Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Ами за миналата седмица статистиката не ми хареса. Новите ваксинации са малко. Правят се предимно 2-ра игла. Сега става още по-криво за малкото желаещи. Ще събирам статистика и ще я поствам.
    13.05 362 000 с две дози / 311 000 с една доза
    17.05 415 000 с две дози / 287 000 с една доза
    Вчера нашите от фирмата са ги върнали от военна болница.

    Новия министър спира зелените коридори Но
    На границата е пуснат зелен коридор за македонци, ваксинират всички, дори са пуснали и сайт за Македония който искат да се записват.
    Хубаво ама ваксините не са от България а някакъв лекар филнатроп , а не българското правителство .
    "Медицинскиот центар „Комак Медикал“ на д-р Милен Врабевски со помош на повеќе бугарски министерства и Царинската агенција, започна со вакцинирање против Ковид-19 на граѓани од Северна Македонија на граничните пунктови Станке Лисичково – Делчево и Златарево – Ново Село на бугарско-македонската граница, јави дописникот на МИА во Софија."

    https://vesti.mk/read/article/https%...-makedonija%2F

    Голема наглост, остави че им даваме ваксини , а нас ни гонят, и не били от България , а някакъв филантроп видиш ли

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Каква е новината тук? За македонците питам?

    • trav
      trav коментира
      Редактиране на коментар
      В бг спряха ваксинирането, ваксините не са частни - а са си български
      Когато сърбите им дадоха ваксини- в Скопие пееха оди за Вучич.

  • Вчера говорих с една жена. Двамата с мъжа и се ваксинирали едновремено. Не помня коя ваксина. Тя - без никакви проблеми, той - с много силна треска за един ден. И при двете игли. 2-3 седмици след втората игла си направили количествени тестове за антитела (или антигени, не споря за подробности). Тя имала някакво достатъчно количество за защита, но той имал в пъти над нейното количество.
    От това може да се направи извод, че който е имал реакция на организма към ваксината е изградил по-силен имунитет. Ама и това едва ли е сигурно за всички...

    Коментар


    • Тестовете за антитела са бошлаф. По-голямата част от европейците са неподатливи към Ковид-19, затова нямат много антитела, защото количеството им съответства на антигена.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • Няма да се научите, че антителата са временен показател.
        Ако организма не се среща с вируса да речем 6 месеца-антителата си изчезват, но остава клетъчния имунитет. Именно той върши работата в дългосрочен план.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          Кольооооо, Кольо. Чул недочул от някъде и айде твърдение. Чети Кольо, чети.

          "От всичко, което е известно за вирусната имунология като цяло и за коронавирусния Т-клетъчен имунитет, може да се предположи, че SARS-CoV-2 Т клетъчната памет вероятно продължава години и предоставя защита. Понастоящем това ОСТАВА ХИПОТЕЗА, чакайки научни доказателства за CD4 или CD8 клетъчен имунитет като защита, например чрез проучвания при примати ( 1 )."

          Ето и статията :
          https://covidresource-bg.org/t-kletachen-imunitet/

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Естествено, че докато не минат годините-няма как да се види колко дълъг ще е клетъчния имунитет, респ. това е хипотеза засега. Няма как да е друго.
          Обаче всичкия досегашен опит показва, че клетъчния имунитет е доста дълготраен при много вируси и ваксините срещу тях, та няма много място за съмнения.

          Ама ти си по-умен, четеш повече, ти си прав.

      • След доста мислене,реших да се ваксинирам(само заради сертификата) и си взех термин при хаусартца. Казвам “Искам да се ваксинирам“.И той ми отговаря“Твоя работа.Аз няма да се ваксинирам!Няма да ваксинирам семейството ми!Няма да ваксинирам и пациентите ми!“

        И ми олекна едно такова.Казах си Майната му и Ковид “и си сложих маската!
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • MFr
          MFr коментира
          Редактиране на коментар
          И кво, викаш има антиваксъри и в Дойчланд даже? Чудо невиждано...

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Някой беше написал - само в Африка ги нямало антивакърите ...

      • Досега не съм видял поне един разумен довод, за да се боцна. Гърция ще ме види, когато си махнат всички ограничения. За една Гърция не си струва да ставам опитна мишка. Дотогава и Созопол ще ми стигне...
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Най разумния не ти ли стига: Предпазване от заразяване.
          От вирус който може да не го усетиш(както много хора), но пък може и да те направи на парцал за няколко дни, както при много други хора. Кашлица, силно главоболие няма да ги броим.

