Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
    ... На новия китаец също ...
    А дали не е това проблемът, а не горивото? Аз досега с машини с престоял бензин проблем не съм имал (чукам на дърво), за сметка на това един китаец духалка ми къса нервите, и то с прясна смес.
    Освен това двутактова смес, приготвена миналата година, тая година си я изгорих безгрижно, а и на вид си беше съвсем ок.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
      А дали не е това проблемът, а не горивото? Аз досега с машини с престоял бензин проблем не съм имал (чукам на дърво), за сметка на това един китаец духалка ми къса нервите, и то с прясна смес.
      Освен това двутактова смес, приготвена миналата година, тая година си я изгорих безгрижно, а и на вид си беше съвсем ок.
      Е то е комбинация от двете, ни китаеца е като свят нито бензина . Иначе на комшията резачка Щил със стар бензин няма палене. Двутактова смес престояла няма проблем с изгарянето, просто няма хубаво мазане, маслото нещо губи мазилни свойства. Така съм чел, затова на стара смес добавям още малко масло, да си има.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • jordanov sv
        jordanov sv коментира
        Редактиране на коментар
        Добре дошъл на борда. Преди две години в тая тема малко ме поскастри да не ръся много акъл
        Пост 302 и 303, значи.

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Сега, че на новия китаец са му спестили нещо по платното в карба не съм виновен аз. Ама ако ще му слугувам на всяко косене, айде няма нужда. Не ми се ровеше да търся, намерих си само моите писания. Та ако въпросната добавка струва нещо повече от 10 кинта също мерси, или ще се прежаля да налея на "финалното" косене за сезона, или едно ремонтче на сезон е допустимо. Платното ако е 10 кинта и толкова на сервиза, давай смело. Стария китаец продължава боя, ама нещо моторетката ще мре май. Ама свещ не съм поглеждал никога, както и карба, оригинални са на 13-14 години. А и новия 52 кубика доооста по ми иде добре.

    • Посипвам си главата с пепел....Мотул я гледам 16,50 лв. за 200 л. Може и да се жертвам, ако върши някаква работа де.
      п.п. jordanov sv, не знам защо съм те скастрил тогава толкова, не съм такъв човек. Вероятно защото мразя робуването на вещи, нормална поддръжка да, но това с източване и прочие...
      Последно редактирано от Asen Kushlev; 04-05-23, 15:55.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        . Иначе на комшията резачка Щил със стар бензин няма палене. Двутактова смес престояла няма проблем с изгарянето, просто няма хубаво мазане, маслото нещо губи мазилни свойства. Така съм чел, затова на стара смес добавям още малко масло, да си има.
        За промяна в" мазилни свойства" не съм проверявал (имам си стендче ), но Щила явно има други претенции към сместа.( Изпаряват се леките фракции).

        Коментар


        • Ще провериш ли някой ден като остане време, че ми е много интересно? Да речем попреседяла два месеца смес спрямо "прясна". Отдавна слушам разни митове и легенди по темата.

          Коментар


          • Двутактови трион Хуск и тример Щил, четиритактова косачка с БС, никакви ядове, гориво дори и от 6 месеца. Даже и сега си сипвам от туба бензин от миналата година останал. Китаеца духалка ми скъса нервите, баш есента, когато ми трябваше, отиде в сервиз за 1 месец и след това вече освен сняг да духам, не знам за друго за какво можеше да го ползвам...

            Коментар


            • Има добавки за запазването на характеристиката на горивната смес, аз също си сипвам като правя смес за да не се занимавам и да се чудя от кога е.

              Коментар


              • Аз мога да споделя опита си със Stihl FS 40, Stihl FS 490 и една резачка Stihl.

                Нямат никакъв проблем да работят с горивна смес престояла в туба от миналия сезон. На края на активния сезон се оставят празни - източват се и работят докато изгорят всичко в тях.

                Бензина е 95 от Shell, маслото е Stihl HP Ultra:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:54113f63487e4.png
Прегледи:349
Размер:85.3 КБ
ID:6922531
                Дела трябват, а не думи.

                Коментар


                • Утре ще паля тримера за първи път за сезона. Бензинът е източен.
                  Есен го измивам с водоструйката като запушвам ауспуха. Ще споделя. Двутактова смес нямам стара.
                  Колкото до култиватора, и на него беше източен бензина, но като налях, прокапа от карбуратора, сякаш се беше разсъхнал.
                  Престана като позатегнах болтчето на чашката.
                  Предстои отваряне на карбуратора. Не знам дали има само мембрани, или ще иска нов.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                    Има добавки за запазването на характеристиката на горивната смес, аз също си сипвам като правя смес за да не се занимавам и да се чудя от кога е.
                    Може ли повече информация за добавката. Аз ползвам масло Husqvarna XP, пълна синтетика. Такова ми препоръчаха за резачката в магазина 372xp, такова слагам и на косата съответно.

                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • На олео мак пълната синтетика(синя на цвят) също е много добра, препоръчвам с две ръце.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение

                        Може ли повече информация за добавката. Аз ползвам масло Husqvarna XP, пълна синтетика. Такова ми препоръчаха за резачката в магазина 372xp, такова слагам и на косата съответно.
                        Да:
                        http://instra-parts.com/product/106/...vo-54-022.html

                        Особено подходящо да си забъркаш повече гориво и да не се чудиш следващия път да го изхвърляш ли и да правиш ли нова смес.

                        Коментар


                        • Колеги ,имам едно китайче , което ми върши страхотна работа , ама пластмасовата шпула се счупи и търся нова , алуминиева или не знам и аз каква . Купих от голяма верига , която не пасна на болта ,а после купих друга , която пасна , но издържа 15-20 минути и пластмасата стана на парчета... Има ли алуминиеви ? Премерих ,че е 8 mm

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от ivangeorgiev4524 Преглед на мнение
                            Колеги ,имам едно китайче , което ми върши страхотна работа , ама пластмасовата шпула се счупи и търся нова , алуминиева или не знам и аз каква . Купих от голяма верига , която не пасна на болта ,а после купих друга , която пасна , но издържа 15-20 минути и пластмасата стана на парчета... Има ли алуминиеви ? Премерих ,че е 8 mm
                            Вземи си Husqvarna T25 и забравяш. С едната карах 7-8 години, сега съм с втора.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение

                              Вземи си Husqvarna T25 и забравяш. С едната карах 7-8 години, сега съм с втора.
                              Благодаря ,но пише ,че е 10 mm , а аз премерих ,че е 8 ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X