Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Първоначално публикуван от kafaka Преглед на мнение
    Благодаря колега че си се сетил за този отвор и да споделиш ,че нямаше от къде да зная за него.Имам и един въпрос към теб.Имаш ли наченки на корозия над горивната камера ,точно под отвора от който падат пелетите?
    Засега не.
    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
    0885 660 613

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Споделете как чистите тези котли и на колко време.

      Аз чистя веднъж в седмицата и ползвам маска защото праха е много фин.

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
        Споделете как чистите тези котли и на колко време.

        Аз чистя веднъж в седмицата и ползвам маска защото праха е много фин.
        Всичко е относително-зависи от качеството на пелетите.На 2-3 дни само пепелника,основно-веднъж месечно.Което включва тая камера и отгоре тръбите.Почиствам с четка за бутилки и прахосмукачка за пепел-най си е чисто с нея.И става въпрос за камини,а не котли-да се уточним.За котлите не знам.
        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
        0885 660 613

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
          Засега не.
          Ето за какво иде реч, или аз се притеснявам излишно?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0104.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5630489

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Първоначално публикуван от kafaka Преглед на мнение
            Ето за какво иде реч, или аз се притеснявам излишно?
            При мен няма ръжда там.
            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
            0885 660 613

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
              Споделете как чистите тези котли и на колко време...
              Мериш ли му температурата на изходните газове?
              Иначе периодичността на почистване зависи от вида на използваните пелети и други неща... А и най-вече от това до колко ти пука каква част от топлината усвоява котела и каква отлита в комина!
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                Мериш ли му температурата на изходните газове?
                Иначе периодичността на почистване зависи от вида на използваните пелети и други неща... А и най-вече от това до колко ти пука каква част от топлината усвоява котела и каква отлита в комина!
                Не, не ги меря (мисля )

                Да разбирам ли че това ми помага да разбера колко топлина излиза през комина? Ако е така, как да го направя?

                Горелката е Ferolli Sun P7, котела също е Ferolli

                Благодаря

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Споделям мнението на Валентин. Чистете си камините редовно, в противен случай ще си блъскате главите защо не работи нормално камината. За около 2 месеца при мен се беше натрупала много пепел в димогарните тръби и камината вдигаше много високи градуси на максималната степен, близо 240.
                  Днес я почистих и на максималната степен вече са 160-170 градуса.
                  Весели празници

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                    Не, не ги меря (мисля )
                    Да разбирам ли че това ми помага да разбера колко топлина излиза през комина? Ако е така, как да го направя?
                    Горелката е Ferolli Sun P7, котела също е Ferolli
                    Благодаря
                    Да това ти говори много колко топлина отлита в комина...
                    Ако нямаш подходящ термометър със сонда, пишеш в чичко Гугъл електронен термометър със сонда и ти излизат сума предложения. Масово има по 12 лв., които мерят до 300 градуса С. Правиш си дупчица max близо до изхода на котела ( помисли и с какво да я затваряш, ако термометъра не седи постоянно там. Аз съм направил резба и завивам болтче 6 мм. Бодеш термометъра и мериш t при max загрят котел. За нормална/допустима t се приема до 180-190 градуса.
                    От там и сам ще си прецениш на какъв период да го чистиш. Предходната зима съм бил със същата горелка, но друг котел ( Дакон 32 KW ). С дървени пелети съм го чистил веднъж на 2 седмици, със слънчогледови - 2 пъти на седмица.
                    В един друг форум с тази насоченост има изписано доста, включително отделна тема за Фероли. Ако не го намериш ми пиши на Л.С., ще ти пратя линк или ми звънни.
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      Моят термометър си стои постоянно на топло ама не му позволявам да показва повече от 140 - 150градуса. При котел Фероли е необходимо до се постави някоя преграда за повишаване на КПД-то все пак конструктивно е като всички чугунени котли. Иначе самата горелка като се барне малко откъм настройки мърка мърка.
                      Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                      За област Габрово 0886843836

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Alex e много прав. Първата година като бях със стария котел и Феролито, след като измерих 280 градуса в комина ме хвана рак и посред зима ела да видиш как се сменя котел.
                        Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                        За област Габрово 0886843836

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Здравейте, моля за малко помощ!
                          Нямам никаква представа от камини/котли на пелети,но сме решили да слагаме в къщи и ми трябва съвет,прочетох темата и видях,че има доста хора с опит и се надявам, да получа съвет.
                          Ще се отоплява къща на два етажа с изолация,но с дървена дограма,изложението е юг-изток. Принципно ще се отоплява целия горен етаж и една стая от долния.
                          Горния етаж: две спални,хол,кухня,коридор и килер.На долния етаж е стая която се ползва за всекидневна и спалня. Цялата кубатура е 201куб.м. като квадратура идват 79кв.м.
                          Иска ми се и да включим един бойлер 80-100литра и едно малко бойлерче за кухнята.
                          Първото което иска да попитам е камина или котле ? От това което четох в интернет останах с впечатление,че котлето излиза по-скъпо като инвестиция ?
                          Кое всъщност е по-добро в моя случай,ако може и като сума да ми кажете колко излиза с камина и колко с котле и горелка.(приблизително разбира се)
                          Пак от интернет видях да препоръчват италянските Extrafl** и Rave*** били качествени,на каква друга марка може да се спра ?

