Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Здравейте! Попаднах на обява за фронтера 3.2 със следния проблем. Цитат: КАТО ЗАГРЕЕ МАСЛОТО В СКОРОСТИТЕ, ПРИ РЯЗКО ПОДАВАНЕ НА ГАС БОКСУВАТ, А ПРИ НОРМАЛНО КАРАНЕ ВСИЧКО Е ОК! НА ЗАДНА СКОРОСТ НЕ БОКСУВАТ! Край на цитата. Та, ако някой има идея или мнение какво може да и е на колата ще бъда много благодарен. Защото цената е добра, и ако е вероятно да е нещо лесно за отстраняване да отида да я гледам.
    Поздрави!

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от kaliyord Преглед на мнение
      Здравейте! Попаднах на обява за фронтера 3.2 със следния проблем. Цитат: КАТО ЗАГРЕЕ МАСЛОТО В СКОРОСТИТЕ, ПРИ РЯЗКО ПОДАВАНЕ НА ГАС БОКСУВАТ, А ПРИ НОРМАЛНО КАРАНЕ ВСИЧКО Е ОК! НА ЗАДНА СКОРОСТ НЕ БОКСУВАТ! Край на цитата. Та, ако някой има идея или мнение какво може да и е на колата ще бъда много благодарен. Защото цената е добра, и ако е вероятно да е нещо лесно за отстраняване да отида да я гледам.
      Поздрави!

      Бъди много внимателен, автоматика е голяма благинка, но при проблем има опасност да ти побелее косата от нерви и финансов колапс, не знам въпросната Фронтера колко евтино ти я продават, но пълен и генерален ремонт на кутията ще ти струва около 3-4 К лева, можеш да говориш със собственика да смените маслото към Джемини 4 на специална машина, да погледнат дали има стружки, ако има бягай далеч, а ако няма и ако кутията заработи нормално при всякакви режими, след смяната на маслото то тогава можеш да мислиш да го купуваш, иначе....

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Ми гледам , че си от "Люлин" . А това дето работи нормално с прескочил зъб - за каква кола става дума ?
        Колата е Ланчия Либра, 1800 куб. см., 16V. Имаше проблеми с паленето, но щом успееше да запали си работеше напълно безпроблемно.
        Поздрави,
        Ники
        Николай Савов
        Опел Фронтера А КБ, 2.0
        +359885 07 00 92

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Двутактов силов агрегат
          А на сериозно -случва се да разбие шпонка , или канал и иди го познай какво му стана.А не прави цял зъб разлика.
          Прави, че даже и повече. Преди да се разбере какво й е, удари клапани. Това говори само за едно - повече от един зъб разлика. При малко повече от зъб разлика спира да пали и тогава си биеш главата в земята и се чудиш какво по дяволите се случва, при положение, че има ток, искра и подаване на гориво.
          Поздрави,
          Ники
          Николай Савов
          Опел Фронтера А КБ, 2.0
          +359885 07 00 92

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Бъди много внимателен, автоматика е голяма благинка, но при проблем има опасност да ти побелее косата от нерви и финансов колапс, не знам въпросната Фронтера колко евтино ти я продават, но пълен и генерален ремонт на кутията ще ти струва около 3-4 К лева, можеш да говориш със собственика да смените маслото към Джемини 4 на специална машина, да погледнат дали има стружки, ако има бягай далеч, а ако няма и ако кутията заработи нормално при всякакви режими, след смяната на маслото то тогава можеш да мислиш да го купуваш, иначе....
            Благодаря за отговора. Цената е 4999лв. Едвали ще се навие да сменя маслото собственика, но ще го попитам. Иначе си е голям риск покупката.
            Поздрави!

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Комшо , не знам откъде си започнал да четеш постовете с оплакванията на Павката , но ако има "разместване" дори на 1 зъб , мотора ще пука , гърми , кюфка и т.н. - и то не само на празен ход . Защото прескачането дори на 1 зъб вече означава нарушено газоразпределение .

