Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
    Значи камината не е достигнала настройка на стайна температура, а е изключила по настройка на датчик на самата камина. Трябва инсталатора да дойде и да си свърши работата за която е взел пари.
    Инсталатора,може да е взел пари,но не и от мен-самия той не разбира какво е направил,чел е в някаква книжка-явно заводски стандартни настройки и си е бил камшика.
    Не искам да викам никого,а просто някой да обясни как се гласят режимите на работа-подаване на пелети,въздух и т.н.
    Всеки тук се хвали,че има пълното ръководство,че видите ли отоплявам толкова квадрата на 24 градуса с чувалче,чувалче и половина за 24 часа,а никой не иска да обясни или сподели.Това вече не го разбирам!!!
    Последно редактирано от Валентин Исаев; 01-10-14, 08:18.
    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
    0885 660 613

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
      Значи камината не е достигнала настройка на стайна температура, а е изключила по настройка на датчик на самата камина. Трябва инсталатора да дойде и да си свърши работата за която е взел пари.
      В настройките имаш режим "stand by". За да не се гаси камината както описваш тази настройка трябва да е на положение "off"

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Аз лично се отоплявам с котел и горелка на пелети и ако съм споменавал някакъв разход, то е било за моята къща, която е с доста добра изолация, направени доста много подобрения по отплителната инсталация / съответно вложени средства и време за експерименти / и предлагам и монтирам предимно котли и горелки, които поддържам гаранционно и извънгаранционно и не мога да си позволя да отида при клиент, да взема една шапка с пари, които много добре знам как се изкарват и да си набия пръта в .ъза.Колега, извинявай за тона и ако модераторите сметнат за необходимо ДА ТРИЯТ. Не мога да си позволя в малък град като нашият да лъжа хората при условие, че всички се познаваме и да им дера кожите. Виждаш по кое време пиша при условие че тази вечер се прибрах рано. Това не ми е основната работа, но такъв е живота. Ако мога да бъда полезен с нещо - на драго сърце. Утре ще довърша работата на едни БАШ МАЙСТОРИ от Пловдив, които са доставили горелка на познат, взели парата, сложили голелката на котел и дим даги няма и дори не са я запалили. Цял ден преустройства, допълнителни екстри и т. н. След като приключа, ще отида при каминката и ще се позанимая с нея. Дано остане време да я поразуча повече и може да се видим защото преди време търсеше пелети и ти бях писал да се обадиш, но явно си доста зает а сме на 15 минути разстояние.
        Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
        За област Габрово 0886843836

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          Тогава не се прибирах 10 месеца,май и до средата на юни бях тук,след това пак 4 месеца по пътищата и сега съм тук,но до кога и аз не знам.Ако можеш да отскочиш към мен,ще се радвам.Телефона ми е в подписа.
          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
          0885 660 613

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Предполагам, че ще се видим тези дни. Не се притеснявай ще направя което е във възможностите ми и компетенцията ми - каквото не знам питам. Телефонният ми номер е 0886843836. Поздрави!
            Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
            За област Габрово 0886843836

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
              Предполагам, че ще се видим тези дни. Не се притеснявай ще направя което е във възможностите ми и компетенцията ми - каквото не знам питам. Телефонният ми номер е 0886843836. Поздрави!
              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
              0885 660 613

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                Хайде сега помагайте,тая вечер реших да припаля профилактично камината ( Burnit ) и стигам пак до миналогодишния проблем-настройjките.Как да я вкарам след достигане на температурата в модулация?Сега е настроена да гасне,което не е икономично....
                Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                Нищо не е пипано по настройките.Смъкна на втори режим,после на първи,мина в модулация и изгасна-това е което се случва при мен.Точно това гаснене ме дразни-има ли начин да се избегне?
                Всъщност, според описанието ти, камината е настроена да влиза в режим "модулация" след като е достигнала температурата на помещението и/или на водата в системата.
                Ако гори постоянно и не загасва, не мисля, че ще бъде по-икономично.
                На каква температура на водата и на помещение си я настоил? Къде си сложил датчика за температура, да не е прекалено близо до камината и бързо да му става топло?

