Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Как вървят тръбите? Предполагам че топлата е по тавана, а студената се връща по пода. Виждал съм изпълнение с тръби само по пода и имат проблеми с циркулацията без помпа. В първия вариан си циркулира и без помпа при по-голямо сечение на тръбите. Аз трябва да изграждам инсталация за къща на 2 етажа и идеята ми е да пусна топлата по пода на втория етаж, а студената по пода на първия етаж. Ще ползвам тръби с алуминиева вложка, но Ф40. Ф16 и Ф20 са просто незериозно да се ползват за пренос на големи разстояния. Колкото е по-голямо сечението, по лесно се предвижва течността.

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      bobotrojan отдели бойлера на отделен кръг, но задължително постави ел. задвижка или ел. магнитен вентил (при теб за предпочитане е първото тъй като е безшумно) който да се командва от диференциален термостат за да не пишеш по-късно, че топлата вода от бойлера се връща в камината и бойлера започва да изстива в даден момент.
      Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
      За област Габрово 0886843836

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
        ... Работи в модулация - поддържащ режим от доста време - 2 часа. Въпроса е кой е по-икономичния вариант - да вдигне по-бързо температурата и да се изгасва или да работи по-дълго в режим на модулация. Камината работи на 1 степен от 5 общо...
        Според мен по-икономичен вариант откъм разхода на пелети е работа в модулиращ режим. Ако правилно съм разбрал при теб е разрешена работа само на 1 ст. Фактически тя си работи през цялото време на 1 ст. Реално при работа в модулиращ режим тръгва да работи на 1 ст., постепенно достига max разрешената ст. ( при мен е 4 ст. от общо 5 ), когато достигне някaква t на водата ( зависеща от зададената max t котел ) влиза в режим на модулация: т.е. сваля се работата до 1 ст., работи така, докато падне t на водата до определена стойност, след което отново се качва до max разрешената ст. По този начин работи по-дълго време с висока t на водата, съответно с по-нисък разход на пелети ( работа на 1 ст. ).
        Не видях при теб да има стаен термостат? Ако нямаш според мен е добре да си вземеш ( до 50 лв. е жичния )!
        При мен горелката работи само по инициатива на стайния термостат. В него имаш възможност да си задаваш да се поддържат различни t на въздуха в различните часови пояси, дни и т.н.
        Последно редактирано от alex_serviz; 12-12-13, 08:36.
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          От тая вечер у дома гори това като на колегата

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1499502_10200589500138319_1064137768_n.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5545731

          въпроса е пелети от къде и какви около район Велико Търново.
          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
          0885 660 613

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
            bobotrojan отдели бойлера на отделен кръг, но задължително постави ел. задвижка или ел. магнитен вентил (при теб за предпочитане е първото тъй като е безшумно) който да се командва от диференциален термостат за да не пишеш по-късно, че топлата вода от бойлера се връща в камината и бойлера започва да изстива в даден момент.
            И аз бях запланувал тази есен да сложа нещо такова на бойлерите, че ни беше писнало все да отваряме/затваряме кранчетата на кръговете на бойлерите при вдигане/сваляне t на водата. Сложих си обаче трипътни термостатични вентили, командвани от термостатични глави за бойлер. Справят си се за сега много добре!
            Казано е:
            -"Обичай ближния",
            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

            Коментар


            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Първоначално публикуван от antracita Преглед на мнение
              Здравейте,
              тази година купих автоматичен котел Дефро, който гори и пелети и въглища. По препоръка на служителите взех след минимален тест антрацитни въглища и сега съм в чудо - горят като устата на змей ама правят шлака, която задръства горелката за няколко часа и котелът гасне. Настройки на подаването пробвах всякакви. Срещал ли е някой такъв проблем и има ли друго решение освен да си завра антрацита еди къде си?

              Благодарен съм за всеки съвет

              Здравей.
              Какъв е модела на котела Дефро и с кой вид горелка е.Пробвай първо само с донбаски въглища би трябвало при тях да нямаш проблем и след това започвай да ги смесваш с антрацита до достигане на оптималното съотношение за да може да ги прекараш. По принцип е хубаво, че са те насочили към антрацита от гледна точка на калоричност/цена, но много лошо от тяхна страна ще е ако са те посъветвали без да са го пробвали или пък го пробват в момента за твоя сметка.Моята идея беше да взема автоматизиран котел(дефро агро уни) и да горя антрацит ама още рисувам финикийските знаци.Котлите отидох да ги видя във Варна и там ги попитах дали могат да горят антрацит, обаче момченцата бяха доста далече от тази материя още, и така и не разбрах.За антрацита, знам че по принцип е проблем запалването защото изисква висока температура. На панаира в Пловдив разбрах, че Дефро са изкарали горелка запалена на въглища.Вземи да ги извикаш дефротаджийте не ги жали, "едно бебе докато не зареве и майка му не му дава да яде" Дано не си взел много антрацит.
              Поздрави.

