Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
    За наш общ приятел ли е въпросът?
    Да серго къде се затри.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Не търсете няма сервиз с такава машина. И също така направихте ли крайният резултат на уравнението което дадох, ако някой е съгласен със сумата да се обади.
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
        Мой приател вкара машина за смяна на масло на автомат но поради слаб интерес я продаде обратно във чужбина. За смяна на 9л. масло във машината се сипват 18, Стиснярството на Българина казва така- аутодата казва 4.5------но 18 X 30 = 540лв. материали + процент от инвестицията + труд + филтър и гарнитура = ? ! .
        Аз лично бих дал тези пари, иначе ремонта на автомата ще струва повече...

        Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
        Не търсете няма сервиз с такава машина. И също така направихте ли крайният резултат на уравнението което дадох, ако някой е съгласен със сумата да се обади.
        Като изключим на приятеля ти машината, ти лично как процедираш при смяна на маслото, все пак с Фронтерите си доста на Ти
        Последно редактирано от Еделвайс; 28-05-16, 21:10. Причина: Сливане мнения

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Джемини имат машина за пълна смяна чрез принудителна циркулация, на Субаруто ми се изпълни пълна подмяна на 10 литра масло, гарнитури, смяна и масло 450 лв, но 50 хиляди км. спокойствие...
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Джемини имат машина за пълна смяна чрез принудителна циркулация, на Субаруто ми се изпълни пълна подмяна на 10 литра масло, гарнитури, смяна и масло 450 лв, но 50 хиляди км. спокойствие...
            Точно тях визирам. за 9 литра масло калкулират 9 литра плюс труд. Това с 18-те литра е малко пресилено. Тия машини работят с налягане и с работно масло, никой не те кара да купуваш маслото на сервиза за машината те да не би после да го изсипват в канала

            п.с. не че бих дал те да ми разглобят автомата, с тия заварки на хидротрансформатори които правят
            no signature no problems

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Точно тях визирам. за 9 литра масло калкулират 9 литра плюс труд. Това с 18-те литра е малко пресилено. Тия машини работят с налягане и с работно масло, никой не те кара да купуваш маслото на сервиза за машината те да не би после да го изсипват в канала

              п.с. не че бих дал те да ми разглобят автомата, с тия заварки на хидротрансформатори които правят
              Оо да, в последно време зачестиха оплакванията от калпави ремонти там, майстори ли изчезнаха, какво ли, но е факт. Машина обаче имат за смяна и по този параграф няма какво толкова да опляскат...
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Дани, живот и здраве ще отида до Джемини 4 и да ми сменят както си трябва маслото на автоматика на тяхната машина, колега ще ми съдейства за там, само да разбера какви пари и дали да си купя аз отделно маслото и колко литра да взема в повече заради машината им, отделно филтъра и гарнитурата, та поне да знам че каквото трябва ще съм направил по обслужването на автоматика.


                Коментар


                • Re: Opel Frontera 3.2 V6

                  И аз ще сменям на мойта. Мисля, че си е нужно въпреки, че пише да не се сменя а само да се проверява. Днеска я гледах на 3500 оборота съм на 180 смесения разход е 9.6 и не е мръднал. Явно няма голямо значение с колко карам по магистралата. Просто не виждам смисъла от дизела за нуждите на семайството ми. Не намерих и нито едно технически обосновано мнение.
                  Последно редактирано от Daniel; 29-05-16, 19:00.

                  Коментар


                  • От: Re: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    да поддържа само и точно 95км/ч и да видим колко разход ще ми даде, според мен ще е 10.5 лр. на 100, .....
                    Някога в пристъп на безработица се хванАх шофьор и с колегата ни купиха "Вояджер" 4-та генерация 2.8 дизел. Моя го взех на 000064 км. (шестдесет и четири), на колегата беше с около 10 по-малко... на колегата гореше 12. нещо си константно, "моя" 13. и малко повече също константно, НО (винаги има "но") и със затворени очи да си, и в багажника да те возят веднага усещаш че неговия върви перфектно, а в "моя" има и стаена злоба на бегачка.....та и круши с круши да сравняваш, пак понякога не е съвсем точно
                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    ..... 2 литра от турбината могат да се изкарат само ако разглобиш СК ....
                    ......и срежеш хидротрансформатора

                    Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                    Стиснярството на Българина казва така- аутодата казва 4.5 .
                    Твоя приятел да....... дойде да се запознаем.
                    Заводи които бълват по един пикап на минута при две смени по 10часа, разполагащи със специалисти за развойна дейност и тест + необходимото оборудване не са произвели и снабдили дилърите си с такава машина, не са публикували е публичното пространство (ауто дата и сходни) "че трябва".....а чакаме на бате Микеле от Италия да ни продаде своята машинка, що`т... лошо няма да се сменя всичко и по-често, ама ( с уточнението че не познавам детайлно 4L30 която вероятно дискутирате тук) на познатите ми "американски" кутии помпата пълни няколко магистрали, а "охлаждането" (там където се свързва машината) е една от тях, и от нея като текне бистро масълце, с останалите какво правим???

