Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
    С това няма ли да е по точно.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diferencialen_termostat.jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:5615409

    И с нещо такова.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:134108552225046.jpg
Прегледи:1
Размер:10.2 КБ
ID:5615410

    п.п.Само питам???
    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
    0885 660 613

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Всичко би могло да свърши работа стига датчиците да са поставени на точното място. В последно време при монтаж на горелка на котел при поставяне на трипътен вентил , който заработва при 60гр. нагласям помпата да включва и изключва при 58-59гр. Така не се налага да се инвестира в такива допълнителни екстри, тъй като при затваряне на вентила при 60гр. бойлера не се охлажда под 60гр., а през времето на почивка котела не изстива под 50гр. При горелките на GREYKO има възможност за включване на допълнително периферно устройство, като бойлер или подово отопление при други температури и нещата се олесняват. НО при камините е друго. Аз също БЛАГОДАРЯ на Исаев, защото също се блъскам / между другото / с една каминка и понеже при него продукта е в ръцете му, смятам, че той ще се справи доста добре и до преди малко черпих инфо от него. Както вече бях писал - каквото не знам питам. Не е срамно поне за мен.
      Между другото сега видях втората снимка/ нета нещо се е.ава/ - тези два компонента вървят заедно. Т.е. първото подава сигнал на второто кога да пропусне топлата вода. Какъвто и диференциален термостат да вземеш ще върши работа. Относно вентила - може да бъде и с ел. задвижване за да е по безшумен.
      Последно редактирано от n.ganev; 08-10-14, 22:01.
      Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
      За област Габрово 0886843836

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
        Колега, много благодаря за отзивчивостта. Вие бяхте ми ги пратили на "лични" миналата зима, но не ми стана ясно как предложеното от Вас изделие ще ми свърши работа. Защото това нещо има само 1 осезател, т.е. мери една температура, а на мен ми трябва да измерва разликата м/у темп на подаваната топла вода за отопление и темп. на водата в бойлера. Примерно това: http://www.intiel.com/dt_bg.htm Съжалявам, че разводнявам темата.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          Идеята при мен беше да ми пропуска вода към бойлера само над определена t., и другото: не исках да вкарвам допълнителна електрическа част ( дори и с ниско напрежение ) в банята, където ми е единия бойлер. За това предпочетох чисто механичното решение.
          Това използвам и лятото, когато постъпва вода от сл. панели на покрива.
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Колега, много благодаря за отзивчивостта. Вие бяхте ми ги пратили на "лични" миналата зима, но не ми стана ясно как предложеното от Вас изделие ще ми свърши работа. Защото това нещо има само 1 осезател, т.е. мери една температура, а на мен ми трябва да измерва разликата м/у темп на подаваната топла вода за отопление и темп. на водата в бойлера. Примерно това: http://www.intiel.com/dt_bg.htm Съжалявам, че разводнявам темата.
            Днес монтирах точно такъв. Лично на мен този не ми хареса, защото подава напрежение само при 40гр. Има други , които са малко по скъпи но може да се настройва температурата за различни градуси. Например при СК настройвам помпата да вкл. при 30гр, а при отоплителни инсталации помпата или друго периферно устройство, което подава вода към бойлера насстройвам на температура над 60гр.
            Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
            За област Габрово 0886843836

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Здравейте на всички отскоро съм с пелетна камина Burnit-15kw с водна риза,да спомена и че никак не съм наясно с пелетните камини :-) Така,дойдоха от сервиза и ми я настроиха.Сега камината си гори постоянно,не се спира изобщо тъй като чакам дете,но ме притеснява разхода около 2 чувала за 24ч. 70кв.м.е апартамента,а гледам,че др. хора горят по чувал,а и съм настроил темп.на водата на 45гр.,което е доста ниска,но си е топло в нас,та въпросът ми е тоя голям разход на качеството на пелетите ли е или е от настройките.От Силистра съм и ще съм ви мн благодарен ако дадете някакъв съвет!!! Когато достигне 50гр и преминава в режим Cooling докато падне до към 40-41,стайната температура нарочно е настроена на 40гр.никога да не стигне до нея,нз защо :-)

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Колега можеш ли да ми изпратиш твоите настройки за камината и да ги сравня с тези които ми нагласиха инсталаторите,защото мисля ,че може да се оптимизира работата на камината и да споделиш твоя опит .С тези менюта съм още много далече от истината.Благодаря предварително .Пс. Променяш ли степените на мощност от 1 до 5 и влияе ли това на модулацията и Stendby на on или off си при модулиране по температура на водата?

