Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Помощ при избор на моторна коса

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    От 470 лв. започват профи косите на Хуск и свършват на 860 , какви 1000 и 50.
    А и оня . тънкия каиш на китаеца, няма нищо общо със антивибрационния самар на Хуск, от там и умората е по-малка.
    Айде със здраве.
    Майсторе, на 100% съм съгласен с тебе, обаче ти казвам, че китайчето ЗА ЦЕНАТА си (работа която се върши веднъж или два пъти в годината, от човек дето няма никакво намерение да пази техниката) е перфектно и мощност не му липсва.
    Естествено, че като ергономия няма нищо общо с марковата техника.
    Хускварната преди година и малко беше най-голямата от "косите" другите бяха с тия особените белите резервоарчета, а само тази беше с целия оранжев корпус и беше точно 1020 лева и купувах и диск, и затова ми е останало в главата 1050 лева...
    Не е при мен сега за да ти кажа модела й с точност, ама за цената съм сигурен.

    Коментар


    • От: Помощ при избор на моторна коса

      Мдамммм, като купувате от магазина е нормално да е по-скъпо, то затова си има и "Търговски Партньори" на форума, ама те са мошеници, maystor-а и той.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • От: Помощ при избор на моторна коса

        Майсторе я сподели нещо за този хуск от 470лв. - кой е модела.Ако може видях ,че работиш и с Енхел кажи нещо и за неговите моторни коси.Не съм час с тази фирма.Едиствения допир ми е бил с една дърворезачка купуна от Метро, на която колегите от стр. бригада и беха разказали играта за 6м. но въпреки всичко палеше и работеше.

        Коментар


        • От: Помощ при избор на моторна коса

          Здравейте, видях, че доста от вас имат опит с бензиновите моторни коси или тримери и искам да ви питам дали някой е чувал нещо за марката CRAFTOP и по специално за този модел Craftop NT B 520B, купихме си резачка за дърва на тази фирма, която още не сме ползвали, но продавача ни увери, че е изкопиран много успешен по стар модел на husqvarna и че сега и щил и хускварна се правят там и са занижили качеството в сравнение със по-старата си техника.А иначе мястото където продават въпросната коса са представители на хускварна, но продават и тази марка.Мисля, че мощността и е предостатачна при положение, че няма да вижда повече от декар и малко наведнъж.Благодарен съм за всяко мнение
          Последно редактирано от STROIL; 26-05-13, 09:13. Причина: непозволен линк

          Коментар


          • От: Помощ при избор на моторна коса

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            Приятел,напъни се за още 100 лв и си вземи Stihl FS 55.
            Сега са на промоция и ще останеш очарован.Не си лъжи акъла с тея ментета.
            В машинката всичко е направено и съобразено за удобна и приятна работа.
            Мощна и лека със удобно самарче.
            [ATTACH=CONFIG]580801[/ATTACH]
            В момента са на промоция и цената и е 505лв
            Къде са на промоция?
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: Помощ при избор на моторна коса

              Първоначално публикуван от talasymcho Преглед на мнение
              Майсторе я сподели нещо за този хуск от 470лв. - кой е модела.Ако може видях ,че работиш и с Енхел кажи нещо и за неговите моторни коси.Не съм час с тази фирма.Едиствения допир ми е бил с една дърворезачка купуна от Метро, на която колегите от стр. бригада и беха разказали играта за 6м. но въпреки всичко палеше и работеше.
              Ами какво по-точно те интересува, има си съответните теми с технически параметри в раздел "Търговски Партньори" (ТП) на форума.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • От: Помощ при избор на моторна коса

                Първоначално публикуван от R_32 Преглед на мнение
                .....марката CRAFTOP и .... купихме си резачка за дърва на тази фирма, която още не сме ползвали, но продавача ни увери, че е изкопиран много успешен по стар модел на husqvarna и че сега и щил и хускварна се правят там и са занижили качеството ....
                Дай още някоя глупост. Щил и Хуск се правят в една и съща фабрика - по-голям виц не бях чувал. Че и в Китай даже.
                Пробвай с нещо друго да рекламираш горната китайска "марка"
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: Помощ при избор на моторна коса

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Дай още някоя глупост. Щил и Хуск се правят в една и съща фабрика - по-голям виц не бях чувал. Че и в Китай даже.
                  Пробвай с нещо друго да рекламираш горната китайска "марка"
                  Майсторе ма сигурно става дума за китайските им братя STILH i Husbvarna,тех може и да ги прават в един гараж.Така умрех от смех на един битак.Един си купуваше дърворезачка и продавача го питаше каква лепенка да му залепи дали на STILH или Husbvarna.При което купувача го изненада: "Не лепи нищо я сия знам ,че е менте мене ми требва за 2-3 кубика и после на коша".