                    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                    Смени майстора,после да нема тема "Олеле скапа се скапания автомат" и т.н.Автоматичната кутия е скъпичка за подръжка,а ремонта и е още по скъпичък и без необходимото оборудване не става да се обслужи.Не е като ръчката,отвърти две пробки,сипи и завърти две пробки.
                    Хич, ама хич не си прав. "Глупавите американци" са изключително докачливи на тема "разходи" и не биха търпяли нещо, ако има по-евтино и по-здраво да го замести, а това че ние все още не сме подготвени не е за тази тема.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Дядо Владо, знам че знаеш и кътните зъби на американските зверове, включително и техните автомати, как тогава е най-добрия начин да се сменя маслото на автоматика, след като споменаваш че даже и машината не сменя всичкото масло към съответните магистрали за които спомена по-горе?

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Така както казва "мануел" - точиш (от двете) пълниш, палиш, местиш лоста, пълниш, затваряш.
                        Кутиите (дисковете) имат живот (в най-добрия случай) 300-400 хиляди км. и се сменят, на две смени на дискове един нов (рециклиран) хидротрансформатар........
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          От днес, публикувам снимката за да прецени собственика има ли смисъл да сменяме клапани и жици ........ Тежки отлагания по дъното и натрупване по магнита, за мен кутията е умряла.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05966.JPG
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5716553
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            ...Като изключим на приятеля ти машината, ти лично как процедираш при смяна на маслото, все пак с Фронтерите си доста на Ти
                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Дядо Владо, знам че знаеш и кътните зъби на американските зверове, включително и техните автомати, как тогава е най-добрия начин да се сменя маслото на автоматика, след като споменаваш че даже и машината не сменя всичкото масло към съответните магистрали за които спомена по-горе?
                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Колеги, относно автоматика, ако правилно съм разбрал, общото количество масло в ACK е 9 литра, когато сменях маслото, филтъра и гарнитурата, повече от 3 литра не може да се източи, та в тази връзка на колко време или километра да отида да ми сменят още два пъти по 3 литра, масла, филтри, гарнитури и да знам че цялото масло от 9 литра е сменено изцяло, и вече чак при напълно сменено масло на ACK-то, следващата смяна по заводски препоръчани норми трябва да е след 50000км пробег? Или другия вариант е всяка година да сменям маслото, филтъра и гарнитурата и така ще се поддържа с прясно и ново масло?
                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Дани, живот и здраве ще отида до Джемини 4 и да ми сменят както си трябва маслото на автоматика на тяхната машина, колега ще ми съдейства за там, само да разбера какви пари и дали да си купя аз отделно маслото и колко литра да взема в повече заради машината им, отделно филтъра и гарнитурата, та поне да знам че каквото трябва ще съм направил по обслужването на автоматика.
                            Павка, а това поне видя ли го:

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            И как точно ще смениш цялото като сменяваш по 3 литра и винаги имаш 5 от старото?!? Кажи му да откачи изходният маркуч отиващ към охлащащият радиатора и скоростната кутия ще "изплюе" поне още 2-3 литра

                            п.п. 3 литра всъщност нищо не сте източили! предният картер поне източихте ли го? Дори при и "консервативно" източване излизат поне 4-5 литра!
                            ??
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Видях го, то от толкова варианти станах разноглед , живот и здраве ще се ходи до джемини и да се приключва с обслужването по автоматика, достатъчно се занимавах по Фронтака и доста пари налях, честно казано искам вече да си я карам спокойно и освен за бензин да нямам други разходи че....

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                                От днес, публикувам снимката за да прецени собственика има ли смисъл да сменяме клапани и жици ........ Тежки отлагания по дъното и натрупване по магнита, за мен кутията е умряла.[ATTACH=CONFIG]869614[/ATTACH]




                                Ужас, като гледам черното масло, сигурно никога не е било сменяно от завода, при мен като свалиха картера и източиха 3 литра, слава Богу, нямаше никакви частици по магнита, а цвета на старото масло беше мътно светло розово но в никакъв случай толкова тъмно, камо ли черно, за кой ли пореден път се убеждавам че е много важно да се сменя редовно маслото и филтъра на автоматика.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X