Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
    Нищо подобно , хидротрансформатора е хванат за маховика и се върти винаги , същото важи и за помпата - работи ли мотора , маслото се върти. Не трябва да се гаси мотора - това е вярното.
    Защо тогава масово, не се препоръчва спускането по инерция на неутрална, след като двигателя така и иначе си работи на празен ход и се върти винаги и хидротрансформатора щом е така?
    Така и иначе на неутрална изобщо не съм включвал и не съм усещал по никакъв начин да имам нужда от нея, освен да я бутна 1-2 метра по инерция по някаква причина.

    Ето една хубава статия за тези които не са карали автоматик:

    http://www.autoreview.bg/advice/driv...ara-avtomatik/











    Последно редактирано от Еделвайс; 29-09-16, 23:26.

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      То спускане по инерция и на ръчна кутия не се препоръчва. За протокола , не само съм карал автомат , ами и чат пат ги ремонтирам.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Ахаа, Павка, сега като прочетох статията която препоръчваш разбрах от къде идва заблуждението ти, че има ограничение на оборотите на 2500 при N и Р - според мен в статията бъркат малко понятията. Предполагам, че с тези 2500 об/мин. имат предвид т. н. stall test при който автомобила се обездвижва и на позиция D се форсира. Тогава вече има огр. до 2500 об/мин.!
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
          То спускане по инерция и на ръчна кутия не се препоръчва. За протокола , не само съм карал автомат , ами и чат пат ги ремонтирам.
          Щом ги ремонтираш значи си на "ти" с АСК, ако имаш желание и време, би ли написал от чисто техническа и любопитна гледна точка, какво става с АСК при спускане на инерция при режим "N", също какво става и ако се наложи да те дърпат аварийно не много време и с не-висока скорост, вярвам че ще бъде интересно за всеки от нас, какво се случва в кутията при тези така непрепоръчителни режими?


          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Ахаа, Павка, сега като прочетох статията която препоръчваш разбрах от къде идва заблуждението ти, че има ограничение на оборотите на 2500 при N и Р - според мен в статията бъркат малко понятията. Предполагам, че с тези 2500 об/мин. имат предвид т. н. stall test при който автомобила се обездвижва и на позиция D се форсира. Тогава вече има огр. до 2500 об/мин.!
          Ясно, затова и питам

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от kaliyord Преглед на мнение
            Отказах се от Варненската. Имаше и доста външни забележки. Освен таблото и светещите лампи от ауспуха излизаше прекалено много бял пушек. И след консултация по телефона с Лозан реших да не я взимам. Сега планувам в събота да идвам в София специално да гледам синята. Чухме се с колегата и той ми каза за шумния ауспух и карето на кормилния прът. Ако всичко друго е наред може да стигнем до сделка. Но от къде мога да си намеря това каре? На едно място само в интернет го видях с пръта за 549лв. И то беше за фронтера дизел.
            Поздрави!
            Колегата се оказа несериозен, чаках го в събота да дойде,но така и не се обади, само си развалих плановете.

            Тази седмица опела влиза в сервиз, за да оправят проблема с кормилото,а след това и ауспусите и ще вдигна цената, с оглед на това в какво състояние са останалите на пазара.

            Поздрави,
            Никола
            Последно редактирано от n.netsov; 04-10-16, 11:19.

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от n.netsov Преглед на мнение
              Колегата се оказа несериозен, чаках го в събота да дойде,но така и не се обади, само си развалих плановете.

              Тази седмица опела влиза в сервиз, за да оправят проблема с кормилото,а след това и ауспусите и ще вдигна цената, с оглед на това в какво състояние са останалите на пазара.

              Поздрави,
              Никола
              Знам, че лични отношения не е хубаво да се оправят в тази тема. Но понеже колегата е писал тук се чувствам длъжен да отговоря. Когато се чухме аз казах, че може да дойда в събота. И ако пътувам ще звънна допълнително да се разберем. Не е коректно да ме обвиняваш пред колегите, че съм несериозен. При условие, че уговорката ни беше друга. А и си имам съображения за тази кола. Ако държиш може да ти ги обясня на лично.
              Още веднъж се извинявам за офтопика.
              Поздрави!

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от kaliyord Преглед на мнение
                Знам, че лични отношения не е хубаво да се оправят в тази тема. Но понеже колегата е писал тук се чувствам длъжен да отговоря. Когато се чухме аз казах, че може да дойда в събота. И ако пътувам ще звънна допълнително да се разберем. Не е коректно да ме обвиняваш пред колегите, че съм несериозен. При условие, че уговорката ни беше друга. А и си имам съображения за тази кола. Ако държиш може да ти ги обясня на лично.
                Още веднъж се извинявам за офтопика.
                Поздрави!
                Колега, нищо не пречи да звъннеш един телефон, че се отказваш.Писах ти на лично съобщение и там не получих отговор.Цитирам твоето съобщение, което потвърди разговори ни по телефона,че имаш планове в събота да дойдеш да я видиш.Аз съм коректен и се ангажирах да платя данъците и да измия джипа.Може би и аз съм се предоверил и реално нямам категорично потвърждение.

                Пусни ми лично съобщение, защото ми е интересно какви са ти съображенията и все пак успех с намирането на правилния автомобил!

