Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: "Къщата"

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Старите хора казват, че водата като премине 2 метра пръст, става чиста.
    Опита пък показва, че ако кладенеца и септичната яма са на по-малко от поне 5 метра, почти сигурно е тежки стомашни разстройства.

    Ако ме питаш, пусни си една тръба към най-далечния /и най-нисък/ ъгъл на терена, изкопай 1,5 метра кръгла дупка, вкарай 5 - 6 гуми от камион /перфектно решение/ и отгоре капак, пръст и амин! Другият тънък момент е че в радиус от два-три метра от ямата ще имаш убийственно интензивна джунгла от храсталаци и гигантски треви.

    Ако ще източваш обаче басейн, като нищо може да мръднеш терена на комшията отдолу!Зависи от структурата на пластовете, но си е сериозен проблем!
    Недей му дава такива акъли Има пречиствателни станции и не са изобщо скъпи. Един път в годината пускаш бактерии вътре и си готов. Получаваш условно чиста вода, с която може и градината да си поливаш ако решиш. Септичните ями са забранени - може или изгребна яма или пречиствателна станция.

    За много години, да сте живи и здрави!
    Александър

    Коментар


    • #92
      От: "Къщата"

      Хм.Ще помисля върху различни варианти.Лошото е че по нашия краи няма такива специалисти (или поне аз не познавам такива).Отдолна страна нямам съседи а черен път.Докато от друга страна гранича с дере.От басеина (малък ще е за децата) водата ще е чиста и мога да я точа директно в дерето а за ямата ще умувам.И понеже мерака е по-голям от.... нали знаете какво утре вместо почивка съм набрал бригада и отивам да чистя къпинаците и прочие

      Коментар


      • #93
        От: "Къщата"

        Е, значи си по-работлив от мене.
        И не се връщай без снимки от "Обекта"!

        Коментар


        • #94
          От: "Къщата"

          Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
          И понеже мерака е по-голям от.... нали знаете какво утре вместо почивка съм набрал бригада и отивам да чистя къпинаците и прочие
          Оттук нататък ще се бориш денонощно с природата!
          С малката разлика, че тя няма да спре нито за секунда, а ти ще събираш сили от битка на битка, всяка седмица!

          Тя ще влиза през покрива, през пода, ще развъжда мухъл, бурени, врабци, мишки, дървояди, храсти, тръни и ще гори всичко текстилно и дървено през слънчевите дни.

          Отделно ще премества земните пластове, ще разцепва бетонните ти площадки и ще вкарва вода между тях, за да отлепи през зимата каменните фугирани зидари!

          Хората са живели в тези къщи от зор, ние от кеф, ама точно 10 години след края на ентусиазма, природата ще нахлуе отново в къщето и ще си вземе своето.

          Коментар


          • #95
            От: "Къщата"

            Да, точно така е и си прав!
            Не си ли постоянно там, природата взема своето. Тежък е бил и е живота на село, и не случайно хората са избягали от там като им се е предоставила друга възможност.
            По сума ти места където оглеждах, едва можеше да се влезе в имота от капинаци и треволяци, а само преди няколко месеца когато са били правени снимките за обявите всичко изглежда чисто и подредено. Да не говорим пък за имотите изоставени с години. Там си е приключение да се добереш до къщата.
            Така е и на къщата на Елена на която ходим по само няколко пъти през лятото. 2-3 дена ми трябват да разкося копривите и пищидялите и то дошло време да си ходим...
            Но пък ако гледаме само от негативната страна на нещата, то тези места са обречени да бъдат загубени за винаги.
            А и каво да правим като не всички сме устроени да работим само с лист и молив в ръка? На някои ни дай чук, тесла, мистрия, грес, тенекии, камъни, кал.

            Коментар


            • #96
              От: "Къщата"

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Но пък ако гледаме само от негативната страна на нещата, то тези места са обречени да бъдат загубени за винаги.
              А ти просто ще забавиш процеса с десетина години. Колко сили ще имаш да плуваш срещу течението? Или да стоиш под водопада на природата?!

              Защото тя може да го прави милиони години и водата ще пада от скалите и когато се превърнем обратно в молекули!

              Природата трябва да се уважава, защото пред нея сме нищожества. И от първата колиба, до най-съвременният небостъргач, всяко жилище не е нищо повече от начин да се предпазим от нея.

