Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мангъров за пореден път хванат в лъжа,но "феновете" му са непоколебими...
    https://btvnovinite.bg/bulgaria/infe...n-pacient.html

    Коментар


    • DBRS
      DBRS коментира
      Редактиране на коментар
      Не Шаране, иде реч за дума срещу факти ....които факти ако толко искаш, можеш и сам да провериш.

    • NovemberCharlie
      NovemberCharlie коментира
      Редактиране на коментар
      И Токуда го пляснаха през устата. Тоя пич що народ изтрепа с простотиите, дето ги ръси....

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Това са все неща които могат да се проверят лесно .

  • Трябва си май отделна тема за тоя Мангъров,не виждам какво много общо има с тая.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • Много ми харесва Мангърчето-чешит от класа! Не знам дали си вярва, или просто му е весело да провокира..........
      След като изкарахме тежко заболяването (със съпругата) ,сега сме двукратно "чипирани" (с каквото имаше при личния) и чакаме "вълната"!
      Пс-"Пробвах с минаване край банкомат ,но не ме засича иска и карта!?"

      Коментар


      • Лидерът на движението на антиваксърите в Израел - Хай Шаулан почина от коронавируса, съобщи The Jerusalem Post.

        Уточнява се, се той е прекарал последните си мигове в медицински център в Холон.
        В социалните мрежи Шаулън призоваваше хората да не се ваксинират срещу COVID-19. Той твърдеше, че "няма епидемия", а ваксините са "ненужни и опасни".

        След като беше хоспитализиран обаче Шаулан записа видео, в което съобщи, че диша с кислороден апарат, без който се задушава.
        През месец юли в Калифорния почина друга емблематична личност на антиваксърското движение - 34-годищиният блогър Стивън Хармън, който осмиваше кампанията за ваксиниране срещу COVID-19.

        https://news.bg/world/liderat-na-ant...-covid-19.html
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          То за да отговори трябва да знае отговора.

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Примерно: "Ваксиниран човек контролира вируса по-добре, така че шансовете за предаване ще бъдат значително намалени", коментира д-р Робърт Гало, вирусолог в Медицинския факултет на Университета в Мериленд.
          Има гугъл, аз може да ви манипулирам с подбрани побликации.

        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          Въпроса е съвсем елементарен. Колко дълго (в дни) заразява ваксинирания? Общите приказки ги остави.
          Пък аз ще ти кажа колко дълго дава положителен резултат неваксинирания. Мини проучването е направено върху трима човека. Хората са тествани сутрин, обед и вечер, като натривки са вземани от носа и гърлото. Идеята на това беше да се види как реално стоят нещата.
          Последно редактирано от kameno karp; 16-09-21, 03:14.

      • За имащите някакво неистово желание да смятат:

        "Министерството на здравеопазването представи данни за починалите и постъпилите в болници ваксинирани пациенти срещу Covid-19.

        За последните две седмици хоспитализираните със завършен имунизационен курс са 7,2 на сто или 468 души от всички приети в лечебни заведения близо 6 490 пациенти.
        От тях в интензивни отделения са лекувани 20 души, което се равнява на 0,3% от всички приети в болници.
        За периода от първи март до вчера починалите със завършен ваксинационен курс са 0,67%, или 64 души от общо 9494 смъртни случая с Covid-19 за съответния период.

        На 21 март тази година е регистриран първият починал пациент със завършен ваксинационен курс, уточняват от здравното министерство."

        Тази статистика я нямаше официално. МЗ я криеше и цял месец се правиха на маймуни, заради което трябваше да им се иска по закона за достъп до обществена информация.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          БРАВО

          Значи има шанс да се успокоят?

        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          Понеже МЗ в момента се управлява от див антиваксър, който отрича всякакви ваксини, мерки и т.н. и не води абсолютно никаква кампания, те 4 месеца дума не казаха за тези резултати. Т.е. всичко около ваксините-ефективни ли са, колко са ефективни у нас (че тука между държавите има разлики), имаме ли реално някакво намаление на смъртността при ваксинираните и т.н. беше само предположения. В момента в БГ има обявени някакви мерки, които са формални и са само на хартия. Абсолютно никой не ги спазва, а официалната информация, която може да убеди евентуално повече хора да се ваксинират, се криеше съвсем умишлено. Когато болниците бяха пълни на 1/3, МЗ леееко посмени тона, ама пак с половин уста.
          Мангъров обикаля всички телевизии да обяснява, че болниците са пълни с ваксинирани. В която точка, не министерството и министъра, а директорът на болницата, в която тоя работи, се налага да излиза с изявления, че такова нещо няма.

