Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ при избор на моторна коса

    Айнхела се разглобява на две.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • От: Помощ при избор на моторна коса

      купих си моторна коса gbc-43. С 300 зора запали. Подържах я на обороти доста време с надежда да загрее и да се разработи малко. След като изстина пак почнаха мъките. Не пали и не пали. Накрая я излъгах и тръгна, покосих 4,5 минути и спря, задави се не можеше да подава добре горивото. Въобще не можах да я запаля след това. Закарах я на поне 10 души майстори, никой не можа да я поправи. Слагах й повече масло, по-малко масло в бензина, купих друг карбуратор. С новия карбуратор поработи още 10 минути и пак спря. Накрая нова новичка в поставих до коша с боклук и повече не я потърсих. Тези gbc-43 нямат сервиз , но и да купиш нова част явно всичко е дефектно. Не си купувайте! Пълен боклук са.

      Коментар


      • От: Помощ при избор на моторна коса

        Косата е с две години гаранция! Какви майстори, какви пет лева?!
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Помощ при избор на моторна коса

          Зависи откъде е купена. На първия намерен сайт пише "Гаранция: НЕ". И с тоя диск от картинката трябва да върви с рицарски доспехи, и да се евакуира квартала за по-сигурно.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • От: Помощ при избор на моторна коса

            Първоначално публикуван от sezginbesh Преглед на мнение
            Здравейте! И аз да се включа към темата. Сдобих се с GBC-43. След първата по-сериозна работа т.е. изчистване на двор и градина /около 0,5 дка/ я изгасих и оставих съвсем работеща. След около 2-3 часа ми потрябва пак и край - не ще да пали. Трети ден се мъча. Препоръчаха ми да сменя свеща - направих го, но резултат никакъв. Някой да има някаква идея за разрешаване на проблема. Само да кажа, че бензин и ток има .
            Купих си същата машинка. Работи точно 5 минути, спря и никой повече не можа да я пусне да тръгне. Никой! А се изредиха поне 4 души майстори. Нямам идея какво й стана, гледахме я от всякъде изглежда абсолютно наред, но не пали.

            Коментар


            • От: Помощ при избор на моторна коса

              Ами всъщност ходенето по мъките започна след като я върнах и ми я отремонтираха (новия карбуратор, и го платих на всичкото отгоре ). След ремонта пак бръмча към 5 минути, почна да се дави и като спря почна ходенето по сервизи, приятели, познати, магазини за резервни части и прочее. Повече китайски боклуци не купувам. Ако ще 500 лева за машинка ще дам, но аз няма да си троша нервите и да губя време. Ми то 2 пъти ходене до село уж да свърша работа ми струваше 30 лева бензин, после обикаляне един следобед по сервизи още 10 лева. И то да имаше ефект.....

              Коментар


              • От: Помощ при избор на моторна коса

                Китайска не си вземайте! Моята беше gbc-43. Като я занесох на един майстор, защото се развали вика освен моята RTR и RAIDER са постоянно за сервиз, че и части за тях нямало. А за моята да не говорим, че още ме е яд.

                Коментар


                • От: Помощ при избор на моторна коса

                  GBC-43 и RTR са едно и също - различават се по пластмасите. Не зная откъде си я взел, но при нас RTR и RAIDER ги продават с две години гаранция. Моята вече е на 4 години, части има на сайта на вносителя на много приемливи цени. Всички знаем, че Щил и Хускварна е далеч по-добре, но въпроса опира до пари - аналогичен храсторез на Щил например е над 1000 лв при 150-200 за китайците.
                  Ако ще се ползва със стопанска цял или парите не са от значение разбира се - марково, но при нужда от машина и недостиг на финансовите средства китайчето си е решение.
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • От: Помощ при избор на моторна коса

                    Съгласен с колегата.
                    Ако ще изкарваш пари с нея, или ще я ползваш интензивно за големи площи, маркова.
                    Ако като мен имаш три косенета по половин декар в годината, марковото си е замразяване на едни пари, дето за друго могат да послужат
                    .
                    Имам китайче 36 кубика.
                    Кося си с него от 5 години
                    Нищо не се е трошило. Главата за кордата се попрецака.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Помощ при избор на моторна коса

                      Аз не съм съгласен за китайските. Вземах си хускварна и останах много доволен. Само от разхода на бензин се печели доста. Имам познат с китайска РТР. Около декар двор го коси с 3-4л бензин, а на мене ми изгаря по-малко от литър. Отделно че без почивка си коси няколко часа. Преди 10 дни на село двора го косих около 2 дка, от миналата година не е чистено и тревата беше над коляното. За 4 часа го окосихме с баща ми на смени. 2л шише от кола с бензин не можа да го изгори.
                      Платих 850лв, но ми дадоха безплатно литър масло, грес, нож и корда. Кордата е усилена и в магазина я предлагат за 18лв. Още не съм я пробвал. Оригиналната не е хубава и много бързо се къса.
                      Продава се циркулярен диск и с него може да се реже до 10см дръвчета и клони. Аз не го закупих, а си направих една фтулка и сложих обикновен циркулярен диск. Изчистих едно място с жив плет.
                      Вуйчо ми преди да почине от някакъв циганин за 60лв вземал резачка за дърва. Реже дърва, ама гори доста. Братовчед ми взема щил. 10 кубика с щил-а ги режем за 4-5 часа и с 2л бензин. С китайската за един ден трудно се справяме и изгаря 3-4л бензин и бая масло заминава по веригата.

                      Коментар


                      • От: Помощ при избор на моторна коса

                        Потвърждаваш казаното от мен по-нагоре.
                        Количеството дърва и площите които косиш вероятно оправдават по-сериозна техника.
                        Аз имам резачка Хускварна, щото режа повечко дърва, но коса за 850 лв няма да си купя, за да я паля два пъти в годината за по два часа.

                        Ако ще да гори 20 грама на час.
                        Всеки гледа от неговата си камбанария.
                        Колегата го каза точно.
                        За едно мижаво дворче, и китайче върши работа.
                        За едно мижаво дворче, 850 лв са закопани(замразени) пари, дори ако косата гори вода.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Помощ при избор на моторна коса

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Потвърждаваш казаното от мен по-нагоре.
                          Количеството дърва и площите които косиш вероятно оправдават по-сериозна техника.
                          Аз имам резачка Хускварна, щото режа повечко дърва, но коса за 850 лв няма да си купя, за да я паля два пъти в годината за по два часа.

                          Ако ще да гори 20 грама на час.
                          Ма няма такава коса на Хуск, дето ще ти върши раб'та и да е баш пък 850 лв, то един опел р толкова, косата на Хуск е 650 лв. , добра коса , която....
                          Аре , спирам.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • От: Помощ при избор на моторна коса

                            Не за друго майсторе, ама колегата каза че толкова е похарчил за косата.
                            Офтопик, разбира се.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Помощ при избор на моторна коса

                              Еееее, де го тоз колега, що не го прати при мен, 200 лв. отгоре щяха да ми са тамън за Великден.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • От: Помощ при избор на моторна коса

                                Майсторе, ако имаш за 650лв Хускварна 535RX ще я взема за братовчед ми. Само че след нова година са се вдигнали цените и от магазина където я взех вече е 890лв с отстъпката, а нормалната цена на хускварна е 932лв.
                                Когато търсих се колебаех между 535RX и 135R. Везните наклониха в по удобната за мене дръжка, а като двигател може да се каже че са идентични.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X