Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Сабленият трион е екстра за цената си! Аз го ползвам с 2Аh батерия, защото е по-лека. Просто в куфарчето слагам една резервна.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #32
      Купих от 125мм карбофлексови дискове 4 кутии. До днес работих с берковските ZAI. Разликата в срезовете от двете марки не виждам. С лидълските трябва да се внимава, че много се гънат (въпреки, че и те са 1мм ) ако не държиш флекса здраво и под точния ъгъл. Нарязах около 12м винкел 20х20х3 мм. Не се износват по-бързо от другите, които съм ползвал до сега. Ходих след обяд да купя за един приятел, но бяха свършили. Следващия път май ще взема по-вече. За цената си са перфектни.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • maystor
        maystor коментира
        Редактиране на коментар
        В София на Раковска дискове бол.

    • #33
      Оглеждах под максимално увеличение комплекта клещи от понеделник https://www.lidl.bg/bg/p/sbudi-mayst...leshchi/p39958 и не можах да разбера кое му е автоматичното на гаргите и къде е вместена тресчотката на раздвижния ключ.

      Коментар


      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Автоматиката е пружинката.
        Тресчоткага не знам.

    • #34
      Днес изпробвах акумулаторния саблен трион с 4Ah батерия, еми съпоставим е с кабелния лидълски по скорост на рязане. Поцинкована тръба 3/4 я реже за 14 секунди, колкото и този на 220V. Трупче от кестен с Ф100мм. го прерязва за 57 сек. срещу 48 сек. за кабелния. Не знаех че има екстра за стъпаловиден ход на ножа, на кабелния няма. Само където не са сложили ЛЕД осветление като кабелния . Друго което не ми хареса е куфарът, не е предвиден за две големи батерии, става за една 2Ah и една 3 или 4Ah.

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        e, kak я сложи 4 часовата, аз не можах

      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        Ако въпросът е слагане в куфара, монтирана на самия трион, мястото е достатъчно. За втората батерия обаче гнездото в куфара е тясно, става само малка 2Ah батерия.

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        ахааа, разбрах, аз се опитвах да я сложа немонтирана

    • #35
      Здравейте, в събота ще предлагат тази прахосмукачка. Но никъде не намерих информация за модела и какви филтри използва. Дали си струва парите за домашна прахосмукачка и за непрофесионални изяви по дървообработване няколко пъти в годинатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Parkside.jpg
Прегледи:4780
Размер:361.0 КБ
ID:6628464?

      Коментар


      • #36
        Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
        Здравейте, в събота ще предлагат тази прахосмукачка. Но никъде не намерих информация за модела и какви филтри използва. Дали си струва парите за домашна прахосмукачка и за непрофесионални изяви по дървообработване няколко пъти в годинатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Parkside.jpg
Прегледи:4780
Размер:361.0 КБ
ID:6628464?
        Аз си купих малко по-слабата 1400W, доволен съм. Ползвам я за село. Тогава търсих мнения и за моята и тази имаше добри отзиви, най-слабата от серията не толкова.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #37
          Този такер как е с консумативите https://www.lidl.bg/bg/p/sbudi-mayst...n-taker/p39959 ? Намират ли се по магазините?
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • maystor
            maystor коментира
            Редактиране на коментар
            Такерът се произвежда от поне 25 г. и консумативи също.

          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Ще дърпам един довечера тогава. Някой ми се оплакваше преди време, че не можел да намери консумативи, не помня точно за такер ли бяха.

          • mitko 53
            mitko 53 коментира
            Редактиране на коментар
            Стават скобите на Raider и МТХ ,на Bosch са по- тесни, засича, за други не съм пробвал.

        • #38
          И аз имам 1400W -ата, в службата имаме тая от брошурата - най-голямата. Не намирам разлика освен в цената. А моята я дърлям като служебна - смуча стружки и метален прах от машините с емулсия от борьол, смуча пода на работилницата, смуча автомобилите на общо основание и всичко което става за смучене. Ползвам я само с хартиения филтър който периодично обдухвам от насъбралият се прах с компресора.
          Единственият недостатък на мишината, е че е много шумна и вие като умрЕла крава

          Коментар


          • #39
            За прахосмукачката, имам модела от 2015г , В2 мисля беше, без екстрата за автоматично продухване на филтъра. Много е корава прахосмукачката, много камъняк и прахоляк е изсмукала при мене. Имам и останки от модела от 2013г., него пожар го сполетя, та ми останаха мотора , тръбите и казана за резерва. Филтри съм купувал от Ecotecproduct,отначало за 16, после ги вдигнаха на 26 лв. Сега се обадих, имат филтри без оплетка за 21,80лв.
            Последно редактирано от mitko 53; 27-07-20, 13:55.

