Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Прахосмукачката се продава в Практикер цена 70 лв. Служи заизсмукване на пепел отпечки и камини. използва се като обикновена такава за побързо почистване на катела. Към Bobil Измери температурата на димните газовепри поставени тухли и турболатор и при махнати такива, тогава ще си пишемотново. Аз топлих гълъбите достатъчно време със стария си котел и за това презфевруари купих БОШа и смятам, че направих достатъчно експерименти. Разбира севсяка система си е отделна за себе си.
    Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
    За област Габрово 0886843836

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      До преди 2-3 дена палех котела само вечер и на нощ съм горил не повече от 5-7 кг. дърва. Просто навън за сега е топло. Снощи в 23ч. беше 7 С, а тази сутрин беше 4 С. Сега малко и дневните температури паднаха и вече не го гася и мога да засека, като претегля някакво к-во дърва за колко време ще изгоря. По ми е интересно температурите като паднат трайно под нулата какво ще е положението...
      През уйкенда времето леко позастудя, запалих котела, но отново много бързо стопли водата в системата само с разпалките, които бях сложил. Направих си следния експеримент: Претеглих купчинката чамови дърва-33 кг. В 20.00 ч. на 15.11. темп на водата беше 50 С и котела беше загаснал заради липса на дърва, помпата още въртеше. Сложих от претеглените дърва и запалих отново. Горя без прекъсване до неделя сутринта с тези 33 кг. дърва. В 08.35ч. на 17.11. беше изгорил порцията и темп на котела беше 49С. Горил е 36 часа и е изразходвал 33 кг. Външната темп на 15,11 вечерта беше 7С, на 16.11. сутринта беше 0С, 16.11 вечерта беше 6С и на 17.11. сутринта беше 3С. Приготвил съм пелетите и чакам да стане студено, защото сега в това време докато запаля котела и завърти водата стаите се топлят и термоглавите затварят и няма да мога да направя никакви настройки, ако такива се изискват. Според сметките за калоричност на дърва и пелети би трябвало да горя 15-20 кг пелети за 24 часа при такива външни температури.За моя котел 15 кв. му дават мин разход на пелети 1.2 кг /при 5 кв. мощност/ и макс.-3.6 кг на час/при 5 кв. мощност/. Стария ми котел на дърва като го запаля края на септември, или първите дни на октомври гори почти без прекъсване до края на м. май. Минимално 7 месеца ми е отоплителен сезон. Нека сега някой да ми сметне прогнозно колко кг. пелети ще изразходя на сезон.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
        Към Bobil Измери температурата на димните газовепри поставени тухли и турболатор и при махнати такива, тогава ще си пишемотново. Аз топлих гълъбите достатъчно време със стария си котел и за това презфевруари купих БОШа и смятам, че направих достатъчно експерименти. Разбира севсяка система си е отделна за себе си.
        Правил съм го много пъти и за това пиша , че трябва да се махнат тухличките . Те в случая само пречат на толообмена на водоохлаждаемите секции в котела ( стават изолатори ) и служат за предпазване на същите , при ползване на въглища , за да не прогорят . Бош-а е сравнително добър котел , сравнено цена-качество , но все пак си има и някои недостатъци не е изцяло от чугун

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          Би ли споделил какви температури си измерил в единия и в другия случай, защото аз като купих котела взех термометър от колега и мерих но за кратко тъй като трябваше да го връщам. Сега си купих и при първа възможност ще направя проби. Между другото от миналия сезон ми бяха останали 2 чувалчета пелети(доста скапани) и онзи ден реших да ги смеся със тазгодишната реколта от която за сега съм доволен за да ги пробутам така да се каже. УЖАС - разход за 24ч. - 22,5кг. и котела вдига по - бавно градусите, а освен това си припомних какво е това шлака.
          Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
          За област Габрово 0886843836

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Предполагам , че питаш за температурата на изгорелите газове ?! Тази температура зависи от настройките на горелката , от котела , от тягата на комина , респективно и от външната температура , но не и от това , дали има шамотни плочи в котела ( или много малко се влияе ). Тази температура се мери при достигане на оптималните температурни стойности , зададени за водата и при средно ниски външни температури и е в порядък от 180 до към 270 градуса . Колкото е по-ниска е по-добре , значи има по-добър топлообмен . Важна е и зададената температура на водата , добре е на не е под 65 градуса , за да има котела по-високо КПД . Данните за КПД на котлите се мерят при 85 градуса , така както се мери и мощността на глидерите за радиатори при същата тази температура . Между другото , предполагам знаеш , че настройките на горелката се променят при различните видове пелети