              Коментар


              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Първоначално публикуван от Дио Преглед на мнение
                ...На панаира в Пловдив разбрах, че Дефро са изкарали горелка запалена на въглища.Вземи да ги извикаш дефротаджийте не ги жали, "едно бебе докато не зареве и майка му не му дава да яде" Дано не си взел много антрацит.
                Поздрави.
                Така бяха обещали от Дефро. Но само обещали. И мен ме прекараха да ги чакам до панаира и след панаира да се върне шефа им от Полша... за да ми каже в крайна сметка, че НЕ пали автоматично на въглища, но гори цяла зима с малко въглища. Проблема е, че като не трябва мощност котела пак си харчи по около 15-20 кг. въглища на денонощие.
                В крайна сметка си купих /внесох с помощта на Вальо Друкман от форума/ пак полски котел на Кострева Pellets® Fuzzy Logic 2 с ламбда сонда, много икономичен, и съм много доволен.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
                  Ето това е новата ни придобивка. Като първи впечатления е добро - това ми е първия досег до пелети. Модела е 15 КВ. Вкъщи е топло. За 3 дни разхода е по 2 чувалчета на денонощие. Надявам се че при опознаване на камината и повече оптимални настройки разхода ще падне надолу. Въпрос на опити и различни видове пелети. Разликата с паленето на печката преди и сега е в моя полза - само сипвам пелетите. Може на края на сезона да направя някаква рекапитулация. При варианта, че очакваме бебе и трябва да е постоянно топло мисля, че това е добро решение. И което ме изненадва приятно - това нещо не е шумно - от това се притеснявах. Кюнеца се пипа спокойно дори когато работи в по-оптимален режим. Ако някои ползва такова може да дава съвети и да си помагаме взаимно. Аз съм от Троян и пелетите ги взимам от тук. За качеството не мога да кажа, тъй като не съм спец.[ATTACH=CONFIG]659249[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]659250[/ATTACH]
                  Имам подобна, само че е топловъздушна. Топля с нея около 70 квадрата. Миналата зима изгори точно 1тон пелети без да я гася, тъй като детето не ходеше на детска градина. Сега съм я нагласил да се пали автоматично в 16.40 часа на макс. и като се прибирем от работа към 18ч. в къщи е 23гр. При това положение слагам един чувал пелети на 2-3 дена. С две думи - много доволен. Чистя я през 3-4 дена. Колега Исаев и на теб честито. Твоята с водна риза ли е?

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                    От тая вечер у дома гори това като на колегата

                    [ATTACH=CONFIG]659986[/ATTACH]

                    въпроса е пелети от къде и какви около район Велико Търново.

                    Здравейте, може ли някой да ми каже какво е това конкретно като марка и модел. Да почета за него? Как са първите впечатления като шумност, почистване, разход.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      Модела е 15 KW с водна риза на Burnit,според моите не се чувала че работи,а за останалото-нямам опит още,вчера я монтираха у дома,а и аз съм в чужбина и преки наблюдения ще имам чак след Коледа.
                      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                      0885 660 613

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Утре ще монтирам радиатора. Бойлера ще го отделя и него. При мен камината не се гаси и работи 24 часа. Нощем е на 18 градуса , през деня 20 а вечер и кокаго сме вкъщи - събота неделя 23-24 градуса. Жената иска да е топло. Сега разхода е около два чувала за 30 часа. като застудее ще видим. Ако я изгася за деня и апартамента изстива и после трудно се топли.Пелети имам три вида и ще пробвам да ги видя. Цени от 330 до 360лв. Който има същата ракета да се обажда.
                        Борислав Русенов - 0889593977

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                          От тая вечер у дома гори това като на колегата

                          [ATTACH=CONFIG]659986[/ATTACH]

                          въпроса е пелети от къде и какви около район Велико Търново.
                          Ако пуснеш някоя снимка странично.
                          Борислав Русенов - 0889593977

                          Коментар


                          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            Здравей,за първи път пиша в този сайт,но имам страхотен проблем,тъй като горелката която сложихме гори по 4 торби на ден.Отопляваме 150 кв.м.и 200л. бойлер,но ние сме на конвектори-7бр..Не знам дали има значение с 3 лири и един радиатор-малък.Какви ли не настройки опитахме и е едно и също.А и поддържаме око-22-4 градуса.

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
                              Ако пуснеш някоя снимка странично.
                              Не съм си в къщи,там е проблема,циркулирам между Белгия и Испания,ще се прибера след Коледа и тогава ще има и снимки и опити с настойките. За снимки странично,заради комина ли имаш в предвид?
                              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                              0885 660 613

                              Коментар


                              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                                Първоначално публикуван от Меги Преглед на мнение
                                Здравей,за първи път пиша в този сайт,но имам страхотен проблем,тъй като горелката която сложихме гори по 4 торби на ден.Отопляваме 150 кв.м.и 200л. бойлер,но ние сме на конвектори-7бр..Не знам дали има значение с 3 лири и един радиатор-малък.Какви ли не настройки опитахме и е едно и също.А и поддържаме око-22-4 градуса.
                                Същото става и при нас, пусна ли 1 конвектор в работилницата (вярно20КW) двоен става разхода. Та според мен решението е къс кръг на котела само за бойлера и по-ниска температура за останалото. Забелязах, че конвектора си топли помещението и на 45гр., въпреки че усещането е сякаш духа студено. Та на пролет ще преработвам за пореден път, а в момента изолирах бойлера.
                                0888543685 Валери

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X