Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доброволен резерв на армията

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Доброволен резерв на армията

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Тия дето сме служили две години и кусур сме готови винаги
    Схемата на "връзване" от по-горния ти пост е почти същата която ползвах и аз,разликата е,че на пищяла правех възел против разсукване.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Доброволен резерв на армията

      Нищо уникално няма. Краката на бебетата са много фини, с годините загрубяват. Някои повече, други по-малко. Моите са изнежени щото аз си ги изнежвам и живота не ми е сипал достатъчно киреч по тях за да станат мазолести и груби. Което е и +, но и -... за мен си. Имам приятел копа с правата лопата бос и я натиска в суха земя с цЕлата сила и аз му завиждам. Ходенето бос помага доста. А той ходи бос основно. Най-лесно е да прочетеш. После обаче е добре и да пробваш. Аз не мога да разбера как се преценява, кой колко е попил и разбрал, демек записал в тефтера и колко не е. Или щото ако разсъждаваш и говориш, начи си пикльо? Демек не можеш ли И да действаш И да мислиш И т.н. с чуждоезичното мултитаскинг? Предполагам може да си даде човек сметка дали нещо му се отдава и дали го бива или не? Щото за летец е ясно, че не се става само с четене, но пък аз като цяло мразя да летя. Това прави ли ме примерно страхливец или просто проблемите с вестибуларния апарат не питат. Щото ако се наложи летя, скачам и с парашут, парапланер, кфото каеш... е мое се окаже, че пукна, но зависи от целта. Да ти кажа не се сещам да съм открил драстично много или кой знай, колко много неща, все е чужд опит и знания... Пък кой как и кога ги прилага и за какво, вече личен избор...

      Коментар


      • От: Доброволен резерв на армията

        Мечката скача според тоягата...
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Доброволен резерв на армията

          Верно, ама я си представи как скача мечка при .... мултитаскинг.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • От: Доброволен резерв на армията

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            ...
            Насов, уморяваш се от толкова много писане в толкова много теми. Почини си.
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • От: Доброволен резерв на армията

              Уморявам ви и вас, айде лека... а мечката мултитаскинг не го може

              Коментар


              • От: Доброволен резерв на армията

                ))))
                Имал съм всякакви новобранци. Градски, селски, интелитенти, простовати момчета. Практически никой не беше виждал партенки преди службата, то и аз не бях виждал. По устав винаги са давали по два чифта летни и зимни чорапи, и по два комплекта летни и зимни партенки, всичко ново, заедно с дрехите. Виждал съм всякакви реакции на партенките.
                След седмица едно от малкото неща които не са откраднати от изтръпналите новобранци са чорапите. Просто не трябват на никого, освен за парцали. Ама те тогава нали още нямат пушки, та и дребни парцали не им трябват.

                Коментар


                • От: Доброволен резерв на армията

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Уморявам ви и вас, айде лека... а мечката мултитаскинг не го може
                  Само ти си мислиш, че не може. Мечка в гората виждал ли си на живо?

                  п.с. Късметлия си Насов с тази безснежна зима....

                  Коментар


                  • От: Доброволен резерв на армията

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Еваларка, за това което пишеш и правиш, ама остави ги новобранците да си носят чорапите десетина дена и .... ще ти целуват после краката.
                    Номера е че, сития на гладния не вярва ....
                    Аз също съм носил чорапи около 22 месеца, ама ... и партенки .... 5 месеца .... ясно е, че от зор! Общо 27

