Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ при избор на моторна коса

    Радвам се! Сега и аз ако си сменя гумичката на резервоара може и аз да съм като теб. Че днес май колкото гореше, толкова и течеше
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От: Помощ при избор на моторна коса

      Първоначално публикуван от elefant65 Преглед на мнение
      Никой не каза нищо за марката МТД. Спрял съм се на модела МТД 1043, цената му е 398лв. и твърдят, че се прави в Германия. Междумременно имам косачка тип количка от тази марка с четиритактов мотор и съм доста доволен. Проблемът е, че не може с количката да се коси висока трева. По тази причина ми трябва коса за първоначалното пролетно косене и после периодична поддръжка с количката. Парите за Хуск или Щил ми се виждат много. Та въпросът ми беше за МТД - има ли някой впечатления?
      Здравейте колеги ,ще се опитам да внеса повече светлина относно моторните коси за които се колебаете.
      Да започнем от китайските тримери, Топ гарден, Ртр и тем подобни .Абсолютно еднакви са , представете си един склад с еднакви тримери визирам двигатели , прът , ръкохватки , самар, консумативи.Поставя се на всеки различно етикетче и те ствват Раидер, ртр, топ гарден , с еднакви показатели на работа.
      Около две конски сили които не са реални разбира се .Може да ползвате китайските машини за 5 косенета по един декар.След това се започват проблемите...Развъртат се винчетата на двигателя. пада мощността на машината.Там кадето се захващат двата прута да се сглобяват на машината др Счупват се врътките и започва да се върти във всички посоки пръта докато косите.
      МАРКАТА МТД - произведена в германия, нищо общо....МТД е китайска марка .след работа около 3 месеца с него започва гаснене на двигателя около 40 минути работа и двигателя вече е загаснал.Следва едно чакане да изстине около 30 минути,. После всичко се повтаря отново .За две години ще посети сервиза около 8 пъти по около 14 дни .
      Тъка че не слушайте глупостите изписани тук от хора които не са работили достатъчно С МАШИНИТЕ..
      МАРКАТА НА ХУСК ВАРНА MACCLACH МАРКА КОЯТО се води като дубликат на тримера хуск варна със същия двигател и тн ...
      Да ама не нищо общо .Тримерите са два броя малък 1, 3 конски сили и 2 конски сили.1,3 коня се оказва мощност 0, 8 конски сили нереални параметри уж на по ниска цена пък с качеството на хуск варна ... да ама не.
      Моторен тример хуск варна 323 р 2 е един от най добрите модели за дълготрайна работа ,поради лекотата си.НЕ тежи , 4, 6 кг , 1, 3 конски сили реални.
      135R2 хуск варна 1,8 конски сили тежи 6, 600 грама с два кг по тежка и върши същата работа .... това е в общи линиии моят опит ...

      Коментар


      • От: Помощ при избор на моторна коса

        Е явно си професионалист и косиш по много декари. Обаче на мен например от никъде не ми излиза сметкатада си купя хускварна която ще ползвам 5 пъти в годината (реално на година ще и се събират 8 часа в най-лошият случай) и да дам четири пъти по висока цена от китаец на промоция. Китайската даже и гаранционният срок да си изкара който е 2 години пак до някаква степен ще е достатъчно. Комшията коси със китаец вече трета година, и да наистина двигателят е взел да охлабва, но за сметка на това колко нещо е свършил-неговото си клони към 10-12 часа на месец... И сега да не кажете че не сме се занимвали с качестени машини. От 6-7 годинк си режем дървата с машина Партнер, просто като я купувахме нямаше китайци... е не мога да кажа че съжеляеаме, понеже за толкова години си е като чисто нова. Буквално само консумативи. А и една пружина на ръкохватката, но тя се счупи по вина на оператора хахаха. Ама да си призная честно за 15 кубика дърва на година ако имах избор като сегашният щеше да е китаец. Вярно тежки са и маломощни, ама все режат някак си. Гледам хората си ги ползват.
        Така че да обобщя мненито си. Всеки трябва да гледа според нуждите си на първо място и на второ според джоба си.
        Поздрави.
        Кольо Динев

        Коментар


        • От: Помощ при избор на моторна коса

          А някой да е ползвал храсторез viki 160лв е скъпият им модел.

