Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фс 55, 56 са детската серия
    китайците на драгозов са се опитали да копират примерно 561

    Ти за кой говориш?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Ако този самар е по-добжър от на щил ... направо не знам .... щил трябва да затворят фирмата

    • bokomo
      bokomo коментира
      Редактиране на коментар
      Очевидно изразявам субективно мнение. За мен (субективно!) е много добър, да, вероятно по-добър от щилския. Вероятно са изкопирали самар от висок клас на маркова техника. Въпреки че гребена на корпуса с повечко дупки за избор на място на закачване не съм го виждал другаде.

      Ако ползвах тример ежедневно и имах с какво да транспортирам неразглобяем тример - без съмнение бих обърнал повече внимание на марковата техника. За сезонна употреба от 2-3-4 и по-малко часа месечно - цитираното устройство много бива, като отразиш шума, скапаната глава в комплекта, разхода на гориво и теглото.

      Гледам фирмата на Драгозов е ЕООД, така че смело можеш да ми вярваш, че не съм съдружник :-)

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Хахаха, весело почва сутринта мерси )

      Виж колко са различни хората , аз пък от главата съм доволен Нямам база за сравнение с други коси и не мога да коментирам разхода и шума , обаче самара не ми е удобен , или аз нещо не правя както трябва , или имам прекалено големи очаквания , до колкото помня , Търтея препоръчваше някакви самари тука из темата . Този ми е много мекичък и се огъва при движение

      А на колко време трябва да се смазва машинката , че в книгата не пише нищо ?

      А относно съдружието , не е лошо да си Имат име тук

  • Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
    Имам моторна коса Daewoo от вчера (не само ми е първата, а и първата която пипвам) та днес проведох тестове. Изгорих около половин резервоар бензин и ползвах кордата която имаше на оритиналната шпула и понеже нямам опит и оставих кордата да се прибере и ми скъса нервите докато я оправя. Иначе според мен върши работа. Не сложих трилъчевия нож, че ми свърши бензина, а и нямах покрай мен нищо като за него. В морето от консумативи можеш да се удавиш, та искам да споделите каква корда, какви дискове(мисля да си взема циркулярен, ама какъв....) има метални глави на които не им се навива кордата, а май се сменя на парчета и др. Има и шпули на които им се навива кордата без да се разглобяват. Може би задавам тъпи въпроси ама сега прохождам(нали от миналата година съм селянче) и най вече ме интересуват консумативи с които няма някой да пострада. Споделяйте мнения и препоръки.....мисля, че и за много други хора ще е полезно.
    Започнах 11-ти сезон с RTR. Нож не ползвам, за мен няма смисъл. Оригиналната глава за корда след н-тото разпадане смених с такава на Хускварна, модела е Т25. Изкара 7-8 години, сега сложих новата. За мен е доста удачна. Корда ползвам само квадрат, 2,4 мм без никакви метални или карбонови нишки. Пробвах с метални нишки, разлика не видях, но е по-скъпа. Приятел ми подари диск с твърдосплавни пластини, ползвах го няколко пъти за дебели израстъци. Иначе за косене не става, както и другите дискове според мен. Довечера взимам нова 52 кубикова, че ми се увеличиха площите, а старата вижда зор ако изтърва тревата, както стана сега. Тя е 43 кубика. Новата ще си стои на село, там е повече за косене, а със старата ще си кося в града.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Мнение за т.н. китаец на Драгозов. https://argo-market.com/Products/Details/1917 след 1,5 г. експлоатация. Сравнявам с Щил FS5-нещо си.

      Тежи много повече и харчи повече от Щил-а, но пък е по-мощен. Не толкова, колкото предполагат ТТ-данните, но разлика има. По-шумен е. Пали лесно и безпроблемно и след зазимяване.
      Самара е много приличен, да не кажа, че е по-добър от този на Щил.
      Главата в комплекта за мен е много неудобна. С допълнителна глава всичко си идва на мястото. ...

      За мен категорично си заслужава на цената, на която се продава. И за мен най-важното: разглобява се на две и може да се пренася в значително по-лесно.
      ...
      Мисля, че моят е по-ранна версия на това. Тежи, яде, надува ми главата.
      Самарът приличен?!? Не бих казал. Това, което беше в кашона, беше по-скоро имитация на самар. Купеният допълнително райдерски самар се оказа много по-добър.

