Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От миналата седмица с жена ми сме с втори дози Модерна. При мен болки в ръката и гърба 2-3 дни. Жена ми обаче я тръшна, ден и половина температура и главоболие, първия ден до 39 гр. стигна. Странно, че мускулът на ръката ме заболя почти веднага след убождането.

    Коментар


    • При нас пък с Модерна никави ефекти.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • Искате да се ваксинирате? Отделете само 3 минути за този клип (БГ-СУБ) - The Bulgarian Times

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Смърт на всички които произвеждат и пропагандират за ваксините.
          Изтровиха човечеството, направиха от децата ни инвалиди, сега всички ще омрем, о, Боже Господи, ооо...

          Карушев, сериозно ли вярваш на тези глупости?

        • bullet_pk
          bullet_pk коментира
          Редактиране на коментар
          Същто като това:

          https://m.youtube.com/watch?v=rMKDbTC1bAg

        • brpi
          brpi коментира
          Редактиране на коментар
          NovemberCharlie- като не вярваш на БГ таим - много е лесно да се разбере дали е измама и не е - ами речта на доктора я има в разширен вид в Ютуба ,само дето няма бг субтитри.
          https://www.youtube.com/watch?v=nT6I864vwbE
          От едната страна е доктор с Х години наблюдения и опит -от другата е политик дето не е доктор и едно си знае ,едно си бае.

      • С моята жена минахме на втора игла с Астра зенека преди 5 дни. Нямаше никакви външни проявления за разлика от първата, когато имахме лека температура и болки в ръката. Сега остана да се уредим за сертификат, че тия от зеления коридор ни пращат при личния, пък той вика - който е зел парите , той да ви дава сертификат.

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Казаха че ако имаш електронен подпис можеш и сам да си разпечаташ сертификата . На личния ти му кажи да не се прави на отворен защото така или иначе взима пари от НЗОК че си му пациент . Тая бъркотия с ваксините не сме я създали ние пациентите .

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Да, с електронен подпис имаш достъп да разпечаташ сертификат в момента след като си регистриран, че ти е приможена втора доза.
          И аз бях по различни зелени коридори и проверих в електронното здравно досие - има тапия

      • Пфу-у разгеле, след почти три месеца - втора доза. На изпроводяк, тапия, надлежно удостоверяваща качествено чипиране, засега на чаршаф (А4), пък щяло да стане картонче.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • И ние се повторихме с опел-астра. Жената вчера(изкара вечерта с температура) аз днес. Интересът е минимален, като гледам, желаещите за нея са силно ограничена бройка.
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Желаещите за Астра бяха малко, да.

            Астра изглежда да губят медийната война.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Ясене ти го писа някъде по нагоре . От къде пари за реклама при 2 лева за доза .

        • Не само изглежда, ми си приключи ръждата.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Аз съм и фен - първата общодостъпна надежда за непрентециозни и некатегоризирани в страната ни.
            Капитализъм в действие. Утре някой може да купи АстраЗенека и да я ликвидира, за да си разчисти пазар.

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Фирмата Астра-Зенека изобщо не е само ваксината.

        • И аз от днес съм с втора доза АЗ.

          Освен това което се говори основно за АЗ, оставам с впечатление, че се пропуска информация за ефекта и спрямо други ваксини. И поне за сега трябва да продължи да се пропуска, подобно на информацията, че пушачите се заразяват по-трудно и боледуват по-леко. Дали впечатленията ми от ефекта и спрямо други ваксини са верни ще се разбере по-късно.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            Този слух за пушачите, само може да навреди, давайки им фалшива сигурност.

          • Иван Жоров
            Иван Жоров коментира
            Редактиране на коментар
            Не е слух. Просто ползата от цигарите е по-малка от вредата.

        • Куба разработи две собствени ваксини и започна масова ваксинация.
          Казхстан разработи собствена ваксина и там се бодът вече.
          Някой знае ли, учЕните от бан дали усвоиха парите?
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            https://www.monitor.bg/bg/a/view/dva...t-v-ban-259542
            А някъде вначалото на истерията се отпуснаха едни милиони ...

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Държавата нищо не им отпусна . Просто БАН е другото срамно място където една истинска мутра не посещава по никакъв повод камо ли да инвестира . Даже имаше кампания по набиране на средства за някакъв лабораторен уред .

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            И Куба, и Казахстан могат да обявят каквото си искат.

        • Вчера жената с втора доза Модерна, днес на обяд падна на леглото и не ще да става! Ама си хапна преди малко, явно ще я бъде! Няма температура, само отпадналост, както и при първата игла. Вече има и сертификат. Аз в петък съм на втора доза от Астрата, ще докладвам. Дъщерята преди 10 дни с първа доза Пфайзер, бабата иска Янсен и чака, така, че се очертава в семейството да пробваме всички варианти!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            После съвсем да ми скочат китките,че съм нацист и вярвам в недопечени прилепи,а то точно обратното.

