Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Ако може да се каже моята за сега 3.2 няма никаква разлика със 95 и със 100 сега и сипах 26 литра 100 и 24 95 и се напълни до капачка

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Привет колеги, днес намерих време и си купих оригинални свещи за Фронтака, номера на свещите изписан на кутията GM, отговарят единствено и само за този мотор - 3.2 V6, за тези от вас които искат да си купят оригинални свещи, можете да си запишете номера им, цената им е 130 лв. за комплекта, утре като имам време и ще ги сменя


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1643.jpg
Прегледи:1
Размер:87.2 КБ
ID:5724811

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        за сетен път се уверявам, че цените в БГ са Х 5
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          И цената , на която ги е купил Павката не е кратна на 3
          Важното е , че ще намери време да ги смени и няма да ги мисли!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Хубаво че си ги намерил по-евтини, нека колегите които им предстои смяна на свещите да се възползват от линка ти и промоционалната им цена, колеги, няма да е лошо да си сменяте редовно свещите, от любопитство разбрах че само едната бобинка от 6-те броя струва 450лв , та сменяйте си редовно свещите за да не ви се прецака някоя бобина че.....

            Между другото чак днес намерих време да сменя свещите, оказа че свещите са били сложени с различни марки, на едните 3 цилиндъра - оригиналните Champion и на другите 3 цилиндъра, пак оригинални свещи но на Denco, така че не беше излишно че ги смених всичките да са нови и от една марка.

            На снимката новата свещ и старата от една и съща марка:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1648.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5726239
            Последно редактирано от Еделвайс; 01-09-16, 15:49. Причина: Пояснение

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              не съм търсил по-евтино, беше първия линк, дадох го за пример, че положението е аналогично на американските свещи /аутолайт/, които са са 2-3-4$ там с 100000 км. пробег, а тук са също над 20 лв.........за ентусиасти

              .... минавал съм го тоя път на ентусиаста много пъти и знам какво е, мога само да ти се радвам и да ти пожелая безпроблемна експлоатация на фронтерката.
              Свещите не са оригинални на шампион и оригинални на денсо............ има такива за първоначално вграждане, с които колата излиза от завода и не винаги това са най-добрите, а най-често най-евтините, които няма да създават проблеми с гаранцията и реномето на произодителя.............. за смяната после, почти всеки производител ще ти предложи "оригинални" за модела
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                И кво? Хвалиш се колко добре работи двигателят ли? Перфектна е старата свещ. Поизяден и е електрода, което значи, че дълги километри този цилиндър е работил перфектно. Дано и другите да са така.

                Аз лично не съм много съгласен да се купуват "Оригинални" консумативи. Не за друго, ами само цената им е "Оригинална". А те самите са произведени от друг производител. Много вероятно е следващият комплект "Оригинални" да са Беру, Бош или НЖК. Това съм го дъвкал с накладки, комплекти ремъци и ролки, филтри, съединители и други. Кутията е оригинална, но вътре частите са на най-различни производители.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                  И кво? Хвалиш се колко добре работи двигателят ли? Перфектна е старата свещ. Поизяден и е електрода, което значи, че дълги километри този цилиндър е работил перфектно. Дано и другите да са така.

                  Аз лично не съм много съгласен да се купуват "Оригинални" консумативи. Не за друго, ами само цената им е "Оригинална". А те самите са произведени от друг производител. Много вероятно е следващият комплект "Оригинални" да са Беру, Бош или НЖК. Това съм го дъвкал с накладки, комплекти ремъци и ролки, филтри, съединители и други. Кутията е оригинална, но вътре частите са на най-различни производители.
                  Къде съм писал че работят по-добре и да съм се хвалел с това?, двигателя си работеше и преди смяната на свещите добре, сменям ги заради това че са на незнайни километри и че ако са износени почват да натоварват бобините излишно, а само 1 бр нова бобина струва 450лв, та съм спокоен че съм ги сменил свещите и ще ми излиза по-евтино, отколото да дам после за 6 бр. бобини по 450 лв.= 2700лв, заради ненавременна смяна на незнайни километри свещи....

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Къде съм писал че работят по-добре и да съм се хвалел с това?, двигателя си работеше и преди смяната на свещите добре, сменям ги заради това че са на незнайни километри и че ако са износени почват да натоварват бобините излишно, а само 1 бр нова бобина струва 450лв, та съм спокоен че съм ги сменил свещите и ще ми излиза по-евтино, отколото да дам после за 6 бр. бобини по 450 лв.= 2700лв, заради ненавременна смяна на незнайни километри свещи....
                    Приеми, че аз те хваля. Това на снимката, по учебниците го дават като перфектно работила свещ. Без никакъв нагар, съвсем леко керемиден цвят,, няма масло по резбата. Електрода е леко изяден, което издава че е минала доста километри.