      • СЗО спря процедурата по одобрение на сПутника. Назначена е проверка на заводите на производителя, поради "установени недобри производствени практики".
        А некои много напъваха да почнем да се бодем с него ...
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Значи мат`ряла тука ще си остане неваксиниран. Ибо биха се ваксинирали САМО с РУСКА ваксина.

        • mdim
          mdim коментира
          Редактиране на коментар
          Ми на мен втората доза ми беше през юни и до сега странични ефекти не забелязвам. Освен, че ми се е отворила една глътка... ама то май и преди беше така.
          Вече сериозно, не е най-доброто, но това имаше. Само дето сертификата нигде не важи (освен да идеш до Гърция и да се върнеш). Хубавото е, че като мине малко време, мога и у нас да се бодна, та да имам и европейски сертификат. С една дума ще съм "валиден" изотсЕкаде.

          Май заприлича на ония вица за полицая дето се возел на градския транспорт с още едно билетче, ако загуби първото, пък ако загуби двете имал карта.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Чакай де, много бързаш за страничните ефекти.
          Всички знаят, че до 3-4 години всички ваксинирани ще измрат, яко ще измрат, а то са минали едва няколко месеца. Яж пий, носи си новите дрехи...

          Относно най-доброто" лекарите казват,ч е не може да се говори за по-добра или по-лоша ваксина според производителя и. Смисъла на ваксината е да ти създаде имунитет, а как точно го прави-не е важно. Гледа се ефекта, а не търговското име.

      • Да се знае - нема шес пет
        https://www.slobodenpecat.mk/vladika...esto-vo-rajot/
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • muvo
          muvo коментира
          Редактиране на коментар
          Keine sechs fünf!

        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Те тва е.

          Далай Лама може, Папата може, Вселенският патриарх може, даже владиката Петар може, ... чак ми идва да наруша две форумни правила наведнъж.

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          То и кварталния свещеник може стига владиката да не е отявлен антиваксър .

      • Кво ше нарушаваш?

        А адаша е напълно прав, имхо. Нищо че сме свикнали да се смеем на макетата
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Там е работата, че има само един опит. И има доста голям шанс да ти се падне празно гнездо.

          А хазарт съвсем не означава само залагане на пари.

        • сто
          сто коментира
          Редактиране на коментар
          Ми не, играе се докрай. Щото иначе няма победител. Чимино, Уокън, Дe' Ниро... Може да е шанс, ма е равен на същия да изпреварваш в завоя в насрещното. Няма хазарт, няма печалба, има само надежда да минеш метър.

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          А то надежда има да минеш метър и с пистолет. Едно на няколко милиона да не гръмне патрона .

      • https://www.facebook.com/ZDoggMD/vid...8322367985654/
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • Stbd
          Stbd коментира
          Редактиране на коментар
          Който е развил естествен имунитет срещу грип е в сравнително изгодна позиция сега.

        • muvo
          muvo коментира
          Редактиране на коментар
          Който го е минал /коронавируса/, без да се спомине или да развие усложнения наистина е в добра позиция, поне за известно време. Но да не пренебрегваме напълно и около 10% реинфекции дори за настоящия актуален вариант.
          За съжаление очакването, че са го прекарали 70-80% от населението не се потвърди, дано са поне 50%.
          Вълната поне откъм смъртност е 2 пъти по-слаба от предишните, дано обаче не е по-продължителна (много вероятно).
          За съжаление има и известен спад във възрастта на починалите.

