Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тука вече съм съгласен - дяволът е в детайлите. Може да си с правилния дюбел, но гориш ако стената ти не е изпълнена правилно.

    И да, майсторите с лека ръка отхвърлят труда на дузина инженери чепкали някакъв проблем. Рядко се интересуват от новостите и технологичната дисциплина. Важното е да отхвърлят работата и после се почва едно чесане по вратовете и писане по форумите.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
      Тука вече съм съгласен - дяволът е в детайлите. Може да си с правилния дюбел, но гориш ако стената ти не е изпълнена правилно.

      E, аз затова по-горе попитах за каква стена става въпрос. Дюбелът сам по себе си е ОК, ама само ако се използва в правилната комбинация.

      Аз съм слагал (и ми предстои да слагам) тежки предмети на стени със "суха мазилка" (еднослоен картон, лепен на тухла/бетон). И през ум не ми минава да използвам дюбели като тези, за които е въпросът ...

      Преди 10 години си закачих кухненските шкафове на такава стена, ама използвах сериозни винтове с 12 см дюбели, които си влязоха в тухления зид зад картона. Да чукна на дърво, шкафовете са си още на мястото.

      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • За сухата мазилка това би трябвало да работи добре. Предполагам нещо такова си ползвал.

        https://www.fischer-international.co...me-fixing-sxrl

        Коментар


        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Именно. Третата картинка

      • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

        При задачка "шкаф на стена от гипсокартон" тези дюбели са ти най-малкият проблем. Ако шкафът е достатъчно тежък, той може просто да изскубне дюбела от картона.

        За каква стена става въпрос? За такава, изградена от гипсокартон или за предстенна обшивка от картон, залепена към зидана стена?
        За стена на дървено бунгало ,която е от гипскартон.Няма никъде зидано,тухли и т.н. По-скоро ми се ще да сложа рафтове,полици на стената за разни дреболии(чинии,чаши,тенджера/и),но не знам как да подходя.

        Коментар


        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Като начало, може да си пуснеш тема.

      • Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение

        За стена на дървено бунгало ,която е от гипскартон.Няма никъде зидано,тухли и т.н. По-скоро ми се ще да сложа рафтове,полици на стената за разни дреболии(чинии,чаши,тенджера/и),но не знам как да подходя.
        Рафтове без страници и гръб , са сложни за монтаж към всякакъв вид стена , за такава от гипсокартон , е немислимо , дори без чинии и тенджери. Трябва ти поне масивен гръб за който да се захванат рафтовете , или страници които да укрепят рафтовете , и цялата конструкция може да се захване към тавана или греда/профил/ от стената с картон. Ако използваш масивен гръб , той може да стига до пода , който да поеме тежестта , а към стената да го захванеш с въпросните дюбели плюс монтажен силикон.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • Вчера ги напазарувах от Лидл . Много полезни инструментчета . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221216_112624_115.jpg
Прегледи:645
Размер:581.3 КБ
ID:6903379
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • Конусната дъска е само за метрични тръби и не е подходяща за за климатици. Тя за какво ли е подходяща де...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Аз неметрични дивотии не работя .

            • Roninn
              Roninn коментира
              Редактиране на коментар
              Хубаво би било,конуса да е изместен спрямо оста ....ексцентрик.Тази мачка периферията...другото по скоро валцова...

          • Две новости при акумулаторните перформънси от Чехия https://www.lidl.cz/p/parkside-perfo...cky/p100357953 и https://www.lidl.cz/p/parkside-perfo...cky/p100357825 .

            Коментар


            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Обикновен саблен на батерия от 12В серия си е доста "работлив" дори ползвам 3в1 системата и нямазабележка.

            • mitko 53
              mitko 53 коментира
              Редактиране на коментар
              Аз ползвам зеления с Х20 батерия. Реже метални тръби почти със скороста на този с кабел. Косурът му е че при по продължително рязане, почва да пуши от редуктора. Това чудовище от линка е на 40V.

          • Досега не бях купувал лидълски инструмент втора ръка, но за всичко си има първи път. След две години чакане да пуснат и тука шлайфа за стени и подове PWBS 180 , ми писна и след като го открих случайно в един магазин за дрехи втора употреба го купих. Машината изглежда почти като нова, има малко прах на конектора за прахосмукачка. Дадох 65лв., но инструмента е гол като пушка- няма шесте шкурки, карбидната чаша, маркуча и торбата за прах, даже ключа липсва. Захватът е като на ъглошлайф,М14/22,2мм, но оригиналният ключ е извит като лула, та трябва да импровизирам. Маркучът предполагам ще стане от жирафа, а вместо карбидна чаша мисля да го обурудвам с диамантина чаша180мм. Гледам предлагат и евтини в диапазона 25-35лв.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Конусната дъска е само за метрични тръби и не е подходяща за за климатици. Тя за какво ли е подходяща де...
              Имам подобна (не от Лидл) и с нея правя както климатични тръби, така и спирачни. Не съм забелязъл проблем.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • Вероятно "подобната" е с инчови размери - каквито са тръбите на битовите климатици. Въпреки че по магазините разговорно им казват осмичка, десетка, дванайска и т.н. реално размерите им са 25.4 / х.
                Лидълската е за метрични тръби и прави инчовите на (много цензурирано).

                Всъщност, правете с нея каквото решите. Предупредил съм.

                Последно редактирано от ittso; 18-12-22, 15:09.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • Някой пробва ли работния фенер с 12 волтовата батерия? Чудя се дали да не заприходя един за домашни нужди като спре тока примерно... Ама на снимката на брошурата нещо слабо свети ми се струва..
                  Don't hunt IF you can't kill
                  първо 0883 после 333 накрая 448

                  LZ1BGD

                  Коментар


                  • Някой знае ли откъде може да се намери същата или подобна борщанга за метал?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2022-12-22 at 16-02-54 Борщанга PG за метал 25-217 мм.jpg
Прегледи:418
Размер:80.5 КБ
ID:6904205
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • Най накрая ги пускат и тук . Усетиха се че дават хляб на един куп спекуланти .https://www.lidl.bg/bg/broshura/26-1.../flyer/page/26
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • KingofROAD
                        KingofROAD коментира
                        Редактиране на коментар
                        нещо не мога да я намеря, в ташев я няма в наличност,
                        тази борщанга въщи ли работа за инцидентно пробиване на отвори с неголяма точност?
                        Да не купувам всеки път боркорна, която ще ползвам 1-2 пъти има-няма....

                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Тая борщанга работи добре само захваната стабилно на голяма машина . Колонна бормашина или фреза .

                      • mitko 53
                        mitko 53 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Опасно мероприятие си е борщангата.Скоро пробивахме със сина едни отвори за тонколони в ПДЧ със старата бм12. Взехме по голямо парче ПДЧ, да може и двамата да го държиме по време на пробиването после го разкройвахме по размери. С яка бормашина съм пробвал плочки и таракота, но стъпвам здраво върху плочката, а тя върху фибран

                    • Гола вода са нашите, тези неща в Румъния отдавна минаха, сега пускат якия верт 150Nm и 8Аh смарт батерията. Черния саблен трион го чаках две години, писна ми и взех от зелените. Свредлата sds са интересни, гледам че са с Х пластина отпред.
                      Последно редактирано от mitko 53; 24-12-22, 06:31.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X