            Заеби ги,нека си хвърчат,натискай на телетата
            Последно редактирано от BENZBOSS; 14-05-21, 23:10.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Наблягам най вече на свинското . Прилепчетата си живеят поне от 5 - 6 години на тавана и според жената носели късмет .

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Прилепчетата носят много други зарази, освен евентуално ковид. В това отношение са някакви уникални твари.

            От друга страна тоя грам и половина месо яде няколко грама комари на ден. Така че нека разтребват.

            В драгалевската къща където живях бях много доволен като се завъдиха.

        • Да споделя - след втора доза АЗ никакви странични ефекти, освен една съвсем лека и търпима болка в рамото.
          След първа доза бях с 38,5 на следващия ден.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • Skorpion_BG
            Skorpion_BG коментира
            Редактиране на коментар
            И аз завчера втора доза Астра, слаба болка в ръката и нищо друго. След първата имах 2 дни температура и слабост.

        • Впрочем от днес (или вчера - според часовата зона) в САЩ ваксинираните имат право да одят без маски (не съвсем навсякъде, ама на повечето места).

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Е аз да не живея за хората,за чий да се прибирам?

          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Как за чий? И тука не се живее заради ората. Общество от маргинали и интроверти. Е, верно няма афроамериканци, ама наще "братя" даваха оня ден, че почнали да вдяват и да спазват някаква хигиена на поведение заради вирусо. Просто като видели, че тоя-оня се "гътнал" от "гриб" и нещо им светнало.
            Дарвин ако беше жив щеше да бие калпака от кеф.
            От това ли бягаш?

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Не бягам,живея си живота

        • Спират зелените коридори. Според мен от тук нататък ще останат само поставяне на 2-ри дози - приключваме с ваксинацията. Мнения?
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Кольо поне аз това което разбрах коридорите остават само че от понеделник до четвъртък ще се ваксинират само хората над 60 години . Петък до неделя всички останали . Това ще работи колкото работеше и по магазините . Пенсионери няма ама не пускат всички останали . От друга страна възрастните хора имат доста заболявания . Съответно здравния им статус го знае само личния лекар и може да прецени коя ваксина е най подходяща за конкретния човек а в зелените коридори ваксинират на конвеир с която ваксина им кажеш . Така ортака ми е на 70 с разширени вени на краката от висенето цял живот прав покрай машините и личния му беше казал още в началото да не си помисля за ваксината на Астра - Зенека .

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Вида ваксина(хеле пък производителя и) няма отношение към болестите на даден човек.
            Състоянието се взема под внимание доколкото ваксина не се поставя на човек с текуща болест, или му е противопоказна всякаква ваксина-например хора с автоимунни заболявания или с болести на самата имунна система. Познавам такива. Доста слаб организъм който може силно да се повлияе от короната, и затова е добре да се ваксинира, но заболяването не позволява да се ваксинират. И затова се пазят много, напълно разбираемо е.

            Мисля си, че лекаря е казал на колегата ти да забрави за опелската ваксина покрай всичката истерия покрай нея-правела била тромбози... А разширените вени са си един от факторите за поява на тромби. Съчетано с хипотетичната опасност от тромбози от ваксината, плюс нормалното шашкане(лекарите и те са хора)-става каквото става.

          • Alexfield
            Alexfield коментира
            Редактиране на коментар
            Хубаво е, че новият здравен министър се вслуша в доводите на здравия разум и промени разпореждането за зелените коридори. Всеки ще може да се ваксинира от понеделник до неделя, а възрастните просто няма да чакат на опашка и ще пререждат останалите. Добър компромис е това според мен.

        • Ами за миналата седмица статистиката не ми хареса. Новите ваксинации са малко. Правят се предимно 2-ра игла. Сега става още по-криво за малкото желаещи. Ще събирам статистика и ще я поствам.
          13.05 362 000 с две дози / 311 000 с една доза
          17.05 415 000 с две дози / 287 000 с една доза
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Колко да са като ваксинирането върви само в зелените коридори . Както и преди личните лекари я получат по десетина дози на седмица я не . Хората са на работа не могат с дни да висят по опашки .
            Последно редактирано от sek.1; 18-05-21, 05:54.

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Аз пък не мога да разбера какво значение има кой и къде те е набол.
            Ако си в някаква рискова група(рискова за ваксиниране)-добре е да се обърнеш към личния лекар за консултация. Ако той има ваксини-може да те набоде. Ако няма-ще ти каже дали е безопасно да се ваксинираш, и може да си потърсиш зелен, син или червен коридор.

            Всичкия рев е за десетината лева на набоден пациент.

        • Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Спират зелените коридори. Според мен от тук нататък ще останат само поставяне на 2-ри дози - приключваме с ваксинацията. Мнения?
          Как приключване!? То на първите дето се ваксинираха, вече им изтече " срока на годност"!
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X