          Но явно гордостта да не става човек опитна мишка на гадните лекарствени мафиоти и илюминатЕ дето се мъчат да завземат света е по-силна

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Абе... то като оставим настрана тОристите гърцолюбци, има една немалка група хора, дето работят по чужбина. Не, не визирам гурбетчиите и ТИР-аджиите.
          Така, както сте си самодостатъчни и камбанарията ви вижда от тук до баира отсреща, по същия начин не можете да надскочите (дори и в най-смелите си мечти), че една ваксина няма да остави тези хора без работа. Това едно, а друго, че видях как антиваксър замона в Киргистан неваксиниран и за да се "предпази" си взе някакви медни тинктури и ... кво беше... да се жабурка "профилактично"....

      • Днес зареждах нафта на една бензиноистанция дето не ходя често, та се учудих на бензинджийката как е с две маски, слага си ръкавици, абе пълен пакет шашкане.
        Питам я дали ги задължават, а тя отговори, че тя сама, не искала да се зарази. Позасмях се, и и викам да иде да се ваксинира, само това ще я спаси от страха.
        Да, ама вика,ч е искала да се ваксинира по принцип, но и от ваксините я било страх.
        Баси страха, баси чудото. И това, ако не е психоза навлечена от медиите-не знам какво е.

        П.П. Предложих и да отида след смяната и и да я образовам малко на тези теми, ама нищо не каза...surprised:
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Не е блондинка, даже не е и много млада, и не дотам хубава.
          Ама дядо хаджия не е махнаджия. То на тез години остана и да подбирам...

          То няма да стане де, ама не е лошо човек да си помечтае...

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Щом е достатъчно тъпа да си сложи две маски едва ли ще има проблем да я убеди за имунитета по полов път . Кольо докато не пробваш нищо не се знае .

        • Alexfield
          Alexfield коментира
          Редактиране на коментар
          Ваксинирай я с кожената игла

      • Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
        След доста мислене,реших да се ваксинирам(само заради сертификата) и си взех термин при хаусартца. Казвам “Искам да се ваксинирам“.И той ми отговаря“Твоя работа.Аз няма да се ваксинирам!Няма да ваксинирам семейството ми!Няма да ваксинирам и пациентите ми!“

        И ми олекна едно такова.Казах си Майната му и Ковид “и си сложих маската!
        Разни хора- разни идеали. Нашият доктор тук наааай-накрая получил ваксини и току предлага, изразявайки учудване от липсата на особен интерес. Викам аз съм се ваксинирал, ама нещо не се чувствам квалифициран да агитирам тоя и оня, още повече, че половината и повече народ така и така го изкараха шибания вирус.
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • Говорих с баща ми(живее в Германия от доста години) преди малко, вчера не са го пуснали в един магазин за промишлени стоки защото ... нямал тест, не са пускали и други хора без тестове.

          Той ми каза, че чел в някакви новини в Германия следния отговор на въпроса - Какви са правилата за ваксинираните хора (завършен ваксинационен цикъл)?

          - Ваксинираните също трябва да предоставят негативни тестове при нужда, трябва да носят маски, да спазват дистанция, да си мият редовно ръцете и да не се събират много защото може да се заразят с Ковид...зер има други щамове срещу които ВСЕ ОЩЕ няма ваксина...

          В Англия вече има ваксинационен паспорт (апп на телефона) но ситуацията към момента е 1 към 1 както в Германия, няма никакви предимства от към мобилност, самоизолация и т.н.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Няма лошо само че ЕС и щатите и доста други държави наляха едни доста пари в тези компании да създадат ваксините .

          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Да, наляха пари. Сега къде е далаверата да спират потребителите да си харчат парите и да генерират приходи към държвата? Т.е. хем държавата е на червено, хем сама си реже печалбата.
            То отговора е лесен - има причина за всичко това. Подхода е противоположния на нашия: пазим хората, а не икономиката. Защо?

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Защото без хората нямаш икономика .

