Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    От скромният ми опит да добавя - регулаторът на налягането в рампата се сдобива с пропускливост на мембраната.Започва с такъв симптом.Преди да протече мембраната тотално имаме трудно палене и много гориво в смкателния колектор.
    пп Задавен мотор и недостатъно налягане в рампата.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      ....
      С какво е добре да го почистя, предполагам с някакъв спрей на място?...
      Не пипай моторчето , само ще си губиш времето . Не ти е в него проблема .
      Всъщност , "проблем" е силно казано . Може да се окаже дори просто некачествен бензин .

      Ако "проблемът" се задълбочи , според "боба" излиза това , което каза Жеко (аз моя регулатор го смених зимата , ама след 130 000 км. езда при мен само) , ако остане на същото дередже , може да излезе клапан , така че е рано за врачуване

      Изобщо нищо не пипай за сега ами си карай и си свиркай , то ше покаже .

      ПС. И стига го гледа Фронтака като пеленаче , ами му се качвай и натискай ! Това е яко добиче .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Не пипай моторчето , само ще си губиш времето . Не ти е в него проблема .
        Всъщност , "проблем" е силно казано . Може да се окаже дори просто некачествен бензин .

        Ако "проблемът" се задълбочи , според "боба" излиза това , което каза Жеко (аз моя регулатор го смених зимата , ама след 130 000 км. езда при мен само) , ако остане на същото дередже , може да излезе клапан , така че е рано за врачуване

        Изобщо нищо не пипай за сега ами си карай и си свиркай , то ше покаже .

        ПС. И стига го гледа Фронтака като пеленаче , ами му се качвай и натискай ! Това е яко добиче .

        Владо, реших да не пипам нищо поне докато не зачести проблема, единствено ще пробвам с пълния резервоар дали ще има пак същия симптом, нали си ме знаеш че обичам да отстранявам навреме даден проблем и да е в отлично техническо състояние


        p.s. Преди малко палих колата, този път веднага изгасна и запали веднага на втория път, и то само от снощи не е била палена, определено няма да ми харесва всеки път да я паля по два пъти, къде се намира този регулатор за налягането или клапанчетата които да задържат бензин?
        Последно редактирано от Еделвайс; 06-08-16, 11:14. Причина: П.С.

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Няма никакъв проблем в това колата ти да пали от 2-рия път, но да е сигурно, че пали и при минус 25 градуса. Пак ти казвам: По-добре изобщо не пипай нищо.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            При мен се оправи с добавка в горивото.
            Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
            Opel Frontera V6

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Онзи ден сипах бензин до капачката и пак същата работа, щом мине една нощ и като паля първия път гасне или почва да се тресе мотора докато не го изфорсирам или да го загася и пак да запаля и тогава си е ОК , утре ще пробвам като сипя 100 октанов бензин пак до капачката и ще видя дали ще има промяна, Алекс мен не ме кефи да паля по два пъти всеки път като на руска кола през зимата без смукач, искам като завъртя стартера от първия път да си замърка, все пак карам само на бензин и ми е гадно като вземе да се тресе мотора все едно паля дизел при минусови температури....

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Ами не виждам смисъл от 100 октанов бензин. Щом ти е толкова важно трябва да направиш 2 неща:
                1. Да ревизираш клапана за обратния бензин. Или да сложиш още един допълнителен.
                2. Да накараш бензиновата помпа да върти докато си на контакт преди да си завъртял на стартер, за да вдигне заветните 3 бара.
                За мен това няма смисъл и затова ти казах, че няма смисъл да го бориш. Но ти пожелавам успех
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Онзи ден сипах бензин до капачката и пак същата работа, щом мине една нощ и като паля първия път гасне или почва да се тресе мотора докато не го изфорсирам или да го загася и пак да запаля и тогава си е ОК , утре ще пробвам като сипя 100 октанов бензин пак до капачката и ще видя дали ще има промяна, Алекс мен не ме кефи да паля по два пъти всеки път като на руска кола през зимата без смукач, искам като завъртя стартера от първия път да си замърка, все пак карам само на бензин и ми е гадно като вземе да се тресе мотора все едно паля дизел при минусови температури....
                  Казваш, че понякога пали, но тресе? Ако го оставиш така, постепенно оправя ли се, или трябва да го изгасиш и запалиш пак, за да "изчисти"?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Казваш, че понякога пали, но тресе? Ако го оставиш така, постепенно оправя ли се, или трябва да го изгасиш и запалиш пак, за да "изчисти"?
                    Вече почна директно да гасне при първото палене, при втория път си пали съвсем нормално, има си стабилни обороти и с нищо не подсказва за проблем, това вече го прави всеки ден след като мине 12 часа от последното каране, явно наистина ще се окаже въпросния възвратен клапан, лошото е че този клапан е към помпата и ако трябва да я сменя ще трябва нова помпа, хич не ми се дават сума ти пари за нова помпа заради тъпия възвратен клапан, не мога да сложа отделно възвратен клапан, защото ще огранича притока на бензин а и да не изгоря помпата от зор, абе май ще си я паля по два пъти, колкото и да не ми харесва.....

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      А въобще припалва ли, или само върти стартера?
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        А въобще припалва ли, или само върти стартера?
                        Сутринта припали буквално за секунда и гасне, при второто запалване всичко е ОК.

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Трябват ти 2 клапана. Един преди рейката (на идващия от резервоара бензин) и втори след рейката (на обратния към резервоара бензин). В цялата тази схема клапан на помпата не трябва да пипаш.
                          Изглежда приблизително така:
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Трябват ти 2 клапана. Един преди рейката (на идващия от резервоара бензин) и втори след рейката (на обратния към резервоара бензин). В цялата тази схема клапан на помпата не трябва да пипаш.
                            Изглежда приблизително така:


                            Мерси Алекс за този вариант, а дали би имало направо бензинов филтър с възвратен клапан и така да се реши по най-лесен начин проблема?

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Павка, преди да се заиграваш с клапани и тн. защо не направиш онова дето ти писах по горе... за 5 минути работа е. Гаранция че е пълно със сажди...

                              Твоя мотор коя модификация е , със жило или ел. дросел ?
                              Последно редактирано от auto_marin; 11-08-16, 08:10.
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                От скромният ми опит да добавя - регулаторът на налягането в рампата се сдобива с пропускливост на мембраната.Започва с такъв симптом.Преди да протече мембраната тоталноимаме трудно палене и много гориво в смкателния колектор.
                                пп Задавен мотор и недостатъно налягане в рампата.
                                Аз не разбрах това дали го провери? Защото аз имах същия проблем с кията и се оказа пробит регулатор на налягането. Намери къде е и му извади маркуча за вакуума. Трябва да е абсолтно сух и да няма никакви следи от бензин. Ако има бензин, е пробита мембраната и е за смяна.

                                По-интересното е, че след време пак си появи същият проблем. Само че този път беше от износени дюзи на ГИ. Тогава вместо бензин, наливаше газ в смукателния колектор и отново винаги палеше от вторият път.

                                И в двата случая проблемът беше само при палене. От начало само при първо палене на студено, след време при всяко палене. Иначе колата си вървеше съвсем нормално
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X