Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    П.П. Класическо питане като в листовките за водач на МПС - Когато на вратата на магазина се засекат двама души, съответно влизащ и излизащ, кой на кого трябва да направи път?
    Ми не знам какъв е верният отговор според тези листовки, но според всички видове етикет - този, който излиза, трябва да направи път на този, който влиза. И съвсем не само в магазин, или банка. (Освен, ако не става дума за евакуация по някакъв повод.)


    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
    С казармата нещата са ясни - или ще се организираме да си пазим държавата сами (което значи наборна служба)
    Айде бе! Всъщност, "наборна служба", е едно от последните в списъка значенета.


    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
    Но да разчиташ на наемници да те пазят … има неща, които с пари не се купуват.
    А кой (освен теб) говори за наемници?!


    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
    Във възродителния процес резултат имаше.
    Имаше разбира се - и още как.
    Половин милион (минимум) население по-малко. Капсулиране на потърпевшите - и автокапсулиране, и сегрегация. Създаване на чуждо самосъзнание и у такива, които никога инак не биха се замислили по такъв въпрос. И още, и още.


    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
    Що наборната армия (мирновременна ) я мислите само с всеобщ набор? ))) Може да се направи и с ограничен, като след Ньой )))
    Между другото - през цялото време до "светлата дата", никога в армията не е събиран целият набор!


    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
    В Югославия комшулука беше още по-добър...
    В "Сърбославия" комшулук въобще нямаше, та да се говори за по-добър, или по-лош.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Човек, говорим за опашка в банката, не за опашка пред реанимацията на Пирогов. И няма нищо рицарско в това да направиш път на майка с дете или възрастен човек. Въпрос на елементарно домашно възпитание.
      Ся, цитирам теб, за да не пълня поста си с цитати, извинявай за което.
      Започнал съм да се отнасям много резервирано към трогателни картинки на опашка за нещо.
      Мой втори братовчед си сменя тазобедрените стави. Има деца, жена, че и внуци, но казва:
      - Братчед, ти си човекът, на теб разчитам, мани ги тия, мойте. На ти кредитната карта, това ми е къщата, това ми е апартаментът, това ми е ЗИЛ-а, това ми е колата... ако стане нещо с мен, правиш първо, второ, трето... правим пълномощно пред нотариус, да ме представляваш пред социални, данъчни и т.н.
      Бивш военен началник, безсмислено е да се спори с него. Толкоз по темата Казарма.
      Отивам на опашката пред "социалните" да му взимам тоалетнен стол, количка, маса за хранене, проходилка и още някакви неща. Пред стаята са 20 баби и дядовци. Нито един млад човек. Опашката върви с две баби на час. Идва моя ред и с изненада установявам, че аз минавам за 5 минути. С подготвени документи и три изречения се разбираме с човека зад гишето, а на съседното е бабата, влязла 20 минути преди мен. Майната му.
      След две седмици, трябва да се наредя на същата опашка. Пак двайсетина баби и един дядо. Вече почти идва моя ред и се появява една баба с тригодишно детенце.
      – Ама, минете напред, ама Вие сте с предимство... - бабата с внучето откара вътре половин час.
      След малко идва една натокана мадама, с един младеж, водещи един дядо, който си държи катетъра.
      – Ама минете Вие! Вие сте с предимство.
      Тогава вече, издивях:
      – Къде сте го помъкнали тоя човек, акъл имате ли?
      – Ма, как смееш бе, не виждаш ли, това е баща ми и едвам се крепи на крака.
      – Ми, да де! Мястото му е вкъщи, на леглото. Какво си го домъкнала тук? Едно пълномощно ти е 20 кинта. Как ти дойде на акъла да го разкарваш в това състояние?
      Опашката от баби настръхна. Обвиниха ме във всички земни и неземни грехове. Пуснах кукавелата пред мен. След малко питам една от най- бурно нападащите ме баби:
      – Вие за каво сте тук?
      – За тоалетен стол и патерици.
      – Ми, къде са Ви децата и внуците?
      – Е, те са на работа.
      – Тъй като ме гледате, аз дали не съм на работа?
      – Е, ти си млад.
      – Да де, твоите деца и те са млади. Ти даваш ли си сметка, че нямаш работа тук? За какви инвалидни неща си се наредила тук, като можеш да висиш три часа на опашка? Така, като се замислиш, дали е по- важно аз да се върна на работата си, или е по- важно ти да се върнеш вкъщи, за да си гледаш сериала?
      Пред стаята има два стола и една от седналите госпожи ме застрелва:
      – Ми, моите са в Канада, кво ше ми кажеш да правя, а?
      – Ми, като са в Канада, да ти пратят 1000 долара и си купи, каквото ти трябва.
      – Е, тооооо, така много лесно. 1000 долара.
      – Добре де, утре като ритнеш камбаната, ще се наредят ли на опашката за апартамента и вилата, дето имаш?
      – Ма-а-а-а - вече малко разколебано го дава бабето- то, това е друго.
      – Кое му е другото?
      – Вие, госпожо, какво правите тук?
      – Аз нямам деца, младежо!
      Може би си мислиш, windwarior, че се разколебах? Бях набрал инерция.
      – Начи, изживя си го живота само за себе си и сега се чудиш, защо няма кой да ти донесе чаша вода или да виси на тая опашка?
      За моя изненада, дори и тая баба млъкна.
      Дойде и моя ред. Минах за 5 минути. Излизам и бабите ме изпращат с "Абе, прав си момче, ама не се впрягай толкоз, то такова е при нас, тя и държавата ни е такава..."
      Леко се поспрях, обърнах се, щото имах какво да ги питам, какво им е виновна Държавата, че са се наредили на тая опашка. За мое огромно удоволствие, бабите замлъкнаха и се вторачиха в мен. Махнах с ръка, пожелах им приятен ден и се метнах на колата, преди да ми се налага да плащам трети час на синя зона.
      Та-а-а-а-а, нещо съм съмнителен вече към баби, продаващи магданоз пред двора си, на двойни цени, без касов апарат и без наем за сергия. Майки с колички, там, където не им е мястото. Също и такива, бутащи инвалидни колички (или дядовци с катетър в ръка) може би и носилки ще се появят скоро. Едно пълномощно, на човек на когото вярваш е 20 лева. Ако нямаш такъв човек, значи не струваш и ти.
      Последно редактирано от Тропчо; 14-08-18, 21:42.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        Е, той и Тито беше по-така от нашия.
        Ежкко, ти сериозно ли си имал проблеми с малцинствата по онова време? Разкажи какви, моля! Мен за цигани, турци, германци и руснаци ме е учила баба ми и едно на ум ми остави за последните само. Пък тя преживя в три века и до сега не намирам основание да се усъмня в преценките и.
        Може ли аз, моля другарко?

