Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
    Няма проблем!
    Но ние си знаем кефа цена няма....пък какъвто и да е той!
    Кефа щеше да е същия на 1/3 от цената с каквито и да било евтини климатици. Четеш и пишеш редовно във форума - как се върза без да питаш поне?
    На газ имам 2- ма познати които вече се отказаха( в Разград и Варна). По техните мнения -хем студено, хем скъпо.
    Съжелявам, но се налага да ви кажа, че наистина топло на приемлива цена е кюмюра и дървата. Хамалогията е ясна.
    Поносимо студено и поносимо евтино е климатици. Хамалогия няма.

    Някой всъщност разгледа ли подробно системите за пелети и пиролиза?
    Същата ефективност ще имат и добър котел даже и самоделка - само че трябва да работи на макс, като му се осигури буферен акумулиращ междинен съд + още малко вентили, помпи и т.н.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
      Кефа щеше да е същия на 1/3 от цената с каквито и да било евтини климатици. .
      Ами няма да е! Отоплението с климатик може да е по-евтино, но определено и доста по-некомфортно от парното!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Ами няма да е! Отоплението с климатик може да е по-евтино, но определено и доста по-некомфортно от парното!
        Сигурен съм че си прочел последните мнения само
        Говорим за парно на ток спрямо климатици. И 2 та варианта поддръжката е почти никаква но разходната норма е 1:3 в полза на климата.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Жалко че темата е пълна с ненужни спорове защото може да е полезна а в момента е невъзможно да отсееш качественото инфо.

          Ние имаме котле на пелети за първа зима:

          - топлим 60 квадрата
          - няма външна/вътрешна изолация но има хубава 6 камерна дограма с троен стъклопакет
          - на температурите в момента изгаря 1 чувалче (15КГ) и канче пелети клас А от бук за 24 часа
          - чисто е, почти няма пушек, чисти се малко пепел на 3-4 дена, няма миризма
          - удобно е. Като го заредиш после 3-4 дена го забравяш.
          - Марката на това у нас е Ferrolli

          Нещо ако има питайте. Мисля че е по скъпо от дърва/въглища но е по-удобно/чисто.

          Коментар


          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Ами няма да е! Отоплението с климатик може да е по-евтино, но определено и доста по-некомфортно от парното!
            Чета и тази, а и други теми - абе само на мен ли ми е по-топло и комфортно на климатици, сравнено с парно.

            Коментар


            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
              Сигурен съм че си прочел последните мнения само
              Говорим за парно на ток спрямо климатици. И 2 та варианта поддръжката е почти никаква но разходната норма е 1:3 в полза на климата.
              Ъхъ, само че съм прочел цялата тема и даже съм писал! Не говорим за поддържка, а за комфорт, като игнорираме разходите (човека написа, че те не го притесняват)! Е определено парното е по-комфотно от климатиците - няма шум, няма движение на въздуха и т.н.! И определено електрическото котле е едно от най-комфортните! Ако беше станало въпрос за разходи е друго! Аз съм с котел на пелети от 4 години! В сравнение с дървата и въглищата е много по-удобно! И по-скъпо! Ако имах възможност щях да използвам газ или ток, но нямам!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                Чета и тази, а и други теми - абе само на мен ли ми е по-топло и комфортно на климатици, сравнено с парно.
                Не знам - мен ми пречи работат на климатика! Особенно в спалнята! Но това е индивидуално сигурно?
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  ...
                  Някой всъщност разгледа ли подробно системите за пелети и пиролиза?
                  Същата ефективност ще имат и добър котел даже и самоделка - само че трябва да работи на макс, като му се осигури буферен акумулиращ междинен съд + още малко вентили, помпи и т.н.
                  Очакваме Вие да го сторите, че всеки продавач си рекламира продуктите като най-добри и съвършени, но като цяло малко е инфото за този вид пиролизно горене и гориво.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    Пиролизно котле .
                    Мойте наблюдения ,економия ,само от там ,че може само да се изгасне и да се разпали пак само, термовентили на всеки радиатор пак помагат .Иначе май се зарежда сутрин и вечер ,горе долу и при мен е така ,но само защото не цепя дърво а слагам целия кютук в котлето .180 квадрата грея с 20 кубика дърва

                    Коментар


                    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Ъхъ, само че съм прочел цялата тема и даже съм писал! Не говорим за поддържка, а за комфорт, като игнорираме разходите (човека написа, че те не го притесняват)! Е определено парното е по-комфотно от климатиците - няма шум, няма движение на въздуха и т.н.! И определено електрическото котле е едно от най-комфортните! Ако беше станало въпрос за разходи е друго! Аз съм с котел на пелети от 4 години! В сравнение с дървата и въглищата е много по-удобно! И по-скъпо! Ако имах възможност щях да използвам газ или ток, но нямам!
                      Понеже почти всяка инсталция си я купуваме, съм свикнал да ги сравнявам плюсовете и минусите в ...пари. Ха сега сравни оферта с котел на ток,радиатори,тръби,фитинги,работа за изграждането на инсталацията и монтирането на оптимално скъпи климатици във всяко помещение. Резултатът е такъв че можеш да си позволиш климатици които трудно ще разбираш че съществуват в помещението. В последствие изразходената ел. енергия ще е на 1/3:1/4.
                      Хайде сега опитай с парното на ток да охлаждаш през лятото.

