Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ при избор на моторна коса

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Ето и моето китайче. 33 кубика. Марката, така и не успях да разбера, пък и не съм се затормозявал. Купих я в Италия преди 4 години на промоция за 99 ойро. Досега не ме е предавала. Само чистя от време на време въздушния филтър и газ. Работя и с диск и с корда. Непрофесионално, разбира се. Кося си ливадата (половин декар) и около вилата.
    Напоследък ми се напука гумичката, която уптътнява отвора в резервоарчето, през което минава маркучето на сондата. (червената стрелка)
    Имате ли идеи дали се намират, или ще трябва да пригаждам нещо, че така се олива с бензин.
    Налага се да го пълня по-малко.
    Резервоарчето много прилича на Einhell-а. Обади се в сервиза им във Варна(мисля че имат и представителство в София, но не ми се сториха много адекватни) и ги попитай продават ли го като резервна част. Работят с всички куриери и наложен платеж.
    LZ1DWW

    Коментар


    • От: Помощ при избор на моторна коса

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      Един съвет за да намалите повредите в стартера - обирайте луфта на въжето и чак тогава дърпайте силно за да запали, в противен случай се получава удар и най често се чупят палци. Иначе и аз ползвам РТР-а и съм много доволен за сега - никакъв проблем, като изключим че заводско нито един болт не е затегнат както трябва
      Вече така правя с новия, а и съм по-внимателен. Този го смених гаранционно, но следващия няма да стане май.
      Иначе за болтовете - не знам кой я е сглабял, ама не се е старал да стегне поне няколко.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • От: Помощ при избор на моторна коса

        да кажа и аз сега ,втора година имам райдер 42.7 куб.см. ами строших от много акъл кордовата глава ,замота се един сезал и прас в дънера за който беше засукан другия край и стана тя каквато стана още немога да намеря ролката за кордата ,та си купих глава на която се поставят парчета корда (цялата е алуминиева ) марката е орегон още не съм я стошил ,а колко железа и дънери отнесе.... тази година ползвах машината за финансово облагодетелстване(да изкарам некой лев)доста корда отлетя 2л двутактово масло при норма 1:40(до тук 80л. бензин)имах само един проблем с машинката счупи се пружина на съединителя от сервиза ме погледнаха като полезно изкопаемо и ми подариха нова пружина ,Ама имам чувството ,че амо взема щил с такива показатели ще се окаже ,че не съм имал и хрсторез до момента на заприходяване.

        Коментар


        • От: Помощ при избор на моторна коса

          Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
          Ама имам чувството ,че амо взема щил с такива показатели ще се окаже ,че не съм имал и хрсторез до момента на заприходяване.
          т.е. не си доволен от райдера или ?
          Opel Frontera 25TDS(VM41B) 1997

          Коментар


          • От: Помощ при избор на моторна коса

            Здравейте искам да ви попитам понеже ми се налага да си закупя моторна или електрическа коса (двора ми е един декар неравен планински склон с не голям ъгъл) и се колебая между моторна или електрическа и две марки MTD или IKRA никъде в интернет пространството не можах да намеря някакви мнения за IKRA и за MTD и за това реших да ви питам вас

            Коментар


            • От: Помощ при избор на моторна коса

              Електрическите са само за декоративна трева. Предполагам, че случаят не е такъв така, че се ориентирай към моторните коси.
              По-добре късно, отколкото по-късно.

              Коментар


              • От: Помощ при избор на моторна коса

                И при мен стои същия избор чудя се какво да избера.Бюджета ми е 400лв..Гледам в нета МТД има 4 тактово ,ама не мога да светна какви са му преимуществата спрямо 2 тактовото освен ,че не му мешаш гориво и масло.Другото ,което ми е интересно е дали е по добре машината дали да е с твърд вал или с жило.Китайските не ги заглеждам,нещо им нямам доверие.Един познат има РТР и сподели ,че мотора е мощен но надолу чарколяците един вид не са оразмерени за мотора и трябва много да се внимава.Видях ,че има и маркова техника втора употреба с гаранция и се чуда какво да взема.Имам един бръшлян който е започнал да превзема част от двора и ми трябва машина.Някой ако ползва МТД ,Паур плюс ,Алко нека да сподели мнение.За Щила ,Хускварната , Хондата и Макитата знам , че са хубави но няма кинти.

