Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Момчета, дайте акъл какво косачка самоходна бензинова да си купя?
    Бюджет около 500лв.
    RAIDER RD-GLM08,
    FIELDMANN FZR 4611-144B

    GARDENIA

    В тези съм се вгледал.


    Коментар


    • Ако избора непременно трябва да е между трите, третата, защото ако ти потрябват части за първите две след някоя година няма да намериш. Иначе McCulloch M46-120R за 550 лв вместо 639 лв.

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        В практикер и в баухаус е под 500 лв.

      • FiveFinger
        FiveFinger коментира
        Редактиране на коментар
        Вече се закупи САМОХОДНА КОСАЧКА GARDENIA 51 СМ. Сервиза ни е близко, гаранцията и е 2г. Ще я видим какво ще излезе.
        Като търсих McCulloch , всичко беше над 600лв нагоре. И са по 3к.с, докато гарденията е 5,5 .

      • jordanov sv
        jordanov sv коментира
        Редактиране на коментар
        Тая Гардения в България ли я правят?

    • Изглежда и аз трябва да взема моторна коса за местата, където не може да се пръска с хербицид. Става дума за земеделска градина 1200кв.м, в която не можем да се преборим с тревата между различните култури и мисля да започна да контролирам височината ѝ, за да не успява да изхрани семена.

      Принципно съм стигнал до избор между Щил FS55 и Хусварна 128R. Разликата в цената между двете (около 80лв) се компенсира с наличието на самар при по-скъпата 128R.
      Тук е първата молба за съвет - коя от двете е по-надеждна? Някоя от двете има ли известни чести болежки?

      Обаче, четейки тази тема гледам китайски тример 52куб.см от Арго маркет. Примамлива цена и хвалби в темата....
      Отнасят ли се същите суперлативи за "Моторна коса 43 см3" и изобщо как би се сравнила въпросната 43куб.см (или 52) с горните маркови коси по надеждност?
      Човек се учи докато е прост!

      Коментар


      • Отнасят ли се същите суперлативи за "Моторна коса 43 см3" и изобщо как би се сравнила въпросната 43куб.см (или 52) с горните маркови коси по надеждност?
        Не, единственото предимство е, че е евтина.
        Husqvarna 128R е с жило, ако можеш се напъни поне за 129R. На мен лично са ми слаби тези, но ако си търпелив ще окосиш.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
          Изглежда и аз трябва да взема моторна коса за местата, където не може да се пръска с хербицид. Става дума за земеделска градина 1200кв.м, в която не можем да се преборим с тревата между различните култури и мисля да започна да контролирам височината ѝ, за да не успява да изхрани семена.

          Принципно съм стигнал до избор между Щил FS55 и Хусварна 128R. Разликата в цената между двете (около 80лв) се компенсира с наличието на самар при по-скъпата 128R.
          Тук е първата молба за съвет - коя от двете е по-надеждна? Някоя от двете има ли известни чести болежки?

          Обаче, четейки тази тема гледам китайски тример 52куб.см от Арго маркет. Примамлива цена и хвалби в темата....
          Отнасят ли се същите суперлативи за "Моторна коса 43 см3" и изобщо как би се сравнила въпросната 43куб.см (или 52) с горните маркови коси по надеждност?
          Вземи пример с мулчиращото фолио от тук:
          https://bezmotika.com/topic/527-%D0%...%D0%B0/page/3/

          Коментар


          • Благодаря и на двамата.

            Найлон ползваме и сега, но все си има места, където тревата напада. Мястото го обработвам за първи сезон, досега поне 4 години бурените имаха пълна свобода и земята е пълна със семе. Всеки дъжд активира нови плевели. Ще се подобрят нещата, но няма да стане за една година...

            Намерих приятели с по една Щил-ка 55 и една от китайската 43 куб.см коса да ги тествам. Не могат да се сравняват, но пък и китайката не е безкрайно зле.
            И двамата собственици ме убеждават да взема максимално евтино при моя начин на употреба - прекалено рядко ще ми трябва да почистя "изпуснати" плевели.
            Китайката се дели на две, това ще ми помогне да я складирам.
            За "напъването" не е проблем, но не е оправдано спрямо натоварването.

            Засега почистих докато ги пробвам, та ще отложа покупката няколко седмици.
            Човек се учи докато е прост!

            Коментар


            • Вибрациите са нещо което обикновено се пропуска.
              при евтините китайци след работа ако си го хванеш и направо свършваш ))
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • Gadnyara
                Gadnyara коментира
                Редактиране на коментар
                Да, обърнах внимание на вибрациите. Преди години имах късмета да поработя 2-3 часа с небалансиран Райдър, може би е стандартно да вибрира за тях и подобните им.
                Сега не усетих такива проблеми. Може би, защото китайчето беше сравнително ново.

                Пак казвам, силно се надявам в моя случай нуждата от коса да намалява и след 2-3-4 сезона да ми е излишна.

