Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
    ... да разчиташ на наемници да те пазят
    Има принципна разлика между наемник и кадрови военен.

    Коментар


    • От: Казармата!

      Аз пък винаги съм се чудел, те наемниците не са ли и те българи?Ако стане война BulAf(примерно) по-сърцат ли щеше да е като наборник(само защото е наборник), от колкото като наемник?
      Последно редактирано от ЕМО; 14-08-18, 19:19.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        Аз пък винаги съм се чудел, те наемниците не са ли и те българи?
        Те и Стоичков и Бербатов са българи, но нямаме национален отбор, а младежките футболни школи останаха спомен. Щото за ЦСКА (която вече не е централен спортен клуб на армията) е по-лесно да купи някой и друг африканец. За сметка на което имаме потънали в тлъстини офицери, чиито брой надвишава този на редниците...

        Ясене,
        Може (и трябва) да има кадрови офицери, и донякъде сержанти. Кадрови редници няма. Има наемници.

        Коментар


        • От: Казармата!

          Съотношението (наборник - кадрови) = (дилетант - професионалист).

          Да не говорим, че "дилетант", "аматьор" и пр. са термини, означаващи практикуване на някаква дейност за развлечение. Ама не се сещам за друга дума. Виж ако вместо "дилетант" сложиш "роб" (с) Терзиев или "пандизчия", може би ще бъде по-коректно.
          Аз бих предпочел колата ми да е сглобена от професионалисти, а не от дилетанти... Ъ-ъ-ъ-ъ за "къщата строена" не смея да направя аналогия, щото сега едни мургави "професионалисти" са се навъдили в строЙтелството, че ум да ти заЙде. Ама се сещам (а и тук май съм писал) как строЙхме заставата на "Връшка чука" - яко трупчета, диреци, пънове и прочие дървении "за пълнеж" на бетона... не смея да си помисля дали сградата е още там...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Казармата!

            Щом си дал клетва, не виждам много място за сърцатост - по-скоро силно или слаборазвит инстинкт за самосъхранение (дезертьорство, доброволно предаване в плен).

            П.П. Гагич, потърси нЕкоя по-правилна дума от съотношение...
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Казармата!

              В Сирия снарядите и куршумите не питат, дали си аматьор или професионалист. А на робите не им дават оръжие - вземат им го.
              Дезертьорите ги чака въже или куршум, а пленниците имат по-малък шанс да оцелеят, отколкото войниците на фронта.

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                В Сирия снарядите и куршумите не питат, дали си аматьор или професионалист. А на робите не им дават оръжие - вземат им го.
                Дезертьорите ги чака въже или куршум, а пленниците имат по-малък шанс да оцелеят, отколкото войниците на фронта.
                Ми, това не е вярно. Щях да напиша нещо друго, ма нали първите 7 години...

                Ама ми щукна един друг идеЙ Аз понеже нали (с) { сещате се кой } не съм служѝл в армията, а в "милиционерски войски", как се отнасяте към използването на наборници за ... да кажем по модерному - "полицейски функциЙ" ?
                Примерно - наборна жандармерия, да пази затворите и да ходи да лови избягали затворници по къра и горите, наборни лесничеЙ да пуцат на мЕсо по незаконно сечащи гората цигани (+ чат-пат по некой офф-роудър ), наборни граничари да трепят всичко що рАчи да прекрАчи свещенНата и неприкосновенНа граница на Мамковината?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Динко щеше да ползва гратисна тарифа за смяна на ЕГН ( в момента вероятно това е безболезнено лесно) и да стане наборен боец...

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    A как се отнасяш към идеята същото, плюс овладяване на безредици (например етнически), да се върши от наемна войска?

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                      A как се отнасяш към идеята същото, плюс овладяване на безредици (например етнически), да се върши от наемна войска?
                      Полицията какво е?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Полицията какво е?
                        Всичко друго, но не и еквивалент на вътрешни войски.

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                          Всичко друго, но не и еквивалент на вътрешни войски.
                          Не е ли въоръжена сила от наемници? Хора, на които това им е професията?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Не е ли въоръжена сила от наемници? Хора, на които това им е професията?
                            Полицията не е армия. Нито по размери, нито по въоръжение, нито по задачи (има доста ограничения кога може да стреля и бие).

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Полицията какво е?
                              Жандармерията, Гагич. На полицията не И е работа да се занимава със сепаратизъм. Нейните клиенти са криминалния контингент.

                              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                              Всичко друго, но не и еквивалент на вътрешни войски.
                              Т.е. ти искаш да вкараш 18год момчета в етнически конфликт(Косово, Кавказ) и очакваш резултат?
                              Последно редактирано от ЕМО; 14-08-18, 20:17.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                                Полицията не е армия. Нито по размери, нито по въоръжение, нито по задачи (има доста ограничения кога може да стреля и бие).
                                У нас понастоящем полицията е по-многобройна и май по-добре въоръжена от армията
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X