Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Мен пък ми е неудобно някак си да споделя цената на тези, които ползвам в момента: 180 лв./тон. Е от слънчоглед са и ми се струва, че не са особено калорични, но за тази цена ги одобрявам всякак...
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Мога да взема от същите, знам къде ги правят, а и без това почти всеки месец пътувам до Видин. Моля споделете, освен ниската калоричност колко често трябва да се чисти котела след използване на слънчогледовите? Чувал съм доста негативни мнения за тях.
      124 -> 164
      T4

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
        Ето това е новата ни придобивка...
        Преправи ли системата да бъде затворена? Разхода от два чувала на денонощие е доста голям за 15 кв.
        На какво отстояние от камината е колектора? Каква температура на водата си настроил да поддържа камината и каква е температурата на радиаторите? Пусни една снимка на задната част на камината.

        Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
        Мен пък ми е неудобно някак си да споделя цената на тези, които ползвам в момента: 180 лв./тон. Е от слънчоглед са и ми се струва, че не са особено калорични, но за тази цена ги одобрявам всякак...
        Цената е супер, но за съжаление слънчогледовите пелети не са много подходящи и удачни за този тип печки. Горивната им камера е малка и много бързо се натрупва нагар (сгур), което пречи на нормалното горене и работа на камината. С тях се налага камерата да се почиства всеки ден, за да може въобще да работи.
        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
        0898777327

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
          Преправи ли системата да бъде затворена? Разхода от два чувала на денонощие е доста голям за 15 кв.На какво отстояние от камината е колектора? Каква температура на водата си настроил да поддържа камината и каква е температурата на радиаторите? Пусни една снимка на задната част на камината.Цената е супер, но за съжаление слънчогледовите пелети не са много подходящи и удачни за този тип печки. Горивната им камера е малка и много бързо се натрупва нагар (сгур), което пречи на нормалното горене и работа на камината. С тях се налага камерата да се почиства всеки ден, за да може въобще да работи.
          За да отдава наистина 15 кв. с калорични пелети на пълна мощност би трябвало да гори около 4 кг пелети за 1 час. Това е теоретично на пълна мощност. Ако гори 30 кг на денонощие означава, че работи на 1/3 от максималния си капацитет. Явно такава е нуждата от енергията на отоплявания обем.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Ние в момента горим горе долу по два чувала на денонощие. Отопляваме по 2-3 стай в дадено време а останалите 2 са зададени на 15ина градуса

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Първоначално публикуван от Сандо Преглед на мнение
              Мога да взема от същите, знам къде ги правят, а и без това почти всеки месец пътувам до Видин. Моля споделете, освен ниската калоричност колко често трябва да се чисти котела след използване на слънчогледовите? Чувал съм доста негативни мнения за тях.
              За калоричността съдя по това, че t котел стига max до 65-68 градуса. Скаричката/решетката почиствам от натрупаната шлака отстрани един-два пъти на ден, когато слизам до котела за да допълня бункера с пелети. Самия котел почиствам един път на седмица, с цел да се намали t димни газове.
              Както казва n.ganev "Да не топлим излишно гълъбите"!
              Другото специфично при тези пелети е, че бункера трябва да е с много "стръмни" стени ( а не примерно под 45 градуса ). Явно самите пелети са по-мазни и имат склонност да образуват "дупка" над шнека, а отстрани да си остават неизползвани пелети.
              Последно редактирано от alex_serviz; 11-12-13, 09:14.
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                alex_serviz в процеса на експлоатация и във времето ще се убедиш а и не само ти, че когато спреш да топлиш гълъбите ще стоплиш жената и децата, а когато топлиш гълъбите жената и децата започват да мрънкат, а не дай боже да има и едно дърто дето все му е студено (да ми е живо и здраво) както е при мен.
                Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                За област Габрово 0886843836

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Откакто си взех термометъра със сонда се убедих - напълно си прав! След почистване на котела t димни газове при мен паднаха с 80-100 градуса и имам чувството, че за едно денонощие дозареждам видимо по-малко пелети в бункера!
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                    Откакто си взех термометъра със сонда се убедих - напълно си прав! След почистване на котела t димни газове при мен паднаха с 80-100 градуса и имам чувството, че за едно денонощие дозареждам видимо по-малко пелети в бункера!
                    Колко градуса са при неизчистен котел?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Колко градуса са при неизчистен котел?
                      Преди да започна редовното му почистване стигаха доста над 250 градуса, дори и над 300 ( той термометъра мери до 300 градуса ).
                      Казано е:
                      -"Обичай ближния",
                      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                        Преди да започна редовното му почистване стигаха доста над 250 градуса, дори и над 300 ( той термометъра мери до 300 градуса ).
                        На моя котел темп на изгорелите газове, като достигне 160С и вентилаторите започват да намаляват мощността и достига макс до 180С.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Някой може ли да каже нещо за експлоатация на пелетен котел в условия на по-чести и продължителни спирания на тока или райони с нестабилно напрежение?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Температурата се вдига доста бързо. Но като задам по малка стойност на водата и я достига, гасне и после като падне температурата на водата пак се самозапалва. Все още правя експерименти с температурите. Тази нощ го оставих на темп. на водата 50 и сутринта вкъщи беше 20-21 градуса Явно може още да се намали нощната температура. През деня си поддържа 21 градуса вкъщи. Ще трябват повече експерименти. Апартамента е четири стаи с коридор и всички врати са отворени. В стаята с камината няма радиатор, а тя е свързана със свод към друга стая. Останалите са спални с излаз към коридора. Купих радиатор и за стаята с камината за да оптимизирам нещата според мен. В момента темп на водата е 64 а на въздуха 23. Работи в модулация - поддържащ режим от доста време - 2 часа. Въпроса е кой е по-икономичния вариант - да вдигне по-бързо температурата и да се изгасва или да работи по-дълго в режим на модулация. Камината работи на 1 степен от 5 общо. Инсталатора настои подаването на пелети е вентилатора също на първо ниво. Въпроса е че и той не е с много опит??? Надявам се на съвети от знаещите и тези с опит.
                            Борислав Русенов - 0889593977

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Някой може ли да каже нещо за експлоатация на пелетен котел в условия на по-чести и продължителни спирания на тока или райони с нестабилно напрежение?
                              Нашия не е на пелети, но е с юпс и отделно закачен акумулатор..

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Парно.jpg
Прегледи:1
Размер:43.2 КБ
ID:5544693Това е апартамента ми. Лошото е , че преди ми вързаха бойлера и двата радиатора в спалнята и детската на един кръг. Ще мисля да отделя бойлера на отделен кръг.
                                Борислав Русенов - 0889593977

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X