        Не постоянни проблеми, случка. 1975-76 година, на първи или втори януари. Между мене и брат ми има огромна разлика от 13 години. Та аз на 16-17, той на 3-4. Отиваме да суровакаме чичо ми, който живее на Симеон и Раковска. Брат ми носи суровачката а аз го водя за ръка. Празник, по обяд, няма жива душа по улиците. Срещу нас две циганета - 10-тина годишни. Почти ни препречват пътя, уж подсмърчащи и изплашени. Питат ме : Бате, бате, загубихме се, че ни кажеш ли къде е улица Васил Левски. Аз започвам да обяснявам, при което едното цигане дръпва суровачката от ръцете на брат ми и с викове "Да живее Васил Левски" побягват в различни посоки. Брат ми два часа не спира да реве съответно и постоянно пита - защо ни взеха суровачката, нали нищо не сме им направили. И сега като види циганин иска немедленно да му откъсне главата. Аз също. Може да ме съдят, където искат - Страсбург, Хага и т.н. За постоянните зулуми след 10-ти си требе цела отделна тема.
        Последно редактирано от коко келеша; 14-08-18, 22:27.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          ...
          Може би и не съвсем директно, но всъщност си е баш по темата - и е вярно "от игла до конец".
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Може ли аз, моля другарко?

            .... Та аз на 16-17, той на 3-4. ...
            Приема се.

            Ма я кажи как 16-17-годишен хашлак се дава на две циганета на десет, пък след година само решава световни проблеми,м?
            Ще ги реши. Ама друг път.

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Приема се.

              Ма я кажи как 16-17-годишен хашлак се дава на две циганета на десет, пък след година само решава световни проблеми,м?
              Ще ги реши. Ама друг път.
              Дефинирай "се дава", моля! А за световните проблеми - евентуално и при Сталинград 16-17 годишните са слушали а не са раздавали заповеди, тоест са били машата в ръцете на акълиите, командващи войсковите части.

              П.П. Между другото, до осми клас учих с 3 циганета в класа - двамата брат и сестра с една година разлика и комшийчето им. За 4 години дори не сме се поглеждали на криво. И беха по-чисти и спретнати от некои българчета.
              Последно редактирано от коко келеша; 14-08-18, 22:06.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                Обстановката в Чечня я стабилизира отново наборна армия. А положението го изпуснаха "професионалистите" позволили да се разграбят военните складове. Срещу пари. Пак срещу пари продадоха първата чеченска кампания. Наемници...
                Стига глупости! Изпращането на наборна армия от необучени момчета в Чечня си е поредно престъпление срещу руския народ.

