Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ при избор на моторна коса

    Двоумя се щил или хускварна ,понеже имам две резачки хускварна 365 х- торк и щил 211,доволен съм и от двете , везните ми клонят към https://pao.bg/%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0...BB-stihl-fs-56 не знам за тези пари с какво е по добра хускварната http://www.argo-market.com/Products/Details/780 ? Китайска няма да си купя ! И двете са с корда и метален нож + масълце ! Гледам има ножове с две ,три ,четири, режещи перки, каво значение имат ,циркулярния диск ми е ясен ,просто не е за тези коси .

    Коментар


    • От: Помощ при избор на моторна коса

      Никой не каза нищо за марката МТД. Спрял съм се на модела МТД 1043, цената му е 398лв. и твърдят, че се прави в Германия. Междумременно имам косачка тип количка от тази марка с четиритактов мотор и съм доста доволен. Проблемът е, че не може с количката да се коси висока трева. По тази причина ми трябва коса за първоначалното пролетно косене и после периодична поддръжка с количката. Парите за Хуск или Щил ми се виждат много. Та въпросът ми беше за МТД - има ли някой впечатления?

      Коментар


      • От: Помощ при избор на моторна коса

        Първоначално публикуван от elefant65 Преглед на мнение
        Никой не каза нищо за марката МТД. Спрял съм се на модела МТД 1043, цената му е 398лв. и твърдят, че се прави в Германия. Междумременно имам косачка тип количка от тази марка с четиритактов мотор и съм доста доволен. Проблемът е, че не може с количката да се коси висока трева. По тази причина ми трябва коса за първоначалното пролетно косене и после периодична поддръжка с количката. Парите за Хуск или Щил ми се виждат много. Та въпросът ми беше за МТД - има ли някой впечатления?
        Китайче е сигурно, аз взех това с два диска и корда - не е на жило, на вал е.

        http://www.oleomac.bg/product.php?ProductID=23

        Коментар


        • От: Помощ при избор на моторна коса

          Преди месец и половина пенсионирах китаеца ми и се обзаведох с нов от бау... за цели 150 лв. Две години гаранция. Бръкнах в интернет преди да го купя и видях че части има налични всякакви.
          Много доволен засега. През 4-5 дена кося по декар и половина понеже вали през ден.
          Стария го пенсионирах понеже от напън и калпаво масло му заварих буталото за цилиндъра. Нови части щяха да са от порядъка на 100-ина лева и предпочетох да дам още 50 за нова машина.
          Равносметката с триона и косата с които аз си върша работата и хускварните които подарих на дядото е в полза на китайците- 600лв. (за трион и две косачки)/1400лв.(маркови), а се използват долу-горе за една и съща работа.
          Двамата тапири от рекламите за Щил още не могат да ме убедят.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Помощ при избор на моторна коса

            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
            Двамата тапири от рекламите за Щил още не могат да ме убедят.
            -Техните приходи зависят от "успеваемостта" при манипулациите.


            -Ползвах "техниката" на приятели за почистване на "парка" пред работилницата(сервиза) около 0.5 декара.

            За 5-10 часа годишна натовареност не си струваше да инвестирам в скъпа "маркова" техника и след оглед закупих "Райдерче" с 2 годишна гаранция.Първата проба е много добра (е малко по шумна,повече вибрации,по висок разход на гориво,менте "самар",грубички ръкохватки,калпава глава на кордата и т. н., НО за парите и целите е перфектна).
            Ножа за "груба" трева веднага го "побългарих",като серетирах острието от едната страна на трите ножа и резултата е страхотен -реже и ниската и мека трева!
            - Тази идея ми се въртеше в главата, още като ползвах Husqvarna- та ,но сега я реализирах.
            Убеден съм,че за хоби дейности - "китайчетата" са добро решение.

            Коментар


            • От: Помощ при избор на моторна коса

              След като помогнах на съседите, се събраха 10-тина часа работа на "евтиното китайче". Отлична работа (до кога ? ) за хоби дейност.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020554.jpg
Прегледи:1
Размер:182.7 КБ
ID:5591840Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020551.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5591836
              Презрамката е заменена с парче от колан.

              Коментар


              • От: Помощ при избор на моторна коса

                Тества ли вече " назъбеното " острие , по-добре ли е ?
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Помощ при избор на моторна коса

                  Още на втория ден извърших "интервенцията",защото бях забелязъл,че ниската и мека трева с диска само я поваля. Понеже, пробите не се броят -действах и резултата е отличен.Пробвах и храсти с диаметър 10-20 мм. и също става ( но внимателно).Затова споделям във форума (тук доста колеги мислят и действат в стил-ТНТМ)

                  Коментар


                  • От: Помощ при избор на моторна коса

                    Ъъ и аз направих такива зъбци , но само до половината на острието . Ще пробвам как е и може и от другата страна да направя. Лошото е че в обектите има железа , камъни и диска доста се е подбил. Но ще го точа , ако искам да свърша работа .
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Помощ при избор на моторна коса

                      Част от проблема е свързан с диаметъра на диска (при достатъчна периферна скорост няма значение заточването),изчислен за безопасност. От "ментетата",квадратната корда "реже" по добре.

                      Коментар


                      • От: Помощ при избор на моторна коса

                        Аз взех за 4 лв. някаква жълта която е в пъти по здрава от тази която беше в новата глава на Хуск.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Помощ при избор на моторна коса

                          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                          Аз взех за 4 лв. някаква жълта която е в пъти по здрава от тази която беше в новата глава на Хуск.
                          Някъква насока-марка,производител-как да я познаем. Някой път "ментетата" се предстаят по добре от скъпата маркова стока.

                          Коментар


                          • От: Помощ при избор на моторна коса

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Някъква насока-марка,производител-как да я познаем. Някой път "ментетата" се предстаят по добре от скъпата маркова стока.
                            Гардениа , същата марка е и машинката.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Помощ при избор на моторна коса

                              Благодарности! Ще се огледам и за тази корда (пробите не се броят-само резултата).

                              Коментар


                              • От: Помощ при избор на моторна коса

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                ....като серетирах острието от едната страна ...
                                Серетирах ножа на косачката ми - така или иначе трябваше да се наточи за сезона..
                                Резултата е потресаващ - поляната, която кося, в момента е обръсната - перфектно обръсната.

                                Горска поляна - с треволяци, израстъци от малини, борови коренчета, един остров от паламида.... не остана съвършено нищичко - гладко и добре отрязано.

                                Отлична идея - с елементарно изпълнение - препоръчвам!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X