Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 45 дни след първата ваксина А-три

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210414_193021.jpg
Прегледи:601
Размер:155.6 КБ
ID:6732408
    Прикачени файлове
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Което не пречи да те предпази от тежко изкарване на болестта... Някой някъде да е рекламирал панацея?

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Е то пълен ефект от АЗ си казаха хората 2-3 седмици след втора ваксина. Другата седмица ще си пусна едни антитела и аз, да видя какво се случва след странната ми вирусна инфекция Октомври 2020.

    • icos
      icos коментира
      Редактиране на коментар
      Еми честно казано, преди вторичното чипиране даже и това не са обещавали. Та ще видя другия месец. Чичо Доктор казва, ако нещо ще го има със сигурност то това ще са излишни дози АстраЗенека

  • Впрочем от новините днес - Владимир Владимирович Путин се е ваксинирал с втора доза Спутник Ве.

    Не са го снимали в процеса на ваксиниране ама горе в темата го оплюха по тая линия и ето на - президентската администрация се вслуша в критиките.

    Коментар


    • pan_rt
      pan_rt коментира
      Редактиране на коментар
      Остава само да разберем за ника му във форума

    • NovemberCharlie
      NovemberCharlie коментира
      Редактиране на коментар
      Несъмнено ВВПДССИ не си ляга преди да прочете форумЪТ и да си отбележи по-важните неща.

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Ако въобще се е ваксинирал... Нали всеки е чел за стерилната среда, в която живее... И без ваксина ще изкара едно 200 години.

  • Тука прочетох някои мнения за ОПЕЛ ваксината .
    Аз само ще дам линка към даташита ( демек описанието на продукта ) -на БГ език в наща агенция по лекарства -писали са го АЗ , не аз .
    Поне на БГ всеки може да чете и каквото пише там ако някои има в главата да си направи изводи добре ама доста неща са да го наречем смущаващи.

    https://www.bda.bg/images/stories/do..._150842_bg.pdf

    ИМЕ НА ЛЕКАРСТВЕНИЯ ПРОДУКТ COVID-19 Vaccine AstraZeneca инжекционна суспензия Ваксина срещу COVID-19 (ChAdOx1-S [рекомбинантн

    Една доза (0,5 ml) съдържа: Аденовирус от шимпанзе, кодиращ вирусния шипов (spike) гликопротеин на SARS-CoV-2 (ChAdOx1-S) * , не по-малко от 2,5 × 108 инфекциозни единици (infectious units, Inf.U) *
    Произведен в генетично модифицирани човешки ембрионални бъбречни (human embrionic kidney, HEK) 293 клетки чрез рекомбинантна ДНК технология.
    Този продукт съдържа генетично модифицирани организми (ГМО).

    А е тва е наи готиното
    Продължителност на защитата
    Продължителността на осигурената от ваксината защита е неизвестна, тъй като тя се установява във все още продължаващи клинични изпитвания.

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      В не тежък, но с изявени симптоми.

    • santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      Антитела вече се знае горе-долу колко време се поддържат- от три месеца до година. Нататък е въпрос на късмет.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Не е никакъв късмет.
      Антителата са само половината от защитата срещу вируси. Другата, и май по-важна част е клетъчната памет. Антителата те пазят да не се разболееш на момента, а клетъчниата памет разпознава вируса и командва фабриката която произвежда антителата да произведе тези и тези. Дава чертежи, технология, материали има, и газ!

      Относно продължителността на защита-как може да се каже колко е трайно нещо което започва сега?
      Може да е за два дни, може и вовеки. Никой не знае. Днес-един ден със сигурност, утре-два дни със сигурност. след месец ще сме сигурни за месец, след година-за година.

      Сериозно сте луднали по тази психоза.

  • An Israeli study says a COVID-19 variant can still infect vaccinated people — here’s what Fauci says the research means

    https://www.marketwatch.com/story/an...s-11618263415?