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Правилно си ме разбрал въпреки, че аз не съм уточнил.При мен ситуация та е следната - при Ткотел = 64гр. Тдимни газове = 124-138гр., като при Ткотел = 58гр. малко преди да включи помпата Тдимни газове достига моментно 152гр. Това със поставени шамотни тухли и турболатор, а клапата на комина е отворена 1/3.Снощи извадих тухлите и турболатора, затворих клапата на комина напълно и измерих максимална Тдг = 180гр. и минимална Тдг = 154гр., а котела за 1,5ч. почивка изстина до 48гр., докато в другия случай за час и половина почивка не пада под 51гр.Довечера връщам старото положение.
              PS. Една от причините да купя БОШа в средата на зимата беше, че стария ми котел имаше точно Тдг = 270гр. и разход 30 - 32 кг. пелети за 24ч. сБОШа разликата не е малко както бях писал по горе.
              Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
              За област Габрово 0886843836

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Не се стремете да сваляте Т на димните газове под 150гр., защото почва кондензация на гадости в комина, а и на места вътре в котела и кородират.
                Сега измерих на котел КПД 95% и Т на д.г. 240 гр. Но парен и на мазут де.

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Не се стремете да сваляте Т на димните газове под 150гр., защото почва кондензация на гадости в комина, а и на места вътре в котела и кородират. Сега измерих на котел КПД 95% и Т на д.г. 240 гр. Но парен и на мазут де.
                  И как го измерихте това КПД?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Баланс се прави, ама на мазутен котел КПД 95% нещо не ми се връзва.
                    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      Знаех си, че трябва да снимам. Газ-анализатор, който мери температура на димните газове, съдържание на СО, кислород, азотни окиси и като му се зададе вид и количество гориво, показва КПД. Това е коефициент на оползотворяване на горивото, за да покаже КПД на целия агрегат се добавят и други коефициенти.

                      Коментар


                      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Здравейте,
                        тази година купих автоматичен котел Дефро, който гори и пелети и въглища. По препоръка на служителите взех след минимален тест антрацитни въглища и сега съм в чудо - горят като устата на змей ама правят шлака, която задръства горелката за няколко часа и котелът гасне. Настройки на подаването пробвах всякакви. Срещал ли е някой такъв проблем и има ли друго решение освен да си завра антрацита еди къде си?

                        Благодарен съм за всеки съвет

                        Коментар


                        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          Първоначално публикуван от antracita Преглед на мнение
                          Здравейте, тази година купих автоматичен котел Дефро, който гори и пелети и въглища. По препоръка на служителите взех след минимален тест антрацитни въглища и сега съм в чудо - горят като устата на змей ама правят шлака, която задръства горелката за няколко часа и котелът гасне. Настройки на подаването пробвах всякакви. Срещал ли е някой такъв проблем и има ли друго решение освен да си завра антрацита еди къде си? Благодарен съм за всеки съвет
                          Тези, които са ти го продали са длъжни да го сервизират и да го настроят, а ако е проблема в самите въглища поне трябва да ти кажат какви и от къде да купиш, за да нямаш проблеми.П.П. Каква е цената на въглищата за тон? И каква е средната цена на тон пелети? Струва ли си да се горят въглища, икономически оправдано ли е? Котела отделни настройки ли има за пелети и въглища?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Определено си струва да се горят въглища, особеннно антрацит. Не знам донбаските дали са точно антрацит, но са си доста калорични. Правя сравнението с брикетите, които колкото сложиш, толкова вадиш като пепел. Първите години трудно се намираха донбаски и карахме с брикетите. 4-5 тона на сезон брикети едвам ни стигаха. Имахме камион и той се пълнеше с почети 5т брикети. Първата година отидохме за донбаски и едвам събра 3,5т и изгорихме през зимата около 2-2,5т. От тогава все по толкова горим. Малко пепел се образува, има си шлака обаче.
                            Сега купуваме на чували по 25кг. Един чувам е достатъчен за две денонощия. Отопляваме около 100кв.м.
                            Единствения недостатък е че трябва всеки ден да се пречиства и 3-4 пъти на ден да се сипват въглищата. Котела ни уж има бункер, но като се напълни и не изгарят ефективно всички въглища, за това трябва по малко да се сипват.

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Да задам един въпрос, понеже ми минават разни мисли през главата за преминаване към пелети...
                              Котела е 110kw, гори 7,2 тона домбаски въглища на сезон (декември, януари, февруари, март) + 30-33 кубика дърва за същия период..
                              Та, ако премина на пелети, без да смятам първоначалната инвестиция, как съм с разхода?

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                                Да задам един въпрос, понеже ми минават разни мисли през главата за преминаване към пелети...
                                Котела е 110kw, гори 7,2 тона домбаски въглища на сезон (декември, януари, февруари, март) + 30-33 кубика дърва за същия период..
                                Та, ако премина на пелети, без да смятам първоначалната инвестиция, как съм с разхода?
                                При всички положения финансово ще ти е по-скъпо! Предимството на пелетите е само по-голямата чистота и възможността за автоматизиране на отоплението!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X