              Но когато човек има хъс и воля за борба, буди възхищение. Не напразно има спорт, наречен алпинизъм, при който с цената на жертви или ампутирани крайници имаш шанс да застанеш за няколко минути, там където тя е най-свирепа!

              Поздравления и здрава година! За всичко друго ще трябва да се борим!

              Коментар


              • #97
                От: "Къщата"

                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                Е, значи си по-работлив от мене.
                И не се връщай без снимки от "Обекта"!
                Е баш толкова работлив не съм (но това ще е хубаво да го прочете жената)защото е на друго мнение Ще го щракна обекта.Обичам да съчетавам приятното с полезното.Ще поизчистим,опечем по някоя "мръвка" разходка един вид с децата и кучетата и така.

                Коментар


                • #98
                  От: "Къщата"

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Оттук нататък ще се бориш денонощно с природата!
                  С малката разлика, че тя няма да спре нито за секунда, а ти ще събираш сили от битка на битка, всяка седмица!

                  Тя ще влиза през покрива, през пода, ще развъжда мухъл, бурени, врабци, мишки, дървояди, храсти, тръни и ще гори всичко текстилно и дървено през слънчевите дни.

                  Отделно ще премества земните пластове, ще разцепва бетонните ти площадки и ще вкарва вода между тях, за да отлепи през зимата каменните фугирани зидари!

                  Хората са живели в тези къщи от зор, ние от кеф, ама точно 10 години след края на ентусиазма, природата ще нахлуе отново в къщето и ще си вземе своето.
                  Хм.Интересно.Аз също си падам малко философ и повече песимист отколкото оптимист(това е утвърдено и от жена ми)Ето един пример с ремонтите.Шупнал паркет в детската.Оказа с е незнайно как и откога теч от камината( с водна риза е)Недобре запоена медна тръбичка Оттам къртене на част от бетона (под замаската е) нов паркет,бояджии и прочие.И това всичко сега по празниците.В буквалния смисъл ми идваше да се "обеся" Мисълта ми е че имаш ли къщи няма как иска ремонти.И на мен ми се иска да си оставя само трите палатки и да е все лято ама неможе .+ това по-за към старини (ако ни държи природата) съм решил да се преместя там.На 15,20 минути път е.Но това ще е след двадесетина годинки Засега съм сравнително млад.И затова го правя сега,щото усещам че като стана на 50 и някоя годинка няма да ми се разправя с нищо

                  Коментар


                  • #99
                    От: "Къщата"

                    Падна доста сечене на шипки и драки.Ако бях работник на захарна тъстика надника щеше да е добърЩракнал съм от всичко по-малко.Плевнята (изгорихме част от шипките и драките)Имало е хубави дувари но само малка част са оцелели с времето.И самото къще но всичко иска доста ремонти. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03485.JPG
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5240879Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03481.JPG
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5240880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03482.JPG
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5240881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03487.JPG
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5240882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03484.JPG
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5240883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03486.JPG
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5240884Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03488.JPG
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5240885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03489.JPG
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5240886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03479.JPG
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:5240887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03481.JPG
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5240880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03482.JPG
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5240881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03488.JPG
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5240885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03489.JPG
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5240886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03484.JPG
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5240883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03479.JPG
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:5240887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03485.JPG
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5240879Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03481.JPG
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5240880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03482.JPG
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5240881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03487.JPG
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5240882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03486.JPG
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5240884Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03488.JPG
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5240885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03489.JPG
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5240886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03488.JPG
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5240885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03479.JPG
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:5240887

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Нещо съм дублирал снимките (незнайно за мен как)

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Имота, до колкото се вижда от снимките, ми се вижда хубав и не малък. И къщата изглежда голяма, а и сравнително запазена.
                        Пък и времето хубаво, само за работа

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                          Имота, до колкото се вижда от снимките, ми се вижда хубав и не малък. И къщата изглежда голяма, а и сравнително запазена.
                          Пък и времето хубаво, само за работа
                          Да наистина е голям.Заграждането ми е най голямото гайле.Иска ми се да възтановя масивните каменни дувари.Но живот и здраве за няколко години ще стане.