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Опит за превод на важното: „Това, което знаем е, че когато се появят тези повторни инфекции, те обикновено се появяват с по-малко симптоми и по-малко предавани вируси“ - Dr. Rochelle Walensky, director of the Centers for Disease Control and Prevention

    • brpi
      brpi коментира
      Редактиране на коментар
      Е разбира се - какво да кажат - че се боклуци ли ? Толкова народ набодоха ,ако се окаже че ваксините не стават ... все пак всички официални доктори са на хранилка от тия фирми - някои съмнява ли се в това?

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Ти наред ли си бе момче?

  • За brpi: още едно като това изтритото е сигурен начин да напуснеш Форума.

    Коментар


    • Всяка година,за затвърждаване и за доброто на света

      Аз пък предлагам и за Грипа да почнат,всеки сезон по 2 пъти,е така да има
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • santaclash
        santaclash коментира
        Редактиране на коментар
        Ти си благодари, че освен ваксина, не те хващат и "китайските" тестове. Защото винаги може да е и по-зле.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Направо съм много благодарен на всичките злюпени,кефя се,че постигат напредък обаче,на всеки 6 месеца боцкане,да им е честито

    • "Пфайзер" заговори за трета игла. Кое налага още една доза от ваксината?

      От догодина, като насмогнат с производството ще поискат да ги включат в ежегодния имунизационен календар.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Нали Бойко се изтъпани по ТВто че ги почваме в Разград . Милиони дози на ден ще залеем Европа .

      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Азъ ще правя, ма чакам малко да се отвърне времето, да не мръзна до "инсталацЯта"

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Моята е на закрито та стига да има изходни суровини процеса може да се поддържа по всяко времена годината .

    • Дори и другата година няма да е. По-натам.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • Що така бе, Миме - https://nova.bg/news/view/2021/04/16...fizerbiontech/
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Е тестват си се лилавите,важното е мерак да има

      • Някой чувал ли е какво става с втората доза на нас дето веднъж се набодахме с ръжда?
        Нали щяха изцяло да спират А три. А аз си искам втората доза да си е със същата ръждива ваксина, не искам друга.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Кольо за вас втора доза ръждопреобразовател на Вюрт .

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Има достатъчно изследвания коя група са потенциално застрашени от АЗ. И то при този нисък процент.
          Аз си искам втората доза. По-голям експеримент от смесването на две различни ваксини - здравв му кажи.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Вчера го казаха по радиото-застрашени са млади жени които вземат противозачатъчни. Имаше и още нещо към това.
          Понеже ми е малко трудно да забременея-не вземам и противозачатъчни. Не съм млад, не съм жена-искам си Вюрта

          А рисковата група да я бодат с друга ваксина. Астрата си е достатъчно безопасна и ефективна. Даже май е по-безопасна от други, май такова нещо ми се счу онзи ден.
          Ама като кажат нещо за сестра ти...

      • Нещата както винаги са по-сложни от колкото изглеждат.Първо ваксините се слагат на здрави хора. Тук съотношението полза-риск трябва да е много по-голямо спрямо лекарствата напр.Щото лекарството го бодеш на болен ,той е зле и е допустимо да поемеш някакви рискове с терапия-не можеш да бездействаш. Ваксината бодеш на здрави и то масово ,може никога да не хванат корона ,може да я изкарат по-леко, отколкото страдат след ваксината ,а може и да са я карали преди месец. Не съм против ваксините ,но решенията които трябва да се вземат са трудни ,изискват компетентност,информация и отговорност.
        От гледна точка на общественият интерес везните са силно в полза на ваксината ,там спор няма.

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          И на личния, и на личния...
          Аз не от обществен се набодах. Чисто от егоистично личен.

        • Fraxinus
          Fraxinus коментира
          Редактиране на коментар
          При над 50 безапелационно ползата от ваксините е повече от риска.

      • След 3 часа отивам да ми сложат втория ръждопреобразувател. Под строй и с песен с колегите.

        Иначееее не знам за над 50 ама повечето ваксини които човек получава през живота си му ги слагат преди 10г възраст.

