Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Павка, ако някой ден погледнеш как е устроен резервоара на автомобила, повече няма да споменаваш за утайки на дъното. Бензиновата помпа смуче винаги от дъното на резервоара. Освен това: Ако нещо премине през бензиновия филтър, то не трябва да може да задръсти дюзите.
    Тест колко ти е резервата можеш да направиш с 5-10л туба бензин: Като светне лампата на резервата караш докато свърши и отбелязваш за колко километра ти е стигнала резервата. След това сипваш 5-10-те литра и отиваш да заредиш на бензиностанция. Така тъкмо ще разбереш дали наистина е 75 литра.
    Алекс, ти си прав и съм говорил глупости по отношение за утайките, предвид факта че помпата е потопяема то си е логично че си смуче бензин от дъното, ще последвам съвета ти

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Здравейте, напоследък проявявам интерес към ОФ3.2, обаче имам един неизяснен въпрос: Някъде четох че 3.2 имало и с климатроник, но от това което съм гледал и търсил, всичките са с обикновен климатик (под климатроник разбирам поне да има автоматично регулиране на температурата, т.е. регулатор за температура в градуси и автоматична степен на вентилатора). Има ли наистина такава версия?

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Лично на мен не ми е известно да има изобщо Фронтера Б с климатроник

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Привет колеги, от няколко дни забелязвам, че през ден-два не всеки път, като запаля (това само на студен двигател), първите 3 секунди се тресе мотора и гасне, при второто запалване пали на секундата и все едно нищо не е имало, това го прави през ден-два и само на студен двигател, чека не е светил, та се чудя какво да погледна след като няма грешка, сигурен съм че е нещо дребно но не знам какво да погледна, температурния датчик например?

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Нали знаеш ... първо се почва от филтър ....
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Звучи като недостиг на гориво наистина..А я пробвай да подадеш на контакт два пъти един след друг за по няколко секунди, след което въртиш за палене, да не би бензиновата помпа да не усигурява дебит първият път..Друг проблем, не знам как точно е при този мотор, но клапанчета за задържане на горивото да не са прецакани, следствие на което да се "връща" бензина при по-дълъг престой ...
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Звучи като недостиг на гориво наистина..А я пробвай да подадеш на контакт два пъти един след друг за по няколко секунди, след което въртиш за палене, да не би бензиновата помпа да не усигурява дебит първият път..Друг проблем, не знам как точно е при този мотор, но клапанчета за задържане на горивото да не са прецакани, следствие на което да се "връща" бензина при по-дълъг престой ...
                С подаване на контакт на тези мотори не става . Иначе втория вариант също е възможен .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Не гледай нищо и приеми колата с тази нейна особеност като даденост.
                  Иначе: Моторче за празен ход, но изобщо не си струва да се занимаваш да правиш каквото и да било по въпроса след като колата така или иначе си пали.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Колеги да допълна с по-ясно инфо, освен при студен двигател, това го прави и ако не съм я палил два дена в жегите, наистина имам чуството че от големите жеги се изпарява някъде малко бензин и затова да гасне така, бензиновия филтър съм го сменил, ще я покарам известно време така и ако зачести проблема, тогава ще видя както спомена Дани, за въпросните клапанчета които да не задържали бензин...

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Звучи като недостиг на гориво наистина..А я пробвай да подадеш на контакт два пъти един след друг за по няколко секунди, след което въртиш за палене, да не би бензиновата помпа да не усигурява дебит първият път..Друг проблем, не знам как точно е при този мотор, но клапанчета за задържане на горивото да не са прецакани, следствие на което да се "връща" бензина при по-дълъг престой ...
                      Помпата ако на празен ход не може да осигури нужният дебит, какво става на пълна газ?!? Във второт предположение има някаква идея...
                      Като цяло, едно замерване на налягане в рейката няма да е излишно.... следват датчиците от всякакъв вид и естество...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Моторчето за празен ход има нужда от почистване...да не вземеш да купиш ново.
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Помпата ако на празен ход не може да осигури нужният дебит, какво става на пълна газ?!? Във второт предположение има някаква идея...
                          Като цяло, едно замерване на налягане в рейката няма да е излишно.... следват датчиците от всякакъв вид и естество...
                          Значи, като дам повече газ при изпреварване се изстрелва много добре и никакъв признак за недостатъчен дебит на гориво, като смените бензиновия филтър и запалите, първоначално двигателя почва да се тресе докато се напълни самия филтър, по същия начин се случва и при мен през ден само на студен двигател...

                          Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                          Моторчето за празен ход има нужда от почистване...да не вземеш да купиш ново.

                          С какво е добре да го почистя, предполагам с някакъв спрей на място?

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Трябва да го свалиш и да го измиеш с някакъв разтворител, кореселин например.
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Помпата ако на празен ход не може да осигури нужният дебит, какво става на пълна газ?!? Във второт предположение има някаква идея...
                              Именно, за да подкачи по-продължително време гориво, компенсирайки " оттичането" на бензина ! Не ми се вярва датчик, понеже паленето при къс престой е безпроблемно, поради което причината следва да се търси в незадържане на горивото. Доста такива случаи съм имал с прецакани клапани в кутията на горивния филтър при дизелови машини...не пали...напомпаш ли ръчно- от четвърт се възпламенява ! Иначе ако речеш да разглобяваш и чистиш - спрейове има за почистване на карбуратори и дебитомери, но...откъде накъде това моторче да не иска да работи само при първоначално палене след дълъг престой, а след това да работи ?
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Ще направя един експеримент, ще напълня резервоара до капачката и ще видя дали ще има промяна, би трябвало при пълен резервоар да е по-трудно връщането на бензина след два дни престой, дори и клапанчетата да не задържат...
                                Иначе си работи съвсем нормално, държи стабилни обороти, няма никакво колебание при даване на газ, ускорява много добре, единствено само това тресене след 1-2 дни за 3 секунди, после при повторното запалване все едно никога не е имало такъв проблем...
                                Последно редактирано от Еделвайс; 05-08-16, 22:59. Причина: Допълване инфо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X