                    Като си видят краката на "кайма" ... кръв, лимфа и декубитуси ... ще се сетят.
                    Болката не я коментирам. Трябва да се изпита. Да ти се допикае .. и ... да не можеш да си стъпиш на краката, щото са станали 50-ти номер и кръвта шурти от тях, а утре те чакат поне 15 км още, в други ден пак, и пак ....
                    Една седмица преди да влезна в казармата вуйчо ми (запасен офицер лека му пръст) и един братовчед който тогава беше още полковник на генералска длъжност ми проведоха едно кратко обучение . Докато си пийвахме ми обясниха някои основни неща за родната казарма като основното беше как да си скроя и как да намотая партенката така че и след цял ден трамбоване на плаца краката да ми останат невредими . Още от първото обуване на кубинките вече бях с партенки а на третия ден младши сержаната от новобранската ме истъпани пред 100 човека новобранци да им показвам как става тая блага работа щото половината вече бяха минали през лечебницата и не можеха да ходят. Страшна гледка е да видиш как в умивалното няма празна чешма и 20 - 30 човека си киснат отеклите крака . На който баща му му беше обяснил и показал тая несложна операция просто нямаше проблеми . В интерес на истината единствения чанч за цялата ми служба беше в тоя един месец преди клетвата . По цял ден трамбоване на плаца огневи занятия марш на скок кратка теоретична подготовка в някое класно или на поляната и за разсънване веднага практическата част . След клетвата веднага ни разпределиха в бойните роти където нещата бяха силно профилирани и професионални като на всякъде във ВВС . Аз като завършил Вилхелм Пик и имащ малко опит в управлението и поддръжката на тежка техника веднага се озовах на волана на ВАРЕМ ЗиЛ 131 . Когато не карах някоя машина бях в работилницата на парка там бетон от всякъде изпива те през подметките . Тогава гледайки какво правят старите си взех от старшината едни кубинки с два номера по големи мотаех двойна (руска) партенка и върху нея дебел плетен от баба ми вълнен чорап . Така си изкарах службата без да си скапя краката и да хвана задължителните гъбички благодарение на партенките . Когато дойдоха нашите новобранци ми дойдоха две момчета от квартала . Още първата вечер ги викнах и им обясних на кратко как стоят нещата и им накъсах партенки . Единя в момента е някъде в чужбина но с другия редовно се виждаме на по бира и много пъти ми е благодарил за това което съм направил за него . До ден днешен когато тръгвам на лов или по друг повод в гората си мотая партенки и никога не съм имал проблем с краката така че който иска да си вярва на новите синтетики аз на свой гръб съм изпитал разликата . В интерес на истината материите тип мембрана са познати по нашите земи от хиляди години . До към петдестте години на миналия век най разпространената обувка по нашите ширини са цървулите от свинска кожа с високи вълнени навуща и дебел вълнен силях около кръста който освен че е служил да си държиш ножа (пищова) е пазел и кръста от надухване .
                    Последно редактирано от sek.1; 23-02-13, 07:27.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Доброволен резерв на армията

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Само ти си мислиш, че не може. Мечка в гората виждал ли си на живо?

                      п.с. Късметлия си Насов с тази безснежна зима....

                      При вас сняг може и да няма, но при мен си има и не е спирало да има /само последната седмица валя 5 дни от 7/, може би не 2 метра... ако това искаш да кажеш.

                      Коментар


                      • От: Доброволен резерв на армията

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        При вас сняг може и да няма, но при мен си има и не е спирало да има /само последната седмица валя 5 дни от 7/, може би не 2 метра... ако това искаш да кажеш.
                        Това,това...
                        Друго си е да те затрупа ноември и да се стопи края на март.

                        Коментар


                        • От: Доброволен резерв на армията

                          A после аз съм бил глезен. Друго си е да, по-добре ми се струва. Така няма тръпка. И така и не разбрах кое му е страшното на снега. В градО е много готино сигурно, киша и гняз и мръсно, и луга и сол... и пак ви е студено. Наистина не разбирам, кфо е страшното да има сняг? Щото трябва да разринеш с лопатата?

                          Коментар


                          • От: Доброволен резерв на армията

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            A после аз съм бил глезен. Друго си е да, по-добре ми се струва. Така няма тръпка. И така и не разбрах кое му е страшното на снега. В градО е много готино сигурно, киша и гняз и мръсно, и луга и сол... и пак ви е студено. Наистина не разбирам, кфо е страшното да има сняг? Щото трябва да разринеш с лопатата?
                            Ама като скине жиците на тока и от енергото дойдат чак средата на Април?
                            Ко праим, че и нета ще зачезне....

                            Коментар


                            • От: Доброволен резерв на армията

                              http://www.at-consulting.ru/ak.swf

                              Започнете от началото, я да видим кой как се справя.

                              Коментар


                              • От: Доброволен резерв на армията

                                А за непромокаемост на кубинките още края на лятото ги нагреваш на слънце и после неколко пъти мажеш обилно с гъша или патешка мас да попие добре..........
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X