога нищо не се чупи ? Отговора се натрапваше от самосебе си . И двата ги караха шофьори старшини които ги пазеха в общи линии като техни защото знаеха че трябва да изкарат едни поне 20 години до пенсия а на мене първата работа кеато ми зачислиха първия ВАРЕМ ЗиЛ 131 беше да смачкам с клещите двете тръбички на заводския ограничител на оборотите и от там щом е за родината газ до ламарината Това на камион който беше на една година .
                      Последно редактирано от sek.1; 15-08-18, 06:00.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        Грешки на растежа, Баце. Мене татко и мама друго са ми набивали в тиквундера. На дама се подава ръка, ако слиза от автобуса. Отваря и се врата, ако слиза или се качва в кола. Отваря и се врата, и и се прави път, ако влиза/излиза от стаята. Независимо дали дамата е 70-годишен прилеп, или 20-годишна с напъпили любеници. Дамата си е дама. На майка с дете или възрастен човек се дава път. Без въпроси. Щото така е правилно.

                        Та да кажем, че мама и тате грешно са ме възпитали. На 42 ми е късно да ме превъзпитават. Меа кулпа.
                        И мен така са ме учили доста по-преди. Но и преди Тропчо пак така ме научиха в събота и неделя да не правя място на весело чуруликащи баби планинарки в трамвай 5, нищо че са с щеки вместо бастуни. Същото и на опашкита по лифтовете. Имаше времена, когато за преглед в болниците се влизаше по старшинство.
                        пп това не попречи и аз да възпитах децата си така, ма както каза Тропчо, гледам че поузряват доста по- рано от мен
                        ппп а моя брокер активно участва и върши почти всичко и при ликвидацията на щета, не че му създавам работа де. За това съм малко резервиран към тип сдай
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Ти па кой си та да определяш кой струва и на коя опашка да е,кой на кого какви пари да плаща

                          Тоя комунизъм умря,бабата си има права па ако ще цялата рода да е у Америката,седнал да се репчи на старците по опашките.........страшен
                          Малко се ослушай и огледай. Щото да се репчиш на баби, ама да знаеш защо е по- добре, отколкото да се репчиш на ник в нета, без да знаеш защо.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                            Кой ?!?
                            Кой научи е тия да пеят таквиз "благи" песни и да правят каквото правеха?

                            Повече по въпроса от ВВС. Цялата​ поредица си струва, но за нетърпеливите от 17:39 в тази серия:

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              По това време в Русия някаква форма на професионална армия са само казашките формирования ...
                              Преди Наполеон да стигне до Русия бая армии е "оправил" и все професионални.Света не започва и не свършва с Русия...
                              ПП.Ако си направиш труда да прегледаш горното филмче ще разбереш, че руската армия си е била башка професионална(въпреки, че е била съставена от крепостни).
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                Наполеон(наборна с/у наемна).
                                Войната за независимост на САЩ(пак горното).
                                ПП.Няма значение наемна ли е армията или наборна.Други неща са важни...
                                Наполеон, верно е първопроходника на идеята, но ако разгледаме нещата малко по-подробно, ще видим, че докато е бил в прогрес, армията му е била професионална, преобладаващо професионална и с голям относителен дял на професионалистите (това е и хронологичното развитие). Когато вече наистина може да се каже, че наборна - нещата се получават както ги знаем.
                                Щатците са били професионалисти, не по-малко от войските на империята.
                                Изобщо, тук много дсе мешат понятията - доброволци не значи наборници ( не непременно и професионалисти); професионалисти не значи наемници (не че не получават възмездие за труда и професионализма си); национална армия не значи наборна и т. н. и т. н.
                                А значение има, сериозно при това.


                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Грешки на растежа, Баце. Мене татко и мама друго са ми набивали в тиквундера. На дама се подава ръка, ако слиза от автобуса. Отваря и се врата, ако слиза или се качва в кола. Отваря и се врата, и и се прави път, ако влиза/излиза от стаята. Независимо дали дамата е 70-годишен прилеп, или 20-годишна с напъпили любеници. Дамата си е дама. На майка с дете или възрастен човек се дава път. Без въпроси. Щото така е правилно.
                                Та да кажем, че мама и тате грешно са ме възпитали. На 42 ми е късно да ме превъзпитават. Меа кулпа.
                                Кавалерства се на дама.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X