              Обаче в един от постовете пише това :



              ....така че в случая проблемът му не е като на баща ти .
              Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
              Комшо(?!?), с един зъб разлика, вярвай ми, може да работи и без пукане, гърмене, тресене. Изпитал съм го.
              Благодаря за разбирането.

              Поздрави,
              Ники
              3.2 може и да работи незабележимо по-зле при 1 зъб разлика. Когато сменявах ангренажа, поради пропуск в менюъла бях го зацепил с доста повече от 1 зъб разлика и говедото си запали! Е работеше като на 2 цилиндъра но все пак запали. Както и да е - симптомите определено не са от прескочил зъб, а и честно казано не мога да си представя как точно ще прескочи на нов ремък и ролки....
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Здравейте!
                Най-накрая реших, Фронтерата ще я взимам от Швейцария. Имам човек който работи там. Ще я намери, огледа, закупи и докара до България. Понеже нямам право на лични съобщения, искам да помоля колегата Павел Василев ако може да напише телефон за връзка. Искам да попитам някой неща за мито, ддс. Как точно се процедира.
                Благодаря предварително!
                Поздрави!

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Получих ти ЛС, и ти отговорих.

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Привет колеги, как да стигна до свещите че си рекох да ги видя профилактично, на всяка свещ отгоре има бобина с капаче ли е, има и нещо като куплунг и кабели това на всяка свещ, кое как се сваля за да не счупя нещо?

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Ай ся - че то туй илиминтарну бе Павка - откачаш кабелите от бобина и отвиваш 2 болтчета, които държат самата бобина и воаля - трябва и ключ за свещи ъф корс! И земи направо ги смени, като ще ги гледаш!
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Павка , глей си в подписа.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Павка , глей си в подписа.
                          Това е ретроградно!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Ай ся - че то туй илиминтарну бе Павка - откачаш кабелите от бобина и отвиваш 2 болтчета, които държат самата бобина и воаля - трябва и ключ за свещи ъф корс! И земи направо ги смени, като ще ги гледаш!
                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            Павка , глей си в подписа.

                            Всъщност причината да хвърля един поглед на свещите е, както знаете от предния ми проблем относно първото палене който се оправи със 100 октановия бензин, вчера реших да сипя пак бензин 95, но забелязах че на празен ход двигателя не мърка на 100% както си работеше със 100-октановия бензин, та сега с бензин 95 се усеща едно съвсем лекичко неравномерен празен ход, почти не се усеща но като знам пък как мъркаше като часовник с другия бензин на празен ход, та затова искам да видя свещите, само тях не съм сменял при пълното и обслужване и не знам кога са сменяни, та затова рекох да видя профилактично свещите и евентуално да ги сменя и да се надявам че ще мърка двигателя и с бензин 95 като със 100 октановия
                            Последно редактирано от Еделвайс; 25-08-16, 22:04. Причина: Пояснение

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Всъщност причината да хвърля един поглед на свещите е, както знаете от предния ми проблем относно първото палене който се оправи със 100 октановия бензин, вчера реших да сипя пак бензин 95, но забелязах че на празен ход двигателя не мърка на 100% както си работеше със 100-октановия бензин, та сега с бензин 95 се усеща едно съвсем лекичко неравномерен празен ход, почти не се усеща но като знам пък как мъркаше като часовник с другия бензин на празен ход, та затова искам да видя свещите, само тях не съм сменял при пълното и обслужване и не знам кога са сменяни, та затова рекох да видя профилактично свещите и евентуално да ги сменя и да се надявам че ще мърка двигателя и с бензин 95 като със 100 октановия
                              Ако вместо да пишеш беше хванал едно ключе 8-мижа и един ключ за свещи, до сега да ги беше сменил! Все пак са само 6
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Ако вместо да пишеш беше хванал едно ключе 8-мижа и един ключ за свещи, до сега да ги беше смени! Все пак са само 6
                                Па даже и преди час и половина си беше почти среднош.И утре е ден.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X