      • Тъй...айде да напиша няколко реда относно ваксинирането.В момента майка ми(лекар,65години без хронични заболявания,единствено с леко високо кръвно заради наднормено тегло)бере душа в известна частна пловдивска клиника.Не ваксинирана и то от чиста глупост,а днес а утре,с коя и тн.чете простотиите на Чорбановци и Мангъровци.Едвам с връзки я приеха по спешност,в момента е на кислород,наливат я с ремдесивир,терапия с плазма и тн,лично шефа на клиниката се е заел със случая.Запознах се лично с човека и доста си поговорихме по темата за случващото се в момента,интересно ми беше да разбера няколко неща от "извора".От приблизително 250 човека изписани и минали лечение при него през последно време,само 4 са били напълно ваксинирани,преболедували са леко,за един е имал съмнение,че си е купил сертификат без имунизация(carma is bitch,dude).Целия персонал на клиниката е ваксиниран,повечето лично от него,жена му и децата също.Самия той е преболедувал миналата година,и след това е направил пълен курс на ваксинация с Пфайзер.В Ковит отделението всички легла са му заети на 100 процента в момента,по думите му използват кислород 20 ПЪТИ!!! над обичайната им месечна консумация.Властите го натискат да увеличи броя на леглата за ковит болни,той казва няма проблем,легла Бол,място и апаратура имам,ще осигуря медикаменти,кислород и тн но персонал от къде да намеря?По въпроса за ваксините,думите му бяха буквално(при наличие на всички възможни у нас,абсолютно нелепо е да имаме толкова нисък процент имунизирани,граничи с тотална глупост).

        Та така стоят нещата в момента,който има акъл ще вземе мерки и ще се ваксинира,повече хигиена и тн.Който не,пожелавам му поне да е здрав и да не вижда как стоят нещата от близо,като мен.

        Коментар


        • Аз пък искам да задам няколко въпроса:
          - Защо производителите на "одобрените" (за спешно ползване) ваксини не желаят да поемат никаква, ама никаква отговорност за страничните действия на продуктите си?
          - Защо CEO-то на Pfizer въртя и сука почти година, преди да се ваксинира с ваксина от ръководената от него компания?
          - Защо Пастьор-Санофи излязоха чак сега с ваксина, а други производители на ваксина в ЕС нЕма (Янсен е в Белгия, но собственост на американска компания)? Ако беше толкова хай-тек, защо за корона-вирусите по овцете даже в България ваксините до неотдавна се произвеждаха оперативно?
          - Защо се натиска за задължителна ваксинация, ако е признато, че ваксинираните си пренасят зараза като останалите? И то при положение, че ваксините не са получили пълно одобрение в ЕС (и не се очаква да го получат в близката година)?
          - Защо Китай ваксинира децата си с ваксина, базирана на инактивиран вирус, при положение, че за възрастните ползва векторна, а от април има и мРНК?
          - Защо не се приоритизира ваксинацията на уязвимите?

          Не съм антиваксър - цялото ми семейство си е получило всички ваксини от календара навреме и по списък (че и някои допълнително, заради пътуване в рискови географии). Родителите ми като рискови са ваксинирани. Аз също - изнудиха ме, а и не съм чак толкова важен. Но в този случай ваксините смърдят отвсякъде на мъртва риба... Смятам, че ваксините са действено средство срещу усложненото протичане на Ковид, но че има още един куп свързани с тях рискове (политически, икономически, здравни - в дългосрочен план), които старателно се прикриват зад информационната димна завеса поради нечии, съвсем не съзвучни с нашите, интереси.

          Коментар


          • NovemberCharlie
            NovemberCharlie коментира
            Редактиране на коментар
            1. Това е за Щатите и е МНЕНИЕ , а не факт. За Европа не е баш така.
            2. Какво значи добро обянение и какво е върти-суче?
            3. Руснаците имаха готова ваксина (за ебола), която малко преправиха. И претупаха останалото. Резултатите ги виждаме.
            4. Няма дупки. Виж данните на ECDC и CDA. А има и съвсем происто и логично обяснение.
            5. ОК, какво знаеш за китайските ваксини? Аз - почти нищо. Следователно няма как да знаем защо го правят. Казах ти какво предполагам.
            6. В България също така започна. После отвориха зелените коридори, щот... манталитет на населението. Резултат - 20000 под земята и на първо място по смъртност.
            7. Не виждам какво те притеснява, че една частна фирама се опитва да управлява риска от загуба. Това не означава, че крие рискове.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Едните а имали доверие... другите са нямали доверие... следващите - и те....
            Да, за съжаление. И някаква промяна в това отношение ще дойде тогава, когато се научим да си назначаваме правилните хора на правилните места. Звучи просто, ама ей го на - едни 30 и кусур години хич не ни се получава.

