Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблема не е че е за една година. Проблема е че всяка година още две-три-пет-десет ще трябва да се бодем. Което при тази псевдоорганизация на процеса ще е най-малко мъчително и при всички случаи слабоефективно.

    за да не си мисли някой че съм антиваксър - имам и двете дози.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Сега па дебелите ти пречат,давай съвсем никой да не бачка та да сме равни

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Носър, Носър... Хахахах

    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      равни, но в КМБ пак някои са по-равни

  • Специалистите по Ковид-19 казват/пишат, че поне 80% от хората са невъзприемчиви към тоя вирус. Странно е, че не се коментира какво ще се случи, когато такъв човек се ваксинира.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Ако 80% не ги лови (невъзприемчиви), то нямаше да има пандемия.
      80% беше за друго

    • ивайло
      ивайло коментира
      Редактиране на коментар
      Лошо ще е ако тези 80 % съвпадат с " онези " 80 % ...

    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Пандемията беше обявена по финансово-политически и икономически причини, но не и по здравни. Та на практика пандемия няма!

  • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    ....

    Та така. Точно както ти се струва че оборота на лидъла се вдига, но е вярно само частично и то за ограничен период.
    Приемам без резерви, че имате ясна визия за подобряване работата на НОЩ (дори визията да е, каквото и да направя ще е по-добре). Приемам, че имате по-добър план за ваксиниране, много по добър от това да може различни групи от обществото да се ваксинират свободно с различни препарати, от които да избират, като избора е сведен "само" до всички одобрени от ЕМА...
    Ама като решите да оптимизирате маркетинга на Lidl ми идва в повече, честно. Не ме разбирайте погрешно, аз съм УБЕДЕН, че той може да бъде подобрен. Въпроса е Вие убедени ли сте, че Вие можете да го подобрите?

    П.с. Петре, използвам твоите думи за визуализация и обобщение на много изказани мнения. Моля, не го приемай като насочено към теб лично.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Естествено че не се обиждам.
      Само уточнение относно лидъло - имам достатъчно ясна идея защо го правят. И то не е просто за оборот. Ако той се променя е страничен ефект. Дали бих могъл по - добре - възможно е, но нямам достатъчно изходни данни да кажа.
      Касателно нощ - всяка стратегия (да гепим едни пари и да врътнем лекинко изборните резултати не се брои) е по добре от липса на такава и кърпене на парче.

  • Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    ... Приемам, че имате по-добър план за ваксиниране, много по добър от това да може различни групи от обществото да се ваксинират свободно с различни препарати, от които да избират, като избора е сведен "само" до всички одобрени от ЕМА...
    "... различни групи да се ваксинират свободно с различни препарати, от които да избират, като избора е сведен "само" до Астра-Зенека!!! Личен опит - записал съм се за Пфайзер при личния лекар и във ВМА, от където вчера ме изгониха, щото не искам АЗ!
    Говориш като пи-ар на МЗ.

    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • icerunner
      icerunner коментира
      Редактиране на коментар
      Споделил съм изцяло и само личен опит. Както казах, майка ми се забави с ваксинацията именно защото имеше претенции за ваксината. Но и те бяха удовлетворени. Имам няколко десетки познати, които са ваксинирани по собствено желание. Много от тях именно в "зелените коридори" И нямам познат, който е искал да се ваксинира и не е успял. Имам някаква математическа грамотност и съм наясно, че 20-30 или 40 ваксинирани и 0, които не са изобщо не означава 100 % работеща система. Но няма как с тези входни данни да си извадя резултат, че системата е 100 % неработеща, както твърди една камара народ.
      Не съм ПР на МЗ, не съм член или симпатизант на никоя партия, нямам никакво взимане даване с правителствени дейности (търговски или други). Просто се опитвам да съм обективен, а да не хейтя всяко нещо, което ми попадне пред погледа.
      Последно редактирано от icerunner; 24-04-21, 19:41.

  • Между другото, сетиф са за една аналогия.
    то и в мототехника свободно се продаваха коли по избор.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Ваксините можем да сравним поне след година.
      За колите е ясно. Кия нумеро уно.

      Но аз визирах това че "има ваксини". Има, ма то коли в мототехника имаше. И по улиците също. И сега съм ваксиниран, и тогава имахме космич.

    • icerunner
      icerunner коментира
      Редактиране на коментар
      ".... И сега съм ваксиниран, и тогава имахме космич."

      ОК, аз съм пас.

    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Това че мога да се оправям никак не значи че която и да е от двете системи ми харесва. Или пък я одобрявам.

  • Половината от ваксинираните в Израел пак хващали Коронка - нещо някой да знае по въпроса?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      фейк нюз.
      даже закриват (разбирай взривяват) ковид болници

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      А няма фейк бре,като излезе ваксината всичко ще си дойде на мястото.......после като се ваксинираме всичко ще си е нормално........сега какво остава,като слушкаме и папкаме ли?

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Задръж да си налея пуканки...

  • Израел свалиха от 10 хиляди случая дневно, на средно 150-200.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • Сайта хис.бг пак дава часове и записах за 12-ти Май

      Я кажете ако с АЗ след колко време минимум е втора доза?