                Другото съм ти го пратил на л.с.
                www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                0898777327

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Програмиста е казал на сина ми, да гласи водата на 65 градуса,а стайната примерно на 23 и да пали камината.Когато си лягат, само да я намалят на 18-19 градуса и нищо повече.Бързал, че жена му го чакала някъде и си е бил камшика. Така са я карали цяла зима.
                  Най много ме съмнява подаването на пелети в различните режими на работа.
                  Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                  Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                  0885 660 613

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Вдигни температурата на водата на 70 градуса. Така ще работи малко по-дълго и ще забавя модулацията.
                    Подаването на пелети е по-голяма играчка и по-пипкаво да го настройваш. Всеки от режимите от 1 до 5 са с различни времена на подаване на пелетите. Ако решиш да пробваш, дори и да промениш нещо в повече, можеш да се върнеш към стойностите по подразбиране от таблицата.
                    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                    0898777327

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                      Вдигни температурата на водата на 70 градуса. Така ще работи малко по-дълго и ще забавя модулацията.
                      Подаването на пелети е по-голяма играчка и по-пипкаво да го настройваш. Всеки от режимите от 1 до 5 са с различни времена на подаване на пелетите. Ако решиш да пробваш, дори и да промениш нещо в повече, можеш да се върнеш към стойностите по подразбиране от таблицата.
                      От неделя започват пробите. Ще опитам всякакви варианти, като започна с тия за датчика и температурата на водата.
                      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                      0885 660 613

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Първи подробности след намесата на колегите Желязков и Ганев-Благодаря Ви.
                        Задръстена камина-ще се чисти.Комина дърпа отлично,но температурата на изгорелите газове е 195-199 градуса,топля комшиите.
                        Ще има малка заигравка с настройките на температурата на водата,за стайната температурата е ясно-(колкото ти е кеф),термовентилите на радиаторите при мен се явяват излишни-Николай Ганев се увери сам в това-нямам коридори,от входната врата едно цяло помещение и две-спални вратите на които не се затварят,т.е. целия апартамент е едно цяло.Това целя и аз-една температура навсякъде.
                        Проблем и в бойлера-ще се слага термоклапан (липсва),за да не изстива заедно с радиаторите.Това го отчитам като грешка,че ме нямаше при направата на инсталацията.
                        Stand by-изключен,камината стига зададената стайна температура и започва да работи на възможния минимум,но без да изгасва.
                        Stand by-включен,камината стига зададената стайна температура,работи на минимум и след като достигне 2 градуса над зададената температура на водата изгасва.
                        Все пак,ще викам инсталатора да си свърши работата,за която е идвал и не е свършил-камината по време на работа НЕ се почиства,но не само за това,а да видя всички стойности за работните режими дали са въведени правилно.Първата вечер камината не е искала да се пали сама,след достигане на минимума от зададената температура,та на другия ден по телефона е обяснявал на сина ми какво да прави за да оправи тая настройка.
                        Само може да се радва,че не съм бил в къщи.
                        Това е засега от мен.
                        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                        0885 660 613

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                          ...Проблем и в бойлера-ще се слага термоклапан (липсва),за да не изстива заедно с радиаторите.Това го отчитам като грешка,че ме нямаше при направата на инсталацията...
                          За същия проблем миналата зима си сложих на двата бойлера по един термостатичен трипътен вентил + осезател за бойлер.Щом Н. Ганев е минал при теб, ще ти помогне!
                          Казано е:
                          -"Обичай ближния",
                          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                            За същия проблем миналата зима си сложих на двата бойлера по един термостатичен трипътен вентил + осезател за бойлер.Щом Н. Ганев е минал при теб, ще ти помогне!
                            Може ли линк, че ми трябва такова нещо.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Може ли линк, че ми трябва такова нещо.
                              Изтрий си малко пощата-пълна е.
                              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                              0885 660 613

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Може ли линк, че ми трябва такова нещо.
                                Това е вентила, а пък това е осезателя.
                                Казано е:
                                -"Обичай ближния",
                                щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X