Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    И със въглищата може да се направи автоматизирано. Другото интересно нещо за пелетите е че отпадъка от тях е същия, но поради наличие на вентилатор се издухва през кумина.
    Сега и аз обмислям варианта за автоматизация. За момента съм сложил един вентилатор за да разгаря въглищата при загасване. Докато работи и увлича пепела и го издухва през кумина.
    Еко брикети ми бяха дали преди няколко години и не останах доволен от тях. Не дават енергията отдавана от въглищата. Мога да ги сравня с енергия от обикновенно дърво с тази разлика че е малко по сбито и в единица обем, масата на еко брикетите е по-голяма. Моята идея е да си преправя котлето да гори чипс и въглища с автоматизирано подаване на горивото.

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      На пелети котела вече няма да бъде 110kw , а около 85-90kw и ще ти гори около 3 тона на месец . Другото сам можеш да си го сметнеш , но много по-рядко ще чистиш

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
        Моята идея е да си преправя котлето да гори чипс и въглища с автоматизирано подаване на горивото.
        Идеята би била добра при по-големи мощности , но при твойта (за 100кв/м около 12-15kw) не виждам смисъл . Ще ти трябва бункер с подвижен под , или с голяма наклон за да се свлича чипса . Щнекове за въглищата и за чипса ..... много пари са това Не смятам , че ще бъде оправдано от финансова гледна точка . То тогава ще е по-добре на пелети .

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          Старото котле си имаше хубав бункер и само си поемаше, след като си изгори. Липсваше му вентилатор и регулиране на температурата. Почети до последно работи на термо-сифонен принцип. Последните 2-3 години сложихме помпа. Изкара 15 години и се проби. Сега сме с чугунен котел. Имаме много клонаци, който могат да се направят на чипс и да се горят. Просто не е лесно да се зарежда котела с него. Ще го мислим как да го направим. Котлето е 20 киловата.

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Първоначално публикуван от Bobil Преглед на мнение
            На пелети котела вече няма да бъде 110kw , а около 85-90kw и ще ти гори около 3 тона на месец . Другото сам можеш да си го сметнеш , но много по-рядко ще чистиш
            Колко ще ми гори на ден, примерно, като съм му задал да спре вентилатора на 70 градуса да речем?
            Питам за да направя коректно сметката, тъй като ми се налага да наема параджия и на него си му върви заплатата, а нито аз, нито брат ми, имаме време да цепим дърва и да го зареждаме тва прасе както трябва и когато трябва..
            Всъщност те факторите са много и надника на параджията трябваше да го сложа в първото си питане, а именно, неговата заплата ми излиза 600 лева за този период..

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
              Колко ще ми гори на ден, примерно, като съм му задал да спре вентилатора на 70 градуса да речем?
              Питам за да направя коректно сметката, тъй като ми се налага да наема параджия и на него си му върви заплатата, а нито аз, нито брат ми, имаме време да цепим дърва и да го зареждаме тва прасе както трябва и когато трябва..
              Всъщност те факторите са много и надника на параджията трябваше да го сложа в първото си питане, а именно, неговата заплата ми излиза 600 лева за този период..
              Ми то пак толкова ще гори , по около 100кг на ден (средно) За 600лв парнаджията ще изсипва по 6 торби пелети на ден (10 минути )в бункера и ще чисти котлето и горелката два пъти седмично (по 10 минути ) Ако става дума за хотел - ОК , но иначе не си заслужава да има парнаджия

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Котлето е 20 киловата.
                Котлето може да е 20 kw , но на теб повече от 15 не ти трябват . За такива мощности не е оправдано да се правят такива екстри , за които говориш . Много клонаци , но кой ще ги направи на чипс ?? Машините за чипс са също с пари За 100кв/м говориш , нали ?? Викам си да не би аз нещо да не съм разбрал

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  В момента съм в къща 100 квадрата, но имам още една къща на 300м от тази. Там двора ми е 1,5 дка, а къщата е по 100кв на етаж, на два етажа. Има стара къща до нея 70кв. и още една къща зад тях 60кв.
                  Имам една фуражомелка, която на времето си мелеше всичко. Гледахме краци и сноп с царевичак го смилаше за секунди. Фуражомелката е правена и е от дебело железо. Не съм я пробвал на клони, но предполагам с клони до Ф30-40 ще се справя без проблеми.
                  Сега котлето не работи на пълна мощност, но падне ли външната температура, без да работи на максимума, не може се стоплим.

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Ето това е новата ни придобивка. Като първи впечатления е добро - това ми е първия досег до пелети. Модела е 15 КВ. Вкъщи е топло. За 3 дни разхода е по 2 чувалчета на денонощие. Надявам се че при опознаване на камината и повече оптимални настройки разхода ще падне надолу. Въпрос на опити и различни видове пелети. Разликата с паленето на печката преди и сега е в моя полза - само сипвам пелетите. Може на края на сезона да направя някаква рекапитулация. При варианта, че очакваме бебе и трябва да е постоянно топло мисля, че това е добро решение. И което ме изненадва приятно - това нещо не е шумно - от това се притеснявах. Кюнеца се пипа спокойно дори когато работи в по-оптимален режим. Ако някои ползва такова може да дава съвети и да си помагаме взаимно. Аз съм от Троян и пелетите ги взимам от тук. За качеството не мога да кажа, тъй като не съм спец.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131209_210544.jpg
Прегледи:1
Размер:55.2 КБ
ID:5544512Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131209_210556.jpg
Прегледи:1
Размер:48.2 КБ
ID:5544513
                    Борислав Русенов - 0889593977

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      На каква цена купи пелетите?
                      Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                      За област Габрово 0886843836

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Пелетите в Троян са между 330 и 360 лв-тон. За качество не мога да коментирам, защото съм новобранец.
                        Борислав Русенов - 0889593977

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
                          Пелетите в Троян са между 330 и 360 лв-тон.
                          Сега в зимния сезон?
                          124 -> 164
                          T4

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Първоначално публикуван от Сандо Преглед на мнение
                            Сега в зимния сезон?
                            Ами в Банкя в момента са 370-390 лв.!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Аз обикновено си купувам в началото на лятото по 300лв. Преди две години когато сложих пелетната горелка, през зимния сезон мисля нямаше под 400лв. Или поне не в София. Даже по 480лв. бях мернал.
                              Предполагам сега доста са се изменили нещата.
                              124 -> 164
                              T4

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Първоначално публикуван от Сандо Преглед на мнение
                                Аз обикновено си купувам в началото на лятото по 300лв. Преди две години когато сложих пелетната горелка, през зимния сезон мисля нямаше под 400лв. Или поне не в София. Даже по 480лв. бях мернал.
                                Предполагам сега доста са се изменили нещата.
                                Преди две години в големия студ по едно време въобще нямаше пелети в цяла София! Даже по 600 лв.! От 6 години съм на пелети, тогава бяха най-скъпи!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X