Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Къщата"

    davc, хубаво го навиваш, ама ще му стъпи по-скъпо от нова. Нервите отделно. За майстори не ща и да отварям тема, ако има интерес ще пиша. Говоря от личен опит.

    Коментар


    • #17
      От: "Къщата"

      Така, както гледам, В употреба могат да влезнат само стените на долния етаж. Това, ако не са поддали основите някъде.

      Коментар


      • #18
        От: "Къщата"

        Признавам, че съм тенденциозен - вече писах за собствените си мераци.
        Човекът ще си реши, аз съм в позицията: "Идеите наши - бензина ваш"...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: "Къщата"

          По-гадната къща е мойта Ъпгрейдваната.

          Много моля Peppy-модератора да ми редактира първия пост, като върне цветната снимка в малкия си размер, а увеличи размера на черно-бялата за да е ясно за какво иде реч. Пратих оригиналната снимка на посочения мейл.

          Не се залъгвайте че Ловешката къща с каменния покрив е в кой знае колко по-добро състояние. Само дето е запазен оригиналния и' вид. Иначе южният и източният скатове на покрива и' са пропаднали и водата слиза чак до основите, от което южния каменен зид е зпочнал да подава. Бих могъл да ви я покажа по-подробно, но ще настане още по-голямо объркване. И двете къщи са Рай за дървоядите

          Ето още едно интересно четиво, за тези които до сега не са попаднали на него.
          Статия от арх. Георги Георгиев в списание Екосвят 3/2004 starata_kusta.pdf
          Последно редактирано от ctef; 23-12-10, 16:26.

          Коментар


          • #20
            От: "Къщата"

            Преди беше написал да се увеличи малката снимка-направих го, сега гледам пак искаш другата да намаля-така ли? Не е ли добре и двете да са ясно видими т.е. големи?
            LZ1PER

            Коментар


            • #21
              От: "Къщата"

              ctef, напът си да си отровиш живота!

              Народната приказка "Имота вода и хляб не иска!", важеше за соц, периода! Сега имота вече е проблем, а тенденцията е да става все по-голям!
              Само като идея - някой ден ще си подаря една хубава нова каравана, нова, да не смърди на килер е ще си местя насам-натам !

              П.С. Ако искаш мога да ти кажа защо ще береш ядове, но това може да ти вгорчи подаръка, а и не е трудно да се сетиш ...

              Все пак това е субективен поглед на ситуацията.
              Ти "Чайка " ли управляваш на аватара?

              Коментар


              • #22
                От: "Къщата"


                ctef
                разбрах те


                Искаш сам да изпиташ кефа от ремонта и накрая да си доволен от свършената работа.

                Коментар


                • #23
                  От: "Къщата"

                  Първоначално публикуван от peppy
                  Няма проблем, само кажи така ли да ги оставя или да намлявам нещо?
                  Да, намали моля цветната снимка в 1ви пост.

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  ctef, напът си да си отровиш живота!
                  Народната приказка "Имота вода и хляб не иска!", важеше за соц, периода! Сега имота вече е проблем, а тенденцията е да става все по-голям!
                  Само като идея - някой ден ще си подаря една хубава нова каравана, нова, да не смърди на килер е ще си местя насам-натам !
                  П.С. Ако искаш мога да ти кажа защо ще береш ядове, но това може да ти вгорчи подаръка, а и не е трудно да се сетиш ...

                  Все пак това е субективен поглед на ситуацията.
                  Ти "Чайка " ли управляваш на аватара?
                  Да, има обективни истини от които не можем да избягаме, но в преценките си не можем да не бъдем и малко субективни, пречупили нещата през своите собствени призми
                  Имота не го приемам като инвестиция, а като разход - на пари, на време , на сили...
                  Въобще не вярвам на филмчетата по Дискавъри, в които ми изчисляват печалбата от даден имот след реновация или строителство.
                  Дори и да е възможна някаква печалба от моя, то това е сега, преди да съм вложил и стотинка допълнително в него и нито един трудоден. Т.е. да се опитам да го препродам.
                  Относно пътуванията, и сега си ги правя, но съм свикнал на палатка.
                  Имам приятел, който на времето се беше запалил по старите къщи и обикаляше родината да си тъси. Така и не направи нищо. Нещо се пречупи и си купи каравана. И сега тая каравана седи закотвена на припек на Рапя. Пълен абсурд!
                  Точно миризмата в старата къща в Еленската махала не мога да ти опиша как ми действа...Друг свят, друг живот, друго време...
                  Но за съжаление в това село в което е "Къщата", никога няма да намеря спокойствието в Еленско.