              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Тогава си вземи на драгозов 52 кубика

            • И на мен ми трябва коса. Да си кося треви и трънаци. Каква да си купя? Нещо дето да върши работа и да не е мъка с него. Хусварните хубави ли са? В магазина гледах 545RX, удачно ли е? Ще кося из няколко градини и покрай лозята. И щил гледам имат разни модели, но не зная кое е по - надеждно и кораво.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • valeri_at
                valeri_at коментира
                Редактиране на коментар
                Хубава е само е малко тежка. Инъче мощност има .

            • Aз съм с Щил 350 FS вече седма година, може по цял ден да косиш, само сипваш бензин, но си е цифра, по спомен към 1100лв. дадох. Иначе имам едно RTR Max на Лом и него 7 години го ползвам.Беше към 160 лв. но лани му правих основен ремонт- смяна на бутало, сегменти, цилиндър, гарнитури и стартер, излезе ми около 50 лв. Иначе коси добре, но много гориво харчи, а и след резервоар и половина почва да губи мощност, отделно постоянно тунинговам стартер, бутона за газта, колкото кося толкова и човъркам, но за толкова пори толкова.

              Коментар


              • А с Auto Tune ли да бъде или с обикновения карбуратор? За този бюджет има ли по- удачен и надежден вариант? Не държа на определени марки. Просто искам надеждна и корава машина, която да се справя с по- жилави и упорити треви. Преди години баща ми взе някакво малко китайче - с него е пълна мъка. Идва много слабичко и става само за малка трева. И понеже държа машината да е надеждна и корава се ориентирах към Хуск или Щил. Не съм запознат с този тип техника. Приемам всякакви съвети. Искам нещо надеждно, което би издържало няколко часа на ден работа. Да не малее. За тежкото - не ме бърка особено. Като си взимах моторния трион - 372xp ме питаха що ми била толкоз тежка машина и тн и тн, а реално е като ламя и се реже песен с нея. Има доволно мощност. Та и моторна коса искам такава - да коси с лекота, не да ме мъчи. Също да може да работи с циркулярен диск за по- дебели трънаци.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Бюджетен вариант от който аз съм доволен е на драгозов скъпия китаец.
                  Щил/хуск са друга категория. Там гледаш модели около 1.5к обаче.

                  https://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0...%B7%D0%B8.aspx

              • Иво , с това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:946
Размер:102.3 КБ
ID:6626555 ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:937
Размер:304.5 КБ
ID:6626556 ...тези двуметрови тръни нямат шанс . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33.jpg
Прегледи:921
Размер:208.4 КБ
ID:6626557 ...С тази машина за 200 лева кося трета година . Достатъчно мощна е .
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Каква марка е колега? Гардения?

                • aldr
                  aldr коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да , Гардения е .

              • Husqvarna 128R е с жило, ако можеш се напъни поне за 129R
                129R с жило ли е?
                Наканил съм се да купувам бензинов тример за следващия сезон. Грижа се за два декара и прилежащите около двора ленти. С тревата в двора се оправям с ел.косачка с колелца и с ел.тример, но ми се иска нещо по-здраво за издънките и за храстите около двора.
                Моля дайте преценка коя идея е по-правилна: всяка година да се купува китайски тример за 120-150, или един път на 4-5 години скъп тример за 500-700?
                До този момент успях да измисля само това:
                - подобреният китайски тример на "аргомаркет" за 259 лв (с намерение да се използва поне две години)
                - райдър GBC21 (в момента го продават за 210, с намерение да се използва поне две години)
                - щил fs120 (в момента го продават за 600, с намерение да се използва поне четири години)
                - щил fs235 (в момента го продават за 700, с намерение да се използва поне четири години)
                Резервни опции:
                - husqvarna 129R (в момента го има за 500, но само ако е с твърд вал, а не с жило)
                - щил fs55 (в момента го има за 380), не съм сигурен дали може да се справя с издънки, защото е с жило.

                Моля, напишете кой от тези варианти е най-смислен, или предложете друг.
                Последно редактирано от jordan19; 25-11-20, 17:20.

                Коментар


                • След като сърбах "попарата" на китайската машинка взех корейска и няма проблеми. Средна като цена и качество,но за епизодична употреба е оптимална.

                  Коментар


                  • https://praktiker.bg/bg/Motorni-kosa...-5080/p/124100

                    Ако терена позволява аз бих взел такава. За другата си трябва кръст. Пък старост нерадост
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • 129R е с твърд вал, само 128 и 122 са с жило. На мен ми е слаба, хубавите коси и на двете марки са от 900 лв нагоре. В момента има черен Петък и добри оферти. Ако ще даваш 600 за маркова и очакваш мощ ще те разочаровам. Китайките са друга работа, но прескочи тези по 150 лв и провери продават ли части от там от където ще купиш.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X