      Че имам къде 2 месеца на разположение само.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Росен, ако си в София - от 30.04 през всичките дни до 9.05 имаш голям избор от места, където да се боцнеш и
        каквотоо искаш БЕЗ записване. Без записване. Без... Потретям. Така казват. Много от местата са близко едно до друго и ако страдаш от посттравматичния стрес "опашка за банани по Татово време", можеш да идеш до другото пеш. (За там съм търсил, за там пиша, иначе съм от село, не съм реститут)

        Само да не те мързи да отидеш, щото понякога и това е гайле.
        Последно редактирано от p-pleven; 25-04-21, 07:57.

      • gecata1059
        gecata1059 коментира
        Редактиране на коментар
        Моята е утре. Два месеца след първата. На същата дата.А сертификат след 2 седмици.

      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Сертификата не ти ли "грейва" в електрическото здрвно досие, достъпно с електрически подпис?

    • Бях записан с предпочитание за РНК за 30.04 , току-що ми се обадиха , че мога да отида днес, по което време си искам, и ще ми сложат Пфайзер. Също и на жена ми и родителите ми.
      Без връзки.

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Пиши после, дали има опашки от чакащи

    • Нула !

      Коментар


      • trapper
        trapper коментира
        Редактиране на коментар
        Това във Варна ли?

      • ивайло
        ивайло коментира
        Редактиране на коментар
        Да.

    • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Проблема не е че е за една година. Проблема е че всяка година още две-три-пет-десет ще трябва да се бодем. Което при тази псевдоорганизация на процеса ще е най-малко мъчително и при всички случаи слабоефективно.

      за да не си мисли някой че съм антиваксър - имам и двете дози.
      Не съм чел детайлно темата и евентуално може да повторя мнението на някой, за което се извинявам предварително.

      Първо да питам някой дали е чувал за противогрипна ваксина, която работи на 100%?

      Проблема ... потенциалния проблем за мен, еле с РНК-ваксините, е как точно влияят на работата и производството на белите кръвни телца от организма след прием на ваксината.
      Ако с тая РНК-ваксина ти "набиват" имунитет то срещу кой щам? Нали станаха нам'си колко вариации ... и май станаха точно, защото при активен вирус се слагат ваксини, но да се върнем на предното.
      Та така имаш (някакъв) имунитет срещу щам 1, но се появява щам 2, срещу който най-вероятно нямаш, просто защото щама е по-бърз от тия, де правят ваксината.
      Както казват катаджийте - И к'во прайм ся? Айде вземи тая ваксина и за щам 2 ... и после и за щам 3, и за 4, и за 5 ... и за още колкото са там.
      И така докато най-накрая не се заразиш истински, 'щото имунната ти система не работи, защото са и е**ли майката с тия ваксини или пък са ти докарали някое автоимунно заболаване като реакция на някоя от ваксините. Казвам някоя, защото няма да са само 2 боденията, чакайте и още.
      Подобен пример мога да дам за тежкоатлети прекалили с употребата на тестостерон, който става заместител и след време организма спира да произвежда естествен.

      Та какво евентуално може да се получи? Че тия, де са се ваксинирали с РНК може и да са по-проблемни от тия, дето не сме и не смятаме да се ваксинираме.
      Лично аз не съм против ваксините, но не желая и да ставам опитно зайче за набързо забъркани чорби.

      Малко може да е ЕЖК, но говорих с доста запознати хора и ми казват, че има доста разболели се / умрели след ваксинациите.
      Първа вероятност - самата ваксина. Втора вероятност - хора, каращи вируса безсимптомно ги инжектират и за тях става един вид двойна доза то вируса. Препоръчаха ако някой тръгне да се ваксинира поне преди това един тест да си направи ... то пък щото и те са толкова верни де ...

      Относно горе писаното за боледуващи ваксинирани в Израел - и аз така чух, но не очаквайте по (К)анал1 и бТВ да го кажат ...
      Последно редактирано от royce; 26-04-21, 15:10.

      Коментар


      • NovemberCharlie
        NovemberCharlie коментира
        Редактиране на коментар
        Ройсе, туй всичкото, с изключение на част от началото е Е(некомпетентна)ЖК.

      • royce
        royce коментира
        Редактиране на коментар
        @kameno karp

        Да реве който както си иска, все ми е тая.
        Горното си е лично мнение, не твърдя, че съм компетентен относно медицина.
        Ще броим умрелите другата есен/зима и дано не изляза прав ...

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Малко ти остава и ще ги накараш да се замислят,едно 500-600 страници само

    • Днес минах на втора доза АЗ. Сертификата ми го разпечатаха на място.
      CR-V 2.0i RVSi 147PS

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Браво!

      • veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        Нищо и няма на АЗ. След време противниците на този тип ваксини ще се...хапят

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        И аз все това разправям, ама фейсбук е по-велик, и каквото пише там е единствено вярното.

    • Някой знае ли дали трябва някаква диета след иглата? Щото след ваксина срещу бяс пих само вода цели 6 (шест ) месеца.
      А това си е героизъм в мирно време ...
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Някой знае ли дали трябва някаква диета след иглата? Щото след ваксина срещу бяс пих само вода цели 6 (шест ) месеца.
        А това си е героизъм в мирно време ...
        Стига бе!! 6 месеца!!! Аз след първата доза Астра си изпих вечерта дозата. Ми имах един ден след това 38 градуса и слабост, ама не съм сигурен, че ако не бях си пийнал винцето щеше да е по друг начин.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Някой знае ли дали трябва някаква диета след иглата? Щото след ваксина срещу бяс пих само вода цели 6 (шест ) месеца.
          А това си е героизъм в мирно време ...
          След първа доза Модерна обичайната доза вечерта, никакви проблеми.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X