Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте, и аз обмислям закупуването на моторна коса и съм между няколко вариант МТД 52цц(на промоция в пра*тикер), Райдер пак промоционален . Или онлайн китаец . Ама за сега май клоня към МТД въпреки че е най скъпо , но пък славата му е по добра . Ще се косят 0,5 до 1дка няколко пъти годишно евентуално.

    Коментар


    • Христо_Шн
      Христо_Шн коментира
      Редактиране на коментар
      От 4-5 години имам МТД-то, което е на промоция в практикера. Не съм работил много с други модели, затова не мога да правя сравнения. Ще изброя само проблемите, които съм имал с нея:
      Първият проблем беше с лоста/бутона за подаване на газ - започна да се огъва от вътрешната страна на ръкохватката, където е захванато жилото. Последствието е, че не подаваше достатъчно газ. Решението беше да го подсиля, като пъхнах уж за временно някаква дървена клечка в канала му, и вече поне 4 години си е така.
      Миналата година се счупи тръбата на лявата ръкохватка.
      Имах проблем и със свещите - налагаше се сравнително честа смяна, натрупваха доста нагар. Постепенно минах към по гореща свещ и повече от година не се е налагала смяна.
      Дясната ръкохватка не е достатъчно удобна, при продължителна работа ми прави мазоли в основата на палеца. Случва се и да си прищипя пръст на бутона/лоста за газта.

    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Имам бензинов тример МТД BC 52- 4-та година. Кося декар и половина кофти терен на вилата. Нямам никакви ядове с машината. Имам забележки към самара и след два часа работа ръцете ми сами си вибрират, но за парите си е супер.

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Колега, какво си купи и някакъв отзив?

  • Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
    Двутактова смес си запазва свойствата до 2 - 4 седмици като е сипана в резервоара и до 3 месеца ако се съхранява в добре затворена туба.
    Аз лично си правя нова смес всеки път когато ми се налага да кося или режа дърва. Иначе излиза доста по скъпо.
    Колега това си го знаеш или е официално, технически оповестено някъде ?
    Имам режачка щил от 2003г. До ден днешен си я ползвам без никакви проблеми, а досега никога не съм си помислял колко седмично/месечно, годишна е горивната смес. Често ползвам готова смес бензин + 2Т масло която е стояла в пластмасово шише от фанта например повече от половин година. Това в резервоара на режачката също е на такава възраст. Всичко си й работи на машинката вече почти 20г. .

    Затова и питам, тъй като не съм знаел, че трябва да се спазва такъв срок на годност

    Коментар


    • Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

      Колега това си го знаеш или е официално, технически оповестено някъде ?
      Имам режачка щил от 2003г. До ден днешен си я ползвам без никакви проблеми, а досега никога не съм си помислял колко седмично/месечно, годишна е горивната смес. Често ползвам готова смес бензин + 2Т масло която е стояла в пластмасово шише от фанта например повече от половин година. Това в резервоара на режачката също е на такава възраст. Всичко си й работи на машинката вече почти 20г. .

      Затова и питам, тъй като не съм знаел, че трябва да се спазва такъв срок на годност
      Официално си е

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20200521-222530.png
Прегледи:543
Размер:238.4 КБ
ID:6605347
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Това съм го чел, но имам 2 литра разбъркано от миналата година. Няма да хвърлям я (и да замърсявам наоколо). Добавям по малко прясно масло обаче ...

      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Аз сипвам в жипа

    • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

      Официално си е

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20200521-222530.png
Прегледи:543
Размер:238.4 КБ
ID:6605347
      Ще гледам да го спазвам вече, но явно не е толкова фатално или просто моята режачка е извънземна

      Коментар


      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Чак извънземна надали, просто си имал късмет.
        Значи трябва да пуснеш тото и да почерпиш

    • Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

      Колега това си го знаеш или е официално, технически оповестено някъде ?
      Имам режачка щил от 2003г. До ден днешен си я ползвам без никакви проблеми, а досега никога не съм си помислял колко седмично/месечно, годишна е горивната смес. Често ползвам готова смес бензин + 2Т масло която е стояла в пластмасово шише от фанта например повече от половин година. Това в резервоара на режачката също е на такава възраст. Всичко си й работи на машинката вече почти 20г. .

      Затова и питам, тъй като не съм знаел, че трябва да се спазва такъв срок на годност
      Тя си е твоя, ползваш както искаш.

      Коментар


      • А дали е възможно срокът на годност да е в зависимост от двутактовото масло? Защото сега има всякакви масла за 2т. И биоразградими-за 20дена и го няма. Та си мисля, че това зависи от маслото. Ако маслото е някакъв евтинджос, то абсурд да е биоразградимо и изобщо разградимо. Имам някакъв опит. Този месец карах 2т мотор 120км с бензин(смес) на 1/2година. Палил съм резачка със смес на 1година-източих от резеровара на Балканчето(Prista2t mix). И в двата нямах никакъв проблем. Може би тук се крие “ключът” защо някои имат проблем, а други не.

