Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв SUV става за off-road

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • То ако е така ... иначе много се чудя и за Дискавъри 2 2.5 дизел . Намерих един автоматик и излежда много запазен ама нещо май не го харесвате тоя модел много много . Иначе отговаря на изискванията (рама и цели мостове) .

    Коментар


    • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
      То ако е така ... иначе много се чудя и за Дискавъри 2 2.5 дизел . Намерих един автоматик...
      Първо ще ти се прецака "мозъкът" на кутията - 800 лв. културно. После въздушните възглавници, освен ако случайно (дай Боже) няма такива. Културно 2 - 3 000 лв. за конверсия от възглавници на пружини. После Active Cornering системата ~ 700 лв. за премахване, кво му плащаш. Турбо-мурбо, те са си консумативи и бели кахъри (+ 2-300 лв. всеки път за fix). А, забравих и за раздатката - дали е изведено лоШче за бавни. Там също требе да се пипне...
      Абе, готина кола е "Диско 2"
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Ето ти една тема за надъхване. Има и обръщане на волана:


        https://offroad-bulgaria.com/forum/%...-110-sw-300tdi
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • Преди месец и нещо продадох suzuki jimny 1.3, сега ще пусна за продажба и ssangyong kyron, ще си оставя само grand cheroke limited quadra drive 2.7crd защото ги бие по меко возене, по комфорт, по удобство, по ускорение-бързина, по фабрична музика,по голям багажник, по проходимост, вярно е подръжката му е малко по тежка но пък ми напълни сърцето защото с едно превозно средство аз си запълвам всички изисквания .
          Колега ако искаш хвърли едно око и на тях.
          Сега чакам да отменат тази карантина че две съседки искат да пробват заедно с мен колко е удобен багажника на гранда на някоя красива полянка докато си чуруликат птичките, просто да ми направят едно масажче.
          Последно редактирано от Mario321; 22-04-20, 20:36.

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Чероки да е по-проходимо от Джимни?
            Нещо ме съмнява...

        • Първоначално публикуван от Mario321 Преглед на мнение
          Преди месец и нещо продадох suzuki jimny 1.3, сега ще пусна за продажба и ssangyong kyron, ще си оставя само grand cheroke limited quadra drive 2.7crd защото ги бие по меко возене, по комфорт, по удобство, по ускорение-бързина, по фабрична музика,по голям багажник, по проходимост...
          А-а-а, не си научѝл тезисите на другаря Т.Ж., основните постулати на форумЪт, "А"-то и "Б"-то на оЛфроЙда, а именно (понеже някой горе беше питал за тях, привеждам тутакси):

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          От: 4x4 за начинаещ (за "забавление")

          Класиката, класиката да припомним:

          Първоначално публикуван от teao
          Мнението на над 90% от участниците във форума е че джипа трябва:
          1. да е с рама- за да има буксирни точки, дето да те сеца трактор с удар, като се окопаш
          2. тегло над 2 тона- за да може да се окопаш хубаво
          3.двигател до 118кс- за да не можеш да се извадиш сам от калта
          4.задължително дизел- за да си щастлив зимата
          5 еле па ако е под 100 коня да е в малкия данък- за да останат пари за гуми
          6.кални 31ци не трабва да може да ги буксува дори и на сняг- за да е сигурен и да не се притесняваш че ще занесе, ако запали
          Успееш ли да изпълниш тези точки, може да се чустваш истински подготвен офроудър.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Евала Гагич! Въпрос: Няма ли чалъм тези критерии да са на видно място в раздела, а не да трябва всеки път да ги искаме от Гагича? Всяка втора тема според мен опира до тях. И тез бленувани цели мостове....еееееееееееееееееехххх.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • Целите мостове са интересна тема, която мене специално много ме интригува Едни викат - задължително цели мостове, други викат много некомфортно с цели мостове. Чак имало значение

              Аз досега съм имал джипове само с цели мостове, но хич не го намирам задължително. Особено за първи джип. Все пак силно ги предпочитам, защото за мен предимствата са много повече от недостатъците. Всъщност недостатъци не намирам кой знае какви. Ама знам, че може и с независимо окачване отпред. Виждам такива коли по горите, хората си ги карат с години, значи може. И давам препоръки за първа кола най-често тъкмо с независимо предно.