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Очакваме Вие да го сторите, че всеки продавач си рекламира продуктите като най-добри и съвършени, но като цяло малко е инфото за този вид пиролизно горене и гориво.
                      Горивото си е дърва но за да е ефективен котела трябва да са съхнали кажи-речи 2 лета.
                      Дърва престояли 2 години на сухо и проветриво правят пиролизно горене и в нормален котел - сами сте виждали при перфектно горене как на определено разстояние пламъкът спира и на 20-30 см. отново се появява сякаш от нищото. Или грубо казано ако димоотводът е под решетката за пепелта ще се наблюдава същият ефект. Гледах клипчета на обикновенни домашни камини, при които не наблюдаваш дървата и пламъка а в стъклото гледаш под тях пиролизното запалване на газа.Ефектно.
                      Целта на всеки един котел(какъвто и да е той) е да изразходи максимално горивото. Перфектното горене за съжаление е "на макс.". Недостатъците са че през димоотвода излиза прекалено много топлина и не може да се оплзотвори на момента енергията.
                      Пелетите са комфортно нещо, но някой който има опит с климатици и пелети да каже каква е равносметката. Мой приятел в Силистра(много доволен в началото) му се наложи в най студените дни да идва до Варна да си купува пелети защото свършили. Сметката и комфорта му отидоха по дяволите, а котела сега се бори с друг собственик Отделно от това с периферно зрение виждам как бавно но славно цената си подскача.
                      За мен перфектната инсталация е :
                      Котел достатъчно голям за да събира едва ли не дърва метровки. По възможност цилиндричен(невъзможно ми е да го обясня но всичко що е печка и има "чудо" в името гори доволно добре).
                      Димоотвод с водна риза поне 1,5 метра като продължение на котела.
                      Буферен акумулиращ съд 500 литра или кубик.
                      Цена на сносни материали + труд за заварчик излиза доста по- поносимо от инсталация за пиролиза или прелети.
                      Последно редактирано от //Радо//; 29-11-12, 20:39.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        Понеже почти всяка инсталция си я купуваме, съм свикнал да ги сравнявам плюсовете и минусите в ...пари. Ха сега сравни оферта с котел на ток,радиатори,тръби,фитинги,работа за изграждането на инсталацията и монтирането на оптимално скъпи климатици във всяко помещение. Резултатът е такъв че можеш да си позволиш климатици които трудно ще разбираш че съществуват в помещението. В последствие изразходената ел. енергия ще е на 1/3:1/4
                        Хайде сега опитай с парното на ток да охлаждаш през лятото.

                        .
                        Ти сравняваш плюсове и минуси в пари, някой в друго! Климатици които работят съвсем безшумно няма (еле пък на отопление)! Аз имам и климатици и парно, което за мен е най-добрия вариант!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          Климатиците не са толкова ефективни, колкото се твърди. Под около 5 градуса започват да харчат толкова мощност, колкото и отделят. А под 0 градуса консумират повече от отделената. За това на някой им се струва че зимата климатика не топли. Ами как да топли като компресора примерно е 2 кВт, а отделената топлина е само един. Започнаха да слагат нагреватели, така с нагревателя се смъкват тези темературни режими, но пак не са ефективни. Най-доброто за в момента е термопомпата, но е за друга тема.

                          Коментар


                          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            Ти сравняваш плюсове и минуси в пари, някой в друго! Климатици които работят съвсем безшумно няма (еле пък на отопление)! Аз имам и климатици и парно, което за мен е най-добрия вариант!
                            Koй както иска.
                            Има.
                            И аз така - съгласен съм.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                              Здравейте колеги, отоплявам се с климатици и по принуда започнах, защото един малоумник ми запуши комина, а аз съм на 1 ви етаж. Топлината отдавана от камината е несравнима с тази от климатика, но това е положението. За отопление климатика е добре да се сложи ниско долу, затова има модели които са за нисък монтаж и за топло и шум са несравними с конвенционално монтираните. Почти всяка марка има такива модели иначе при ниски температури КПД, но значително е по добро от електрическата печка заради принципа им на работа. Има модели, консумират 1кв и отделят 4-5кв топлина, а нагревателя е да успеят да се размразят при определени климатични условия. Пиша общи неща, но ако някой се интересува има информация в мрежата и може да намери точни характеристики на всеки модел. До мен продават български пелетни котлета, а до работата ми е един от вносителите на такива италиански та общо взето изплакнах очи ама аз не мога да ползват този вид отопление, а вече като всяко нещо в БГ започнаха цените на пелетите да растат и дали е по на сметка не знам.

                              Коментар


                              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                Koй както иска.
                                Има.
                                И аз така - съгласен съм.
                                Би ли ми дал линк за климатици които не шумят? Моите са Панасоник, инвертор, 2011 г. модел! Лятото са по-тихи като ги сложиш на нощен режим (около 21-22 децибела), но аз си ги чувам през нощта, но при отопление ако искаш да топлят, трябва да духат! Така, че си шумят като вентилатори!А и няма как да е по друг начин - климатик без вентилатор няма, а безшумен вентилатор също няма! Както писах по-горе сигурно съм много претенциозен в това отношение, но парното ми не шуми хич!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X