                          Благодаря!

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                            Да това ти говори много колко топлина отлита в комина...
                            Ако нямаш подходящ термометър със сонда, пишеш в чичко Гугъл електронен термометър със сонда и ти излизат сума предложения. Масово има по 12 лв., които мерят до 300 градуса С. Правиш си дупчица max близо до изхода на котела ( помисли и с какво да я затваряш, ако термометъра не седи постоянно там. Аз съм направил резба и завивам болтче 6 мм. Бодеш термометъра и мериш t при max загрят котел. За нормална/допустима t се приема до 180-190 градуса.
                            От там и сам ще си прецениш на какъв период да го чистиш. Предходната зима съм бил със същата горелка, но друг котел ( Дакон 32 KW ). С дървени пелети съм го чистил веднъж на 2 седмици, със слънчогледови - 2 пъти на седмица.
                            В един друг форум с тази насоченост има изписано доста, включително отделна тема за Фероли. Ако не го намериш ми пиши на Л.С., ще ти пратя линк или ми звънни.
                            Благодаря. Би ли ми пуснал на лично линк за такъв термометър?

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Денислав, влез в продавалника и напиши " Термометър с изнесен датчик " и ще ти излязят доста. Тези от 12лв. за които пише колегата предполагам са от Благоевград, вземал съм такъв, за клиент който искаше да си следи температурата в димоотвода и съм го сравнявал с моя който е доста по - висок клас и показва вярно.
                              alex_8809, ако имаш място за котел ти препоръчвам котел с горелка или пелетна система но там цифрите са други. Камините не са лоши има скъпи и ефтини, но все пак почистването ще става може би в хола. Според описанието за отопляема площ + 200 литров бойлер според мен ти е достатъчен котел 20 кВ + горелка 5- 20кВ дори и по-малка кнфигурация но не знам в кой район е жилището а и с тази дограма. За цени няма да пиша но имай впредвид, че при преминаване на отопление на пелети за да е икономично и комфортно е необходимо да се вложи и някой лев за тунинг на отоплителната инсталация.
                              Последно редактирано от n.ganev; 27-12-14, 22:51.
                              Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                              За област Габрово 0886843836

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Алекс,
                                Аз съм с камина с водна риза и ще ти споделя моите впечатления.
                                1. Камината съм я разположил в мазето защото къщата ми е малка, а камината си заема доста място, независимо, че на снимките изглежда много симпатично разположена на етажа. Погледни инструкциите за монтаж на камината на която си се спрял и сам ще решиш.
                                2. Добре, че я сложих в мазето, защото който каквото ще да казва има пепел при почистването. Независимо, че съм си купил прахосмукачка. Далеч по-добре е от камината на дърва, но все пак.
                                3. Камината въобще не е безшумна. Шума от вентилатора не е проблем, а от шнека. Не зная дали ти се иска да го чуваш през 20 секунди, особено нощно време. Разбира се зависи къде е поставена камината.
                                4. Камината струва по-малко, но пък в мазето е далеч по-удобно да се разположи било камина или котел, в зависимост от средствата с които разполагаш.
                                5. Ако имаш възможност си купи камина (котел), на който като му зададеш цикъла работа между две зареждания, сама (сам) да определя необходимите обороти на вентилатора така, че горивния процес да е оптимален. Не знам как се казва това устройство, но съм сигурен, че по-високите класове камини (котли) го
                                имат.
                                6. Относно това, каква мощност ти трябва има много изписано в интернет. Някои определят необходимата мощност на квадратен метър, други на кубичен метър. Аз лично смятам, че по-добрия вариант е на кубик, защото не навсякъде таваните са с еднаква височина.
                                7. В твоя случай тръбната разводка е по-сложна защото ще отопляваш два етажа, аз отоплявам само един етаж и при мен нещата са други и далеч по-прости.
                                8. Във връзка с т.6 и т.7 искрено ти препоръчвам да се свържеш с препоръчана фирма или познат на твой познат, която (който) да ти направи топлоразчета. Вероятно ще се оправиш и сам, но ще ти отнеме много време и четене и накрая пак ще има нещо, което не си направил като хората. Вярно ще дадеш пари , но пък няма да си блъскаш главата из форумите като мен над половин година. Вярно е, че ще ти вземат пари, но като всяко нещо услугата се заплаща. Е може да минеш и само с почерпка, ако е познат на твой познат.
                                Желая весело посрещане на новата година

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X