                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                ... И югославяните нямаха. Създадоха им ги.
                Сус бре! Не се опитвай да казваш на родата на българи от Македония какво имало и какво нямало!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Дефинирай "се дава", моля! А за световните проблеми - евентуално и при Сталинград 16-17 годишните са слушали а не са раздавали заповеди, тоест са били машата в ръцете на акълиите, командващи войсковите части.
                  Взели на брат му сурвачката, ма той не се дал
                  Стига, де, наборна армия от 16-17 годишни ли мечтаеш да имаме? Аз пък не си представям човек, дето и едно пиле не е отгледал сам, да има възможност да решава с оръжие в ръка далеч по-значими неща.

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Може ли аз, моля другарко?

                    Не постоянни проблеми, случка. 1975-76 година, на първи или втори януари. Между мене и брат ми има огромна разлика от 13 години. Та аз на 16-17, той на 3-4. Отиваме да суровакаме чичо ми, който живее на Симеон и Раковска. Брат ми носи суровачката а аз го водя за ръка. Празник, по обяд, няма жива душа по улиците. Срещу нас две циганета - 10-тина годишни. Почти ни препречват пътя, уж подсмърчащи и изплашени. Питат ме : Бате, бате, загубихме се, че ни кажеш ли къде е улица Васил Левски. Аз започвам да обяснявам, при което едното цигане дръпва суровачката от ръцете на брат ми и с викове "Да живее Васил Левски" побягват в различни посоки. Брат ми два часа не спира да реве съответно и постоянно пита - защо ни взеха суровачката, нали нищо не сме им направили. И сега като види циганин иска немедленно да му откъсне главата. Аз също. Може да ме съдят, където искат - Страсбург, Хага и т.н. За постоянните зулуми след 10-ти си требе цела отделна тема.
                    Интересен живот е това! Щом на една сурвачка, такива вековечни вендети се основават. Ами ако някой ти е разбил носа - не ми се мисли...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Стига глупости! Изпращането на наборна армия от необучени момчета в Чечня си е поредно престъпление срещу руския народ.

                      Сус бре! Не се опитвай да казваш на родата на българи от Македония какво имало и какво нямало!
                      Я по-кротко! Проблемите в Югославия не започнаха от Македония (където вече почти няма хора с българско самосъзнание). И вместо да се оглеждаме за дивото, по-добре да погледнем Родопите и Делиормана за начало.

                      Колкото до армията необучени момчета - свършиха си работата. Пътьом се и понаучиха. Имаше жертви - колкото тези в нашата война по пътищата за същия период.

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Интересен живот е това! Щом на една сурвачка, такива вековечни вендети се основават. Ами ако някой ти е разбил носа - не ми се мисли...
                        Ами какво да ти кажа, интересен ми беше живота наистина. И да, на един лагер във Варна и носове се чупиха, но си дойде закономерно след съответната словесна дандания . Разтърваха ни и след това станахме първи приятели. На всичкото отгоре, по закона на Мърфи, ми дойде новобранец същия хубавец.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                          И вместо да се оглеждаме за дивото, по-добре да погледнем Родопите и Делиормана за начало.
                          Веднага ги поглеждаме - и кво-о. Ама колко му е да си спретнем едно джиджи-биджи за разнообразие.


                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Разтърваха ни и след това станахме първи приятели.
                          Да позная ли? Не е бил циганин.
                          Значи работата хич не е в сурвачката...
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            ...Да позная ли? Не е бил циганин.
                            Значи работата хич не е в сурвачката...
                            Мии, не позна! Ако не беше циганин нямаше да го пиша. Ще повторя - в нашето училище учеха и циганета. А по онова време училищата имаха и летни лагери по морето.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Баф таа сурвачка значи...
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                Приема се.

                                Ма я кажи как 16-17-годишен хашлак се дава на две циганета на десет, пък след година само решава световни проблеми,м?
                                Ще ги реши. Ама друг път.
                                Аз понеже, нали, имам опит с мангасари-хукнат ли да ти бягат, няма хващане(малко са като хлебарките). А и кво предлагаш-да зареже три-четири годишния си брат на улицата заради една суровачка? Хитро.

                                Давц, "спомени" от тия години(3-4) никога не остават без последствия...
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X