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            Честита Пролет! Природата се събужда, хайде да посъбудя и темата.
                            Не съм свършил кой знае каква видима работа, но поне успях да разчистя двора и около къщата от всичко диво и изгорих купища клонаци. Все от някъде трябва да се започне.
                            Сега ще ви помоля да си поговорим за защитата на дървото. Няма да имам финансова възможност да го мина през автоклав. Едно поради цената от 50 лв на кубик, която да речем е приемлива за качеството което ще се получи, но второ и заради двойните, ако не и тройни разходи по товарене, разтоварване и транспорт. Та като цяло, не се получава
                            Единствената ми възможност е за "домашно" третиране.
                            Вариантите на които съм се спрял за момента са тези:
                            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                            Ето народни рецепти:

                            1) 3 части терпентин; 1 част нафталин; 1 част катран
                            2) 100 части терпентин; 5 части пчелен восък; 5 части парафин; 3 части креолин(от вет.аптека) Пчелния восък и парафина се стопяват предварително заедно и след това се смесват с останалите компоненти.

                            Ето още смески
                            Който пък има достъп до неорганични химикали може да ползва Acidum Borici.
                            /Борна киселина - бяло прахообразно вещество/.
                            Прави се 5% воден разтвор/добро загряване на течността/ или 5%р-р с олио.
                            С това се маже 3-4 пъти за да се импрегнира добре. Олиото състарява и прави дървото красиво.
                            Водния разтвор го ползвам за по големи площи.
                            Борната киселина убива всякакви насекоми. 1кг. - 7лв.
                            Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                            ... за някого може да е полезно: в родопската къща по съвет на реставратори от Боженци намазахме цялата нова и стара дървения с Resistol - английски препарат срещу мухъл, плесени и дървояди. Понеже се води индустриален препарат, идва на много по-прилична цена от другите - 12 лв./литър, разреждане 1:5.

                            Вносителят е Uvix Impregnation - София, гара Искър, тел. 02/973 27 26, www.uvix-bg.com.

                            А доколко е ефикасен - ще се разбере след 15-20 години...
                            Но, с какво се разрежда Resistol? Оцветява ли дървесината? Бих желал едновремено със защитата да потъмня дървото до тъмно-кафяво.
                            От рецептите на Майкъл, терпентина вече е стигнал доволно високи цени. Боровия 8, а минералния 7 лв/л. Но при тях ми харесва добавянето на восък и парафин, които ще имрегнират повърхноста на дървото. Малко ме притеснява креолинът до колко е отровен и колко силна остатъчна миризма би имал. В сместа бих добавил и малко битум или асфалт лак за тъмен цвят а и още по-добра импрегнация.
                            В тази рецепта креолина би ли могъл да се замени с Борна киселина? Във втория вариант на долната рецепта пише, че Борната киселина може да се разреди и в олио, но същото ли ще е ако се ползва терпентин? Тук въпроса вече опира и до химиците И не на последно място, добре Борната киселина се ползва с-у хлебарки, но дали ще е ефикасна и с-у дървояди?

                            За метода на нанасяне.
                            Освен нанасянето с четка, ми идва на ума и потапяне. Прави се нещо като 4м. корито от полу-тръба, и в него се потапят греда по греда. И пак ще си трябват количества импрегнант. Но тази работа задължително трябва да се свърши!

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Здравей.От опит за приобектова обработка-Bochemit Forte-кафяв. Няма да изписвам ТТ данните, в нета ги има.Основни качества-подходящ за интериор и екстериор, против плесен, насекоми, гъби, не се измива.Нанасяме го с помпа.Оцветяването е добро.Няма да е подходящ за дърво с контакт с кожа, питейна вода, или за детски мебели и играчки.Поздрави.

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Потърси връзки в НИПК, навремето имаха поделение в Копривщица и мацаха де к`во що има дървено с една течност, която беше популярна като "импрегнация". Имаше силна миризма на креозот и органични разтворители, сама по себеси беше безцветна, но при нужда и прибавяха битум и се получаваше съвсем идентичен със естествено остарялата дървесина цвят. Всички фабрични съвременни препарати, а и тези от дадените рецепти, са несъмнено ефективни - давам ти идеята за тази "импрегнация", защото предвид огромните количества, които с разливаха (около стотина литра за една порта), явно цената не е особено висока.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X