                    Иначе си прав, свещите трябва да се сменят навреме. При мен лично на няколко коли, обикновени еднополюсни свещи карат по 30 000 км, след което се появяват първите признаци на прекъсване.

                    Преди два дена и аз сменях свещи на Кията. На 32 000 км. От 2-3000 км усещах как някой цилиндър се губи, но доста рядко. Изчаквах да видя колко още ще изкарат. Е, далече, до едно красиво езеро, единият цилиндър предаде богу дух, та се прибрах на 3 цилиндъра. Смених и бобината, че имаше пукнатина. Поне при мен е смешно евтина и са само 2бр.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Приеми, че аз те хваля. Това на снимката, по учебниците го дават като перфектно работила свещ. Без никакъв нагар, съвсем леко керемиден цвят,, няма масло по резбата. Електрода е леко изяден, което издава че е минала доста километри.

                      Иначе си прав, свещите трябва да се сменят навреме. При мен лично на няколко коли, обикновени еднополюсни свещи карат по 30 000 км, след което се появяват първите признаци на прекъсване.

                      Преди два дена и аз сменях свещи на Кията. На 32 000 км. От 2-3000 км усещах как някой цилиндър се губи, но доста рядко. Изчаквах да видя колко още ще изкарат. Е, далече, до едно красиво езеро, единият цилиндър предаде богу дух, та се прибрах на 3 цилиндъра. Смених и бобината, че имаше пукнатина. Поне при мен е смешно евтина и са само 2бр.
                      Честно казано изобщо не съм предполагал че ще струват толкова много бобините, при първоначалното обслужване на двигателя когато я купих, само свещите не бях сменял та и това е свършено, цялостното обслужване поне вече съм го направил

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Честно казано изобщо не съм предполагал че ще струват толкова много бобините, при първоначалното обслужване на двигателя когато я купих, само свещите не бях сменял та и това е свършено, цялостното обслужване поне вече съм го направил
                        Павка, без да се обиждаш, ама си голям шаран! Свещи за 120 лв, бобини по 450 лв. а май имаше и други безумни цени на нещата, които беше купувал! Тия бобини по щатско са по 40-60 долара а по европейски сайтове ги има по 80ина евра!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Павка, без да се обиждаш, ама си голям шаран! Свещи за 120 лв, бобини по 450 лв. а май имаше и други безумни цени на нещата, които беше купувал! Тия бобини по щатско са по 40-60 долара а по европейски сайтове ги има по 80ина евра!
                          Не съм се обидил , срам не срам не знам английски и от там нататък сайтове като ибей и т.н. не мога да се оправям, а и не ми е удобно да моля всеки път някой, при нужда от части да се разправя с такива сайтове и затова съм принуден да си плащам като поп в магазина

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Само да поясня че той не е със щатното Хитачи а със ряткото Денсо
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                              Само да поясня че той не е със щатното Хитачи а със ряткото Денсо
                              Точно така Лозане, Денсо са моите бобини, и не само това ами бобината специално за 6-ти цилиндър и е друга като номер и параметри (2550), а за всички останали цилиндри от 1 до 5 , бобините са еднакви като параметри и са взаимозаменяеми за разлика от тази за 6-тия цилиндър.

                              Между другото колеги, на вашия борд компютър колко ви показва като разход на гориво, при загрял двигател на празен ход, при включен лоста на "P", и изключени всички други ел. консумативи? При мен по-малко от 1.1, но по-често 1.2 lr. km/h не ми е показвал, колко е при вас, това само за съответния двигател по темата?

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Павка за поне милион километра които съм изминал до сега като шофьор с над 20 автомобила ( 9 мой останалото служебни ) съм установил, че е по-добре да сменяш често свещи и кабели със заместител на оригиналото ( но не най-евтиното копие) от колкото да чакаш да се появи проблем. Често според моите разбирания беше със смяна на масло сменях свещи и на 4 смени на свещи сменях кабели. Бобини никога до сега не съм сменял поради тази причина. Масло на 10 000 независимо какво казва производителя на двигателя и производителя на маслото. Въздушен филтър също със смяна на маслото.

                                п.с. 120 лв. струват иридиеви свещи на ферарито на бившия ми шев
                                следващия път си вземи от някой доказан вносител свещи за по 7 лв. и не се занимавай с глупосити. Има части с които може да се пести и такива с които не бива. Ти още явно не правиш разликата.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X