Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От преди 3 часа и аз с първа доза Пфайзер .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Алтернативата беше да чакам при личния неизвестно колко още или да си загубя някой и друг ден на опашка покрай някоя софийска болница пак с неясен резултат . Реших че твърдо нямам желание да си го причиня и използвах жокер обади се на приятел . След един час бях ваксиниран имаше и трите ваксини . Избрах Пфайзер защото е с най къс срок между двете дози 21 дни. Астра Зенека въобще не я броях не заради евентуалните странични ефекти а защото разтегнаха много вречето между двете дози . Съжалявам че за пореден път се опитах нещо да направя по нормалния начин в България. За момента странични ефекти няма . Даже мястото на иглата трябва доста внимателно да се вгледам за да го видя . Поне на мен ми казаха 2 дена без алкохол и да избягвам тежкия физически труд пак 2 дена . То не че съм се засилил за второто .
      Последно редактирано от sek.1; 06-05-21, 20:46.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Станьо, няма нищо ненормално в начина по който се ваксинираме. Има ненормално в начина на разпределение на ваксините, но за това ние нямаме никаква вина. Отговорността е на бойко и кликата му.

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Кольо там е проблема . Дори и нещо читаво да измислят ГЕРБаджиите винаги ще се появи Бойко да го усере . Плана за ваксиниране си вървеше добре докато той не се яви да се прави спасител на народа .

  • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    От преди 3 часа и аз с първа доза Пфайзер .
    Айде ще почерпиш.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      За сега само ЛИДЛ + проработи . Казаха че инфрачервеното зрение чак след втората доза.

  • "Русия разреши употребата на ваксината от една доза срещу новия коронавирус "Спутник лайт", съобщи Руският фонд за преки инвестиции (РФПИ), цитиран от Ройтерс.
    Това решение може да ускори доставките на ваксина в страни с високи равнища на заразяване, отбелязва агенцията.
    Олекотената версия на ваксината е разработена от московския институт "Гамалея". Според РФПИ ефикасността й срещу Ковид-19 е 79,4 процента, а цената й е по-малко от 10 долара на доза. Тя е предназначена за износ и може да допринесе за увеличаване на броя на хората с частичен имунитет.
    Руският президент Владимир Путин днес подкрепи идеята да отпадне патентната защита на ваксините срещу Ковид-19 след вчерашното предложение на САЩ в този смисъл с цел ускоряване на производството и дистрибуцията, предаде Франс прес.
    "Разбира се, Русия би подкрепила такъв подход", каза Путин по време на предавано по телевизията заседание за пандемията. Той възложи на правителството да проучи тази възможност."

    http://www.bta.bg/bg/c/OF/id/2408783
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • ЕС очаква до октомври да бъде разрешена употребата на поне три лекарства срещу ковид

      Брюксел, 6 май /кор. на БТА/
      До октомври Европейската комисия очаква в ЕС да бъде разрешена употребата на поне три лекарства срещу ковид. До края на годината е възможно броят на тези лекарства да достигне пет, се посочва в съобщение на ЕК.
      Също до края на годината ще започне оценка на допълнителни седем лекарства срещу новата болест. Комисията ще изготви списък на 10 възможни лечения и до юни ще определи петте най-обещаващи.

      http://www.bta.bg/bg/c/OF/id/2408751

      Коментар


      • Американците дават безплатна бира на всеки ваксиниран. Подходът ми харесва. У нас, ще има сериозен ефект ако се включат и по две кебапчета. Току-виж до края на юли сме постигнали заветната цел.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • brpi
          brpi коментира
          Редактиране на коментар
          В кой щат е това ?
          Щото тука при нас в Аризона такова нещо не съм виждал - поне до преди 4 дена.

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Кенеди център във Вашингтон

        • nikkola
          nikkola коментира
          Редактиране на коментар
          За нашите ширни, трябва нещо за бабите над 60...

      • https://fortune.com/2021/05/06/covid...owner-charged/

        Bar owner charged with selling fake COVID vaccination cards

        Fake vaccine cards have been showing up more regularly in the past month and a half. A March report from Check Point Software Technologies,
        a cybersecurity company, said there has been a surge in fake vaccination certificates online, via the so-called darknet,
        shady online forums. Users send their details and $200 to cybercriminal hackers and, in return, receive an official-looking vaccination card.

        It doesn’t end there. Check Point researchers said they saw over 1,200 advertisements for vaccines on the darknet,
        with counterfeit versions of the Oxford-AstraZeneca and Chinese Sinopharm shots selling for $500 and counterfeit Johnson & Johnson selling for $600.
        The Russian Sputnik vaccine is also advertised for $600. Some hackers were charging as much as $1,000 per dose.

        Естествено разправят че види те ли хората си купували фалшификат щото много бавно вървяла ваксинацията ,пък народа искал да пътува.

        В наше село ако искаш да те надупчат -проблем ниакакв , даже е и без пари.
        500 - 1000 долара са си пари за беднците които така и така не пътуват никъде.
        А кинтаджйия да не може да си осигури ваксина е . смехотворно .....

        Коментар


        • Тук указанието на правителството е 6 седмици между двете дози на Пфайзер.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            При нас слава богу още си е 21 дена .

        • И на бира не кълват вече,имало около 85 милиона ваксинирани тук от общо 330 или нещо такова,мераклиите за ваксинации били на привършване.

          Това според някои медии,не съм ги броил лично мръсните гадове,не искали.......няма не искам,всичко под строй на манифестация.......опаааааа,това беше друго........или същото
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • davc
            davc коментира
            Редактиране на коментар
            https://www.google.com/search?q=%D0%...gMAmlXCGiEBAAA


            Според намиращата се тук информация, в САЩ с две дози са около 110млн, а с една около 150млн души. А общото е около 250млн, защото останалите (до 330млн) са на възраст непредполагаща (поне засега) ваксиниране.
            Последно редактирано от davc; 07-05-21, 14:30.

