Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Такава трева е с такъв диск нема шанс Натиснете снимката за да я уголемите

Име:диск.jpg
Прегледи:473
Размер:102.3 КБ
ID:6919806
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • Аз мога да напиша малко лични впечатления за Stihl FS 490.

      Миналата година го взехме за лична, хоби работа като се ползва за поддръжка на около 2 дка двор на едната ми вила (намира се в Стара планина) и черния път до нея. Тревата е гъста, висока и оплетена, тук там се намираха и малки трънчета.

      Stihl-a се продава в стандартна комплектация с циркулярен диск с плосък ръб 225 мм. Като допълнение аз му взех диск за трева и тънки храсти (аз го наричам Мерцедесова звезда) и глава с корда.

      До момента за всичко за което съм се сетил да го използвам (двора и тръни по пътя) резултата е впечатляващ. С "Мерцедесовия" диск се оправя с всичко по пътя му - гъста оплетена трева и трънчета до около 2 см, могат да се карат директно на откос без проблем. По-дебели трънчета също нямат шанс, но по-бавно и внимателно.

      Циркулярния диск е супер ефективен за разчистване на трънаци. До момента не е имал нещо към което съм го насочил и да не се е справил с него, както може да видите от приложените снимки.

      От гледна точка на разход на гориво/масло също съм много доволен - за моята употреба с една туба 5 л си върших работа целия сезон (пролет - лято - есен) и не я изгори цялата. Работата на двигателя и много добра и отработените газове не се усещат изобщо. Паленето е лесно, до колкото ми обясниха при покупката е с улесняващ механизъм и се пали без усилие.

      Единствения недостатък, който мога да спомена е тежестта, че при по-продължителна работа може да натежи, но предвид производителността и качествата на машината това е по-скоро неизбежно. Другия недостатък може да бъде неудобство при работа от по-нисички хора защото е дълга, но пък това е и плюс защото може да се навре надълбоко при работа с храсти.

      Преди:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4306.jpeg
Прегледи:416
Размер:773.2 КБ
ID:6920806

      След:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4307.jpeg
Прегледи:418
Размер:694.4 КБ
ID:6920807

      Циркулярния диск:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1584.jpeg
Прегледи:415
Размер:802.6 КБ
ID:6920808

      И резултата от циркулярния диск:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4302.jpeg
Прегледи:406
Размер:769.1 КБ
ID:6920809
      Дела трябват, а не думи.

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        И не се сгъва, а за мен това е голям проблем

      • Plamen Alexandrov
        Plamen Alexandrov коментира
        Редактиране на коментар
        Да, не се сгъва, което също е важна бележка колега, благодаря. За транспорт трябва да се предвиди място.

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Тежестта не е толкова фсатална. Самара предполагам е достатъчно удобен. Пък и на всеки изразходван резервоар бензин може да се правят почивки. По-важното е да здрава и надеждна машинка. При мен китаеца на агромаркета се предаставя достатъчно добре, при подобно ползване. Не си вадя хляба с тази работа...

    • Нещо новият модел глави за корда auto cut-40 ми създават проблеми, късат много гадно кордата в основата, та често разглабям шпулата да издърпам корда. Имам три броя от стария модел( изцяло черни, с по малък диаметър) та ги потегнах, събрах една и с нея повечето кося. Храсторезът ми е от старите 350 FS, няма спирка, косил съм по 7 часа нонстоп.

      Коментар


      • Имам малък проблем с коса-та на агромаркет . След половин час работа , спира да работи и е доста гореща . Някой има ли подобен проблем , или аз нещо не правя както трябва ?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          "доста гореща" е много субективно. Ако косата си е наред, единственото лошо, което можеш да и направиш, е да не пускаш изобщо газта - само на макс докато прегрее.

      • Ако е в гаранция носи я у магазина .
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • Огледах се в DAEWOO DBC 520. Бива ли я за гъст храсталак, клечки и дебела трева - запустяло и избуяло? Ще се ползва 1-2 пъти годишно, най-вероятно докато е в гаранция. Сигурно ще трябва да й купя и диск. Корда може и да не става.

