Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Не се стягай толкова.Карай си колата,и когато сгъне,тогава го мисли.Един агрегат можел да се счупи,не означава че го е направил вече.Може и след 5км,или след 50 000км.
    От толкова четене,и аз висях при майсторите с Фронтерата всяка седмица да се оправят неща,които уж можело да се счупят.Друго освен пари на вятъра, не се случи.

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Значи да почна да събирам пари за охлаждащ кит за ACK-то, та поне да му удължа живота, вече разбирам защо в малка страна като Швейцария има толкова много от въпросните Фронтери, просто защото там климата е по-студен и съответно идеален за АCK-то им....

      п.с. Питам се, защо производителя не е сметнал че за ACK-то ще е по-добре да има отделен маслен радиатор, а са разчитали и сметнали само на комбинирания водния радиатор, за охлаждането на маслото?

      е кви пари ще събираш ти се излагаш, даде 1800 лв. за части които струват 500 ся ще събираш кулера с всички маркучи и джвъджки и всичко излезе 100 лв.
      no signature no problems

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Не се стягай толкова.Карай си колата,и когато сгъне,тогава го мисли.Един агрегат можел да се счупи,не означава че го е направил вече.Може и след 5км,или след 50 000км.
        От толкова четене,и аз висях при майсторите с Фронтерата всяка седмица да се оправят неща,които уж можело да се счупят.Друго освен пари на вятъра, не се случи.
        Прав си, всяко едно МПС което съм карал досега, винаги съм му правил отлично обслужване и да е в нормално техническо състояние, затова постоянно чета и се интересувам да направя каквото зависи от мен навреме, защото нали знаете какво става ако отидете на зъболекар в последния момент за даден проблемен зъб, а не на 6 месеца профилактично и по-малко да боли финансово при навременни симптоми....


        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        е кви пари ще събираш ти се излагаш, даде 1800 лв. за части които струват 500 ся ще събираш кулера с всички маркучи и джвъджки и всичко излезе 100 лв.
        Не знаех че е толкова евтино, значи при първа възможност ще го направя

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Руснаците хич не я харесват тая кутия и се води доста слаба, та четох вчера в един руски форум за един който направо си е сложил Aisin AW30-40LE, даже без да сменя оригиналния комп и всичко му работи?! На снимките не можеш да разбереш, че не е оригинално изпълнение и най-важното: кутията си е със щека за нивото - като истинска! На думи звучи лесно, но е преправял камбани и други глупости, та това определено не е вариант за нас, но в източния край на Русия е пълно със всякакви японски части и там не е проблем да си сглобиш каквото ти душа иска!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Ся ще станеш ПРО тая кутия е гола вода според мен, макар, че може би като нова е била супер. Дано имаш късмет да живее дълги години.
            Според мен па си е напълно адекватна за фронтерата!

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            не леж на тая кълка, това е като оня мотор който бил БМВ па се оказал италиянски
            тая на BMW-то е 5L40E доста подобрена от към управление и с още една скорост, но пак толкова кекава, чупят се като солети. След като слагат ZF почват да се чупят като солети ама от тия по-дебелите
            хафтомат ли е не ми го хвали, освен чисто нов и произведен за градския транспорт или за влекач.

            Ако искаш да живее на "фронтака" сложи му кулер от X5-ца там заради карането с 200 са се сетили че ще умре в гаранцията и му сложили радиатор та да изкара гаранцията
            добър тунинг е за всеки стар автомат. Моята стара фронтера се сдоби с такъв и живя благодарение на него още 2 години след като даде първи предсмъртни гърчове, после си умря де но това е друга тема.
            И чистата 4L30E е слагана в някои БМВ-та! А ти май имаш лична неприязъм към автоматите

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Вие направо ме уплашихте с тези автоматици, толкова ли са кекави баси , вече не смея да карам Фронтака без да се помоля на Боговете на автоматиците, да не почне да ми прави и на мен проблеми (пу-пу), ACK-то да не е направено от кашкавалий.... Направо се чудя американците с техните автомати, как ли ги карат по хиляди мили и то и теглят постоянно тежки ремаркета и каравани....
            Ми не е от кашкавалий - карай си я!

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Значи да почна да събирам пари за охлаждащ кит за ACK-то, та поне да му удължа живота, вече разбирам защо в малка страна като Швейцария има толкова много от въпросните Фронтери, просто защото там климата е по-студен и съответно идеален за АCK-то им....

            п.с. Питам се, защо производителя не е сметнал че за ACK-то ще е по-добре да има отделен маслен радиатор, а са разчитали и сметнали само на комбинирания водния радиатор, за охлаждането на маслото?
            Нямаш нужда от допълнителен охладите при твоят начин на каране и състояние на виското!

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            ...Не знаех че е толкова евтино, значи при първа възможност ще го направя
            Казах ти - за теб е излишно!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Според мен па си е напълно адекватна за фронтерата!

              И чистата 4L30E е слагана в някои БМВ-та! А ти май имаш лична неприязъм към автоматите

              Ми не е от кашкавалий - карай си я!

              Нямаш нужда от допълнителен охладите при твоят начин на каране и състояние на виското!
              Казах ти - за теб е излишно!

              Успокои ме, не се замислих че щом не я вкарвам в гората и не съм и хакнал 33-ки, и че докато си я карам само по асфалта, ще следвам правилото на подписа ми, разбира се смяната на маслото и филтъра ще си е задължително.