                Коментар


                • От: Помощ при избор на моторна коса

                  Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                  Електрическите са само за декоративна трева. Предполагам, че случаят не е такъв така, че се ориентирай към моторните коси.
                  +1
                  А за 1 декар и китаеца става, аз карам с такъв, ако не режеш дървета е ОК, не че на моя братовчеда не му взима акъла с разни арматури.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: Помощ при избор на моторна коса

                    Първоначално публикуван от talasymcho Преглед на мнение
                    И при мен стои същия избор чудя се какво да избера.Бюджета ми е 400лв.
                    Приятел,напъни се за още 100 лв и си вземи Stihl FS 55.
                    Сега са на промоция и ще останеш очарован.Не си лъжи акъла с тея ментета.
                    В машинката всичко е направено и съобразено за удобна и приятна работа.
                    Мощна и лека със удобно самарче.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F-FS56-D001_p.jpg.png
Прегледи:3
Размер:43.1 КБ
ID:5480504
                    В момента са на промоция и цената и е 505лв

                    Коментар


                    • От: Помощ при избор на моторна коса

                      Здравейте , искам да ви попитам някой може ли да ми даде някакво мнение за тази моторна коса на която съм се спрял Моторна коса GARDENIA BC 520

                      Коментар


                      • От: Помощ при избор на моторна коса

                        Много ми прилича по снимките, които откривам на Raider/RTR. Ако е като тях - имам такава, за китаец е ОК, стига да не го ползваш професионално. Калпави са им стартерите и лостчето за газта, мотора си е доста приличен.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • От: Помощ при избор на моторна коса

                          Според мен Gardenia e китайска пръчка ,имитация на GARDENA.Нещо като адибас и адидас - същата работа.Аз след дълго четене мисля да инвестирам в Ikra BAS 3020.
                          Фирмата доколкото попрочетох е немска.Мисля,че 1,4 к.с. ще са достатъчни за работа без да се товари машината.Гледах и МТД но ме притеснява ,че се сглобява в Унгария.Мислех и за 4 тактова машинка но ме светнаха ,че при едно накланяне на машината в грешната посока ,после няма палене.Щил и Хускварната са 6 но са скъпи,пък и на мен не ми трябват за ежедневна работа.Открих и фирма ,която се занимава с градинска техника втора ръка и дават гаранция 1г. и следгаранционен сервиз, та мисля и за този вариант.

                          Коментар


                          • От: Помощ при избор на моторна коса

                            Благодаря за информацията .Не ми е за професионално ползване единствено за градина и за лозята преди оране .

                            Коментар


                            • Re: От: Помощ при избор на моторна коса

                              Тук и аз като един явен противник на все китайска техника бих казал, че има лъч светлина и при тях, един приятел ми остави чисто новия райдЕр за оглеждане на това-онова преди първата по-сериозна работа.
                              Верно нямаше един затегнат болт като хората и кордовата главата пластмасата й е много слаба, но след притягане и замяна на главата с една доста по усилена момчета окосиха с нея едно 5-6 декара за ден като косата е спирана само за бензин и смяна оператора с отпочинал (слабо място са изкючително отвратителните вибрации) и е работила едно 12-3 часа на пълна газ.
                              Еми много се очудих, че нищо не "роди".
                              Вярно не е толкова цветиста и приятна работата като с хускварната(1000 и 50тина лева) и човек спокойно може да я остави на работник идиот който дори да я строши до неузнаваемост можеш да му удържиш 140-50 лева, а за 1000 малко трудно...

                              Коментар


                              • От: Помощ при избор на моторна коса

                                От 470 лв. започват профи косите на Хуск и свършват на 860 , какви 1000 и 50.
                                А и оня . тънкия каиш на китаеца, няма нищо общо със антивибрационния самар на Хуск, от там и умората е по-малка.
                                Айде със здраве.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X