          Коментар


          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            За мен (корейския китаец) е по добър от другите китайци и си заслужава (цена -качество).

          • aldr
            aldr коментира
            Редактиране на коментар
            По нагоре Пламен е показал единия вид диск , аз съм показал другия вид / като моя е модифициран / .Това ти трябва .

        • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          Имам малък проблем с коса-та на агромаркет . След половин час работа , спира да работи и е доста гореща . Някой има ли подобен проблем , или аз нещо не правя както трябва ?
          Носи я да видим.

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Утре ще търся гаранцията , къде е и ще ти звъня за адрес , че съм далеко . Тъкмо и две резачки имам за ремонт

        • за протокола: есенес съм забравил да източа бензина от косачката, купувана 2020 от Агромаркет. Запали си без проблем, само с малко забавяне, че първоначално забравих да подкача гориво
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • Източвай я, че може да запали, може и да не запали. Този в сервиза го гледам какви миналогодишни ацетони източва от разни машини, това е всичко друго, но не и бензин.

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              Неумишлено беше, просто съм забравил да го източа иначе знам

          • И след като го източиш запали да изгори остатъка
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              за протокола: есенес съм забравил да източа бензина от косачката, купувана 2020 от Агромаркет. Запали си без проблем, само с малко забавяне, че първоначално забравих да подкача гориво
              За 20+ години бензинови двг-ли на косачка, тример, резачки, агрегат и фреза не съм източвал горивото, никога. Никога не съм и имал проблеми с паленето. Единственото което правех е периодично припалване, но не повече от два-три пъти и доливане на прясно гориво преди сезона.
              За това време само на косачката с B&S двг. смених мембрани, но проблема се оказа друг.
              Скоро имах друг проблем, мишки ми изядоха подкачващата и помпичка.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230430_151906.jpg
Прегледи:214
Размер:101.3 КБ
ID:6922248



              Коментар


              • aig
                aig коментира
                Редактиране на коментар
                Пило им се на мишлетата....

            • Каква е логиката, ако мембраните се съхранят сухи, да се запазят по-добре? Наясно съм, че и кисненето им в бензин с месеци, не е добър вариант.
              Имам проблем с карбуратора на един четиритактов кЕтаец, дето не го бвх палил от близо 3 години. На култиватора.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Проблема е в съвременния ЗЕБИН. В него има разни органични съставки, които за 2-3 месеца се разлагат, утаяват и залепват мембраните. Затова се налагат тия правила и условия. Едновремешния БЕНЗИН, макар оловен си беше правилния бензин.

            • Просто това не е бензин, а смес от разни спиртове, смоли и някакви други гадости които задръстват жиглоьри, залепят мембрани или правят някакъв отвратителен нагар по клапаните.
              За миналата година в активът са ми пасване на клапанчета на едната фреза(бащата косил и я заеб*л с кило бензин-източих някакво подобие на сопол и мих резервоарчето с кореселин), мембрани на едната резачка+задръстени жигльорчета и на чичо ми симсонека със същото сополовидно нещо в резервоара.

              Коментар


              • Нямаше ли някакви стабилизатори ( не см сигурен в термина) , които може да се добавят и да няма проблеми с горивото ?
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  Нямаше ли някакви стабилизатори ( не см сигурен в термина) , които може да се добавят и да няма проблеми с горивото ?
                  И аз се присламчвам към питането. На новия китаец също не му носи тоя бензин, запалих го преди две седмици и протече. Миналата година имах същия проблем през сезона. Мина по гаранция, но явно ще трябва да го зазимявам по схемата. На стария не му пречи, преди няколко дена стартирах с миналогодишната смес и си окоси задачката.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Моя беше източен, и въпреки това тази година се оказа със спукан маркуч, замениха го по гаранция и кося като изоглавен ,че тези дъждове ....

                Активност за темата

                Свий

                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X