            Коментар


            • mitko 53
              mitko 53 коментира
              Редактиране на коментар
              Моделът трябва да е PWD 30A1. Ето му упътването https://www.lidl-service.com/static/.../340059_BG.pdf . Относно филтрите, сегA загледах едно клипче на новия модел и филтърът изглежда с два различни отвора, та не съм толкова сигурен вече че ще стане от моделите PNTS 1500(по скоро няма да стане).
              Последно редактирано от mitko 53; 27-07-20, 16:42.

          • #40
            Някой използвал ли е шредера, който за пореден път ще пускат https://www.lidl.bg/bg/p/neshcho-za-...shreder/p41302 ? Мисля да го взема за работа, като не става дума за ежедневна работа, а по-скоро от не повече от 30-50 листа на седмица, които до сега ги горяхме на зима в печката . Гледам, че в другите магазини най-евтиния е един на HAMA - Hama Home S7CD за 45 лв. с кош.

            Коментар


            • #41
              Първоначално публикуван от behwolf Преглед на мнение
              Някой използвал ли е шредера, който за пореден път ще пускат https://www.lidl.bg/bg/p/neshcho-za-...shreder/p41302 ? Мисля да го взема за работа, като не става дума за ежедневна работа, а по-скоро от не повече от 30-50 листа на седмица, които до сега ги горяхме на зима в печката . Гледам, че в другите магазини най-евтиния е един на HAMA - Hama Home S7CD за 45 лв. с кош.
              Колегата домъкна такъв на работа преди 1-2 години. Още е жив. По едно време прекарваше сигурно по стотина листа на ден. И аз съм го ползвал чат-пат. Взимай смело, за 50 листа на седмица няма проблем. Само не трябва да му пускаш повече от 3-4 листа наведнъж.
              п.п.Сега погледнах, че му дават по 6 листа. Тия 3-4 наизуст ги казах, но то се усеща кога се тормози. Като го подпре отдолу нарязаната хартия почва да се задръства, трябва да се следи и чисти. Или по-дълбок съд, нашият е на кашон от хартия А4.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #42
                Това нещо https://www.lidl.de/de/parkside-mult...rigPageSize=36 идвало ли е в БГ Лидл и някой има наблюдения върху него?
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • mitko 53
                  mitko 53 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не е идвало. Когато го пуснаха в De беше 200 евро, без доставката, но като се изчерпа го поннадуха. Ето го в държавите където е пускано https://www.lidl-service.com/cps/rde...MSG%20200%20A1 В момента го има в Cz и Полша мисля. Има няколко клипа в различните режими, всеки да си прецени. Ако го пуснат тука около 450 бих се метнал на офертата.

              • #43
                Купих си оттам прав шлайф, който изгоря на 20та минута. Аутопсията показа изгоряла статорна намотка. Съвсем отделно, че консумативите му бяха супер зле и че на третата минута загряваше така, че да не може да се държи.
                Пробвах и телоподаващо Парксайд. Според собственика му заварява, според мен плюе. Всяка лястовица би завидяла на заварката.
                За себе си приключих с тази марка.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • agogov
                  agogov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Лоша работа.

              • #44
                Случил си на куц кон. Моя прав шлайф, като го видях как бачка след половин година си взех още един. Да има против грешки. Стои си нов в куфара. Скъсвам му гъза от бачкане вче година+ и не е мръднал. Супер доволен съм.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  И моя прав шлайф си работи супер. Ама както при всяка китайска марка-много зависи на каква конкретно машина ще попаднеш.

              • #45
                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Случил си на куц кон. Моя прав шлайф, като го видях как бачка след половин година си взех още един. Да има против грешки. Стои си нов в куфара. Скъсвам му гъза от бачкане вче година+ и не е мръднал. Супер доволен съм.
                Още един положителен отзив и от мен за правия шлайф. Много използван и полезен инструмент. Слагал съм му какви ли не приставки. Доволен много.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X