Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Ужас, като гледам черното масло.
    Сменяно е. Със собственика сме правили ремонт лично преди около 30 000 км. вероятно дефектирало управление на налягането я е убило. За това споменах за "клапани и жици", но от видяното в картера не виждам смисъл да ги сменяме след като кутията ще се сваля.......
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Сетих се да попитам за една две особености, ако включа бавните без да натисна копчето в режим 4х4, това значи ли че ще имам само бавни задни, както при Фронти с ръчни хъбове но без да съм ги заключил? И също така, всеки път като дам контакт преди да запаля, премигва ми зелената лампа за 4х4 и после си изгасва, това нормално ли е при даване на контакт?

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Сетих се да попитам за една две особености, ако включа бавните без да натисна копчето в режим 4х4, това значи ли че ще имам само бавни задни, както при Фронти с ръчни хъбове но без да съм ги заключил? И също така, всеки път като дам контакт преди да запаля, премигва ми зелената лампа за 4х4 и после си изгасва, това нормално ли е при даване на контакт?
        не можеш да мръднеш лоста без да си натиснал копчето. Това с бавните става само с ръчни хубове на Фронтера Б.
        нормално е като запалиш около 1 секунда да мига 4х4 това е проверка. Ако мига по-дълго си смени маркуча на вакума и ще се оправи.
        no signature no problems

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          не можеш да мръднеш лоста без да си натиснал копчето. Това с бавните става само с ръчни хубове на Фронтера Б.
          нормално е като запалиш около 1 секунда да мига 4х4 това е проверка. Ако мига по-дълго си смени маркуча на вакума и ще се оправи.

          Мерси Божко, не знаех за тази особеност, инак относно лампата премигва точно за секунда и си изгасва веднага, значи ще съм спокоен

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Къде мога да видя какъв е точния модел и марка на ACK и негова схема-снимка-картинка, да видя въпросните две пробки, картерите и другите подробности? Има ли откъде да намерим и да качим към "систематизираната информация" книжка на руски за 3.2 V6?

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Къде мога да видя какъв е точния модел и марка на ACK и негова схема-снимка-картинка, да видя въпросните две пробки, картерите и другите подробности? Има ли откъде да намерим и да качим към "систематизираната информация" книжка на руски за 3.2 V6?
              Само и единствено е монтирана 4L30E на GM

              и пак където винаги:

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=111042
              no signature no problems

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Къде мога да видя какъв е точния модел и марка на ACK и негова схема-снимка-картинка, да видя въпросните две пробки, картерите и другите подробности? Има ли откъде да намерим и да качим към "систематизираната информация" книжка на руски за 3.2 V6?
                Така като гледам си има книгата за ОФБ с твоя мотор включително в информацията?! Аз ползвам същата, но свалена от руски сайт. За твоя мотор има хубава информация и в ръководството за Amigo и подобни.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  А всичко за isuzu има е тука: https://htftp.offroad-bulgaria.com/g...UZU%20MANUALS/

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Благодаря Ви колеги! Наистина много ми помогнахте с инфото и линка с материята

                    п.с. Божко, нямах никаква представа че - Hydramatic - 4L30-E, е всъщност ACK

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Ся ще станеш ПРО тая кутия е гола вода според мен, макар, че може би като нова е била супер. Дано имаш късмет да живее дълги години.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Ся ще станеш ПРО тая кутия е гола вода според мен, макар, че може би като нова е била супер. Дано имаш късмет да живее дълги години.
                        Дано да нямам проблеми с кутията, затова и полагам навреме всички обслужвания по Фронтака, между другото не знаех че тази кутия се слагал и на BMW X5, ако отида в магазина и им кажа дайте филтър, гарнитура и масло за ACK на X5-цата, сигурно ще ми обяват цена като за баровец към хилядарка

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Дано да нямам проблеми с кутията, затова и полагам навреме всички обслужвания по Фронтака, между другото не знаех че тази кутия се слагал и на BMW X5, ако отида в магазина и им кажа дайте филтър, гарнитура и масло за ACK на X5-цата, сигурно ще ми обяват цена като за баровец към хилядарка
                          не леж на тая кълка, това е като оня мотор който бил БМВ па се оказал италиянски
                          тая на BMW-то е 5L40E доста подобрена от към управление и с още една скорост, но пак толкова кекава, чупят се като солети. След като слагат ZF почват да се чупят като солети ама от тия по-дебелите
                          хафтомат ли е не ми го хвали, освен чисто нов и произведен за градския транспорт или за влекач.

                          Ако искаш да живее на "фронтака" сложи му кулер от X5-ца там заради карането с 200 са се сетили че ще умре в гаранцията и му сложили радиатор та да изкара гаранцията
                          добър тунинг е за всеки стар автомат. Моята стара фронтера се сдоби с такъв и живя благодарение на него още 2 години след като даде първи предсмъртни гърчове, после си умря де но това е друга тема.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Вие направо ме уплашихте с тези автоматици, толкова ли са кекави баси , вече не смея да карам Фронтака без да се помоля на Боговете на автоматиците, да не почне да ми прави и на мен проблеми (пу-пу), ACK-то да не е направено от кашкавалий.... Направо се чудя американците с техните автомати, как ли ги карат по хиляди мили и то и теглят постоянно тежки ремаркета и каравани....

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Еми моят си умря без да е видял голям зор и отведнъж, без много предупреждения! Колкото и да му сменяш маслото износването вътре е Х и може да кара, ама може и не! Американците не ги мисли - имат най-ниските цени и сериозни заплати, направо сменят цели агрегати които тука са хиляди левове и пак са на пътя!
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Значи да почна да събирам пари за охлаждащ кит за ACK-то, та поне да му удължа живота, вече разбирам защо в малка страна като Швейцария има толкова много от въпросните Фронтери, просто защото там климата е по-студен и съответно идеален за АCK-то им....

                                п.с. Питам се, защо производителя не е сметнал че за ACK-то ще е по-добре да има отделен маслен радиатор, а са разчитали и сметнали само на комбинирания водния радиатор, за охлаждането на маслото?
                                Последно редактирано от fanatic; 02-06-16, 09:55. Причина: п.с.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X