Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Имаш ЛС.
    Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
    За област Габрово 0886843836

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
      От години насам, котлето (на дърва) ни е на тавана. По-чисто е и комфортно, но носенето на дърва до тавана ми идваше малко в повече. Затова вече сме с котел на пелети. Старото котле ставаше за преправяне, затова само сложиха горелка. Тествахме го и за сега сме повече от доволни.
      Горе-долу колко струваше?

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Около 1700 лева, грубо. Хиляда шестстотин и..
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          Благодаря, че се замислям и аз!

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Струва си. Дори и лятото токът намаля значително, защото бойлерът се затопля от котела.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Някой горил ли е ( с пелетна горелка, естествено ) костилки от праскови ( нецепени )?
              За новия отоплителен сезон си търся гориво. Ако не заредя костилки, ще си карам на пелети от слънчогл. люспа, но трябва да чистя котела много често...
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Колко често го чистиш колега, защото аз моя го чистя горе долу един път седмично аз също ползвам слънчоглед.
                Land Rover Discovery II 3,9 V8
                Лада Нива 21214 1,7i

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Еми, ако ти пука за t на изх. газове и ги мериш, при мен се налага горе-долу 2 пъти седмично. ( Виж на дървени пелети е съвсем различно, но там и цената е 2 пъти по-висока ). При чист котел t на изх. газове ми се върти около 140-180 градуса, след няколко дни тя става вече 250-300 градуса и нагоре. Взех си миналата зима прахосмукачка за пепел, трябва само да й направя някакви накрайници и мисля да я ползвам по предназначение...
                  Иначе миналата зима до 1.2 изкарах на слънчогледови пелети, после минах на дървени. Като направя усреднени сметки, ако през целия сезон съм се топлил със слънчогледови бих платил около осемстотин и нещо лв. ( по спомен ), в противния случай ако бях само на пелети от дърво ( при 340 лв./тон ) бих минал с някъде около хиляда триста и нещо лв.... Едни петстотин лв. разлика за кефа по-рядко да си чистиш котела...
                  За сега, понеже на намирам смислена цена на костилки, по-всяка вероятност отново ще мина на слънчогледови. Пък за догодина, дано да е живот и здраве мисля да търся костилки още от началото на лятото.
                  Последно редактирано от alex_serviz; 18-09-14, 09:24.
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                    Като направя усреднени сметки, ако през целия сезон съм се топлил със слънчогледови бих платил 980 лв., в противния случай ако бях само на пелети от дърво ( при 340 лв./тон ) бих минал с 1 100 лв.... Едни 120 лв. разлика за кефа по-рядко да си чистиш котела...
                    Сега направих по-точни сметки и разликата излиза не особено голяма..., дори при това положение е по-добре на дървени пелети ( избягвам честото чистене ), но поне за начало ще карам на слънчогледови, защото си заредих една порция...
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • Защо има такава малка разлика в цената нещо не мога да разбера аз си купих слънчогледови на 140 лв.а дървените при нас са 320- 350 и това е на едро от производител. Тази година си купих 7 тона пелети слънчеви а още не съм си направил горелката предстоят проби и настройки ще ми трябва мисля голяма доза късмет с полукопирана полуизмислената горелка която сътворих почти

                      За чистене още не става и дума разбирам от вас, че слънчогледовите се горят най-трудно и се чисти най-много, ама пустата му цена определя най вече
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-09-14, 23:01.

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Подготви се за голямото зимно чистене на котела. Със слънчогледови се отоплявах точно 24 часа. НЕ БЛАГОДАРЯ!
                        Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                        За област Габрово 0886843836

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Хайде сега помагайте,тая вечер реших да припаля профилактично камината ( Burnit ) и стигам пак до миналогодишния проблем-настройjките.Как да я вкарам след достигане на температурата в модулация?Сега е настроена да гасне,което не е икономично.За сетен път ще помоля-който разбира или има настройките да помогне.Благодаря Ви.
                          Това ми показва в момента на екрана.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140926_200906.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5612972
                          Последно редактирано от Валентин Исаев; 26-09-14, 19:11.
                          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                          0885 660 613

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            В петък пуснах такава камина, която монтирах през юни месец. Това, което се вижда от снимката показва, че максимално настроената степен е четвърта и в момента на снимката камината работи на четвърта степен при 57гр. на камината и 20,5гр на помещението в 20ч. и 13м. Ако не си барал фабричните настройки означава, че при достигане на 60гр. на камината тя трябва да премине в р -м на модулация.
                            Последно редактирано от n.ganev; 29-09-14, 23:34.
                            Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                            За област Габрово 0886843836

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Нищо не е пипано по настройките.Смъкна на втори режим,после на първи,мина в модулация и изгасна-това е което се случва при мен.Точно това гаснене ме дразни-има ли начин да се избегне?
                              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                              0885 660 613

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Значи камината не е достигнала настройка на стайна температура, а е изключила по настройка на датчик на самата камина. Трябва инсталатора да дойде и да си свърши работата за която е взел пари.
                                Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                                За област Габрово 0886843836

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X