              Тая прословута липса на комфорт обаче искрено ме забавлява За толкова години как не го усетих, как не разбрах, че не ми е комфортно. Между другото, когато бях започнал да си търся джип преди бая години, първите три варианта, които бях набелязал, бяха с независимо окачване отпред. Две от тях скачаха като коне. Точно на базата на комфорта обаче си избрах тъкмо кола с цели мостове. И по-добре возеше и по-стабилно се държеше в завоите. Не знаех тогава кой знае колко за важността на мостовете. После чак прочетох, че е задължително Не съм съжалил за една секунда през годините.

              Все пак, ако човек иска джип за надграждане, целите мостове са по-добрият вариант. И наистина носят повече тормоз.
              Последно редактирано от nissan_gr; 23-04-20, 13:12.

              Коментар


              • И към автора на темата.

                Колега, ако наистина толкова си се запалил и бюджетът може да търпи корекции, помисли за кола, която би била добра база за надграждане. Да си я направиш сам има смисъл, защото ще е направена както ти искаш и както на теб ти върши работа. Това ако се заровиш, обмислиш и постараеш достатъчно. Има направени коли, ама не всички са направени както трябва. Някои пък имат излишни неща.

                Патрол може да си вземеш и не направен А е доста добра база за надграждане. Наистина носят много на зор и за почти всички неща, които човек би искал да им подобри има по няколко изпитани решения.

                Ако обичаш сам да си човъркаш, Тойота също доста може да ти хареса. Една от марките коли, по които най-приятно се работи. Модели колкото искаш, има много добри за надграждане.

                Дори Сузукитата носят на надграждане, ако това е твоят тип джипка.

                За американските не се изказвам, защото нямам много наблюдения на надграждането им. Oбаче има една тема на Verter за Гранд Чероки. Много хубава, подробна тема за кола направена с много мерак и старание. "Обачето" идва оттам, че на всеки няколко поста самия автор на темата казва "защо не взех Патрол или Тойота". Има модели които носят на надграждане и такива, които не твърде.

                В никакъв случай не агитирам срещу американските джипки. Просто давам гледна точка.
                Последно редактирано от nissan_gr; 23-04-20, 13:57.

                Коментар


                • Аз нямам толкова проблем с намирането на джип колкото от къде да е този джип . Ако е с десен волан няма да го обръщам и няма и да го регистрирам . Къщата дето ще го държа е точно до гората . В другия случай ако е от БГ , трябва да плащам данъци на нещо което реално ще се ползва 10-20 пъти в годината , но пък ще мога да ходя с него на най-различни места . Вчера попаднах на няколко английски Гранд Чероки-та автоматик с 4.0 двигател обърнати на газ на много добра цена .

                  Коментар


                  • nissan_gr
                    nissan_gr коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако толкова си се запалил, хич няма да са 10 - 20 пъти в годината Не вярвам да си имаш едно любимо дере на село и само там да си риеш, че и да си надграждаш колата специално А колко хубави места има из България за гледане и за катерене... При мен поне с яденето се отвори страшен апетит

                    Данакът е една от последните финансови грижи в офроуда, особено ако ще се надгражда нещо

                • Така и така има отнесли плувката та да питам - кои джипки с цели мостове не стават за донаджипване?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Така и така има отнесли плувката та да питам - кои джипки с цели мостове не стават за донаджипване?
                    Адаш, не разбра ли, че няма такива. Щом е с цял мост си е'ало и жипа. Сега по-сериозен въпрос и от мен - кои са тия живите модели с цели мостове, които не са на цената на гарсониера в малък град? Щото добре, айде цели мостове, ама какъв е избора?
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • BENZBOSS
                      BENZBOSS коментира
                      Редактиране на коментар
                      Те тия на 2-3 страница ги изброихме,а задължително нищо няма,строго препоръчително според мен обаче

                    • Asen Kushlev
                      Asen Kushlev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е те са 5 модела на кръст. На повечето цената за 30 годишен кош е просто за колекционери. Докато с това отвратително независимо са доста повече, особено като напредваме с годината на производство. И хладилника ЗИЛ кара по 50 години, ма не се натиска никой да купи такъв.