        Коментар


        • Иван Жоров
          Иван Жоров коментира
          Редактиране на коментар
          Мисля, че няма значение къде слагаш втората доза.

        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Втората доза при Астра-Зенека (и при Пфайцер, и при Модерна) е досущ еднаква с първата и ако има ще ти я набодат, независимо къде отидеш.

          Е да де - засега е така, до следващото нареждане.

          А регистърът на ваксинираните е централен и се достъпва от всички центрове за ваксинация и май и от джипитата.

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          В електронното здравно досие си има информация кога трябва да си поставиш втора доза. Същата трябва да е и в Регистъро

      • Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Някой чувал ли е какво става с втората доза на нас дето веднъж се набодахме с ръжда?
        Нали щяха изцяло да спират А три. А аз си искам втората доза да си е със същата ръждива ваксина, не искам друга.
        Вах ли му маата. Швабите тук я спряха за непенционери, щели да повтарят с друг чешит, нашите измрънкаха някаква щуротия от сорта всеки да си преценявал индивидуално има ли нужда от втора. Ама май няма ограничение,
        П.П. Гледам оня ден съм качил крива снимка на теста по невнимание. С първа ръжда толкоз:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2021-04-14-19-29-04-149_com.android.chrome.jpg
Прегледи:377
Размер:187.2 КБ
ID:6733542

        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • Иван Жоров
          Иван Жоров коментира
          Редактиране на коментар
          Като гледам са 2 теста - бърз антигенен(от носа) и кръвен за антитела. И двата с по около 30лв.. Може и да бъркам.

        • icos
          icos коментира
          Редактиране на коментар
          Eми...се ла ви, ръся се за по два-три антигенни теста на месец. Останалите амнайсет са за щастие безплатни Антитела бях пускал само веднъж, преди ръждата и нямаше нищо.

        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          Вчера гледах извлечението от банката...картата, дето я дадох на майка ми и с която си плати тестове, изследвания, купувала си е лекарства и т.н. (това е само за Ковид-а)...е с 450 лева по-малко за едни 40 дена. И това изобщо не е крайната сметка, защото още нищо не е приключило...още не си е правила тест за антитела примерно, има още разни лекарства да се купуват и т.н.
          Скъпичък вирус излезе.

      • Някъде четох, че противозачатъчните крият над 10 пъти по голям риск от тромбози от АЗ. В комбинация с АЗ(и подобни ваксини) риска реално се умножава, за това и жените пиещи противозачатъчни са сред най-рисковите.
        Има хора които имат проблеми с тромбози, както и такива които не знаят, че имат подобен проблем - проблема с АЗ(и подобни) е точно за тях. Ще видим какво ще кажат специалистите.

        Познавам няколко човека с проблеми с тромбози. Единия първо беше на косъм да си изгуби крака, а по-късно(след години) си отиде от това - тромб в мозъка. На скоро разбрах и за една позната(нашите са им кръсници на сватбата) която е загубила крака си заради тромб.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • Паджеровод
          Паджеровод коментира
          Редактиране на коментар
          Е защо му е било да пие противозачатъчни?🤢🤔

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Тромбоза в единя крак . Един път беше опериран преди години . Имаше лошия късмет да се влоши точно по време на втората там каквото беше . Навсякъде по болниците му казваха абе не е сега момента ще устискаш още някой месец . Накрая един понеделник се буди с изтръпнал крак приеха го в Пирогов и докато докторите се чудеха дали пак да го оперират или направо да му ампутират целия крак човека в четвъртък взе та почина .

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Писаха ли го починал от Ковид?

      • Разрешиха продължение на ваксинацията с Аз. Освен за жени под 60 и риск от тромбоза. На мен ми предстои втора доза другия понеделник. Два месеца след първата. Засега мисля да я правя. Перспективата с втора доза на Пфайзер ми се струва по рискова.
        CR-V 2.0i RVSi 147PS

        Коментар


        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Където си правил първата доза?

        • gecata1059
          gecata1059 коментира
          Редактиране на коментар
          Еми нали такъв е редът.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X