      Предимството на разглобяващия се прът приключи в момента, в който го доставих на вилата. От там нататък е само недостатък. Палчето, което би трябвало да фиксира долната част към горната, е нефелно и при работа се измъква от отвора. Съответно, долната част на пръта се завърта спрямо горната и трябва постоянно да се намества.

      Иначе да. За употреба няколко пъти в годината определено си заслужава при тази разлика в цената с марковите.



      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Рани хора, разни идеали. На мен самара на агромаркетския китаец 52 куб. ми е удобен. Скоро си купих същия самар на Валерийгруп, за 14лв. в практикер. Разликата е само в цвета на презраменната част. За 2-3-4 часа косене не съм забелязал да ми убива някъде. Общо взето за мен си е съвсем приличен, и на прилична цена. За любителски или полупрофесионални нужди за мен става идеално...

    • Понеже по-горе питах в темата, да дам отчет каква я свърших. Почти бях решил да е китаеца, обаче в един от магазините на марковите хванах в ръка една от по-яките им машини, която съответно тежеше колкото китаеца по документи. Амии... уплаших се от килограмите и си купих два пъти по скъп хуск, два пъти по-слаб по документи, но и толкова по-лек - 129R. Вече е на почти десетина декара, определено го намирам с идея по-слаб от предния ми 323R, но това е положението.
      Впрочем - като си взех новата, разпарчадисах смело старата да видя какво има вътре. Направи ми впечатление, че от марковия сервиз, дето ми обявиха цена за ремонт колкото и повече от нов китаец, въобще не я бяха отваряли. А уговорката беше да отворят, да видят какво е и да оферират ремонт. Платих им пари за това, мам... им. Няма да я хвърля, ще търся някой, дето им разбира на тези моторетки поне за още едно мнение.

      Коментар


    • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

      Мисля, че моят е по-ранна версия на това. Тежи, яде, надува ми главата.
      Самарът приличен?!? Не бих казал. Това, което беше в кашона, беше по-скоро имитация на самар. Купеният допълнително райдерски самар се оказа много по-добър.

      Предимството на разглобяващия се прът приключи в момента, в който го доставих на вилата. От там нататък е само недостатък. Палчето, което би трябвало да фиксира долната част към горната, е нефелно и при работа се измъква от отвора. Съответно, долната част на пръта се завърта спрямо горната и трябва постоянно да се намества.

      Иначе да. За употреба няколко пъти в годината определено си заслужава при тази разлика в цената с марковите.


      Малко модификация за да не ти се разхлабва. Оригиналния болт е слаб ( прецака му се резбата ) и рамото е малко. С този болт който си направих няма такъв проблем . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220510_090007.jpg
Прегледи:458
Размер:71.3 КБ
ID:6856843
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение

        Малко модификация за да не ти се разхлабва. Оригиналния болт е слаб ( прецака му се резбата ) и рамото е малко. С този болт който си направих няма такъв проблем .
        Не знам дали е от болта?

        При мен палчето (1) не се фиксира в отвора на долната тръба, вероятно защото капачето (2) като да не го притиска добре в долно положение.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_925233.jpg
Прегледи:450
Размер:62.9 КБ
ID:6856849


        Дори и да го наместя и да затегна, след малко работа палчето се измъква и долната част на пръта започва да се завърта, което променя положението на главата и трябва постоянно да се намества.
        Силно неприятно, защото моето косене е на много стръмен терен, където човек трудно се задържа на крака и без да размахва моторна коса
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Може да се е износило, не се ли продава , като резервна част ?

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Там няма какво да му се износи. При мен си зацепва добе, и си държи съвсем нормално. Но аз и не съм все още не съм косил кой знае колко много...

      • Чавдаре, вероятно дефектно палче.
        аз също нямам такъв проблем.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Тези които са с китайчето , каква площ костите с един резервоар ?

          Сега реших да пробвам с кордата как е и да изгоря бензина дето ми беше остана в резервоара . Много добре според ме , ама като свърши бензина , налях нов и не иска да запали .... ще изчакам да изстине , да видим
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Зависи от тревата, сега я изтървах и с един литър 300-400 м2, но със стария китаец 43 см3.

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Предполагам и от техниката много зависи Като ползвах металния диск , бях оставил , заключен спусъка и на някакви средни обороти косих , сега с кордата косих на импулси.