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Здравейте колеги,от скоро съм с камина BURNIT 23кW, дойде преди няколко дена инсталатора(според мен си разбира от работата,но до там) вкара си настройките, и в един момент каза- тея пелети кви са? Казах му от кви са и от къде сам ги взел(Скравена).
                  Сподели,че за първи път се сблъсква с тях и огъня,който подържат е доста голям и силен.Почна да намаля подаването на пелети и каза,че я е настройл като за 12kW камина-на мен ми се видя странно,но не казах нищо.Странното е,че вечерта след като си тръгна пуснах камината-напълни пепелника и започна да пали(по точно да се мъчи),вътре стана ад(в камерата)-ДИМММ започна от кюнците да пуши яко,докато в един момент камина се взриви(буквално) и вътре в камерата започна горенето.Учудих се,но нищо стигна си зададената температура влезна в режим cooling охлади и започна пак да пълни пелети-процедурата със взрива се повтори.Изгасих я и си легнах.
                  Звънях на другия ден на инсталатора и му казах,по най бързия начин да пристига-каза събота е най-рано в понеделник.На другата сутрин не ме стърпя и я пуснах отново-забелязах,че пепелника е доста пълен даже препълнен-отворих за бързо махнах малко пелети и камината запали нормално,след режим cooling пак напълни пепелника доста,повторих пак махането и запали нормално.Питането ми е как мога да НАМАЛЯ първоначалното пълнене?

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Мога да ви посъветвам само едно-НЕ ПИПАЙТЕ настройките в менюто, то и без това ще ви иска код за достъп.За колегата с взривовете-викни си настройчика да намали началното зареждане и да ти настрои разликата за гасене и палене на един градус от зададената.От там нанатък е игра само с температурата на водата и максимален режим на работа.
                    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                    0885 660 613

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      Вальо, да разбирам ли, че си се справил?
                      Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                      За област Габрово 0886843836

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
                        Вальо, да разбирам ли, че си се справил?
                        Напредвам,чакам по големи студове,да видим там как ще е разхода.
                        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                        0885 660 613

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Колеги,
                          монтирах камина на Марели 18 квт. Неизолирана къща. Сменена дограма. Под (заварен) мрамор. Квадратура 50 кв.м. За 8 часа работа - 15 кг. Пелетите уж качествени. Намалих силата на вентилатора и по този начин на 1-ва степен успях да намаля температурата на изходящите газове под 120 градуса, на 5-та от 200 на 170 градуса. Едната сутрин на 1-ва степен изходящите газове паднаха под 90 градуса, температурата на водата беше 61 градуса. В къщи не мога да докарам температура по-голяма от 20 градуса. Камината влиза в режим на модулация при достигане на 65 градуса и поддържа 60-65 градуса на водата в този режим. Сигурно са ми големи топлозагубите. Интересува ме каква е оптималната температура на водата в системата за тези камини и дали бъркам някъде в настройките, вижда ми се много разхода.

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Първоначално публикуван от МетодиМ Преглед на мнение
                            ... В къщи не мога да докарам температура по-голяма от 20 градуса. Камината влиза в режим на модулация при достигане на 65 градуса и поддържа 60-65 градуса на водата в този режим...
                            Еми повдигни си t, която гони камината като маскимална. От там би следвало да се повиши и t, при която влиза в модулация.
                            Казано е:
                            -"Обичай ближния",
                            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Първоначално публикуван от МетодиМ Преглед на мнение
                              Колеги,
                              монтирах камина на Марели 18 квт. Неизолирана къща. Сменена дограма. Под (заварен) мрамор. Квадратура 50 кв.м. За 8 часа работа - 15 кг. Пелетите уж качествени. Намалих силата на вентилатора и по този начин на 1-ва степен успях да намаля температурата на изходящите газове под 120 градуса, на 5-та от 200 на 170 градуса. Едната сутрин на 1-ва степен изходящите газове паднаха под 90 градуса, температурата на водата беше 61 градуса. В къщи не мога да докарам температура по-голяма от 20 градуса. Камината влиза в режим на модулация при достигане на 65 градуса и поддържа 60-65 градуса на водата в този режим. Сигурно са ми големи топлозагубите. Интересува ме каква е оптималната температура на водата в системата за тези камини и дали бъркам някъде в настройките, вижда ми се много разхода.
                              18 киловата за 50 квадрата и не можеш да ги стоплиш? Вдигни температурата на водата поне на 70 градуса или 75 и виж какво ще стане!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                                18 киловата за 50 квадрата и не можеш да ги стоплиш? Вдигни температурата на водата поне на 70 градуса или 75 и виж какво ще стане!
                                +1.Много вярно,водата на 70°С,на стайната задай 23°-24°С.
                                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                                0885 660 613

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X