          Коментар


          • От: Помощ при избор на моторна коса

            Първоначално публикуван от сложна личност Преглед на мнение
            А някой да е ползвал храсторез viki 160лв е скъпият им модел.
            аз взех от тях една коса с цял прът,значи добре е да се позалепят болтовете с фиксатор за резба ,защото се развъртат от вибрацийте
            протече ми гумичката на резервоара ,за 5 лв я смених с по добра и с тежък поплавък,оригиналната е с една лека цедка и не може да
            изгори бензина до край ,преди 1 седмица както си косях ''глътна въздух и умря'',разглобих я и ток да та убие,бензин да та удави........
            не пали- след много проби и разглобяване проблема лъсна-няма искра-демек бобина.(искра ту имаше ,ту се губеше ,после стана трайно)
            те са с магнетно запалване-една бобина и Ш -образен магнитопровод +една вътрешна намотка да се даде на късо за да може да се загаси двигателя.
            утре ще ходя да взимам бобина (около 20-25 лв) ,даже и ако имат и чупещ прът ще взема и него.
            ами това е за сега за 2 години,забравих да спомена че се налага да се регулира карбуратора ,защото с фабрични настройки пали лесно и гори много,след
            реглажа съм се молил да свърши бензина , че да си почина.
            ще кажа дали ремонта е станал успешен или съм 20 -30лв назад......
            аз също бих искал да взема продукт ,който да ползвам без проблеми ,но там цените са 700-900 лв.
            този тип устройства не са за хора които нямат поне малки технически познания ,все пак взимаш нещо за 4-5 пъти по ниска цена
            тези дето са по хипермаркетите за 200-300 лв са долу горе същите ,само дето са с гаранция ,това е за 2 години и около 15-20 литра бензин-личен опит

            Коментар


            • От: Помощ при избор на моторна коса

              някой с мнение за хуск 336FR

              Коментар


              • От: Помощ при избор на моторна коса

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0172.jpg
Прегледи:2
Размер:102.9 КБ
ID:5668896До колегите с китайските храсторези дето не искат да запалят, при мен същата работа нов карбуратор, нова гарнитура изгорих един литър бензин и изгасих да сменя корда и да долея бензин и нема палене. Два дена разглобяване и сглобяване машината е на 3 години от които да има 3 месеца непрекъсната работа само на максимална газ без никакъв жал, с корда три триъгълни диска строшени и 4 циркулярни диска с потрошени зъби. И проблема една тъпа семеринг на коляновия вал направо разцепена след смяна пали от раз като нова от днес пак само газ докато и изкарам буталцето.

                Коментар


                • От: Помощ при избор на моторна коса

                  Първоначално публикуван от сложна личност Преглед на мнение
                  някой с мнение за хуск 336FR
                  Колега,машинката е перфектна,мощната се бори с всичко докато обратното не се получава.Аз съм се спрял на 345фр,но с друга глава.Сменяш я със смъртта за тревата и просто забравяш.това е кордата http://instra-parts.com/categories.php?CategoryID=159 ,а това е главата ползвам я и съм възхитен меко казано http://instra-parts.com/product.php?ProductID=1932
                  [FONT=Times New Roman][SIZE=4]"Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е на водата под земята; да не им се кланяш нито да им служиш; защото аз Господ твоя Бог съм Бог ревнив..."[/SIZE][/FONT]

                  [FONT=Times New Roman][SIZE=4][FONT=Times New Roman]( Изход. Глава 20 : 4 - 5 [/FONT][/SIZE][/FONT]

                  Коментар


                  • От: Помощ при избор на моторна коса

                    Първоначално публикуван от РОС Преглед на мнение
                    Колега,машинката е перфектна,мощната се бори с всичко докато обратното не се получава.Аз съм се спрял на 345фр,но с друга глава.Сменяш я със смъртта за тревата и просто забравяш.това е кордата http://instra-parts.com/categories.php?CategoryID=159 ,а това е главата ползвам я и съм възхитен меко казано http://instra-parts.com/product.php?ProductID=1932
                    Вероятно заниманието ВИ е професионално или обема на работата е по сериозен.
                    Ако не Ви е проблем, пуснете няколко снимки за пълната екипировка на машината!