        • КОНСПИРАЦИЯ..........Били Джама ви дебне
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • pan_rt
            pan_rt коментира
            Редактиране на коментар
            Много ръбат тоя чип ,ще драще. Мислех ги за по обли

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Първата пробна партида са така,Китайците пилят втората на воденични камьни по ЯнДзъ

          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            Е като обезвъздушат спринцофката нали ще хвръкне чепа? Пак не са помислили и да го направят течен....

        • Каква е разликата при използването между електронен и хартиен сертификат за ваксина срещу ковид? Може ли електронния да го ползвам за главна страница на телефона и да го показвам по граници и летища, ще се чете ли QR кода му? От него може ли да се разпечати хартиеният?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • Alexfield
            Alexfield коментира
            Редактиране на коментар
            Сертификатът е електронен. Хартиен сертификат няма. Има хартиена разпечатка на електронния сертификат. QR кодът е номерът на сертификата, който го има горе в дясно. Идеята му е да може да се сканира бързо с QR четец за проверка, а не да се преписва на ръка бавно и с риск за грешка. По границите би трябвало (още не е синхронизирано между всичките държави в ЕС) да представиш номера на сертификата (QR кода) и като го проверят в системата, да отговаря на твоето име и дата на раждане по документи.

          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            Има ли приет единен модел ел.сертификат, приет в ЕС или е важен само QR кода? В Германия имат на телефоните форма, оцветена в зелено, докато нашите приличат на некролози.

        • Едва ли сертификата за ваксина се различава от който и да било документ.
          QR код на дисплея на телефон може да се разчете от QR скенер.
          Файла на сертификата може да бъде изпратен към принтиращо устройство без проблем.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • В момента, фалшивите сертификати за ваксинация и фалшивите тестове са в невиждан подем, островитяните се опакват от стотици случаи по границите.

            Тъпото е, че същите островитяни не предлагат никакви облекчения за ваксинирани, преболедували или хора с негативен тест, всички по равно плащат като попове и седят в карантина
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Те поне не помнят комунизма та така,и тук е същото

            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Дай пример за "фалшив сертифика за ваксинацият", моля.

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Фалшиви 100 долара виждал ли си?А фалшиви 2 долара?

          • Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Ами за миналата седмица статистиката не ми хареса. Новите ваксинации са малко. Правят се предимно 2-ра игла. Сега става още по-криво за малкото желаещи. Ще събирам статистика и ще я поствам.
            13.05 362 000 с две дози / 311 000 с една доза
            17.05 415 000 с две дози / 287 000 с една доза
            24.05 501 000 ваксинирани / 259 000 с една доза
            За 1 седмица ваксинираните са се увеличили само с 86 000 човека, а първа игла са си направили около 55 000 човека.
            Моята прогноза е, че тази седмица нови ваксинации вече почти няма да има. Дано да не съм прав, защото още сме много далече от стаден маймунитет.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              В четвъртък съм на втора доза . За сега нищо от рекламата ни трето око ни инфрачервено зрение ни Лидл + . Реално къде сме със стадния имунитет никой не знае . За сега дали вече заради него или заради времето процентите новозаразени спаднаха драстично .
              Последно редактирано от sek.1; 25-05-21, 03:17.

          • Това се очакваше. Тези, които биха се ваксинирали, още от началото на кампанията се смятаха на около милион. Останалите пият ракия, вярват в чиповете и чакат ивънземните.
            Започва новата предизборна кампания, а с нея и кампанията срещу ваксини, мерки, маски и пр. Тая работа без сопа няма да я бъде, поне гледайки край мен какво се случва и какви са настроенията. А не вярвам само на мен да ми се падат такива.
            Междувременно в съседна Гърция:

            "Гърция ще налага високи глоби за работодатели и служители, отишли на работа без тест за коронавирус.

            По два пъти на седмица трябва да се тестват всички работещи в частния сектор, независимо от професията им. От днес се извършват масови проверки и в частните фирми.

            За работодателите, допуснали свои служител без тест, глобата е 500 евро на човек, а при положителен резултат 1500 евро.

            Нежелаещите да се тестват не се допускат на работа от днес, според разпореждане на гръцкото здравно министерство. Тестовете са безплатни, както за държавните служители. "

            https://bnr.bg/post/101472169/visoki...bez-covid-test
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Сопа трябва да има,то иначе живот ли е за някои,как така без сопа

              100 пръчки на голо,зандан и клецане не се ли предлага в борбата с врага?

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X