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            харчи си китаеца, за 850м2 отиват над 2 резервоара

        • Разхода зависи от 1001 неща.
          но китайците си горят смело.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Разхода зависи от 1001 неща.
            но китайците си горят смело.
            Горят....колко да горят. Аз не кося всеки ден, по цял ден, че да ми е кой знае какво перо разхода на гориво. Ако си изкарвам хляба с косачката гарантирам , че няма да е с китайска, но за 5-6 пъти в годината толкова. Важното е да не се чупи и да работи добре.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • Важното е да върши работа. Тука спор няма. Затова има и щил, има и тая на драгозов, и още по евтини китайци.

              Просто разхода на китайците е значително по висок от марковите.
              А вече какво му трябва, всеки може да си прецени сам.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Колко значително по-висок разход да дава китаеца? Два пъти едва ли, но все пак не е оборудван с модентите там продухвания на щил, или хуск. Карбуараторът на китаеца все пак е едно-две поколеения назад от Хуск и щил. 20-30% по-висок разход на китаеца, не е никакъв проблем фатален...

              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Реално гори два до три пъти повече.

                Което, нали, за два пъти в годината е все тая.

            • Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение

              Горят....колко да горят. Аз не кося всеки ден, по цял ден, че да ми е кой знае какво перо разхода на гориво. Ако си изкарвам хляба с косачката гарантирам , че няма да е с китайска, но за 5-6 пъти в годината толкова. Важното е да не се чупи и да работи добре.
              За любителски и полупрофесионални цели китаеца става съвсем добре. И чат пат може да се свърши работа на някои комшия, или клиент за някой лев джобни пари.
              И при рядко ползване разходът на бензин не е толкова важен, а по-евтините и достъпни части, и ремонтопригодност са по-важни.

              Днес си играх да тествам двете глави на Валерийгруп с бърза смяна на кордата без инструмент. Оказа се че, кордитее излитат от местата си при 1-2 мин работа, даже няма и толкова.
              На алуминиевата - отрязах корди с двойна дължина, и ти промуших по равно през две съседни дупки, общо четири края стърчат от главата. И тогава номера на китайката стана без проблем. Почти никакви вибрации, шмули яко, и на малка височина. За металната глава предполагам и там ще се наложи същия номер на китайката, но нямах време да го пробвам. Утре ако имам време ще направя снимки.

              Сега успях само да нарисувам идеята.

              Последно редактирано от KingofROAD; 10-05-22, 21:31.
              -Чем занимаетесь по жизни?
              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

              Коментар


              • -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • Днес ги гледах в един магазин същите които ми прати на вайбър. Мисля обаче да сия направя и вече имам идея. Като я осъществя ще пиша.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ок, нищо против идеите. Имай предвид как трябва да се получи баланса. За да няма много вибрации. И между другото препоръчвам с косачките да се работи с ръкавици, пак против вибрациите...

                  • dido uzunov
                    dido uzunov коментира
                    Редактиране на коментар
                    https://www.youtube.com/watch?v=evCh5sqku0Y След 6-тата минута показват подобна глава на Щил, но е с 4бр. отвори на всяка страна и забележи как се нанизва кордата и по този начин няма измъкване. Същото мисля да го изработя, но може да не е от алумин и не с толкова сложна конфигурация. Някакъв цилиндър с дъно на което да се пробие отвор за централния болт (мисля да ползвам стара боркорона и да се разпробие само на точните места)

                • Днес ми остана време и аз реших да разкрася трилъчевия диск от комплекта на косата. Купих си пиличка и за 1 час ето резултата. Заимствах идеята от стр.12 на темата, но като гледам колегите са правили зъбите по ситни(или ме лъжат снимките).... дали това ще е проблем? Моите станаха по 12бр. на страна. Събота ще пробвам. Ще помисля дали да ги правя и от другата страна така.

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220512_161607.jpg Прегледи:0 Размер:299.1 КБ ID:6857767
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • Никола
                    Никола коментира
                    Редактиране на коментар
                    Че защо не си го ползваш, ако е малък отвора дупчи за по-голям, ако пък е голям центрираща шайба, може и от пластмаса тя няма усилие. : ))

                  • IvanIvanovi
                    IvanIvanovi коментира
                    Редактиране на коментар
                    нямам нужда от него, а и имам още 2 други. не мога да използвам нож защото има много пънчета в тревата в които се забиват.
                    храстите съм ги изчистил и сега има само дива трева, която завчера беше станала 40 см. и кордата не може да я реже - та само диска свърши работа
                    ножа го взех уж изгодно заедно с и с нова шпула за Щил, но и тя не става за моята коса - трябва да се прави преходник от стругар

                  • TigerHunter
                    TigerHunter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Заточи го и от другата страна. Така, ще можеш да си го обръщаш.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X