        Коментар


        • Има добавки, които съхраняват сместа до 2 години. Има и готови смеси, нa Husqvarna не се предлага у нас главно заради цената, 5 л за 25 евро:
          https://www.husqvarna.com/de/ersatzt...-2t/583952901/

          Коментар


          • Примерно

            https://autobox.bg/dobavka-za-zapazv...zer-75ml-33327


            https://m.emag.bg/stabilizator-za-gorivo-sta-bil-073905222044/pd/D9X187BBM/?cmpid=80131&gclid=Cj0KCQjwzZj2BRDVARIsABs3l9JFcb59NuULWllvbUtIM4nlStwDjuY9uR_uoSc6dRtsZV0WW4mgTKwaArhcEALw_wcB
            Последно редактирано от turtey; 22-05-20, 08:43.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Има няма 50 стинки на литър.
              Поне по мои сметки няма смисъл и старата двутактова смес отива в джипа

          • Ето, нищо пари е:
            http://instra-parts.com/product/106/...vo-54-022.html

            Коментар


            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Ми, пак е триесе стинки на литър бензин

          • Днес огледах на живо повечето от моделите които споменах в предния пост . И така като гледам модела на МТД 52цц ще ми е голям за нуждите , и май ще се насочвам към по малката серия 33цц на МТД въпреки че ми идва с 10лв по скъпа.

            Коментар


            • TigerHunter
              TigerHunter коментира
              Редактиране на коментар
              Не ти трябва слаба коса. Особено за дива трева. Имам една 36 кубика, една 52 и преди десетина дни купих 56 кубикова. Има си значение. 36-кубиковата с корда 3мм умира, а пък по-тънките ги къса на поразия, еле па около мрежа или ограда.
              Иначе, всички са китайци. Вики, недей. Най-се трошат и не само според мен. В момента ми е разглобена и нямам време да се разправям с нея. Рече да не пали и майстора сменя и карбуратор и свещ и не и не. Отворих я , да сменя семеринга на коляновия вал. Смених го, ама се оказа и счупен сегмент. Когато имам време, ще купя бутало комплект и ще пробвам да я подкарам. Засега новата окоси едно косене около 1,8 дка.
              За 110 лв я взех. Ако те интересува. ще ти пратя линк.

            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Абсолютно е прав Сашо, слабо не ти трябва.
              Друго важно нещо е вибрации да няма, щото иначе като си го пипнеш след работа а свършваш. ))
              В тоя ред на мисли, на Драгозов 52ката е доста добре

            • ludiq_selqk
              ludiq_selqk коментира
              Редактиране на коментар
              Колега TigerHunter ,прати линк за тази евтината да я видя (предполагам на лично да не е е реклама). А иначе "голямото" МТД е на онлайн промоция в пра*тикер още 3 дена е ще се решава в последния момент явно 😁.

          • Я вижте тук, чакам отговор от колегата Драгозов, който работи там за това подобрено китайче - Моторна коса 52 см3

            Цена: 259 лв
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Е да де, за нея говорих.
              Аз лично съм много доволен.
              Плюс е също че се разглобява и пренасянето е лесно.

          • И аз имам такава трета година, за тези пари е екстра. Имам и по-евтини, но ще ти скъсат нервите. Вземи най-мощната и гледай да имат части и сервиз. Такива Вики, Мики са на късмет кога какво са поръчали. Гарденията също е окей.
            Последно редактирано от dragozow; 22-05-20, 19:41.

            Коментар


            • ludiq_selqk
              ludiq_selqk коментира
              Редактиране на коментар
              Гарденията ми хареса от към мощност и цена , но няма регулеруема дръжка и от тегло е 2кг+ спрямо събратята си в класа си . И или си внушавам или защото е едноцветна много пластмасова ми изглежда .

          • Що толкова плюете Вики не мога да разбера.Имам бензинов свредел на Вики и съм пробил към 600-800 дупки и съм сменил само стартера(въжето) за 25лв.

            Коментар


            • ludiq_selqk
              ludiq_selqk коментира
              Редактиране на коментар
              Между другото Вики имат доста привлекателна оферта за моторна коса със самар, и шлем за 150-60лв. Там притеснението ми е че всичко свързано с гаранцията става през куриери . Демек допълнителни разходи .

          • Да кажа развитието по моя казус. Миналата седмица взех МТД -то което споменах два часа преди края на промоцията 😁. Днес беше първото косене (близо 1л бензин изгорих седна почивка от 5мин) , и за сега съм доволен . В бъдеще ще видим как ще е .

            Коментар


            • gy6ter
              gy6ter коментира
              Редактиране на коментар
              Моето МТД го смениха с ново и новото днес умря като първото след един резервоар и малко ,или съм с много лош късмет ,или някъде греша .

          • В събота се видях с колегата Драгозов и вече косих 2 декара в Южния парк с тяхното китайско чудо, от което съм много доволен. Препоръчвам Ви го. https://argo-market.com/Products/Details/1917
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X