                    Коментар


                    • От: Помощ при избор на моторна коса

                      Първоначално публикуван от РОС Преглед на мнение
                      Колега,машинката е перфектна,мощната се бори с всичко докато обратното не се получава.Аз съм се спрял на 345фр,но с друга глава.Сменяш я със смъртта за тревата и просто забравяш.това е кордата http://instra-parts.com/categories.php?CategoryID=159 ,а това е главата ползвам я и съм възхитен меко казано http://instra-parts.com/product.php?ProductID=1932
                      Моята косачка е Щил, тази на снимката. Вижда се и главата с кордата. Тази която показваш с 4-те извода много ми хареса. Дали ще стане за моя Щил.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0991.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5679182 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0992.JPG
Прегледи:1
Размер:322.9 КБ
ID:5679183Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0993.JPG
Прегледи:1
Размер:415.3 КБ
ID:5679184Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0995.JPG
Прегледи:1
Размер:417.6 КБ
ID:5679185

                      Коментар


                      • От: Помощ при избор на моторна коса

                        Kолега,здравей
                        Първо да кажа ,че може би не съм се изказал ясно.А съм се спрял на 345фр-45 кубика да я купя,защото с моята икра в момента 25 кубика се мъчи с тази глава с двете жила и няма тяга.Сложих ги на 336фр-36 кубика,която е на приятел и работи горе долу добре-леко се замисля при зор ,но ги препоръчват за 45 кубикови храсторези какъвто е 345,така ,че с Божията милост мисля за догодина да я купя и евентуално глава с 4 те жила ,която я нямам.Кося на терен ,който има най-жилавата,висока,спластена и нередовно косена трева.За това съм се спрял на нещо,което мисля ,че ще ме изкара.Ако твоята е 35 кубика с двете жила с главата на орегон ще работи доволно.Взимаш косата и право в Дружба за тест,ако решиш .че 66 лв,са ти много може да разделим опаковката от 120 мисля ,че бяха броя жила,ако си от София.Поздрави.
                        [FONT=Times New Roman][SIZE=4]"Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е на водата под земята; да не им се кланяш нито да им служиш; защото аз Господ твоя Бог съм Бог ревнив..."[/SIZE][/FONT]

                        [FONT=Times New Roman][SIZE=4][FONT=Times New Roman]( Изход. Глава 20 : 4 - 5 [/FONT][/SIZE][/FONT]

                        Коментар


                        • От: Помощ при избор на моторна коса

                          Първоначално публикуван от РОС Преглед на мнение
                          Kолега,здравей
                          Първо да кажа ,че може би не съм се изказал ясно.А съм се спрял на 345фр-45 кубика да я купя,защото с моята икра в момента 25 кубика се мъчи с тази глава с двете жила и няма тяга.Сложих ги на 336фр-36 кубика,която е на приятел и работи горе долу добре-леко се замисля при зор ,но ги препоръчват за 45 кубикови храсторези какъвто е 345,така ,че с Божията милост мисля за догодина да я купя и евентуално глава с 4 те жила ,която я нямам.Кося на терен ,който има най-жилавата,висока,спластена и нередовно косена трева.За това съм се спрял на нещо,което мисля ,че ще ме изкара.Ако твоята е 35 кубика с двете жила с главата на орегон ще работи доволно.Взимаш косата и право в Дружба за тест,ако решиш .че 66 лв,са ти много може да разделим опаковката от 120 мисля ,че бяха броя жила,ако си от София.Поздрави.
                          За такава трева , която описваш , ти трябва това -
                          с така назъбен диск ще косиш много по лесно , даже и тревата се събира наляво.
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Помощ при избор на моторна коса

                            Благодаря,колега
                            Много добра идея.Ще се възползвам от нея.Поне няма да ми се наложи да се навеждам да сменявам корда.
                            Поздрави
                            [FONT=Times New Roman][SIZE=4]"Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е на водата под земята; да не им се кланяш нито да им служиш; защото аз Господ твоя Бог съм Бог ревнив..."[/SIZE][/FONT]

                            [FONT=Times New Roman][SIZE=4][FONT=Times New Roman]( Изход. Глава 20 : 4 - 5 [/FONT][/SIZE][/FONT]

                            Коментар


                            • Коментар


                              • От: Помощ при избор на моторна коса

                                Здравейте, имам китайска косачка с която подържам ниска тревата на около 5дка (кося ги 2 пъти годишно). 1 дка от тях са храсти и много жилави треви но косачката се справя. Искам да я сменя, защото на всеки 2-3 часа работа се чупи по нещо, най-често редуктор, стартер и тн. Също китайските имат проблем с това, че се намотава трева в основата на кордовата глава, което е много дразнещо.
                                Веднъж взех назаем Щил FS 70 понеже моята коса беше строшена и с нея не успях да окося тези 5дка, защото се косеше доста бавно и на по-жилави треви сериозно се задъхваше.
                                Разглеждам Щил FS 490-CM но ми идва скъпичка и се опитвам да разбера трябва ли ми чак толкова скъпа, че да се мотивирам да я купя? Другата, която ми е по джоба е FS 260 която изглежда добре но ми се ще да чуя някой с мнение от опит с нея. Благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X