Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Трябва да си абсолютно сляп, че да не видиш през отвора за изхвърляне на гилзите липсата на затвора на АК. Ама съвсем буквално - сляп .

    А относно "случката с козичката" - режисьора на филма (даже не помня кой беше) беше излезнал с изявление, че това не е случай от границата, и че сцената е смекчена като за пред екран.
    Реалното събитие се било случило на летище Чешнегирово където наборните чукали някакво куче, системно...

    Коментар


    • От: Казармата!

      Сам си прибирах затвора в джоба, в случай, че скатавам караула на топло, в радио-релейната. Бях радист, ортака ми беше бягал от поделението и си беше малко непредсказуем. По тази причина не караше караули. А мен ме пишеха чат-пат. Ами, застраховах се по този начин.

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        ...Таман ровя дали нейде в историята е имало дееспособна армия от роби. Засега не намирам.
        .

        Прочети пак "Спартак"
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Ми, не мога да си представя, че ще ти дам доброволно да ми разглобиш автомата.
          Ми то доброволно си е относително понятие. Колкото доброволно ще дадеш на някой да ти разглобява пушката (та кой твърди, че и ти не си я разглобяваш, и просто само предаваш - затвора), толкова доброволно ще бръснеш и портрета на Ботев, и ще мериш кубатура с кибритена клечка, и ще показваш как баба Меца кара мотор, и... и... и т. н.
          В първоначалното ти изказване, обаче, не звучеше като да се съмняваш точно в това, ами имаше предвид "технико-габаритни съображения"
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Какво следва ако тоя дето ти е взел затвора вземе че го загуби? Зарад него ще ходиш в дисцип?
            Малко фантастика ми звучи тая работа...
            А че войникът на излизане в наряд вади от пълнителя "държавните" патрони(щото с месингови гилзи, пущините и не се намират лесно) и зарежда "собствените" си зелени фантастика ли ти се вижда?
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: Казармата!

              Какво пише в Спартак? Че са ги избили?
              Или че гладиаторите не са армия?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от ivonta Преглед на мнение
                Служих от 96 до 98 година, и доста неща видях дето си мислите че са били приключили.
                През '96-та-'98-ма, тези неща вече нямаха смисъл, нито основание, но си ги имаше - на принципа: "пишки мариновани", дето Търтей погоре описа.

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                .

                Прочети пак "Спартак"
                И к'во-о (в Спартак)?!
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Какво пише в Спартак? Че са ги избили?
                  Или че гладиаторите не са армия?
                  Ами прочети го де. Ще си отговориш на всички въпроси.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    През '96-та-'98-ма, тези неща вече нямаха смисъл, нито основание, но си ги имаше - на принципа: "пишки мариновани", дето Търтей погоре описа. ...
                    Ха така-а-а! И кой ти сведе до знанието тези азбучни истини? Или щом терминологията е различна и нещата са различни. Я се хванете подмишка с Търтея и бегайте у лево.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                      А че войникът на излизане в наряд вади от пълнителя "държавните" патрони(щото с месингови гилзи, пущините и не се намират лесно) и зарежда "собствените" си зелени фантастика ли ти се вижда?
                      На мен не

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Ха така-а-а! И кой ти сведе до знанието тези азбучни истини? Или щом терминологията е различна и нещата са различни. Я се хванете подмишка с Търтея и бегайте у лево.
                        Кои тези истини?
                        Инак, аз мога да си движа насекъде и немам нужда от тон за песен.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          .

                          Прочети пак "Спартак"
                          Е па четох. Като роб не е участвал в ефективна армия.
                          Според историците Спартак е тракиец от племето меди, които са живели край река Струма, до днешния български град Сандански. Най-напред е воювал на страната на римляните, откъдето попада в плен и е продаден като роб. Спартак бил изключително силен и смел воин, затова е взет в гладиаторската щкола на Батиат в Капуа. През 73 г. пр.н.е. Спартак става инициатор на бягството на 80 гладиатори, което всъщност се явява началото на първото въстание в света на роби.

                          Брей, от 2 до 4 К евро им плащали на западните роби.
                          Последно редактирано от Ivan Terziev; 12-08-18, 23:33.

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Като се спомена за сваляне на затвор, та се сетих за един разказ от времето на царската армия (достоверност - негарантирана поради невъзможност за проверка на предаден през човек дедов разказ). Заспал един юнак на поста. Минал дежурният офицер, свалил му затвора на пушката и заминал нататък. Събужда се часовият и се усеща какво е станало. Припнал до съседния пост, измолил от другия часови затвор и се върнал обратно. По някое време се връща дежурният офицер. "Стой! кой идва" Отговор нЕма. "Стой! Ще стрелям" ... "А стреляй де. Тъпанар, селяк .... " ... Дааан изстрел "на месо" ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Виж, аз верно не знам ти какво си виждал...
                              ПП
                              А аз съм виждал, каквото и в НВИМ май не са виждали (хем "на едно място" - съвсем наблизо...)!
                              За леко/персонално - дълго - оръжие става дума.
                              Последно редактирано от davc; 12-08-18, 23:35.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Какво следва ако тоя дето ти е взел затвора вземе че го загуби? Зарад него ще ходиш в дисцип?
                                Малко фантастика ми звучи тая работа.

                                Таман ровя дали нейде в историята е имало дееспособна армия от роби. Засега не намирам.
                                Баце, сам си призна че си почнал редовен сексуален живот след като армията те е направила истински Мъж. И вместо да си благодарен че девойките са почнали да ти правят шес без десет с крака, ти плюеш.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X