Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
    Не знам къде ви е звънеца-на улицата вх.врата,в коридор на блока ли,но наш роднина има едни соларни лампи.дето се бучкат в градината и вечерно време уж осветяват пътечките.Та сменил вътре елемента с по качествен и го пригоди на външния звънец на портата.Панела стои отгоре и се осветява и не хваща много хорските очи.
    Звънеца е от външен бутон и вътрешно тяло, и двете са с батерии, лидълски. Това на къща. Бутона е още с оригиналната батерия, и е отвън, вътре тялото е с 5-6 комплект вече, за година и нещо.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      1,2V ли? На мен и една ми стига, един ден без звънец не ми е проблем, имам куче.

    • Паджеровод
      Паджеровод коментира
      Редактиране на коментар
      Не, литиевият елемент е 3.7V. Затова слагам по един

    • disko04
      disko04 коментира
      Редактиране на коментар
      Аз съм купил li ion АА на 1.5 волта. Добра работа вършат. Зареждат се с USB букса на самите тях. USB C. Карат много дълго и поддържат постоянно 1.5 волта.

  • Аз също съм с лидълски звънец от години, батерията на икеа, жълта тяхна си някаква, се представя много добре.
    При мен един бутон на вратата възбужда два приемника, единия е на двора, а другия е в къщата, вътре.
    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Звънеца е от външен бутон и вътрешно тяло, и двете са с батерии, лидълски. Това на къща. Бутона е още с оригиналната батерия, и е отвън, вътре тялото е с 5-6 комплект вече, за година и нещо.
      За бутона отвънка имах предвид.
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        С него ядове нямам никакви, даже се учудвам.

      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Бутона консумира ток само ако натиснеш. Вътрешното тяло слуша непрекъснато за натиснат бутон и затова яде батериите.

      • ognqn
        ognqn коментира
        Редактиране на коментар
        На вътрешното тяло множе и адапторче..

    • Кое му е специалното на този заваръчен апарат https://www.lidl.de/p/parkside-perfo...iff/p100347797 , та струва 400 евра?

      Коментар


      • I.Stoyanov
        I.Stoyanov коментира
        Редактиране на коментар
        Това че има пулс функция, двоен пулс, МИГ/МАГ, виг и ММА машина в едно и то за 800лв, на всичкото отгоре е и 200А.
        Аз бих подминал чудотворната оферта, само като видя, че липсват данни за ПАВ на машината и е монофазна с функция пулс в такъв ценови клас.

    • Вече лидл имат и такова чудовище https://www.youtube.com/watch?v=B01k...el=AllHandmade .

      Коментар


      • Чел съм добри отзиви за голямото гедоре 216 части, но не бих отказал още впечатления. Синът иска да си купи нещо непретенциозно за тойотата(Аурис), това лидълското заслужава ли си 200 лева

        Коментар


        • mitko 53
          mitko 53 коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря за впечатленията! Сутринта информирах синчето и твърдо ще го купува. Той си го беше харесал още от продавалниците, но цената беше 80 отгоре, то за късмет излиза и по филиалите

        • Никола
          Никола коментира
          Редактиране на коментар
          Сега се сетих, като купувах голямото гедоре имаше два камъка 21, а нямаше 22. Та да го прегледа като го вземе.

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Другата седмица от четвъртък го пускат .

      • Бихте ли ме посъветвали от къде мога да купя шкурки за лидълския пенташлайф? От няколко седмици предлагат шкурки за лентовия, нормалния и ексцентричния, но не и за PPS 200.

        Коментар


        • Рязко ми притрябва акумулаторен флекс. Помня, че съм виждал предишните седмици. Някой да е мяркал някъде в последните дни? Или някой да има за продажба? Да е съвместим с Х20 батериите.

          Коментар


          • mitko 53
            mitko 53 коментира
            Редактиране на коментар
            В продавалниците е пълно с безчеткови Перформърси, но от 150лв. нагоре, без батерия и зарядно. А такъв зелен имам, много е кекав, два пъти ми го сменят гаранционно.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Аз имам от безчетковите . Поне за сега няколко месеца само хубави работи мога да кажа за машината . Имам в момента при мен и един безчетков Девелт определено Парксайда не му отстъпва по нищо . Е освен цената Девелта и на промоция е поне три пъти по скъп .
            Последно редактирано от sek.1; 28-11-22, 08:34.

          • Savov
            Savov коментира
            Редактиране на коментар
            Сдобих се с безчетков от ОЛХ, утре ще тествам.