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Като нищо може да си прав,четем различни медии ние,гаранция ти давам


        • #496.2
          sek.1 коментира
          Вчера, 21:39
          Алтернативата беше да чакам при личния неизвестно колко още или да си загубя някой и друг ден на опашка покрай някоя софийска болница пак с неясен резултат . Реших че твърдо нямам желание да си го причиня и използвах жокер обади се на приятел . След един час бях ваксиниран имаше и трите ваксини ...
          Прекрасно, това е истински пример. Първо за това, че ваксини има за всички, второ - защо е важно възпитанието в борбата с корупцията преди "гьостерицата". Това второто е по повод среднощните изяви на един докачлив колега. Щото когато искаш, ще намериш начин, ма не е това начина

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            От януари месец чаках нещата да станат по начина . Записах се при личния и когато вече се виждаше края Бойко обяви прословутите зелени коридори и ваксините вместо при личните лекари отидоха при който се дореди . Идваха избори и от това си направи една не лоша рекламна кампания . Два пъти се опитах да се запиша в системата и двата пъти като стигна до датата до там всичко в червено до края на годината . На опашка повече от 4 - 5 човека в тоя живот не съм се редил и за в бъдеще не виждам защо да го правя .

        • Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          И колко месеца е валидна тази хартийка?
          Кольо, ако досега не си разбрал какво си загубил, значи соца ти липсва много...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Общи приказки. Дай по-конкретно-кое съм загубил.
            Аз си знам де, но ми е интересно твоето мнение.

        • Ами, аз си загубих правото на свободно придвижване. Принуждават ме да плащам за някакви измислени тестове, ако искам да си ползвам правото на свободно придвижване. Да, за момента ваксините са уж безплатни. Но това едва ли ще е за дълго. А бе, това малко ли ти е?
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Кольо безплатно е само сиренцето в капана и то погледнато от гледната точка на мишката . Като се замисля колко здравни осигуровки съм платил и продължавам да плащам нищо безплатно няма . Дай боже и никога да не ми се налага да ползвам това за което съм платил в тая сфера .

          • santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            Поднови си книжката за "Стоте национални туристически обекта" и започвай да се придвижваш свободно, събирайки марки и печати. За Бузлуджа тест не искат.

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Станьо, това сиренце не е безплатно, даже напротив-най-скъпото сирене на света е. Защото го плащаш с живота си...

        • Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          Ами, аз си загубих правото на свободно придвижване. Принуждават ме да плащам за някакви измислени тестове, ако искам да си ползвам правото на свободно придвижване. Да, за момента ваксините са уж безплатни. Но това едва ли ще е за дълго. А бе, това малко ли ти е?
          "свободното придвижване" е сравнително от скоро. Преди това ония "загниващите" се придвижваха, а у нас имаше "жителство". Щом е за всички, не е проблем.
          А намеците, че пак се канят да ни прецакат - ваксините не са безплатни, всички които си плащат данъците го отнасят.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            Свободното движение, като всеки принцип, търпи и изключения, и тълкуване, и разни вариации в приложението.
            Фактът, че го приехме в ценностната си система и в ежедневието си, говори много и говори за огромен наредък.
            Отделна тема е, че всъщност тия, дето сега вият за отнетото им право на свободно движение, са точно тия, дето до последно бяха против тоя принцип и най-малко от всички го оценяват.

        • Ма то си е бошлаф това свободно придвижване!
          За да се придвижа свободно трябва да сипя бензин, за да си карам колата трябва да имам "книжка", за да имам книжка трябва да имам основно образование, за бензин и кола трябват пари. И т. н. и т. н. Дискриминация направо!

          Изобщо - демокрацията ни отне много...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • kameno karp
            kameno karp коментира
            Редактиране на коментар
            Кой те задължава да се предвижваш с кола!? Ходи пеш!

          • davc
            davc коментира
            Редактиране на коментар
            Да бе, разбира се, как не се бях сетил.

        • Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          Ами, аз си загубих правото на свободно придвижване. Принуждават ме да плащам за някакви измислени тестове, ако искам да си ползвам правото на свободно придвижване. Да, за момента ваксините са уж безплатни. Но това едва ли ще е за дълго. А бе, това малко ли ти е?
          Заразяването е безплатно, къф тоя смешен плач Преболедувалите ги броят за ваксинирани - те ти и пътувания без да плащаш

          То за придвижване и обувки трябват, баси пари искат в магазина за обувки
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • Тъй-тъй, бай Тошо ви липсва много...
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Караганчев, подмятания с неясен смисъл може да напише всеки.
              За да се получи смислена дискусия трябват изказани лични мнения, с аргументи защо така а не иначе.

              Все пак трябва да има лично мнение де, а не втълпено от прочетеното из "фейса".

            • santaclash
              santaclash коментира
              Редактиране на коментар
              От бай Тошо съм "намазал" само намалено "поведение" в училище и една много неприятна среща с училищния "фризьор" (имаше такова чудо у всяко училище тогава), след като се появих на 15-ти септември за първия учебен ден с "опашка". Оформено опашле на фона на гол врат. Последен писък на най-западната от всички западни моди в ония години. Говедото ме острига гола глава с машинката, намалиха ми поведението и не ми позволиха да нося знамето като ни "приемаха" за пионерчета.
              Толкоз съм намазал от бай ти Тошо.
              Я помисли пак дали ми лисва цялата тая армия от идиоти, която оня строй отглеждаше...

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X