          • ezhko
            ezhko коментира
            Редактиране на коментар
            @NovemberCharlie
            1. Даде ли си труд да прочетеш статията? В нея са изложени ФАКТИ, подкрепящи изразеното мнение.
            2. Върти-суче е да си сменя няколко пъти обясненията и пак да не му излизат историите.
            3. Ами кубинците? А защо ВСИЧКИ компании от ЕС изведнъж се оказаха "неподготвени"?
            4. Видях ги. Хайде да ми обясниш как така се получава,че може да е заразоносител, ама за кратко. Какво става, ако го заразят отново и после пак?
            5. За китайските ваксини пише в пресата. На някои нецензурирани места ясно пише и защо не искат да експериментират върху деца.
            6. В България нищо смислено не е започвало. Нито като визия, нито като организация, нито като изпълнение.
            7. Определено ме притеснява когато компания, на която съм клиент, прехвърля ВСИЧКИТЕ си рискове върху мене. Особено когато ми продава решение за намаляване на даден риск.

        • Трябва да се каже и с думи прости че единственото, което прави ваксината към момента, е в някаква степен да гарантира че ако се заразиш, няма да стигнеш до тежко боледуване. Толкоз

          то и със сложни думи казано, ваксините това правят.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Защо ъгъла на плоската Земя не е 90 градуса Целзий!!!!! - Отговорете моля! веднага! Това 100% има връзка с факта, че водата е мокра!!!! (фчера се намокрих - някой печели !!!)

            Който не може да отговори - да не се отваря на Мангъров!!! Мангъров рече, че от юли 2020г. насам вирус няма!!! ще се ваксинира само пред пистолет!
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение


              то и със сложни думи казано, ваксините това правят.
              Конкретната прави това. Разни други са ограничили и разпространението до степен болестите практически да изчезнат. Полиомиелит и Вариола например.

              Но пак - проблема е не в това какво прави ваксината, а в лъжите и противоречията, излизащи от устите на някои хора, и свързаните с това мерки.

              Айде прост въпрос, пак - ЗАЩО постоянно някой кукурига да се ваксинира задължително медицинския персонал и изобщо персонала, който се грижи за рискови пациенти, след като вече е очеизвадно че ваксината не ограничава разпростраението?

              Забележи - протести на медицински персонал има практически навсякъде, където го направиха. МЕДИЦИНСКИ персонал, дето би-трябвало поне преобладаващо да има поглед върху тия неща, много по-реален от някакви си пишещи по форумите. Е, ЗАЩО има протести точно от такива хора?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                За мотиваторките си стиснАхме ръцете.

                А за останалото - поинтересувай се какъв е шведския модел изобщо за взимане на решения, кой ги взима, как ги взима и т.н. Разликите (и последствията от тях) са толкова кристално ясни, че няма на къде повече.

                А впрочем и на швеците някои хора в темата им викаха че са глупаци, пък сега нещо се обръща палачинката. Аз затова от самото начало на темата твърдя че крайната сметка и изводи кой е глупак и кой магаре, ще се правят много напред във времето.

              • muvo
                muvo коментира
                Редактиране на коментар
                На шведците за много неща можем да им завидим, включително за мъжеството да си признават грешките.
                Като видяха, че първоначалната слободия и там не сработва напълно /въпреки специфичните им условия/ и има бая смърт /особено сравнено със съседите им/ бързо се корегираха и намериха много по-балансиран подход и мерки и заедно с една от най-успешните ваксинационни кампании на световно ниво, го докараха дотам сега да си свиркат и щракат с пръсти. Обърнаха я и те палачинката, ама с разум и за добро. А ние продължаваме да си се пънем и поредна зима ще страдаме.

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                ...мъжеството...
                Именно де - тук да видя такова? Да видя някой да каже "сбърках", или дори "не взех най-правилното решение"? Няма - нашите са безгрешни.

                И не на последно място - в Швеция решения взимат експерти, дето това си работят, а не политици и новоназначени човечета, готвени за политици. Това е огромната разлика.

            • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Защо ъгъла на плоската Земя не е 90 градуса Целзий!!!!! - Отговорете моля! веднага! Това 100% има връзка с факта, че водата е мокра!!!! (фчера се намокрих - някой печели !!!)

              Който не може да отговори - да не се отваря на Мангъров!!! Мангъров рече, че от юли 2020г. насам вирус няма!!! ще се ваксинира само пред пистолет!
              Отговарям, сега и веднага - защото земята не е плоска.

              Сега чакам от теб отговор. Тоест не чакам, щото смислено не си отговорил на нищо в тая тема, но не чакам дори и да беше.

              Проблема не е в това че ти или който и да е друг не може да отговори, а че се правите на цапнати че тия въпроси изобщо не съществуват. А те си висят със страшна сила, независимо дали се правите че ги няма или не.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X