                  На аватара съм в КапитАн 58ма. Доста години вложих и в него. И нямаш представа как мирише вътре! Въобще, явно си падам по вехториите.
                  Предполагам схващаш леката самоирония която влагам в написаното, с най-добри чувства

                  Точно така, Майкъл!

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Къщата"

                    При такъв ремонт, имаш неограничен избор да правиш мечтани неща.
                    Например мебели от излишните греди от парен бук. Стават чудни.
                    Въобще експериментирай без значение колко време ще ти отнеме това.

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Къщата"

                      Само идея...

                      Вземи къщата под наем за два месеца, прекарай ги там през лятото и ще отпрашиш с 200 обратно!

                      Диалектика.. Всички от града мечтаем за плевник, всеки от село мечтае за мол!
                      Отвращението ще настъпи, когато започнеш да виждаш къщата като един вечен разход..
                      Прости искренността ми, но нали искаш всякакви мнения! Ако ме питаш мен, няма по-хубаво нещо от ТЕЦ, плазмен телевизор, диван и червено вино!

                      Лошото е че няма да можеш да се отървеш! Имам една далеч по запазена със собственно езеро пред нея и на хвърлей място от София, надали мога да и взема повече от 20 к.
                      Последно редактирано от Volk; 23-12-10, 20:03.

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Къщата"

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Само идея...

                        Вземи къщата под наем за два месеца, прекарай ги там през лятото и ще отпрашиш с 200 обратно!

                        Диалектика.. Всички от града мечтаем за плевник, всеки от село мечтае за мол!
                        Отвращението ще настъпи, когато започнеш да виждаш къщата като един вечен разход..
                        Прости искренността ми, но нали искаш всякакви мнения! Ако ме питаш мен, няма по-хубаво нещо от ТЕЦ, плазмен телевизор, диван и червено вино!

                        Лошото е че няма да можеш да се отървеш! Имам една далеч по запазена със собственно езеро пред нея и на хвърлей място от София, надали мога да и взема повече от 20 к.
                        За съжаление колегата е прав.От собствен опит го казвам.Имах и аз такава мечта,до някаде я осъществих.Имах време,малко парици и много сили и МЕРАК.Но какво стана,ВРЕМЕ и СИЛИ сега няма ама изобщо.Така че съм на мнението на колегата volk,рано или късно(по скоро късно) ще стигнеш до този извод.Искам да ти кажа щом ти е мечта давай смело напред,а и до каквато истина да стигнеш няма да съжаляваш за нищо.УСПЕХ ти желая!

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Къщата"

                          Стеф иска да чопли и прави разни красоти по тая къща.
                          С малка шпакличка да фугира камъните отново, да сее цветенца въобще отмора за душата.
                          С това ляга и става сега и така се чувства комфортно.
                          Накрая иска да си порка винцето пред камината и да гледа залеза.
                          Нищо не може да го отклони от мечтата му.
                          Действай Стеф и пожелавам успехи.

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Къщата"

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Само идея...

                            Вземи къщата под наем за два месеца, прекарай ги там през лятото и ще отпрашиш с 200 обратно!

                            Диалектика.. Всички от града мечтаем за плевник, всеки от село мечтае за мол!
                            Отвращението ще настъпи, когато започнеш да виждаш къщата като един вечен разход..
                            Прости искренността ми, но нали искаш всякакви мнения! Ако ме питаш мен, няма по-хубаво нещо от ТЕЦ, плазмен телевизор, диван и червено вино!

                            Лошото е че няма да можеш да се отървеш! Имам една далеч по запазена със собственно езеро пред нея и на хвърлей място от София, надали мога да и взема повече от 20 к.

                            В момента тази къща е практически необитаема - дори и за два месеца. След възстановяването, а и разумно преустройство, нищо не пречи да си има и плазма, че и локален "ТЕЦ".
                            А разходите са си разходи, нищо не пада от небето (ма тук сме все разумни хора, та от това уточнение и няма нужда).
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Къщата"

                              И аз искренно желая успех!

                              Прегледай покрива отвътре, всеки ремонт се започва отгоре надолу! Не спреш ли водата, ще имаш гъбарник!
                              Вероятно още на този етап ще ти се изправи косата, колко работа и разходи те чакат!

                              Този тип къщи са правени с дървени колони, подпряни в земята на големи камъни. Навремето добитъка е отглеждан на долното ниво, хората на горното - за да се топлят / и "ароматизират"/. Често от урината на животните в долният край колоните са "прегорели", което си е проблем. Дървоядите вероятно са саги донаправили на сюнгер, с една дума "Совите не са това, което са!" /субективно погледнато/

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Къщата"

                                Макар и порутена, аз я виждам чудесно реставрирана.
                                Стига да се захване яко да се работи по нея.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X