        • На това добиче нещо да не са сбъркали даните https://www.lidl.cz/p/parkside-perfo...cky/p100357817 , 150Nm - толкова не съм виждал, имало и някаква опция срещу къчове и Rohm патронник. Не виздам обаче къде да се ползва, сигурно за покриви с винтове 12мм.

          Коментар


          • Всичкото сериозни машини вече имат такива.
            Барабар и ние на милуоки. Яката работа е.
            Ама чупи китки ако не се внимава.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • https://www.lidl.bg/p/sabudi-maystor...diubeli/p77969

              Този к-т метални дюбели дали стават за закрепване на някакви етажерки/шкафове на стена от гипскартон?


              Коментар


              • gy6ter
                gy6ter коментира
                Редактиране на коментар
                Вертикални щори си монтирах с такива .

              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                Премисли с какво натоварване и в каква посока ще са дюбелите.
                Ако се включваш в заводското предписание на дюбелите - нямаш проблем! Но потърси точно за твоя модел дюбели спецификацията.
                От 1 плик дюбели, "куча марка", 20 -тина процента не станаха - или на винта изтърва резбата или на гайката, а на няколко им се "откъсна" гайката.
                Това става при първоначалното "опъване" с клещите.
                После стягаш винта, докато прибере детайла до стената. Самия винт не го затягаш.

              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                Масово с такива моли дюбели монтирам телевизори,рак шкафове и подобни....за шкаф за кухня ще държат...колкото да си тръгне майстора.

                За мебели на гипскартон,е необходимо да се подготви предварително метална конструкция зад картона .

            • Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
              https://www.lidl.bg/p/sabudi-maystor...diubeli/p77969

              Този к-т метални дюбели дали стават за закрепване на някакви етажерки/шкафове на стена от гипскартон?

              При задачка "шкаф на стена от гипсокартон" тези дюбели са ти най-малкият проблем. Ако шкафът е достатъчно тежък, той може просто да изскубне дюбела от картона.

              За каква стена става въпрос? За такава, изградена от гипсокартон или за предстенна обшивка от картон, залепена към зидана стена?

              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • Да не правим прибързани обобщения за шкафовете окачени на гипсокартонени стени.
                Хората са го измислили отдавна и тествали достатъчно дълго по света.

                От стр 16 нататък

                https://www.knauf.bg/web/files/riche...-zhilishta.pdf

                Коментар


                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Виждал съм всякакви"чудеса" на съвременното "строителство". Обаче от римско време само бетон, тухла и камък са оцелели
                  Това не значи, че клещите и металните дюбели са лоши.

                • m_markovski
                  m_markovski коментира
                  Редактиране на коментар
                  По тази логика най-добре е с бетонови рафтове отлети заедно с къщата.

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Марковски,Ти така ли си монтира кухнята в къщи?

              • Само за протокола! На малък комплект гедоре Parkside тресчотката и каренцето са за у кофата. Тресчотката прескача, защото нита който обръща посоките е пластмасов и нещо не може да удържи на напън. На каренцето единото от винчетата си се върти на празни обороти, защото е с малко по-късо и не стига до резбата. Най-вероятно ще го загубя в бъдеще...
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
                  Да не правим прибързани обобщения за шкафовете окачени на гипсокартонени стени.
                  Хората са го измислили отдавна и тествали достатъчно дълго по света.

                  От стр 16 нататък

                  https://www.knauf.bg/web/files/riche...-zhilishta.pdf
                  Нищо прибързано няма. На Кнауф брошурките са добри и такива като мене със сигурност ги четат.

                  Същото обаче не може да се каже за голяма част от "майсторите", изпълняващи стени и тавани сухо строителство. Още по-малко пък за възложителите, плащащи за подобни изпълнения ...

                  Във въпросния линк четем

                  Пример за двуслойна облицовка 2х12,5mm плоскост Knauf Diamant или Knauf Vidiwal
                  Дали случайно е даден пример именно с двуслойна?!?

                  А дали стената в конкретния случай е такава?!? Че в масовия случай по-скоро не са.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    И на трислоен картон няма да си кача шкафовете ,ако не съм сложил метални профили за които да се хвана за тях.В случая моли дюбелите без проблем се закрепват в широките монтажни профили .

                    Иначе по здрав монтаж в гипскартон от моли дюбелите не съм открил за сега.

                Активност за темата

                Свий

                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X