Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • старост нерадост

    провери продават ли части от там от където ще купиш
    А вие поддържате ли за продажба части за вашия подобрен тример?
    Последно редактирано от jordan19; 25-11-20, 19:40.

    Коментар


    • Да.

      Коментар


      • Моя китаец изкара 9 сезона, след 4-5 се кротна откъм чупене, явно каквото имаше калпаво се счупи, сега паля и кося. С оригиналната свещ е. Хоби маркова с нищо не е по-добра, само дето е 3 пъти по-скъпа. За професионална, за пет косенета в годината, айде не ги бера в градината. За китаеца има всичко, гледай от къде го купуваш все пак. Ако ти се дават повече пари пробвай скъпия китаец на Драгозов. Замислям се за него като умре моята, но ме спира разнасяне по куриери ако се наложи, това са си пари все пак, да не говорим за времето. А като тръгне напролет всичко, пропусна ли момента, ще си имам джунгла.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          https://praktiker.bg/bg/Motorni-kosa...-5080/p/124100

          Ако терена позволява аз бих взел такава. За другата си трябва кръст. Пък старост нерадост
          Това не изглежда лошо. Само дето от тример за 200 кинта, сложили две колела и една тръба и станала 500+. Попрекалили са с цената.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Ако си го направиш сам няма да дойде по евтино, иначе си прав.

          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            За сам да, но това е серийно производство. Тия колела са по 10 лева, и един механизъм за газта. Даже по-малко тръба от обикновен тример.

        • На Драгозов китаеца има един голям плюс, разглабя се и пренасянето не е драма.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Да де. Точно за този говорим. Чопчето трябва да влиза в един отвор на тръбата, обаче не влиза хубаво и тръбата се завърта. Въпреки, че преди всяка работа го намествам.

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Нямам такъв проблем. Аз дори я пренасям всеки път.
            Що не смениш чопчето? Вероятно е по късо отколкото трябва?

          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Самар си купих на Райдер, шит е в БГ, 35 кинта, най-скъпият. Имаше и за по 15-тина лева, но скъпият е доста добър за тези пари. Минах през дилъра на Хускварна, бързо ме разочароваха - 200 лв. и го няма да го видя на живо, само по картинка.

        • Някой има ли впечатления от Baukraft-Райдър BK-GBC16 с вал от две части (за пренасяне) 42 см3, днес и утре може да се купи за 120 лв?

          Коментар


          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Приятел има делящ се на Райдър, няма ядове с него. Но си е чист Райдер и е червен. Мисля са по 150-160 лв. Иначе този си е като всички китайци на вид, включително моя 9 годишен. Може да има разлика в качеството на изпълнение, както е при моята резачка от Кауфланд. Има си някои разлики от другите китайци. За да докарат цена, трябва нещо да се спести.

        • Преди 2 години тествах голям модел на Хускварна-беше много мощна и при подаване на газ се извърташе и ме клатеше. Окосих един път двора, но така се изморих и на следващия ден имах здрава мускулна треска. Беше с оригинален самар на хускварна, стандартния, който си върви в комплекта. Продавача и искаше 900 лв, беше почти нова, и се отказах заради това, че е много тежка, много мощна и ме развяваше из двора, мускулната треска ме държа цяла седмица.

          След това реших, че ще е китаец. Зачаках Лидъл да пуснат с тяхния бранд и дългата гаранция. Те ги пуснаха, но още същия ден сутринта нямаше налични и останах без косачка.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • Трябва да знаете, че китайските 3 коня на мощна коса не са като 3 коня на Хускварна и Щил. Отделно контроли, карбуратори, предавки, вибрации, разход.... Всичко е по-добре.по-добре е и цената естествено, но това мисля е ясно. Дори само вибрациите да сравним, след три часа косене с повечето китайки не си чувствате ръцете, при марковите всичко е много премислено. За пример, щифта, който застопорява редуктора за да свалите главата е направен с магнит, до като извършваш процедурата да не падне в тревата и да го търсиш. Дай боже всекиму маркова скъпа коса, но сме беднотия, а цените на марковите са колкото в западна Европа.

            Коментар


            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Търтьо , аз също съм останал с добри впечатления от човека. Предлага подробна информация и по телефон.
              Питането ми не беше с цел обида, а просто разясняване .
              Знам че предлага добри неща за парите си, но всичко дава дефект . Та наистина за някои е важно и гаранционното обслужване . Наблизо освен марковите магазини има и доста предлагащи китайски стоки . Искам да си взема от него, но липсата на сервиз, сигурно ще ме откаже . Още го мисля .

            • dragozow
              dragozow коментира
              Редактиране на коментар
              Иване, ако с хапливия тон визираш мен, не е така. Отговорил съм ти точно каквото ме питаш без грам лоша мисъл, прегледах си пак поста. Прав си, всичко се чупи. Има в момента една Husqvarna 333RII,от 499 е на 399 лв. Китайка е, но не изглежда зле. Повечето китайки, особено безименните са въпрос на късмет, на малко места ще ти кажат какво и се чупи и след излизането от магазина те забравят. Тази китайка, която е брандирана за нас е екстра, само в този форум има десетина. Аз имам такава две години вече, за тези пари е екстра. Имам и всякакви части за нея.

            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              На моята за вече май 4 години стават само бензин сипвам. Миналата година затрих въздушния филтър и капака му та си поръчах нови, имаше си налични. Иначе никакви грижи.

          • Някой има ли впечатление за DAEWOO DBC520?
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • Деу са долни кетайци ама от най долните.......
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • В МЕТРО от 01.04 пускат RAIDER RD-GBC10
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • За Райдърите предлагат ли се непластмасови тримерни глави?
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    За Райдърите предлагат ли се непластмасови тримерни глави?
                    Аз съм глава на Хускварна от поне 6 години, вече е за смяна. Има доста модели на Щил и Хуск, които стават. Китайските не стават. Зависи и на кое казваш непластмасови де, има разни модели и китайски.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение

                      ... Зависи и на кое казваш непластмасови де, има разни модели и китайски.
                      На Драгозов китайските идват с алуминиева глава за кордата, която носи на бой в каменист терен.

                      https://argo-market.com/Photo/6839.jpg

                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                        На Драгозов китайските идват с алуминиева глава за кордата, която носи на бой в каменист терен.

                        https://argo-market.com/Photo/6839.jpg
                        Ясно. Мен тия не ме кефят нещо. Продават се свободно, по 10 лв. са сигурно.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X