Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Много е кофти когато някой човек се затвори обграден от предразсъдъци клишета и не е отворен за нищо ново. Знаете ли колко неща made in EC са китайски. Не знам дали съм казвал следната история но.. Брачеда живее е Мексико и продава машини из Латинска америка. Продаваше Български, но качеството падна яко, цените се вдигат и крайно некоректни партньори, насочи се към други производители като немците, които са еталон за качество, но на висока цена. Купува от тях машини, при доста лоши условия но много добро качество, отива в Китай на панаир някакъв и що да види, немските машини ги предлага китаец, какво се оказва немците нали са гяволи гешефт гледат, какво правят, правят машините в китай, оттам в Германия, там се сменя документацията и стават немски, само че като им ги поръчаш чакаш от 3-6 месеца, и цената до 10 пъти над тази от завода. Брачеда сега продава китайски и тайвански машини, жълтите маймуни безкрайно коректни, дават му всичко напред, заредиха му склада без 1 ст да даде, отложени плащания и огромен %. Немците с "немските" машини, огормна цена минимум % и всичко 100% предварително с много бавене на доставката. Той веднага звъннал да дигне скандал защо са го измамили че машините са немсни, те му отговорили че са ФИНИШ ин германия Той твърди, че из заводите които обикаля, поен 2 пъти годишно, се произвеждат такива неща каквито в европа не смеят и да помислят да произвеждат. НАдявам се тука да се са изхитрели и ТАРАБИТЕ да са на добро качество и да се продават, до блока има един джип, не виждам с аккво е по-лош от доста по-скъпи Коприви и тем подобни.

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Така е ,но всеки си знае!Дано имат успех,но се съмнявам,на тая цена има много други, много класически и много приемливи предложения!Ти пишеше за шкодата и тя е Фолксваген-Ауди концерн , ама не бъж ,иначе вади класа и аз ги харесвам!Та така и с Грийт Уол имат вид,но качеството надали е като на доказани джипове от тази група,дори и да са малко по-скъпи!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Избягвам Китайските боклуци доколкото е възможно,а "пишем баце"на "лабтоб"PACKARD BELL 2.4Ghz Intel Pentium T4500 2GB DDR3 memory 500GB HD ,много бърза машина/какви мощни неща кара/ и не е Китайска ...
        Блажени са вЕрващите ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          При българските "китайци" успеха или провала ще зависят от сервиза и коректноста при обслужване на гаранцията.
          Дано от Литекс да го осъзнават това.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Ако не го осъзнаят ще умрът. За много фирми колата се купува за 5г или 150 000 да кажем, през това време искат да не дава ядове или ако даде веднага да се оправят, пък след това не им пука. Тия дават 5г гаранция, ако е истинска много фирми ще са доволни, пък че на 200+ ще се скапва не им пука. Няма ли някой дето е навъртял 50 поне да пише как са тия каручки?

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Днес тествахме един Хувър в гората. До първата по-голяма локва и трябваше да пусна лебедката. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3524.jpg
Прегледи:1
Размер:233.5 КБ
ID:5379729
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                Днес тествахме един Хувър в гората. До първата по-голяма локва и трябваше да пусна лебедката.
                С подобни гуми лебедката си е неизбежна за каквото и да е.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  С подобни гуми лебедката си е неизбежна за каквото и да е.
                  Абе и аз не съм с най-подходящите гуми - с грабер АТ съм но тая локва я минавам много пъти и досега лебедка не съм ползвал. Но китайчето хубаво се окаля, май му беше за първи път.
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                    Абе и аз не съм с най-подходящите гуми - с грабер АТ съм но тая локва я минавам много пъти и досега лебедка не съм ползвал. Но китайчето хубаво се окаля, май му беше за първи път.
                    Не че АТ-тата са голяма хубост, но тия като гледам са си официалните гуми на джипа. Аз с оригиналните гуми на Хайлукса на равно не мога да мръдна, ако е малко мокро.