                  Коментар


                  • От: Помощ при избор на моторна коса

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    Къде са на промоция?
                    При официлните представители на Щил има пролетна промоция до 31 май.

                    Коментар


                    • От: Помощ при избор на моторна коса

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Ами какво по-точно те интересува, има си съответните теми с технически параметри в раздел "Търговски Партньори" (ТП) на форума.
                      Видях я ими бе интересно примерно Енхела BG-BC 30 S която е 1,1к.с. и Щил фс56 - 1,1к.с. - откъде идва разликата.Щила по икономичен ли е,мотора с по голям ресурс на моточасове ли е или плащаш за името.Струва ли си разликата в парите грубо казано двойно.Ти си навътре в нещата затова исках да споделиш мнение.

                      Коментар


                      • От: Помощ при избор на моторна коса

                        Споделям - едното е хоби и правено в Тайван, другото е профи и правено в Германия, само от тука има огромна разлика в цената.
                        Иначе Айнхела е по-тежък с 200-250 г., но пък е по-лесен за транспортиране, защото се разделя на две.
                        Иначе има две години гаранция и е с две косящи глави - метален нож и касета с корда.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Re: От: Помощ при избор на моторна коса

                          Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                          Верно нямаше един затегнат болт като хората ...
                          Това за РАЙДЕРА е точно така. В процеса на работа също се разхлабват от вибрациите изглежда. На ман например ми се разхлаби карбуратора. Вече съм осигурил повечето болтове с резбово лепило и всичко е ОК. Да, неприятно е но въпреки това продължавам да смятам че Райдера е добър избор за ползване 2-3 пъти в годината.
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • От: Re: От: Помощ при избор на моторна коса

                            Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                            Това за РАЙДЕРА е точно така. В процеса на работа също се разхлабват от вибрациите изглежда. На ман например ми се разхлаби карбуратора. Вече съм осигурил повечето болтове с резбово лепило и всичко е ОК. Да, неприятно е но въпреки това продължавам да смятам че Райдера е добър избор за ползване 2-3 пъти в годината.
                            Дааа, потвърждавам - това е най-доброто, което може да се намери на пазара, не казвам да се работи, а именно - намери. За работа си има други.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: Re: От: Помощ при избор на моторна коса

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Дааа, потвърждавам - това е най-доброто, което може да се намери на пазара, не казвам да се работи, а именно - намери. За работа си има други.
                              Според теб за гледане ли съм си го взел?
                              Неискам да споря с теб кое е по-добро. Всички знаем. По-практичното според мен е това което съм си взел и то не е хуск или щил.
                              Както виждам си търговски парньор на форума и уважавам професията ти и това което пишеш тук. Аз също съм търговец но на малко по-различна техника но имам и 7-8 годишен опит и в това което продаваш ти.
                              В къщи инструментите са ми на БОШ синя линия, професионални.
                              - перфоратор 2 кг
                              - прободен трион /зеге/
                              - ръчен циркуляр
                              - пистолет за топъл въздух
                              - акумолаторни винтоверти - 3 бр. различен калибър
                              - ъглошлайф - 2 бр. голям и малък
                              - моторен трион ЩИЛ MS25
                              Грубо като ги сметна са едни 5 - 6 хил. лв. Верно е удоволствие да работиш с тях, но сега небих ги купил никога. Не защото неса добри, а защото това е една инвестиция която е невъзвращаема при непрофесионална употреба. Не съжелявам за перфоратора щото бая зор видя и за Щила щото в гората на 20 км от вкъщи небива да има грешка.
                              По мое мнение съвременното машиностроене за обща опотреба е силно повлияно от консуматорското общество. Всичко се проектира така че да има определн живот. Обикновенно колкото е гаранцията му. Това явление го има и при всички реномирани марки. Половината от цената е реклама и име. Те това е. Лично аз съм виждал как в България се произвеждат настолни шмиргели на БОШ с лепенка "Произведено в Германия". Същите, само че в друг цвят са на четири пъти по-ниска цена. И това не е само при БОШ. Мой приятел готвач по образование преди няколко години настройваше диференциалите на Мерцедес Майбах. Не че е сложно, но я пак прочете марката и модела.
                              Извинявайте за отклонението ама реших да споделя!
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар


                              • От: Помощ при избор на моторна коса

                                Сам си написал къде е заровено кучето, няма пари сега.
                                Иначе техниката , която имаш, сама говори.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X