Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доброволен резерв на армията

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Доброволен резерв на армията

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    ми тоя съюзник
    Къф съюзник, кви пет лева къф кон на втория етаж?
    Рим съюзници няма, а те имат претенциите да са третия Рим.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Доброволен резерв на армията

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Къф съюзник, кви пет лева къф кон на втория етаж?
      Рим съюзници няма, а те имат претенциите да са третия Рим.
      от контекста на написаното мислим е ясно, че е в кавички?


      п.п. а къде видите действия на територията на бивша Ю? освен неколко завойчета през Струмица....
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Доброволен резерв на армията

        Мине не мине и се изплякаш в някоя тема.....
        за Търтея говоря.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Доброволен резерв на армията

          Търтея пляка в много теми и то често, но и често е прав... ако и да не се разбира... често...

          Коментар


          • От: Доброволен резерв на армията

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Създаването на "македонска" нация е сръбска идея от средата на 19 век("Предначертанието" на Гарошанин), прокарана чрез Коминтерна. Но това е друг въпрос.
            На тези планове ми прави впечатление, че ние действаме на територията на независима държава(Югославия)! И тя очевидно не е предвидено да се съпротивлява( защото Белград не е сред целите)!
            Илия Гарашанин син на своя народ жалко че ние нямаме такъв.....
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • От: Доброволен резерв на армията

              А план някой да има как ние скачаме на Турците и ги навираме в Анадола до сряда на обяд?

              Тия горните вкарват ли в уравнението противника с какво разполага и след колко часа му се отваря крилото или е просто една идея?


              Някой талчитески грамотен да се езрече ако може.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Доброволен резерв на армията

                В уравнението между другото и накрая се вкарват своите сили и средства, всичко започва и свършва тъкмо с географията и силите на противника. Ако разни модератори не пипаха каквото не разбират, всички отдавна щяхте да знаете защо отношението ми към кухненската командосия която се възцари в тоя форум, е каквото е.
                И точно изхождайки от действията на противника, твърдя че тая картинка е невъзможна. По ония години форумните стратези още не бяха измислени, и такава картинка също не е можела да бъде измислена, освен от художник. Ако от военен, най-вероятно е била учебна задача за изпит по тактика, като за тройка. Макар че може да е и за добър, ако е била за време, за изпит за оперативници, с въпрос "колко са грешките?". Аз ги броих повече от минута, и щях едвам да вържа.

                Коментар


                • От: Доброволен резерв на армията

                  Е не всеки е стратег на Нта степен та на мен примерно ми се налага да питам как така с тройно по-малко от това и петорно по-малко от онова ще ги наврем в кучи гьз.Остава с тактика,че за атака техника липсва та за това питам тактиците.
                  Малко кофти,че сме вьв форум ма такьв ни бил кьсмета,на живо явно няма как.


                  Млад сьм още,по мое време тактиката беше Качи се на баира и стреляй по каквото мьрда.........а до кога никой не казва ма с 90 патрона няма да е дьлго време и то ако издьржи джугана жестокия преход от 2 часа.Явно някакво наследство ще да е било,от нещо си.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Доброволен резерв на армията

                    Мога да помоля мой братовчед генерал от запаса (резерва) със завършена генерал - щабна академия в СССР да напише едно кратко резюме на реалните възможности на БНА от онова време но силно ме съмнява че ще иска . Нещо хич не обича да говори по тия въпроси защото се налага да сравнява със сегашното състояние .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Доброволен резерв на армията

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Мога да помоля мой братовчед генерал от запаса (резерва) със завършена генерал - щабна академия в СССР да напише едно кратко резюме на реалните възможности на БНА от онова време но силно ме съмнява че ще иска . Нещо хич не обича да говори по тия въпроси защото се налага да сравнява със сегашното състояние .
                      Не виждам кво се мОташ!
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: Доброволен резерв на армията

                        Не му рови в душата на човека. Който е правил такива неща, после не ги разправя в кръчмата.

                        За каквато и война да става дума, БА няма как да се срещне с цялата турска армия, освен ако нашата задача не е окупирането на цялата Турция. Което пък е безсмислена задача, дори да е възможна. Най-малкото Турция има непреодолими териториални проблеми с многомилионно собствено кюрдско и сирийско население, вероятно около 1/3 от цялото и население, които без друго ще съгласуват действията си с действия на БА. Освен това територията и е голяма, а железопътната инфраскруктура - слаба. Прехвърлянето на войски и снабдяването им е трудно, на значими съединения в европейската част при противодействие - практически невъзможно.

                        Коментар


                        • От: Доброволен резерв на армията

                          Да не дава Господ да видим приживе кой прав и кой крив на тая тема, която мисля се изчерпа още първите страници и изобщо не стана ясно нищо конкретно за тоя резерв... но щУ нЯщо се изписа, не е истина...

                          Коментар


                          • От: Доброволен резерв на армията

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Да не дава Господ да видим приживе кой прав и кой крив на тая тема, която мисля се изчерпа още първите страници и изобщо не стана ясно нищо конкретно за тоя резерв... но щУ нЯщо се изписа, не е истина...
                            Е, па ти още ли не си се записал ? Нали това щеше да правиш още преди два месеца (началото на темата). Очаквахме тука вече сведения от първа ръка кое-как... Или... "военна тайна", нЕма как да раздуваш ?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Доброволен резерв на армията

                              Естествено че не можеш да имаш запасняци като нямаш армия. От къде ще ги вземеш, нали преди това трябва да са служили.
                              Освен това мобилизационната система е разрушена. Складовете с такива запаси също са унищожени.
                              Това беше събирано повече от сто години, с опита от пет войни и могъщ съюзник зад гърба. Сега няма как да го възстановиш.

                              Коментар


                              • От: Доброволен резерв на армията

                                Е аз бих се записал, това не означава, че ще го направя , особено като се съмнявам, че има смисъл в цялото занимание...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X