                    Сложете му едни АТ-та и "китайчето" ще мине. Само не им харесвам, че нямат блокаж фабрично. Не им трябвал - толкова били добри. Така ми казаха в магазина.
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Преди два дни и аз придобих малко начални впечатления от, надявам се вече сглобен в България Стийд. Вниманието ми бе насочено предимно към него. Срещата се състоя в магазина във Варна, на бул. Сливница /не зная дали има друг в града/. Външно, според мен притежава някакво количество чар, още повече като се има предвид дизайна на по-стария модел. Впечатление прави привидната "грижа към детайла". Казвам привидна, защото при внимателен оглед се откриват доста кусури, не толкова съществени, колкото дразнещи. Положителна оценка заслужават общия вид, равните разстояния между панелите, защитното покритие на товарния отсек, лаковото покритие /клоните ще покажат дали е достатъчно твърдо/, приятни по размер странични огледала.... доста добро настроение като цяло. Дразни това, че има недоглеждания от чисто монтажен характер - недобре легнал в гнездото си трети стоп, накриво монтирана лява лайсна на покрива, доста трудно затваряща се жабка, успях да я затворя при четвъртия опит, като със всеки следващ силата нарастваше /вероятно поради недобро регулиране/. Вътре ми се стори удобно и приятно, макар, че седалките са малко по-твърди от очакваното,а задната седалка е достатъчно широка и за трима пътника, но поради типа на автомобила облегалката е доста изправена. Някой от колегите по-горе спомена, че покритието на рамата не е особено качествено - подкрепям го, и на мен ми се стори така. За гумите не ми се говори. Скоро ще има тест-драйв и ако ми се отвори малко време ще споделя и мнение за хода и комфорта при пътуване. Сервизното обслужване е на 5000, 10 000 и 15 000 км.,като се предполага /така сподели момичето/, че на 15к. км. автомобилът ще е вече на 2 години /как ли го сметна / и затова сумата ще възлиза на около 600лв. Иначе се върти около 500, което също ми се стори много добре. На въпроса за хардтоп ми бутна принтирана ценова листа на фирма производител. Както се оказа фирмата предоставя избор не само на хардтопи, но и други "полезнинки" ...това за тия дето спореха дали има свързани производства. Като цяло при излизането ми от магазина впечатленията ми бяха много по-добри от очакваното, макар, че в същия магазин, в съседна зала се продават и автомобили Субару. Ако с напредването на производството бъдат изчистени и дребните недоглеждания, резултатът ще е приятен на фона цена-качество.
                      Пироните и чалга певиците си приличат по това, че ако не ги чукат, няма да пробият.
                      Пиронът, който стърчи за награда получава... чук, чук, чук!

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Е вие къде сте заровили китаецУ То джипката е СУВче от класа на Коприва ЦРВ и т.н. вие сте го боднали в локва за МТ гуми и приличен лифт, и въпреки всичко ако водача се е метнал с достатъчно засилка е щял да мине, само дето от магазина са щели да изревът за счупената броня Пикапа нали има парт тайм, което би трябвало да е блокаж. Хардтопите мисля, че малко са им надули цените.

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                          ...То джипката е СУВче от класа на Коприва ЦРВ и т.н.
                          Ще ме извиняваш, ама точно с "Коприва ЦРВ" няма абсолютно нищо общо.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                            ... Пикапа нали има парт тайм, което би трябвало да е блокаж. ...
                            Блокаж, но на средния диференциал (то просто няма диференциал там де), но няма блокаж отзад.
                            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                            Gabriel Garcia Mаrquez

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Great Wall били страшно корави машини, бре
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                За мен ЦРВ и Копривата са все паркетници, пък разлики дали имат не знам Е блокаж м/у 2та моста е на повечето Джипове, не мисля че е малко, то реално са малко с нещо повече от това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X