                "Здравей колега! Онзи ден се чухме с теб. Аз съм от Ямбол. Планувам в събота да дойда до София за да огледам джипа и евентуално да го купя. Утре след обед ще ти звънна да се уговорим как точно ще процедираме. Потърсих кормилен прът с каре в интернет. Излезе ми само на едно място, че предлагат на цена 549лв. Можеш ли да ми кажеш къде си го намерил на по-ниска цена.
                Поздрави!
                Калин"

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Както повечето от вас знаят колеги, наскоро ми течеше антифриз и се оказа след сума ти чудене че едната шпилка на водната помпа се беше разхлабила, последва нова гарнитура и хубаво стягане, цената за труда ми излезе като при смяната за ангренажа, защото помпата се върти от ангренажния ремък, такаа известно време нямаше никаква загуба на антифриз, до днес като погледнах разширителния съд и какво да видя, паднало е малко нивото между мин. и мах., поглеждам отдолу и ужас, пак капки антифриз но вместо от предната е вече от задната част на картера, казвам ви колеги побеснях, сега пък откъде тече, тоя двигател е як ама се оказва ебаси лейката, ако се наложи да давам за трети път пари за труд колкото смяната на ангренаж и да се сваля за трети път ангренажа и помпата, не знам какво ще направя, засега ще си я карам така с доливане, докато не почне да тече прекалено, баси късмета
                  Последно редактирано от Еделвайс; 24-10-16, 21:21. Причина: Пояснение

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Павка не генерализирай за двигателя - за друго 3.2 дето тече, аз поне, не съм чувал

                    Проследи от къде тече, за да не гадаем съвсем на боб само - то няма кой знае колко места, от които да тече!

                    п.п. първият ти теч проблем на двигателя, на рез. част, или на "майстора" беше?
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Павка не генерализирай за двигателя - за друго 3.2 дето тече, аз поне, не съм чувал

                      Проследи от къде тече, за да не гадаем съвсем на боб само - то няма кой знае колко места, от които да тече!

                      п.п. първият ти теч проблем на двигателя, на рез. част, или на "майстора" беше?

                      За да видя откъде тече, ще ми трябва канал и да сваля подкартерните защити, условия които нямам и затова все по сервиза, първия път може и да е по вина на майстора ако не е стегнал шпилката, макар че според него се е била разхлабила сама, все пак от години ми е правил всичко по джипките и всичко е било точно от негова страна, ще следя нивото и ако почне много да тече ще се наложи да ходя пак в сервиз, за съжаление нямам никаква възможност и условия да ремонтирам сам, пред блока и без канал си е тегаво...

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Добре де , колата не беше ли наскоро обслужена.Не ми става ясно защо се плаща втори път за нещо , което е в гаранция за труд.Пък не ми се мисли какво ще се случи при трето...
                        Не бива да се кара с изпускаща охладителна система.Отивай и ги притискай тия колеги да си свършат работата.И да си оставят пръстите у дома , преди да почнат!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Добре де , колата не беше ли наскоро обслужена.Не ми става ясно защо се плаща втори път за нещо , което е в гаранция за труд.Пък не ми се мисли какво ще се случи при трето...
                          Не бива да се кара с изпускаща охладителна система.Отивай и ги притискай тия колеги да си свършат работата.И да си оставят пръстите у дома , преди да почнат!
                          Какво да кажа, живеем в България......, ще видя кога ще мога да я закарам пак в сервиза и ще настоявам да отстранят изцяло проблема, че да мога да разчитам на фронтерата...

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Здравейте.
                            Днес след преминаването на едни неравности по пътя джипа доста се пораздруса, и ми светна лампата с двигателчето. Иначе никаква промяна в работата на двигателя. При изключване и включване на двигателя продължава да свети. Както и след махане клемата на акумулатора. Чак в понеделник мога да я закарам на диагностика. Може ли в следствие друсането да се е разкачило нещо? И до тогава мога ли да я карам, защото утре ми се налага. Но ако кажете, че е опасно, няма.
                            Джипа е фронтера Б 3.2 2003г автомат.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от kaliyord Преглед на мнение
                              Здравейте.
                              Днес след преминаването на едни неравности по пътя джипа доста се пораздруса, и ми светна лампата с двигателчето. Иначе никаква промяна в работата на двигателя. При изключване и включване на двигателя продължава да свети. Както и след махане клемата на акумулатора. Чак в понеделник мога да я закарам на диагностика. Може ли в следствие друсането да се е разкачило нещо? И до тогава мога ли да я карам, защото утре ми се налага. Но ако кажете, че е опасно, няма.
                              Джипа е фронтера Б 3.2 2003г автомат.
                              Поздрави!
                              Виж дали случайно не се е разхлабила връзката на датчика, намиращ се в задната част на голямата въздушна тръба - между горната част на радиатора и пвц капака на двигателя, но дори и да го свържеш ако е бил прекъснат, разхлабена връзка, грешката няма да се изтрие сама и ще трябва да се изчисти на компютъра, най-добре ще е да ти прочетат какъв е проблема и от там да се оправи и изтрият грешката.

                              П.С. Между другото колеги, дали има евтин компютър, който да купя и при нужда да се диагностира и да трие грешките, специално за Фронтерата с въпросния двигател?
                              Последно редактирано от Еделвайс; 04-11-16, 18:27. Причина: П.С.

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                П.С. Между другото колеги, дали има евтин компютър, който да купя и при нужда да се диагностира и да трие грешките, специално за Фронтерата с въпросния двигател?
                                Има евтин четец, евтин компютър няма

                                п.с всеки OBD2 четец за 20 лв. ще ти върши тази работа.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X