Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    ... Водя си бележки на база изказвания.
    Като например?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Спокич. Записваме си. В социалистическата армия извращения няма.
      Всъщност, абсолютно си прав. В социалистическата армия, това не са извращения - това е норма и правило (освен в съзнанието на обекта им, ама както е видно и тук - дори не и на всеки такъв).
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Всъщност, абсолютно си прав. В социалистическата армия, това не са извращения - това е норма и правило (освен в съзнанието на обекта им, ама както е видно и тук - дори не и на всеки такъв).
        Поредната порция празни приказки, поднесени с категоричността на истина от последна инстанция ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Казармата!

          Абе да ти имам на теб пълните приказки! Ти имаш ли въобще някаква идея да се погледнеш отстрани...
          Безкрайна логорея от несвързани, хаотични откъсляци из "мрежата" и невероятно самомнение.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Хм, "Калашник" да не си виждал, не мога да си го представя (виж Манлихер, верно може и да не си). Ама какви ги говориш...
            Виж, аз верно не знам ти какво си виждал, но затвора на Манлихера за 3 секунди ми е в джоба а пушката ще остане да ти виси на рамото.

            П.П. Не знам как с лека ръка се е приемала ситуацията, че половината гранично поделение е небоеспособно.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Е, то всички вицове имат автори, дори и да са авторски колективи. И ся кво? Филма верен наполовината, щото само едната половина ви изнася? Избирайте - или всичко е вярно или и вашите твърдения са врели-некипели. Аз залагам на второто.
              Филмът "Граница" е концентриран сбирщайн на всички легенди, носещи се из Гранични войски и за Гранични войски.
              Гледал съм го един-два пъти - първия път на кино, като салонът явно беше пълен с бивши граничари, съдейки по реакциите им и втория път - по някаква ТВ, преди да започне текущата яка реставрация на комунизЪма в КМБ. По този случай скоро едва ли ще го дадат пак
              Та, нещо епизод с кози не си спомням, помня само младата тогаз Елена Петрова
              При нас имаше две села с често гостуващи на баби и дядовци ученички, петимни за софийско жителство та требваше да се Фнимава много, щото чл.158 от НК явно го знаеха... Но пък имаше и млади вдовици "без ангажименти"... че и жената на старшината (рисково занимание туй последното, само за безумно храбрите)...
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Виж, аз верно не знам ти какво си виждал, но затвора на Манлихера за 3 секунди ми е в джоба а пушката ще остане да ти виси на рамото.

                П.П. Не знам как с лека ръка се е приемала ситуацията, че половината гранично поделение е небоеспособно.
                Това, явно трябва да значи, че и Манлихер си виждал? Ми тогава става още по-интересно какви ги говориш.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  ...
                  Гледал съм го един-два пъти -...
                  Гагич, аз изпитах погнуса от заглавието само и освен фрагменти от филма(вървящи като реклама по телевизиите когато още гледах), друго не съм гледал. Просто исках да забравя че съм бил служещ на граница, какво остава и филм да гледам.

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    ... И ся кво? Филма верен наполовината, щото само едната половина ви изнася? Избирайте - или всичко е вярно или и вашите твърдения са врели-некипели. Аз залагам на второто.
                    Е като да ти отговоря сега, като не съм уважавал никоя коза? За затвора- чувал съм(не съм виждал с очите си), че на някои новобранци старата капа го конфискува на тръгване и връща на прибиране от наряд, може би с презумпция да не стори някоя беля под слогана "ми той искаше да бега, ей го къде лежи на браздата".

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    ...П.П. Не знам как с лека ръка се е приемала ситуацията, че половината гранично поделение е небоеспособно.
                    Какво половин поделение? Единият аскер от някой наряд на някоя застава може да си ходи спокойно без затвор и държавата няма да загине.
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                      За затвора- чувал съм(не съм виждал с очите си), че на някои новобранци старата капа го конфискува на тръгване и връща на прибиране от наряд, може би с презумпция да не стори някоя беля под слогана "ми той искаше да бега, ей го къде лежи на браздата".
                      Аз съм виждал - на пияни войници най-вече...
                      А преди "Коко Келеша" да продължи да се излага с оръжейните си познания - учебно филмче за затвора на "Манлихер" (на официалния език подбрах, щото има и на пиндогейски, ма както знаем, требва да го забравяме тоя вреден вражески брътвеж):

                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Това, явно трябва да значи, че и Манлихер си виждал? Ми тогава става още по-интересно какви ги говориш.
                        Ми, не мога да си представя, че ще ти дам доброволно да ми разглобиш автомата.

                        П.П. Гагич, щом си толкова любознателен , си намери филмче, в което се вижда как се сваля те това, дето го разглобяват. Никъде не съм ти обещавал разглобяване на пружинки и тръбички
                        Последно редактирано от коко келеша; 12-08-18, 22:38.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          А цялата тема тръгна от там, че на Терзиев Държавата злокобно му е нарушила костенТуционните права. За цели шест месеца. През които той се е скатавал като щабен плъх-писар.

                          Но пък му е оправила сексуалния живот. Щото девойките почнали да му пускат, като разбрали че е служил.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Аз съм виждал - на пияни войници най-вече...
                            И аз. На напълно трезвен, но пълен неадекват от Овчи кладенец, Ямболско, израснал точно сред козите и овцете.

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Какво следва ако тоя дето ти е взел затвора вземе че го загуби? Зарад него ще ходиш в дисцип?
                              Малко фантастика ми звучи тая работа.
                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              А цялата тема тръгна от там, че на Терзиев Държавата злокобно му е нарушила костенТуционните права. За цели шест месеца. През които той се е скатавал като щабен плъх-писар.

                              Но пък му е оправила сексуалния живот. Щото девойките почнали да му пускат, като разбрали че е служил.
                              Таман ровя дали нейде в историята е имало дееспособна армия от роби. Засега не намирам.

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Не съм бил на границата, служих като ОХР-еец и поне няколко пъти съм ставал свидетел как стари войници след развода на караула прибират затвора на тормозен от тях новобранец !
                                Служих от 96 до 98 година, и доста неща видях дето си мислите че са били приключили.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X