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                [QUOTE=Павел Василев;2981671]

                Позаинтересувай се каква е максимално разрешената скорост там и ще си обясниш защо е така. 110кмч

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  [QUOTE=Пенчо;2981770]
                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение

                  Позаинтересувай се каква е максимално разрешената скорост там и ще си обясниш защо е така. 110кмч
                  Пенчо, не се вижда от цитата за какво става дума...?

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    [QUOTE=Павел Василев;2981785]
                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

                    Пенчо, не се вижда от цитата за какво става дума...?
                    Сори. За това,че в УСА си ги джиткат безгрижно, а тука се чупят често.
                    Дедо Владо да каже.

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      [QUOTE=Пенчо;2981794]
                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение

                      Сори. За това,че в УСА си ги джиткат безгрижно, а тука се чупят често.
                      Дедо Владо да каже.
                      С една дума, искаш да кажеш че ако се кара нормално типично за семеен автомобил, лекичко и спокойно, автоматика ще се щади при такъв режим най-добре.


                      П.С. Нещо форума се е бъгнал по отношение при - " отговори с цитат "...?

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Така излиза.Пак ти казвам,обслужи я като хората,и си карай.Автомата се тормози от рязък старт от място,когато кутията е студена,или маслото е прегряло,затова като тръгваш,просто я изчакай да включи.Преди двигателя да е достигнал работна температура,също не и раздвай много газ.

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Според мен па си е напълно адекватна за фронтерата!

                          А ти май имаш лична неприязъм към автоматите
                          покажи ми един колега със 4L30E който е карал над 3-4 години без да му се строши и тогава ми говори или поне да почне да проявява симптоми на счупване.

                          Сега ще ви застрелям всички с автомати като ви кажа че:

                          1. Кутията не трябва да "рита" като превключва при абсолютно никакви условия!
                          2. Трябва да сменя еднакво бързо скорости независимо от предавката скоростта на движение и позицията на СК
                          3. Не трябва да се замисля като минавате от P на N или от N на D ама изобщо, сменяш лоста и даваш газ веднага.
                          4. Не трябва да тресат оборотите като сте давали яко газ и после спрете до 0 км/ч на някой светофар.

                          И шокиращото 5 което при 99% от собствениците го има като симптом:

                          Като спускате по нанадолнище независимо от скоростта и върнете газта не трябва да ви падат оборотите до 0 и колата да продължава да ускорява
                          Тествайте и докладвайте резултати с ръка на сърцето. Ще има бира за всеки който ми покаже на живо че тия неща работят на Фронтера Х5, М5, М3, Х3 или Совалката чалиджър която е имала някога 4L30E.

                          Тая кутия е ташак и е боклук, както и 97% от автоматите произведени пред 2015-а година
                          имам челен опит с доста автомати, който му е интересно мога да докладвам конкретно на кои коли
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            покажи ми един колега със 4L30E който е карал над 3-4 години без да му се строши и тогава ми говори или поне да почне да проявява симптоми на счупване.

                            Сега ще ви застрелям всички с автомати като ви кажа че:

                            1. Кутията не трябва да "рита" като превключва при абсолютно никакви условия!
                            2. Трябва да сменя еднакво бързо скорости независимо от предавката скоростта на движение и позицията на СК
                            3. Не трябва да се замисля като минавате от P на N или от N на D ама изобщо, сменяш лоста и даваш газ веднага.
                            4. Не трябва да тресат оборотите като сте давали яко газ и после спрете до 0 км/ч на някой светофар.

                            И шокиращото 5 което при 99% от собствениците го има като симптом:

                            Като спускате по нанадолнище независимо от скоростта и върнете газта не трябва да ви падат оборотите до 0 и колата да продължава да ускорява
                            Тествайте и докладвайте резултати с ръка на сърцето. Ще има бира за всеки който ми покаже на живо че тия неща работят на Фронтера Х5, М5, М3, Х3 или Совалката чалиджър която е имала някога 4L30E.

                            Тая кутия е ташак и е боклук, както и 97% от автоматите произведени пред 2015-а година
                            имам челен опит с доста автомати, който му е интересно мога да докладвам конкретно на кои коли
                            Като ше си говориме за ташаци, още Хиподил са казали голямя путк@ хапни, голяма дума не казвай

                            п.п. Ако мен ме бройкаш за "колега" мога да те повозя (карам я тая кутия повече от 4 г. и винаги с по-големи колела от стандартните!) - дори и бира ше те черпя, ама искам после литературен анализ на горното ти мнение!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Като ше си говориме за ташаци, още Хиподил са казали голямя путк@ хапни, голяма дума не казвай

                              п.п. Ако мен ме бройкаш за "колега" мога да те повозя (карам я тая кутия повече от 4 г. и винаги с по-големи колела от стандартните!) - дори и бира ше те черпя, ама искам после литературен анализ на горното ти мнение!
                              е аре ся дай едно кръгче като дойдеш с нея на работа ма после да не плачеш,
                              ся не ми се рови ама баш ти плака че ритала

                              п.с. ъъъ нещо колега вече е двузначно та няма да го ползвам
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Леле-мале , абе колкото и да ми изкара автомата в най-лошия случай, или ще дам 2-3 хилки за тотален ремонт за автомата или по-вероятно ще е, да търся ръчна скоростна кутия с педалите и всичко нужно за това, дано автомата ми изкара поне 2 години без ядове, та барем да имам пак спестявания дотогава за Фронтака, да сме живи и здрави, другото се прави и вече съм решил че няма смисъл да се притеснявам толкова

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X