                  • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
                    Аз нямам толкова проблем с намирането на джип колкото от къде да е този джип . Ако е с десен волан няма да го обръщам и няма и да го регистрирам . Къщата дето ще го държа е точно до гората . В другия случай ако е от БГ , трябва да плащам данъци на нещо което реално ще се ползва 10-20 пъти в годината , но пък ще мога да ходя с него на най-различни места . Вчера попаднах на няколко английски Гранд Чероки-та автоматик с 4.0 двигател обърнати на газ на много добра цена .
                    Личен съвет - вземи си джип с изрядни документи и волан от правилната страна. Все някога ще ти се наложи(и то гаранция много скоро) да излезеш на пътя. С мотор няма как 100% да си на черно, за джип да не говорим. А и както се спомена много си съкращаваш красивите места за разходка.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • cecoa1
                      cecoa1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Да не говорим, че без регистрация зареждането трябва да е с туби. При голям бензинов мотор, разликата от данъците и застраховката, ще се избият само от карането на газ.

                    • Bogoljub Gagic
                      Bogoljub Gagic коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз го схващам, че колата ще има някакви регистрационни табели, просто няма да са български. Ще кара на риск - ако не го хванат и ако не участва в ПТП.

                    • Asen Kushlev
                      Asen Kushlev коментира
                      Редактиране на коментар
                      То карането с някакви невалидни английски табели и без застраховка е същото като каране без регистрация. Не знам поддържане на изрядна английска регистрациа колко излиза, но май ще е повече от таква с БГ.

                  • Аз да попитам , че не ми се рови назад , какъв е бюджета последно ?
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • Ами то бюджета е индивидуален . То по скоро е трудно да се открие перфектната машина от към харектеристики и модел . Или са с независимо и добри двигатели или са с цели мостове и трошливи двигатели или пък нямат бавни или са автоматик и т.н. . Сега Дифендър и Ленд Крузър няма да е . Не мога да дам 15к+ за кола в гората , като за 4-5 ще купя Чероки и за още 10 има да си играя с него докато се не разпадне от ръжда .

                      Коментар


                      • Според мен най-удачния избор е неизгнил патрол Y61.
                        Преди време сина си взе такъв, направен-силвърстони 35ци, 3 инча Добинсънс, лебедка, и леко пипната помпа на двигателя.
                        По разходките е може би най-проходимия джип, всички му се възхищават, и доста често го играе "пътна помощ в дерето", като ги вади на ход, а не с лебедката.
                        Сериозна машина, и с минимален тунинг дава огромен кеф с офроуд възможностите си.

                        А е много добра база за проекти тип "извращение"
                        Няма да казвам с какво други марки и модели не са добри, щото сектите в офроуда са като тези във футбола. Но според мен този джип е може би най-добрия комплекс от качества за сериозен офроудър
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          За колко го взе?

                        • nissan_gr
                          nissan_gr коментира
                          Редактиране на коментар
                          Вече имах чувството, че само аз подозирам, че Патрол Y61 е проходима машина

                        • Кольо
                          Кольо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Взе го за 11 000, готов направен.
                          Е, сега е вече с клетка и изтърбушен отвътре, с 4 точкови колани, готов за състезания. Липсва му само механична лебедка и преден блокаж. Ама и така си е достатъчно проходим, с моя патрол с два блокажа не мога да мина от там откъдето минава той. Е, гумите са два размера по-големи, и мотора е станал към 160-180 коня де...

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X